Prepísaný zavádzač na HP_RECOVERY

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
jojojuju
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 22 led 2011 22:11

Prepísaný zavádzač na HP_RECOVERY

Příspěvekod jojojuju » 22 led 2011 22:28

zdravim chcel by som sa vás spýtať, či nemal niekto podobný problém ako ja napísal som ježiškovi a on mi doniesol HP probook 5310m, šikovný mladý informatik plnýn očakávaní a múdrostí som sa rozhodol rozdeliť disk čo som aj spravil ... no bola to chyba, prvú vec čo mi spravilo mi zmenilo disk na dinamický a druhu prepísalo zavadzače asi na všetko tak som musel reinstal win7 z dvd teda z sd-karty nakoľko to nemá dvdrom!
a tú druhú prepísalo aj zavádzač na tom recovery disku a tak sa chcem ak niekto vie spýtať ako sa to dá dať do poriadku?
ps : ten dinamicky disk je zmeneny na RAID5 mám taky pocit že HP fungujú na raid0 alebo 1 s čím si tiež neviem dať rady.
ps: také to že označiť recovery ako aktívny nejde...nenabootuje
diky za postrehy pekný večer

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 22 led 2011 23:09

nevím co se ti povedlo udělat, ale RAID 5 to rozhodně není (na jednom disku to nedává smysl) popiš ty úkony ještě jednou a lépe :-)
Lenovo X1 Carbon Touch

* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 22 led 2011 23:40

tak jsem si to přečetl ještě jednou. prosímtě napiš, že jsi NEUĎELAL softwarový RAID 5 na jednom disku. protože pokud jsi to udělal a máš to tak, tak to byla vážně blbost - rychlost to sráží na minimum a HDD v takovým případě musí seekovat jak prase.
pokud máš z čeho instalovat, tak přeinstalování na primární (popř. logický - když chceš víc partitions) oddíly je nejlepší řešení. a recovery oddíl nepotřebuješ, když máš instalační média - nedělá nic jinýho než totální reset systému.
Lenovo X1 Carbon Touch



* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *

jojojuju
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 22 led 2011 22:11

Příspěvekod jojojuju » 23 led 2011 14:07

no takže s tým raidom no to som si neni taký istý, možno to je fakt blbosť... neviem dá sa to nejako zisťiť?HDD neseká podľa mňa šlape dobre.. skúšal som aj dačo hrať a okrem toho že to fúkalo ako fééén to išlo v pohode!
Inštalačné media mám to neni problém - ide skôr o to, že najradšej by som bol keby išla tá factory záloha z HDD nakoľko keď chcem teraz reinstal WIN potrebujem 8GB usb alebo kartu alebo si kúpiť externú dvdrom... čo ak sa niečo stane a nebudem ju mať?
HDD mám rozdeleny ako som chcel
G - nejaky HP....
C - win7
E - dokumenty
D - HP Recovery
F - hp tools

ide fakt len o to aby sa nejako dokazala načítať tá potvora D
diky za odpovede

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 23 led 2011 15:11

Jak moc si rozumíš s linuxovým fdiskem ?

EDIT: a při čem ti to upadne při pokusu nabootovat to recovery
Lenovo X1 Carbon Touch



* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *

jojojuju
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 22 led 2011 22:11

Příspěvekod jojojuju » 23 led 2011 16:03

linux poznam - v niecom sme si sedeli a v niecom nie
fdisk nie... teda nieco mi to hovorry asi hranie sa s particiami... ale to je asi tak vsetko

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 23 led 2011 16:16

a při čem ti to spadne když zkusíš nabootovat ten recovery? předpokládám, že po stisku F11 ti to zůstane viset na blikacím kurzoru, nebo něco podobnýho.
Lenovo X1 Carbon Touch



* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *

jojojuju
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 22 led 2011 22:11

Příspěvekod jojojuju » 23 led 2011 17:00

nie nie ako ono je tam jeden disk ma 300 MB a tej je oznaceny ako active - tento disk podla mna rozhoduje co sa zacne spúšťať či win alebo recovery. ked stlacim po starte F11 tak chvylku porozmýšla a zacne nabiehat normálne win7 ako by nenaslo cestu k tomu recovery pripadne vobec neexistovala... no ten disk existuje fizicky ma 15GB s toho 8 má win7+ovladace a blbosti....
skušal som aj nabootovať z karty normalne na menu install ... len tam som dal pokročilé a inštalovaz z tej hdd recovery ... no zase nič ako by to bolo nejaké pošahané alebo ja neviem

jojojuju
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 22 led 2011 22:11

Příspěvekod jojojuju » 23 led 2011 17:02

ps: ono to nespadne.... len sa to nezapne nezamrzne to nikdy alebo take nieco ... len nenabootuje z tej recovery

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 23 led 2011 17:47

Tak přes Computer Management a Disk Management jsem zjiistil, že moje původní instalace od HP (teď už primárně jedu z jinýho disku s čistou instalací, tam je to trochu jinak) je takhle:
SYSTEM - 300 MB - System, Active, Primary
WINDOWS - 215 GB - Boot, Page File, Crash Dump, Primary
HP_RECOVERY - 15 GB - Primary
HP_TOOLS - 2 GB - Primary

jinak ta 300MB partitiona je primárně pro samotný Windowsy a je určená pro obnovu systému popř. diagnostiku (víceméně to co dělá zmáčknutí F8 př startu Windows nebo když Windows zapínáš po násilný ztrátě napájení). Spojitostí s HP Recovery si nejsem vědom, ten se správě spouští F11 při startu počítače a mělo by to hodit boot z tý 15 GB partitiony a přemazat celej zbytek disku novou instalací.
Lenovo X1 Carbon Touch



* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *

jojojuju
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 22 led 2011 22:11

Příspěvekod jojojuju » 23 led 2011 18:18

no tak nejako som to tam mall aj ja ... pokial som nerozdelil to C na dva.
1) napada ma riseil si tu SSD disk daval si tam aj tu recovery particiu?
2) mohlo by to robit to ze nenabootuje aj to ze nieco chyba v tej recovery particii? čo myslíš?

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 23 led 2011 18:38

1)já jsem si z HP nechal poslat instalační DVDčka a udělal čistou instalaci. SSD mám 60GB, takže by to jednak zbytečně zavazelo a navíc v průběhu instalace to nic takovýho nenabízelo, takže jedu:
100 MB ta systémová partition Win 7
50GB Windows 7
2GB HP_TOOLS
zbytek volno - mělo by to pomoct řadiči udržovat na čipech pořádek

2)jtady jde imho o chybějící odkaz ze startovního menu toho ntbku než vyloženě chybějící fajly. já bych spíš podezříval partitionu HP_TOOLS, protože tam se ukládá např. Quicklook nebo QuickWeb a taky updaty BIOSu
Lenovo X1 Carbon Touch



* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *

MaTToS
guru
Příspěvky: 762
Registrován: 08 zář 2008 08:13

Re: Prepísaný zavádzač na HP_RECOVERY

Příspěvekod MaTToS » 23 led 2011 19:04

jojojuju píše:šikovný mladý informatik plnýn očakávaní a múdrostí som sa rozhodol rozdeliť disk čo som aj spravil ... no bola to chyba, prvú vec čo mi spravilo mi zmenilo disk na dinamický a druhu prepísalo zavadzače asi na všetko tak som musel reinstal win7 z dvd teda z sd-karty nakoľko to nemá dvdrom!
a tú druhú prepísalo aj zavádzač na tom recovery disku a tak sa chcem ak niekto vie spýtať ako sa to dá dať do poriadku?
ps : ten dinamicky disk je zmeneny na RAID5 mám taky pocit že HP fungujú na raid0 alebo 1 s čím si tiež neviem dať rady.
ps: také to že označiť recovery ako aktívny nejde...nenabootuje
diky za postrehy pekný večer

Si si isty ze si informatik ? Odkedy jeden disk funguje v RAID a este ktomu 0 alebo 1.... dalsia vec to co si spravil uz nijako neopravis lebo aj ked pomocou linuxu nastavis particiu s recovery ako aktivnu tak to z nej nenabootuje a to recovery neobnovis, najlepsie bude ak to preinstalujes z instalacnych DVD ktore obnovia aj recovery particiu nanovo a budes mat pokoj .... Ale s tou hlaskou : "mám taky pocit že HP fungujú na raid0 alebo 1 s čím si tiež neviem dať rady" si ma pobavil , dodnesneho dna som anilen netusil ze na strojoch s jednym diskom bezi raid 0 alebo 1 hold technika pokrocila :roll:
ThinkPad T420@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .
Think service engineer .

klvy
píše často
Příspěvky: 121
Registrován: 22 pro 2008 20:59

Příspěvekod klvy » 23 led 2011 20:51

Pokud si udělal reinstalaci Windows, tak že si je prostě nainstaloval "nanovo" z DVD, tak si přepsal původní zavaděč od HP a k recovery disku se asi nedostaneš. V létě jsem řešil stejný problém. Něco k tomu jsem našel na notebookreview, ale mě to nepomohlo. Ale jestli máš k noťasu přibalené i DVD, tak proč to řešit. Jediné o co jsem přišel, byla dokumentace.

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 23 led 2011 22:07

klvy píše:Pokud si udělal reinstalaci Windows, tak že si je prostě nainstaloval "nanovo" z DVD, tak si přepsal původní zavaděč od HP a k recovery disku se asi nedostaneš. V létě jsem řešil stejný problém. Něco k tomu jsem našel na notebookreview, ale mě to nepomohlo. Ale jestli máš k noťasu přibalené i DVD, tak proč to řešit. Jediné o co jsem přišel, byla dokumentace.


ale je zvláštní, že mu zůstal ten systémovej oddíl 300MB velkej. já když jsem jel čistou instalaci z médií od HP tak se vytvořil jen standardní 100MB. jen ďábel ví co s tím páchal :-)
Lenovo X1 Carbon Touch



* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů