6735s - mrtev?

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
volnicko
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 17 srp 2008 22:07

6735s - mrtev?

Příspěvekod volnicko » 29 pro 2012 13:03

No radeji se optam, treba nekdo bude vedet nebo resil stejny problem.

Mam tohodne starika. Uz se mi parkrat stalo, ze pri spatnem prohnuti sasi se proste znenadani vypnul a nesel zapnout. Asi pred rokem takhle setrval asi 2 hodiny, pak jsem ho zapnul a behal celkem bezproblemove.. (krom par takovych samovypnuti, po kterych ovsem normalne dal behal)

Vcera jsem ho vypnul a dnes zase zlobi, bojim se, ze tentokrat naposledy.:(
V urcitem nakloneni mi nabehl, pak jsem jim pohnul a zase se vypnul.

Tobe budou nejaky zpraseny vnitrnosti? Alespon odhad, co s tim je/co s tim mam delat a zda to ma smysl opravovat nebo se radeji vrhnout po novem NTB? :)


Diky moc za pripadny rady..

entropy
píše často
Příspěvky: 376
Registrován: 08 bře 2008 13:00

Příspěvekod entropy » 29 pro 2012 13:28

Takhle probíhalo umírání mého starého Acera - tedy místo vypínání padal do BSOD, ale to dost možná u tebe taky, jen to vypadá jinak (záleží na nastavení). Občas začal dělat "zvuky" - při určitým náklonu přestaly a jel dál, pokud jsem nenaklonila, nastala modrá smrt a problémy se znovu-spuštěním.
Opravu jsem pak už neřešila, nevyplatilo by se to, nejspíš by to bylo na výměnu základovky. Letos jsem jej vyhrabala a odnesla k recyklaci za slevu na nový laptop. :)

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 29 pro 2012 13:49

Ano, HP 6735s má nedostatečně chlazené některé komponenty (hlavně čip HD3200), což způsobuje přesně tyto problémy. Na fóru se to řešilo už mnohokrát (stará témata si můžeš vyhledat). Oprava je možná, ale vzhledem k tomu, že se nejedná o nějak zvlášť úzasný model, tak bych se spíš pohlédl po novém počítači.
Lenovo X1 Carbon Touch

* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *

volnicko
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 17 srp 2008 22:07

Příspěvekod volnicko » 29 pro 2012 23:31

Tak jsem se na to ptal kamarada. Vysvetloval, ze v dusledku tepla a prohybani sasi a nasledne zakladni desky muze dochazet k popraskani a prerusovani spoju... coz vede k tomu,ze ten pocitac proste takhle znenadani cas od casu zdechne (zadna modra smrt, ale ze proste nebezi vubec). pry jsou nejake firmy, co se tim zabyvaji. Ale tak vystup je tak ci tak stejny. pokud jsou zbytne penize tak jid do noveho.

Takze nevim, co je pravda kazdopadne obema vam dekuji za reakci. Zkusim jeste nejaky servis a pripadnou cenu a pujdu chte-nechte do noveho. :)

Emtee_CZ
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 06 bře 2013 12:38

OPRAVA 5X CAPS LED

Příspěvekod Emtee_CZ » 06 bře 2013 13:04

Po 6ti letech spokojenosti téměř v nonstop provozu jsem jako jeden z mnoha skončil ve stavu 5x bliknutí CAPS a periodicky oranžová HDD...
(Za tu dobu 2x profouknuto kompresorem, nikdy nečištěno fyzicky)
Po pročtení mnohých, i zběsilých rad na Internetu jsem se rozhodl pro léčbu 50/50 %. Tedy popelnice nebo úspěch !
Rozebrat celý NTB je úkol pro "sebevraha",pokud nejste profík.Pokud vám někdo notebook opraví "na koleně", věřte, že 1500,- jako odměna za práci bez záruky se může vyplatit, neboť nová základní deska
(k dnešnímu datu) stojí autorizovaně 5500,- s 6ti měs. zárukou - výměnným způsobem,čili u dané společnosti bylo podmínkou původní Mainboard odevzdat !?

Z důvodu absence ExpressCard slotu jsem se neodvažoval investovat např. do podobného současného modelu 4545s. (okolo 13000,-)
Se základní opravarénskou výbavou (na elektroniku) jsem zariskoval,
a pokusil se nejvíce provozem exponovaná místa poopravit :-)

Dobrá věc se (snad) podařila, tento příspěvek píšu opět ze svého NTB !
Ihned jsem nainstaloval utilitku "CPU Thermometer" a teplota jader po vyčištění a opravě drží na krásných 50°C.

semmuzespsat@email.cz


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů