8710p - zřejmě problém s napájením

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
jnm
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 12 říj 2007 14:25

8710p - zřejmě problém s napájením

Příspěvekod jnm » 05 úno 2013 15:13

Zdravím místní odborníky a prosím o názor, resp. radu s problémem.

Poslední dobou se mi stává, že mi notebook HP 8710p odmítá nastartovat. Po stisknutí tlačítka se vůbec nic neděje. Metodou pokus-omyl jsem zjistil, že pomáhá, když vyndám baterku (stačí cca na 0,5-1cm na 1-2s) a vrátím jí tam. Pak oranžově zabliká dioda napájení a notebook se v pohodě spustí.
Napadlo mě, že by to mohla být stará baterka (cca 5,5 roku) a že by mělo stačit koupit novou. Klidně to i udělám, odrazuje mě od toho jiná věc. Když notebook nestojí v dokovací stanici (HP PA286a), ale je klasicky napojen na napájecí kabel, stává se, že po výše popsané operaci se spustí pouze tehdy, NENÍ-LI napájecí kabel zapojen. Když zapojen je, zapnout se odmítá. Když ale vyndám-zandám baterku a zapnu ho dřív, než ho zapojím do elektřiny, spustí se normálně. Po takovém naběhnutí bez zapojení do elektřiny baterka ukazuje klasickou kapacitu, stejně jako předpokládanou dobu výdrže a rozhodně nevypadá, že by byla vybitá (komp nebývá vypnutý delší dobu než pár hodin v noci, jinak je prakticky permanentně v provozu), což je další důvod, který mě napadl jako příčina výše uvedeného.

Otázka zní - je tento problém řešitelný novou baterií nebo je šotek v něčem jiném? Jednoduše bych nerad vyhodil peníze za něco, co nepotřebuju a naopak neodstranil problém, který vyřešit potřebuju :)

jnm
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 12 říj 2007 14:25

Příspěvekod jnm » 01 čer 2013 12:02

Druhý díl :)

Tak jsem zjistil, že nejsem sám, kdo má tenhle problém - http://answers.microsoft.com/en-us/wind ... 92361ec4e2 Tam navrhované řešení u mě ale nefungovalo :(

Koupil jsem tedy novou baterku, v chování kompu ale žádná změna. Občas (čím dál tím častěji, v poslední době téměř pokaždé) se zapne až poté, co ho oddokuju, vyndám baterku a vrátím ji zpět a zase vrátím do dokovací stanice. Pak normálně nastartuje a bez jakýchkoliv problémů funguje třeba i celý den. Sice to celé trvá jen asi 15 sekund, ale prostě mě to štve :(

Vzhledem k tomu, že jediné, co pomáhá, je úplné odpojení od energie (napájení+baterka), je evidentní, že z nějakého důvodu před startem potřebuje totální reset. Nemáte někdo nápad, co by mohlo způsobovat, že se počítač bez úplného odpojení a zapojení do elektřiny nezapne (většinou)? Problém v BIOSu...?


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů