HP pavilion dv61230 aneb odvezte mě do blázince ?

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
Warhawk
guru
Příspěvky: 524
Registrován: 13 úno 2007 14:39

HP pavilion dv61230 aneb odvezte mě do blázince ?

Příspěvekod Warhawk » 11 lis 2010 11:00

Drazí kolegové a kolegyně. Musím se přiznat, že má další zkušenost mi trochu otevřela obzory. Již dva roky jsem pěkně zhnusen z lenova a jeho slavného ThinkPadu, ale to co mě potkalo teď nemá obdoby.

Ano tušíte správně, je to reinstalace HP pavilion dv61230 nebo jak se ten opičák jmenuje. Má jej spolubydlící /typická oběť nějakého trouby v obchodě/ a já jsem doslova zajásal, když jsem zjistil, že to má v sobě recovery partitiona nebudu tedy muset tahat ovládače z netu, jak je tomu i jiných strojů (ikdyž se situace mění). To že to po mě chtělo vypálit recovery CD je také normální. Dvě DVD /z toho jsem použil jen jedno/, není žádný problém.
Vtipné je, že včera ten proces trval asi 2,5 hodiny, jen ty data vypálit. Nakonec se povedlo a jal jsem se obnovovat tovární nastavení.
Po dalších 2 hodinách obnovování Windows Vista Home hyper cool HP tuning extra utility set included se notebook tak přehrál, že již při konfiguraci windows se vypl (ochrana ?) a po opětovném zapnutí již instalátor ohlásil ať zmačknu return a zkusím to celé znova od začátku.
Takže dnes opět další dvě hodiny, notebook v okně, kdy okolní teplota mu jen prospěla a holubi se neopovážili přes zvuk ventilátoru ani přiblížit.
Co vám budu povídat, povedlo se. Konečně nabootovala Vista. To bylo radosti.

Sáaga pokračuje:

Asi 30 vteřin po nabootování mi Vistička /již k ní mám citový vztah a vytvořil jsem si k ní jisté pouto/ oznámila, že HP TV cool application přestal fungovat, obnovit taky nešel a pokud jej někdo neodinstaluje, bude to dělat pořád. Ha, tomu řikám odladěné recovery.
Gól další je ten, že se nedá zbavit nějaké otravné hlášky ohledně čtečky otisků prstů a že je třeba ji nastavit. Já bych rád milé HP, ale to byste místo čtečky museli dát něco jiného než plastový fejk (krytku).¨

HP media smart - taky super věc. Výkon procesoru nestačí ani na Vističku v dětské výbavě a po spuštění této kouzelné ikony je počítač 3 minuty neovladatelný (teda ne že by se nedal zavřít a vyhodit, ale je mi líto Vističky).

Trochu se obávám, že to eště odnese stůl, protože folie kterou je potažený se asi brzo začne tavit (Ikea Viking edition).

Trochu se bojím zjišťovat, co znamená "HP Total care".


Dotaz zní - co tam musí zůstat, aby jel power managment (jeslti to vůbec nějaká má), wifi, webcam. Můžu všechny tyhle media smart HP cool, a cokoliv co má v názvu HP vyhodit ?

kryspin.motyczka
píše často
Příspěvky: 368
Registrován: 11 srp 2007 13:32
Bydliště: matička Morava (Zlín) + Litoměřice

Příspěvekod kryspin.motyczka » 12 lis 2010 10:17

dej tam linux a mas po starostech

EDIT: nebo udelej cistou instalaci systemu, pak chipset a pak zbytek HW, nez se sr*t s nesmyslnou recovery od HP...
Apple Macbook Pro 13"

Linux is like Teepee - no Windows, no Gates - Apache inside

Warhawk
guru
Příspěvky: 524
Registrován: 13 úno 2007 14:39

Příspěvekod Warhawk » 12 lis 2010 10:45

otázkou je, kde vzít a nekrást....
Už to kašlu. Odinstaloval jsem všechno co se dalo, větrák už tolik neřve (ono to svinstvo od HP asi pekne vytezovalo procesor) a předám to dále.

kryspin.motyczka
píše často
Příspěvky: 368
Registrován: 11 srp 2007 13:32
Bydliště: matička Morava (Zlín) + Litoměřice

Příspěvekod kryspin.motyczka » 12 lis 2010 13:30

kde vzit a nekrast? vzdyt linux je zdarma ;-)
Apple Macbook Pro 13"



Linux is like Teepee - no Windows, no Gates - Apache inside

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 12 lis 2010 14:40

Tady linux vůbec nemá smysl.... ale stop OT.

K věci: Ani bych se nedivil, kdyby bylo potřeba otevřít ten notebook a vyčistit chlazení, protože když se notebook přehřívá, často se to projevuje snižováním výkonu procesoru pomocí NOP cyklů. Pak takový notebook působí extrémně zabržděně, i když si na něj ještě nic svého nenainstaloval.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Warhawk
guru
Příspěvky: 524
Registrován: 13 úno 2007 14:39

Příspěvekod Warhawk » 13 lis 2010 12:53

Swarm - taky mě to napadlo. Hlavně ženské mají staršnou touhu si brát noťas do postele, takže ji to navrhnu. Ale znáš to, každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán, takže jsem zvědav co na mě za pružina vyskočí...

Jinak po odinstalaci všeho nepotřebného s magickým spojením HP se větrák dost ztišil a teplota klesla....

řekl bych, ale že pro tento ksindl je dedikovaná 4530 a dvoujádro od AMD smrtící kombinací...


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů