HP COMPAQ 6510b zkušenosti

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
dzon.d
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 12 srp 2007 17:05

Příspěvekod dzon.d » 15 srp 2007 19:20

ceny jsou prave velmi dobre ale s reklamacemy nevim...ale to by me ani tolik netrapilo protoze to bych pripadne resil rovnou s HP
a co se tyka toho displaye tak myslim ze by mel byt matny viz http://h10010.www1.hp.com/wwpc/cz/cs/sm ... 19717.html , take by mne to potesilo ikdyz bych ho vzal i leskly, jinak na stankach nakuplevneji je jeste dokument o technicke specifikaci kde jsou jenom dva displaye se zakladnim rozlisenim http://www.nakup-levneji.cz/katalog/HPT ... q6510b.pdf ale to je predpokladam chyba protoze kdyz to ma na strankach i HP tak by se to snad s tim melo dodavat a predpokladam ze to bude ten samy display jako v 6910p tak vjeho specifikaci je display udeven takto: 14.1-inch diagonal WXGA+ anti-glare (1440 x 900 resolution) viz: http://www.nakup-levneji.cz/katalog/HPT ... _6910p.pdf takze si myslim ze by mel opravdu byt matny..:-)

CeCo

Příspěvekod CeCo » 16 srp 2007 16:19

6510b len s matnym displejom.

C

peca
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 02 srp 2007 10:37

Příspěvekod peca » 16 srp 2007 18:23

dzon.d píše:ceny jsou prave velmi dobre ...

Ceny zase tak dobry nejsou. Kdyz jsem tam koukal predtim, tak jsem si nevsimnul, ze tam maji jako vychozi procesor intel celeron, a ten nechci. Kdyz jsem tam zadal Core 2Duo, tak uz cena byla priblizne stejna jako jinde...

Jinak display si necham pouze WXGA, to pro me neni zase tak velika priorita.

Guf
guru
Příspěvky: 511
Registrován: 08 čer 2007 19:44

re

Příspěvekod Guf » 16 srp 2007 18:39

to peca: Hele hoď mi link na tu stránku, kde se dá nakonfigurovat WXGA+ display. Díky

dzon.d
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 12 srp 2007 17:05

Příspěvekod dzon.d » 16 srp 2007 19:06

jo jako to nerikam ze to vyjde nejak buhvi jak dobre oproti konfiguracim ktere se davaji od vyrobce ale prave ze za vpodstate stejnou cenu muzes mit lepsi pocitac a urcite tam maji lepsi ceny nez na jinych strankach kde se da konfigurovat...

2Guf: a je to tady http://www.nakup-levneji.cz/zbozi/hp-co ... p=z:100705

-sagaris-
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 31 črc 2007 11:21

Příspěvekod -sagaris- » 26 srp 2007 00:12

for Falcon16

Tak tedy mam HP 6510b T7100 /1GB / 120GB / XPp.
Mam ho teprve tyden a zatim uplna spokojenost.
Baterie: po nabiti hlasi i 5,5 h kdyz stahnu podsvetleni, myslim ze realne pri Wordu by mohl davat tak 4 az 4,5 h - prevazne ale jedu pres zasuvku.
Displej: prijde mi jako docela dobry (1280x800) nejsem nejak narocnej a myslim ze mi max. vyhovuje.
Vetrak: mel jsem obavy ze bude hlucnej ale je gut.
Hry: zatim jsem na tom hral jen GTA SA hru mam skoro na plny detajly a vubec se to neseka. Pri ty hre vetrak funi neustale, ale to se neni cemu divit.
Repraky: na moznosti notebooku hrajou vyborne sice chybej vyraznejsi vejsky a basy (tento nedostatek resim pres sluchatka KOSS Porta Pro).
Velikost: no je to peknej rozdil proti 15,4 papirove se to nezda, ale v realu jsem byl hodne prekvapen (uz ted vim ze si pristi notebook poridim jeste o neco mensi asi 13,3). Ja ho budu tahat po vcech certech a tak mi prijde jako rozumne maximum na prepravu.
Konstrukce: sice je to jen plast ale nikde nic nevrze ani se neprohyba me to bude snad stacit.

Co by te jeste zajimalo??? Me uz tak nejak nic nenapada

Hledam na neho batoh, ale co se tyce 14,1 notebooku neni moc velkej vyber....

Petoo
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 25 črc 2007 17:59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petoo » 26 srp 2007 16:18

kde si ho kupoval ??

Falcon16
píše často
Příspěvky: 153
Registrován: 29 čer 2007 16:56

Příspěvekod Falcon16 » 26 srp 2007 19:19

diky. este k tomu vetraciku. ked pustis film, ide? a ked ide (nielen pri tom filme, ale celkovo), tak je hlucny? Co vsetko si dostal k notebooku? aj nejake cd s ovladacmi a programami? ake tam boli?
momentalne mi viac nenapada. ale postupne mozes pisat, co a ako ;)

btw, ja som ho objednaval s 2GB ram, inak rovnake. som nan zvedavy. o necele 3 tyzdne ho hadam budem mat.

-sagaris-
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 31 črc 2007 11:21

Příspěvekod -sagaris- » 26 srp 2007 22:01

kupoval jsem ho u mironetu...

ano pri filmu jede ale hlucnost je mala spis jen lehce funi... pri hrach to uz je slyset ale ze by to bylo neco extra to ne :wink:
U notebooka byla nabijecka, nejakej nastavec na jiny zasuvky ( myslim ze je maj v anglii), no cd tam nebylo ani jedno vse je na disku uz nainstalovane (disk je rozdelen na C a na E a tam je vse co je potreba pro instalace, teda myslim)

Ja to vyresil tak ze jsem ho donesl kamosoj a tan mi projel vse co je potreba a par zbytecnosti smazal a par pridal, nainstaloval mi oblibeny programy a vysledek je pro me uplne super 8)

Deawo
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 24 zář 2006 20:01
Bydliště: Praha

Příspěvekod Deawo » 26 srp 2007 22:20

Dnes jsem rozbalil krabici z alzasoftu a nefunguje LCD....takže se snima půjdu dohadovat.

Mimo jiné mladá si taky koupila HP (NX7300) a po 14 dnech prasknul pant. Nejsem si jist nakolik je na tom teď HP s kvalitou.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 26 srp 2007 23:25

Ja som mal v rukach kopec modelov od HP a kazili sa:
. bratova nc8430 nonstop (dalsie 4 vsak bezia az na jeden adapter v pohode)
. kamaratovi zaliezli za displej chrobaky (reklamacia uznana)
a dalsich cca 15 notasov od HP v mojom okoli (Paviliony, business notasy, tablet, rozne platformy atd.) bezi uplne v pohode.

Kazdopadne sa moze stat, ze mas okolo seba geopatogennu zonu :) Ja mam taku doma, u nas doma su opravy ITcka pomaly na dennom poriadku.

C

B3rrY
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 31 kvě 2007 08:34

Příspěvekod B3rrY » 05 zář 2007 22:13

Zdravím, měl bych dotaz ke kapacitě baterie - výrobce udává 55Wh. Když si baterii ale zkontroluju Battery Eaterem udává 48Wh, a když Sandrou udává 51Wh. Zajímalo by mě, jestli se to dá považovat za chybu programu a nebo mám nějak divnou baterii. Popřípadě co s tím?

Jinak moje dojmy:
Disk: Při čtení pěkně rachtá. Ale je docela svižnej. Ikdyž Hitachi zrovna nemusím.
Mechanika: Tak to je děs. Při čtení z CD/DVD, kdy čte nesouvisle, tak cvaká jak disketovka a ten hluk co při tom dělá je fakt neuvěřitelnej. A to jsem si říkal, že moje stařičká DVD v PC je moc hlučná. A mě osobně tam chybí led dioda.
Chlazení: Asi nejčastěji diskutované téma - je tichej! Chlazení sice běží téměr furt, ale hluk není od 50cm vůbec slyšet. V zátěži sice o sobě už trochu dává vědět, ale dá se to vydržet.
Baterie: Viz můj problém, ale na filmy vydrží při zvýšeným jasu něco okolo 3 hodin. Na internet a běžnou práci okolo 4,5.
Grafika: No na baterce něco okolo 3800 bodů v 3D mark 01, takže si snad uděláte obrázek. Standardně má automaticky ve Windows přiřazeno 10MB paměti.
Reproduktory: NA to, že to je book, tak hraje líp než nějaký 2.0 za čtyři stovky. Pro běžnej poslech to stačí, v případě audiofila fakt ale neuspěje ;)
Provedení: Byl jsem docela překvapenej pevností toho plastu, ze kerýho je. Povrch se neumazává a zůstává čistej.
Display: Nejdřív nezvyk, teď už v pohodě. Jen je na něm vidět každej dotyk - zvlástě za sluníčka.

Kdyby byli dotazy, tak se ptejte.

Jinak batoh na něj mám Topgal HIT 591 a nemůžu si ho vynachválit.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 05 zář 2007 22:58

Na baterka by niekde vpravo malo byt napisane nieco v style SDI-CHA-SDI, DYNA-CHA-LGC (proste 3 troj/stvor-ice pismen s pomlckami medzi sebou); co tam mas?

C

B3rrY
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 31 kvě 2007 08:34

Příspěvekod B3rrY » 06 zář 2007 17:55

Jediný vpravo oddělený pomlčkama je CPT-CHA-SONY. Jinak na ní je zespodu napsáno, že je 10.8V a 55Wh.

Kdyžtak fotografie baterie zespodu jsou zde:
http://thakwid.wz.cz/bat1.jpg
http://thakwid.wz.cz/bat2.jpg

Georgij
občas něco napíše
Příspěvky: 97
Registrován: 28 čer 2007 09:32
Bydliště: bezdomovec na internetu

Příspěvekod Georgij » 06 zář 2007 18:49

B3rrY: To mas nejaky divny disk, ja mam v notebooku toshibu 160 GB a tu jsem teda jeste vubec neslysel.

Edit: prosim nekoho o poslani originalnich tapet HP na mail Borry@centrum.cz
Kdo jinemu jamu bagr, sam do ni Mamut...


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů