HP 6715b

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
Wyett
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 06 čer 2007 18:24

HP 6715b

Příspěvekod Wyett » 06 čer 2007 18:31

uvažuju o koupi NB, nejspíš to bude HP 6715b: AMD Turion 64 X2 TL-60 2GHz, 2x1GB DDR2, 160 (5400), 15.4" WSXGA+, ATI Xpress 1250, AMD M690T, 28k bez DPH
chtěl bych znát vaše názory. díky

CeCo

Příspěvekod CeCo » 06 čer 2007 19:43

Nechces radsej to iste na platforme Intel? Ten mi pride kapanek stabilnejsi a mam takeho tusaka, ze bude mat aj dlhsiu vydrz (v tomto je Intel podla mna o dost pred AMD).

C

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 06 čer 2007 20:46

Stabilitu bych neřešil, ta bude všude stejná. Spíš bych to rozdělil takhle

Intel: + o něco lepší výdrž na baterky
AMD: + lepší grafická karta odvozená z radeonu X700
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

CeCo

Příspěvekod CeCo » 06 čer 2007 21:30

Problem moze byt inac napr. v baterke - su totiz 2 mozne baterie, ktore sa tam budu pouzivat (47Wh a 55Wh). Co viem je ze pri 6710b pouzivaju 55Wh.

A pri rovnakej baterke bude mat 6715b cca o 15% nizsiu vydrz ako 6710b.

C

Guf
guru
Příspěvky: 511
Registrován: 08 čer 2007 19:44

Příspěvekod Guf » 10 čer 2007 11:33

Jako případná alternativa AMD, by byl dobrý tento model http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=45988 , 14,1" hmotnost jen 2,4 kg, výdrž na baterii velice dobrá. :D

satan
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 22 čer 2007 00:19

recenzia

Příspěvekod satan » 22 čer 2007 00:56

aj ja uvazujem o kupe tohto notasu. V GB ho maju za 660 libry. Inac dnes vysla recenzia
http://www.zive.sk/h/TestCentrum/Ar.asp?ARI=122846

Bananik
píše často
Příspěvky: 168
Registrován: 15 dub 2007 12:00

Příspěvekod Bananik » 22 čer 2007 12:08

OMG. Tak po precitani tej recenzie som z toho fakt jelen. :shock: "Tichučký cencúľ". Tak to tie AMD su tieche a Intel hlucne alebo co :?:

StrikerCZE
občas něco napíše
Příspěvky: 65
Registrován: 23 črc 2007 22:55

Příspěvekod StrikerCZE » 01 zář 2007 13:05

Po koupi tohoto ntb jsem tady na foru nabizel ze se s vama podelim o zkusenosti. Zatim mne napsali 2 uzivatele tak jejich otazky a moje odpovedi vam sem hodim. Pokud by vas neco zajimalo tak napiste bud SZ nebo nejlepe sem at si to muzou precist i ostatni

----------------------

hozan píše:zdarec...pises tu,ze sis koupil HP compaq 6715b. rad bych si ho taky koupil,ale jeste predtim jsem se chtel zeptat nejakeho uzivatele,jak je skopojen...tuto moznost si tu nabizel-tedy:
1)jak se ti jevi ten displej WSXGA+, da se na tom dobre precist windowsacky popisky ikon a jako celek?co filmy?
2)mas XPP ci VB?co bys kdyztak doporucil?
3)je ctecka karet a otisku prstu ve standartu a nemusim se bat, ze kdyz koupim tento model, tak nebubudu mit tyhle ctecky?
4)pokud si kupoval s DPH, mas zaruku celorepublikovou na dva roky standartne nebo si musis dokoupit?dokupovals?
5)jak si spokojen s grafikou?...popr.,co vsechno zkousne z novejsich her, i CS (to je snad jedine,co mi na tomhle notebooku vadi-sdilena grafika) a nejaka ta uprava narocnejsich obrazku
6)co provedeni sasi?pevne,viklave,...?
7)jak funguje ten procesor od AMD...svizny?
8)prehriva se nebo da se s nim pracovat na kolenou bez ujmy na zdravi :)
9)vydrz baterie pri normalni praci-internet,...?
10)celkovy dojem...co se libi,co ne?

chtel bych ti predem moc podekovat, tve odpovedi jsou mi moc cenne...
DIKY!hozan


1) Displej vypada opravdu luxusne, to rozsliseni tomu dava takovy luxusni vzhled a jine notebooky s rozlisenim 1200x800 vypadaji jak nejake hracky Smile Samozrejme ze obcas je citelnost textu horsi, ale hlavne co se tyka ruznych clanku na netu ktere jsou napsane malym pismem a kdyz jsou radky natesnane na sobe. Toto ale nemuzu pocitat jako minus to uz je proste dusledek toho rozliseni a samozrejme vsechno zalezi na tom jaky mas zrak. Jinak je displej celkove kvalitni, pozorovaci uhly na notas taky skvele. I ve vsech recenzich pisou ze je displej nadstardantni. Ja osobne jsem s nim velice spokojen.

2) Mam Vista Business, vetsina lidi co Visty kritizuji jsou maly fakani co si mysli ze vsechno od MS je spatne a nadavat na to je "cool". Podle me se jedna o hodne kvalitni system. Hlavne v bezpecnosti kdy mi jeste antivir nenasel ani jediny vir (v XPckach sem tydne odstranoval tuny nejakyho spywaru)

3) Ja mam model GB835EA#AKB, a ctecka karet i ctecka otisku prstu tady jsou. Ten druhy model se podle me lisi jenom 120GB HDD a rozdilem v cene asi 200kc takze podle me nema cenu ho kupovat, navic je ve vetsine shopu nedostupny. A vlastni konfigurace v TopConfigu ve vysledku vyjde o nekolik tisic draz

4) Kupoval jsem to normalne s DPH na fyzickou osobu, zaruka je 24 mesicu. Zadnou extra zaruku nebo opravu do druheho dne jsem nedokupoval

5) S grafikou spokojen jsem = staci mi. Hry nehraju, ale ponevadz je to notas do skoly takze o prestavkach se mozna neco hrat bude. Zatim jsem zkousel CS Source ale bohuzel nic moc. Plynule jede tak na 800x600 s min detailama. CS 1.5 a 1.6 by snad meli jet dobre, jestli chces tak muzu vyzkouset, stejne sem se je casem chystal instalovat.

6) Sasi podle me vyborne, kdyz treba beru notas tak ho chytnu jednou rukou za predni roh a normalne ho tak zvednu. Kdyz jsem to zkusil s bratrovym Dellem (Latitude 630) tak se celej prohl.

7) S procesorem sem zatim spokojen, zatim jsem stejne jeho potencial nevyuzil

Cool Pri normalni praci se nezahriva temer vubec, pri hrach uz je to samozrejme horsi ale porad nic hrozneho. Nejvic se zahriva asi pri nabijeni ale to je asi normalni

9) Zatim jsem to nejak objektivne nemeril, nikdy nedelam treba 3 hodiny tu samou praci. Ale myslim ze vydrz s takovym displejem a s takovou cenou je jedna s nejvysich. Do skoly se pak chystam dokoupit externi baterii ktera se pripne na spodek

----------------------

Pak mi jeste prisly podobne dotazy od uzivatele merlinovic, bohuzel jsem si omylem tu zpravu smazl ale snad z odpovedi poznate na co se ptal :wink:

Caues, takze:
- ty winy ktery tam byli od HP jsem hned zformatoval a nainstaloval cisty + vsechny nejnovejsi ovladace primo ze stranek HP, primo od ATi budou asi ovladace na grafiku novejsi (ale ne o moc) ale zatim jsem nemel cas je instalovat, naistaluju 3D Mark a zkusim to projet ted a s novejsima ovladacema a uvidime - na hry to kazdopadne nebude ani tak, zatim tam mam sice jenom CSS ale jede to sotva 800x"nevimpresnekolik" s minimalnima detailama. Ja jsem ale zastance spis starsich DOSovskych her + max stary CSko takze mi to bohate staci

- vydrz je hrozne diskutabilni, zavisi to strasne moc faktorech takze nejsem schopen ti to objetivne rict, veril bych casu kolem 3 hodin co uvadi v recenzich, kazdopadne je to asi maximum co v teto cenove tride ziskas. Na film a nejakou praci to staci uplne v pohode

- baterka se hreje uplne normalne, samozrejme ze pri nabijeni se zahreje trosku vic ale to je normalni a vubec to pri praci neprekazi

- displej je jednim slovem paradni, rozliseni vypada obravdu luxusne a ntb s 1200x800 vedle neho vypadaji jak hracky pro deti Smile

- neotiskuji se tam klavesy - to presne nevim cos tim myslel Rolling Eyes klavesnice je kvalitni a nejsou s ni problemy, jenom ovladani hlasitosti dotykovou plochou se mi nezda moc idealni

- panty a zpracovani je ok, navic pri prenaseni napriklad o par metru vedle muzes ntb zavrit, aktivuje se system DriveGuard (nebo nejak tak se to jmenuje), okamzite se zastavi HDD aby se neposkodil a na chvili se zabrani prechodu do rezimu spanku abys nemusel po otevreni ntb znova zapinat. Pokud ale po zavreni vika nezacnes s ntb hybat (prenaseni) tak se aktivuje rezim spanku ihned - genialni

semtam
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 04 zář 2007 17:38

Příspěvekod semtam » 04 zář 2007 18:00

Taktiež som kúpil HP 6715b - GB835EA.
Z disku som nainštaloval WVBusiness, pomocou HP Backup Recovery som vytvoril sadu (2x DVD) záchraných diskov, vymenil office (z en na sk), nainštaloval niekolko prg. Všetko beží OK, nelúbi sa mi však rozdelenie disku:
C: 107GB free z 139GB to je OK
D: DVD RW - OK
E:OS_TOOLS 1.31GB free z 1.54GB (boot a sources)
F:HP_RECOVERY 775MB free z 8.26GB (v červenom preplnený !!!!!!)
Čo sa dá robiť s takto nevhodne rozdeleným diskom, poprípade môžem na (F) zmazať tú zálohu ?

merlinovic
občas něco napíše
Příspěvky: 64
Registrován: 03 srp 2007 08:58

Příspěvekod merlinovic » 04 zář 2007 22:04

jo jde to odstranit ale pokud nemaš zalohu na DVD kterou jak jsi psal máš tak přijdeš o widle ;) a blbě je budeš dostavat zpatky

ten notebook nemam ale taky o něm silně uvažuju ......zkus se podivat jestli to nejde odstranit přimo v tom recovery menu


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů