hp protect tool - vypnutí autostartu

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
freekarol
občas něco napíše
Příspěvky: 31
Registrován: 08 čer 2012 16:03

hp protect tool - vypnutí autostartu

Příspěvekod freekarol » 26 črc 2012 20:35

Hledal jsem a pořád nevím, jak tuto službu vypnout, aby mi automaticky nestartovala. Nějaké nápady?

Uživatelský avatar
admin
Site Admin
Příspěvky: 1669
Registrován: 05 kvě 2006 11:52

Příspěvekod admin » 31 črc 2012 21:16

jedna z cest je, odinstaloat ho úplně, ale to mám pocit nechceš ... nemám teď poruce žádné HP, ale teoreticky by to mělo jít nastavit přímo někde v tom programu ... aby se nezapínal se startem ...

freekarol
občas něco napíše
Příspěvky: 31
Registrován: 08 čer 2012 16:03

Příspěvekod freekarol » 03 srp 2012 23:45

Gmail mi hodil upozornění z tohodle fora do spamu a tak jsem se až ted dozvěděl, že přišla odpověd...

Samozřejmě, že asi nejlepší je to odinstalovat, ale jak jsem se koukal na internetu, tak to nemusí být bezproblémové. Osobně jsem to chtěl nechat, co kdybych chtěl v budoucnu něco z toho použít. Ale na druhou stranu se ten Security Manager dá znovu stáhnout a určitě jsou i lepší alternativy viz místo zabudovaného Drive Encryption, radši použít TrueCrypt. Dají se pouze vypnout jednotlivé nástroje, Security Manager se ale dál vesele spouští při startu.

Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvekod Chlebovnik » 04 srp 2012 12:49

Win+R > msconfig > a v kartě Services nebo Startup to zakázat.
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p

freekarol
občas něco napíše
Příspěvky: 31
Registrován: 08 čer 2012 16:03

Příspěvekod freekarol » 04 srp 2012 20:00

V kolonce "Po spuštění" se dá maximálně vypnout HP QuickWeb

V kolonce "Služby mám jen od HP spuštěné tohle:

ProtectTools Device Locking/Auditing
Health Chech Service
Power Assistant Service
HP Auto
Connection Manager
DayStarter Service
HotkeyMonitor
Sofware Framework Service
HP Service

Nic s toho asi nevypne ten Security Manager, že?

Gee
občas něco napíše
Příspěvky: 37
Registrován: 19 pro 2012 22:27

Příspěvekod Gee » 17 kvě 2013 23:33

Narazila jsem na toto téma a mám podobný problém. Pořád mě otravoval ten HP ProtectTools - pořád to po mně chtělo heslo do windows, tak jsem ho zadala, ale netušila, že mi to změní přihlašování. Mám W8 a vždycky se mi objevila uvítací obrazovka a pak kolonka na přihlášení do W8 - teď to uvítací obrazovku přeskočí a rovnou naskočí jiná kolonka od ProtectTools a chce heslo, které jsem původně zadávala do W8. Chtěla bych to dostat do původního stavu - aby se mi ProtectTools nepletlo do přihlašování do Windows!
Tak jsem tak pátrala po netu a nikde jsem nic příhodného nenašla - jedinou radou byla odinstalace - a to nechci. Trochu jsem ten HP ProtectTools Security Manager proklikala sama a chci se zeptat na toto:
Když otevřu HP ProtectTools Security Manager - v okně, které se otevře v levém dolním rohu, zvolím Správa - Konzola pro správu - dále se my tedy otevře okno Konzola pro správu a v ní v levém sloupci rozkliknu Zabezpečení - pod tímto Zabezpečením je Funkce, když kliknu na ní - tak se mi vpravo nabídnou dvě okénka k zaškrtnutí - to jedno je zaškrtnuté a jmenuje se Zabezpečení přihlášení do systému Windows - když ho odškrtnu, tak se objeví varování že tato funkce zabezpečení přihlášení do systému Windows bude zakázána, resetování hesla pomocí SpareKey bude nefunkční a na Plochu se nedostanu s funkcí One step logon.
Tak se ptám, když tohle okénko Zabezpečení přihlášení do systému Windows, které je teď zaškrtnuté, nechám volné, tak se dá všechno do původního stavu? Zase se mi objeví uvítací obrazovka a budu se do windows přihlašovat, tak jako před tím???

Jsem laik, tak se děsím do toho nějak vrtat a raději se zeptám. Asi by bylo nejlepší, kdyby na to někdo přímo mrkl, pokud má po ruce nějaké HPéčko.
Předem moc díky za vaše reakce a rady.


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 hostů