HP COMPAQ 6510b zkušenosti

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
CeCo

Příspěvekod CeCo » 20 zář 2007 22:18

Je to to co vravim - ked nabijes na 100%, tak sa to nabije a postupne sa to pomalilinky zacne do cca 95% vybijat (kym je to na sieti). Potom sa to znova zacne nabijat do 100% a znova vybijat. Chrani sa tym baterka, aby nesiel cez plnu bateriu konstantny dobijaci prud. Je to tak aj u mna a celkom mi to vyhovuje (aspon ta baterka viac znesie); tych par minut vydrze ma stejne nezabije.

C

Falcon16
píše často
Příspěvky: 153
Registrován: 29 čer 2007 16:56

Příspěvekod Falcon16 » 21 zář 2007 11:31

mal si pravdu. ozaj to tak je. diky moc. uz som kludny.

error404
občas něco napíše
Příspěvky: 47
Registrován: 06 srp 2007 19:15

Příspěvekod error404 » 22 zář 2007 18:20

Zdarec jak svina lidi...... Mohl by mi nekdo kdo tento NB ma (nebo nema ale vi to) jestli je spolu s NB dodavano nejake DVD s OS nebo neco podobneho.... Popripade jestli je tam nejaky Recovery oddil na disko tak kolik zabira, jestli jde vypalit a pak odstranit atd. .....nerad bych aby mi HDD uziralo neco co tam byt nemusi.........a kdybych si nekdy koupil novy HDD tak nevim jak bych to pak resil......

nebo kdyz si vypalim nejake visty a napisu tam puvodni SN tak to pude taky ????? Diky za odpovedi....

CeCo

Příspěvekod CeCo » 23 zář 2007 00:50

Recovery na disku, bez medii. Tie si mozes vyrobit sam.

C

Nefertiti
občas něco napíše
Příspěvky: 68
Registrován: 06 dub 2007 23:30

Příspěvekod Nefertiti » 23 zář 2007 16:06

Tak mě teď zrovna napadlo...vrzání asi nebude problém, který by mi v rámci záruky opravili, co? Hrozně mi totiž "vrže" notebook v levé přední části v oblasti indikátorů..Je to fakt hrůza, kdykoliv šáhnu na tuto část či trochu pohnu s displejem, tak slyším to hrozné vrzání :? Dělá to také někomu?

Georgij
občas něco napíše
Příspěvky: 97
Registrován: 28 čer 2007 09:32
Bydliště: bezdomovec na internetu

Příspěvekod Georgij » 23 zář 2007 16:14

me rozhodne nevrze, ale za to mam problem ze pri pohybu displeje(naklapeni) se mi u leveho kloubu jakoby vlni obraz, nevi nekdo co s tim?
Kdo jinemu jamu bagr, sam do ni Mamut...

Metis
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 03 říj 2007 10:45

Příspěvekod Metis » 03 říj 2007 10:52

Zdravím !

Tak 6510b mám druhý den. Nejsem si ale jist jesti nemám ten s tou vadou vetrání.... Jak sem tady četl tak i mně beží potichounku vetrák stále, ale vážně není slyšet. Nicméně občas se spustí vážně dost nahlas - tak na 3-5 sek a pak se zas pomamlu ztiší.... Říkal sem si, že to bude při zátěži, ale dělá mi to i při brouzdání po netu i když mám spuštěné třebas jen jedno okno firefoxu a čtu si něco. V takovou chvíli je CPU zatížený tak na 3-6% a stejně se mi tak větrák rozjede. Nejsou to pravidelné intervaly, ale celkem mě to šte...
Tak jestli někdo máte zkušenosti s tím hlučným "kusem", jestli jste to měli stejně nebo ne ? Taky sem tu četl, že kusy se sériovým číslem od CNU735xxxxx by už měly být ok - což je i ten můj. Tak nevím, je to ten hlučný nebo ne ?? :)
díky

P.S.: jinak je kupovaný přímo přes HP - jejich program HP4HP - pro zaměstance (se slevou) - segra tam dela :)..... tak nevim jestli je to nejaký dlouho skladovany kus

Kodlisko
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 15 srp 2007 22:23

.

Příspěvekod Kodlisko » 03 říj 2007 13:15

myslím že nemáš ten hlučný, to psali o tom, že větrák jede na plno pořád, je jen krátce, takže asi máš už dobrý kus.
A jak jsi jinak spokojený s tímto notebookem? mám jej objednán a za 14 dní by mi měl přijít.
co výdrž, výkon, displej atd.? spokojenost?

Metis
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 03 říj 2007 10:45

Příspěvekod Metis » 03 říj 2007 13:59

jj je to jen obcas a na par sekund, pak je neslysitelny. Nejsem si jist, ale snad uz ty stare vadne skladem nemeli no....

Jinak naprosta spokojenost ! Je skvele malej a lehkej ale displej naprosto staci a podani barev nice. Neni leskly coz je super. Vydrz paradni, ta 55wh bat. je znat :) Ty 4h nejsou problem pri kancelarske praci. Ted ho budu testovat ve skole s wi-fi atd.. Tak pak pisnu dalsi dojmy :)

Akorat ten predinstal. system nic moc, sice XP pro ale je to zasrany vsim moznym od HP a to jejich rozdeleni disku me taky stve - veskere instal. zalohy na jedne 10G partition. Asi to sundam a dam s svoje wokna....
Jinak wi-fi no problem, BT tky, ctecku otisku sem zatim nezkousel.
Klaveska v pohode.

Kodlisko
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 15 srp 2007 22:23

.

Příspěvekod Kodlisko » 03 říj 2007 18:16

tak to je super pak dej vedet

Zacker
píše často
Příspěvky: 285
Registrován: 18 dub 2007 21:58

Příspěvekod Zacker » 04 říj 2007 11:43

Jestli jede procesor pořád na maximální frekvenci, tak je to normální, já si stáhnul RMclock a když se procesor taktuje podle požadavků na výkon, tak není s hlučností problém.

Jinak to že je systém zapráskaný je sice blbé ale vlastní bych si tam nedával, stahovat všechny ovladače ze stránek, a integrovat SATA ovladače by se mi nechtělo. Office, Norton, Roxio a ostatní věci jde v pohodě odinstalovat a většina věcí od hp je potřebná (soft na tlačítka, 3D guard drive, čtečku otisků).

A podaní barev mi moc nice nepřijde leda v orovnání s nějakým ještě horším ntb.

Kodlisko
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 15 srp 2007 22:23

.

Příspěvekod Kodlisko » 04 říj 2007 12:08

a kde stáhnu všechny ty ovladače když jsem si 6510b obednal bez jakehokoliv systemu, respektive mi prijde s freedosem.

Metis
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 03 říj 2007 10:45

Příspěvekod Metis » 04 říj 2007 16:55

TAk s pomoci RMclock je to obcasne hluceni vetracku minulosti :)
takze pohoda....

Jinak jak sem psal o tom dispaly, ze podani barev nice, tak to sem az moc prechvalil :)
Zacker ma pravdu, neni to zas tak nic moc kdyz to srovnam s jinymi displeji nb..
Ale jinak spokojenost, vydrz na bat s wi-fi, brouzdani po netu a kancel. prace v klidu kolem 4h

Co se tyce tech ovladacu a softu, tak by melo byt vse na netu HPcka.

Falcon16
píše často
Příspěvky: 153
Registrován: 29 čer 2007 16:56

Příspěvekod Falcon16 » 05 říj 2007 08:57

ovladace k 6510b stiahnes napriklad odtialto

a par otaziek:
1.) podarilo sa niekomu rozchodit SATY? mne nijako. nic neslo. ako ste to spravili?

2.) instalovali ste niekto nove ovladace pre grafiku? myslim tie, kde su uz rozchodene aj tie nove ficurky hardwarove

Kodlisko
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 15 srp 2007 22:23

.

Příspěvekod Kodlisko » 05 říj 2007 12:40

instalace WinXP na hp 6510b nejede, dokud nepřepneš v biosu že máš jen PATA disk? omezí to nějak ten disk?


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů