HP Probook 6550b - rady a zkušenosti

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
3dcamilo
píše často
Příspěvky: 114
Registrován: 13 bře 2008 21:07
Bydliště: Smolenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod 3dcamilo » 17 bře 2011 11:07

ja viem, vzdy to nejde donekonecna tahat ten hw cez niekolko generacii, to bol skor taky povzdych, proste to nasere, vidim ze tam pasuje T500vka do mojho doku, tak asi kupim cez outlet u lenova...
Asus Zenbook UX305CA-FC025T / Past:
MacbookAir
X220 / i7 / 8GB RAM / 2 x 256GB SSD Crucial / Ultrabase3 / W10 64bit prof / Dell 2209WA

MajoP
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 16 bře 2011 22:59

Příspěvekod MajoP » 17 bře 2011 14:03

Ghost: ďakujem za odpoved! takže idem do 6550b, lenovo je nad rozpočet a tecra s dedikovanou grafikou tiež..

Korbos
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 22 dub 2008 14:32

Odirani plastu

Příspěvekod Korbos » 22 bře 2011 09:58

Zdar,

přemýšlím o koupi tohoto NB, ale po přečtení jednoho konkrétního komentáře na jednom prodejním webu (CZ*.*Z), si nejsem jistý. Uživatel tam popisuje, že po 2 měsících používání dochází k odírání plastů pod klávesnicí v důsledku tření o víko NB při zavřeném stavu a k odírání víka NB vlivem přepravy v pouzdrech apod.

Stal se tento jev i někomu jinému?

Díky moc :)

Luca2
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 13 lis 2010 12:41

Příspěvekod Luca2 » 22 bře 2011 21:53

Korbos: Taky jsem četl ten komentář od Jirky T., měl jsem stejný problém s vibracemi při psaní na klávesnici. V servisu jsme zjistili, že kovový spodek klávesnice naráží při psaní na kovovou mechaniku, proto ty nepříjemné vibrace. Vyřešili jsem to přidáním polštářku mezi klávesnici a mechaniku. Ten polštářek tam standardně je, jednalo se o vadu kusu. Myslím, že Jirka T. měl hold smůlu na vadný kus.

BTW, dnes bych se rozhodnul pro ThinkPad T510i, tady je o tom zajímavý topic: 6550b vs T510i http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... hp?t=30541

Korbos
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 22 dub 2008 14:32

Odirani plastu

Příspěvekod Korbos » 22 bře 2011 22:37

Díky za odpověd, ale asi jsme se nepochopili. Šlo mi o viditelné odírání plastů z venku NB. Z toho komentáře na webu jsem pochopil, že mu doházelo k odírání těch stříbrných plastů a tím ztráty barvy (nejspíš černění). Ptám se tedy, stalo se to taky někomu, nebo to bylo jen špatným kusem?

Díky moc :)

synthy
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 23 bře 2011 01:42

Mini PCIe a MXM

Příspěvekod synthy » 23 bře 2011 01:58

Zdravím,

AD1
přecházím na tento model z HP Pavilionu DV5 1100et a zajímalo by mě, zda tento notebook (ve verzi s dedikovanou grafikou) má mini PCie slot navíc (volný), na starém jsem na něm měl 40Gb ssdisk se systémem - vynikajicí vychytávka.

AD2
Dedikovaná grafická karta je přímo na základní desce, nebo je řešena přídavně pomocí MXM portu????

AD3
Chci jej hlavně kvuli zpracování. Dělám vizualizace na Akcích (už mi jeden usmrtilo pivo - a né moje )... Nemá někdo zkušenosti s vizualizačními programy jako je Resolume Avenue a spol. na tomto notebooku???

Předem díík

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 23 bře 2011 10:34

Korbos: daný uživatel asi měl smůlu na kus. spolubydlící má 6550b po půl roce průměrného používání jako nový. víko by se právě mělo třít méně než u normálních notebooků, protože tenhle ntb má ještě klasické západky na víku. další dva 6450b potkávám na přednáškách a co jsem se koukal, taky vnější stranu víka nemá ani jeden poškrábanou nebo oblýskanou

Synthy: 1) base má dva mPCIe sloty - jeden pro halfcard wifinu (osazena vždy) a druhý fullsize pro WWAN/GPS kartu (většinou neosazen - neodvíjí se od grafiky ale od konkrétní konfigurace). teoreticky by to fungovat mělo, jediný zádrhel by mohl být ve white-listingu BIOSu (omezení na komponenty vyrobené nebo prodávané HPčkem - v business class dost častý jev).

2) grafika je na desce, na MXM není místo. navíc i kdyby byla, tak její výměna bude omezena white-listingem.

3) konstrukce výborná, klávesnice má odvodové kanálky, takže pokud máš štestí a vylyješ to přímo do klávesnice tak by se nic nemělo stát (ale stačí nalít do mezírky mezi klávesnicí a zbytkem šasi a problém máš tak jak tak).
Lenovo X1 Carbon Touch

* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *

synthy
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 23 bře 2011 01:42

Příspěvekod synthy » 23 bře 2011 12:12

To mě potěšilo, náhodou zjistit výpis white listu pro tento model se Vám nepodařilo? Problém White listu s dedikovanou kartou se dá vyřešit dopsáním modelu do biosu, tak by to možná šlo i u SSDisku si mPICe.

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 23 bře 2011 12:52

detaily nevím, vycházím pouze z faktu, že čím je počítač profesionálněji zaměřený tím víc je podobných opatření (ať už u ntb nabo desktopových workstationů).

důvod je jednoduchý: primární určení těhle strojů je korporátní prostředí a tam jsou hlavní požadavky dost jiný než když si počítač kupuješ sám. konrétně počítač/ntb se koupí s tou nejdelší možnou zárukou, po dobu provozu (minimálně 12 denně) do něj nikdo další ramky ani disky nestrká (maximálně se na začátku koupí nějaké příslušenství) a jakmile záruka skončí, tak ten počítač jde pryč (obchody typu gigacomputer - kousky mladší než tři roky tam nenajdeš, zato 4 a více let starejch modelů tam je hafo). zakázky se dělají formou dlouhodobého kontraktu nějaké společnosti s daným výrobcem, tak vše (až na nějaké speciální vybavení specifické pro obor podnikání té firmy) se bere od toho jednoho.
Lenovo X1 Carbon Touch



* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *

synthy
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 23 bře 2011 01:42

Příspěvekod synthy » 24 bře 2011 00:01

Takže nezbývá nic jiného, než MiniPCIe SSDisk objednat, vyzkoušet a v případě nefunkčnosti vrátit :D .... Dám echo. U mé DV5 je to snad ten nej upgrade co jsem mohl udělat.

efficient
občas něco napíše
Příspěvky: 44
Registrován: 02 čer 2010 00:05
Kontaktovat uživatele:

Externí disk

Příspěvekod efficient » 11 dub 2011 18:14

Dobrý den,
mám v plánu si koupit externí disk a zajímalo by mě jaké připojení považuje za nejlepší k tomuto notebooku. Jestli USB nebo IEEE a nebo eSATA. ESATA je nejrychlejší, ale nevím jestli na tomto notebooku je eSATAp (eSATA s integrovaným napájením).
Co byste mi doporučili?
Díky za odpověď.
HP ProBook 6550b

jafre
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 14 dub 2011 13:13

HP 6550b rozdelni hdd z tovarniho nastaveni + hlucnost hdd

Příspěvekod jafre » 14 dub 2011 14:12

Mam novy notas cca 2 dny. Vetracek neslysim vubec ale hdd si pekne pracuje, jakoby takove splouchani more:o) + obcas v nem pekne zaprasti jakoby zvuk kdyz praska ohen u taboraku. Neni to jako nic hrozneho mozna je to normlani: Tot otazka - je to normalni?

Dale: hd je rozdelenej asi 4 casti a to na: (vypis z partition wizard)
*:system NTFS 300mb ACTIVE BOOT PRIMARY
C: NTFS 448,46 GB system Primary
*:HP_RECOVERY 15 GB None Primary
F:HP_TOOLS FAT32 2GB None Primary

Nevim co muzu z toho smazat, nejradeji vse ale nemam instalacky na win 7 64bit. system, jsou u toho jen 32bit dvd potvurky

Kdyz chci rozdelit hdd C: na dva oddily, tak to u vsech programu na rozdeleni hlasi ze nemuzu vytvorit vice jak 3 oddily: co stim? chtel jsem smazat HP-tools ale zase se nekde pise ze je to dobre pro pozdejsi upgrejt, tak nevim - nebo smazat 300megovej system a nespustim notas tak nevim

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 14 dub 2011 18:44

System - základní soubory pro start windows - nutné
C - klasika windows partition - nutné
HP_recovery - oddíl pro uvedení do původího stavu - není nutné když máš svoje instalační média
HP_tools - složka pro odkládání souborů s upgradama driverů, BIOSs apod - nutné
Lenovo X1 Carbon Touch



* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *

jafre
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 14 dub 2011 13:13

ktera z techto grafik je vykonejsi?

Příspěvekod jafre » 16 dub 2011 10:58

ati radeon 9600 pro 128mb vs ATI Mobility Radeon 540v s 512 MB RAM (64bit GDDR3)

ta prvni je jiz nekolik let starata a druha je novejsi

da se rict o kolik % je jedna od druhe vykonejsi? diky

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 16 dub 2011 13:20

dost neporovnatelné: http://www.notebookcheck.net/ATI-Mobili ... 461.0.html vs http://www.notebookcheck.net/ATI-Mobili ... 171.0.html

pokud jsi myslel stolní verzi radeonu 9600 tak ta je v becnhmarcích asi jen třikrát horší než 540v (zatímco mobilní více než pětkrát)
Lenovo X1 Carbon Touch



* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů