Elitebook HP8540w nebo HP8540p

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
CeCo

Příspěvekod CeCo » 14 zář 2010 13:01

Nj, maloobratkova polozka, vozi sa to z centralneho skladu z Holandska (Foxconn alebo Flextronics).

C

steiner
občas něco napíše
Příspěvky: 57
Registrován: 17 črc 2010 16:13

Příspěvekod steiner » 15 zář 2010 11:32

Mám následující problém. Po probuzení z režimu spánku mi nejede internet, nejde mi připojit se bezdrátově k síti. Po restartu vše OK. Nevíte, co s tím? Já to zatím řeším tak, že režim spánku nepoužívám....nikomu se nic podobného nestává?

jurajda
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 12 kvě 2006 19:44

Příspěvekod jurajda » 20 zář 2010 20:31

steiner:

Nemám to veru tak. U mňa všetko v poriadku.

Tak som si poriadil 8540w wd928ea, teda verziu s fullHD rozlíšením a procesorom i5 M540.

Recenzií je stále málo a moje dojmy a postrehy sú:
Telo vynikajúce, pôsobí robustne, aj keď displej je možné ohnúť aj dekel prehnúť.

Display je vskutku skvelý, najmä beloba je belejšia a čiernota čiernejšia. Čo som mal pred tým Toshibu A100, tak u nej je tá beloba žltá.

Klávesnica je výstavná. Na klepnutie jemná, presná a v určitej hĺbke prst sa zastaví úderom o niečo tvrdé, zrejme robustný kov.

Rozlíšenie: Pomerne veľa sa na fórach rieši, aké rozlíšenie zvoliť. Hlavne či rozlíšenie 1920x1080 nie je na 15" notebook príliš. Keď som sa rozhodoval, tak som mal veľký strach, pretože som kupoval cez internetový obchod a nemal som možnosť ísť do skúšania. Preštudoval som nejaké diskusie ohľadom tejto dilemy a nenašiel som človeka, čo by napísal, že trpí poruchou zraku, ale že je mu také veľké rozlíšenie fajn. Ja síce zatiaľ nenosím okuliare na čítanie, ale priznám sa, že by ma takýto názor upokojil a tak som išiel dosť do risku, keď vyhralo vo mne snobstvo a kúpil som verziu s Full HD. Teraz neľutujem, s jednej príčiny. V práci s počítačom rozlišujem dve sféry vecí: Veci, ktoré dobre poznám, nemusia byť dobre čitateľné, ako napríklad ikonka dokumentu, alebo tlačítko "späť" na prehliadači. Viem, kde sa také tlačítko nachádza, preto ho môžem mať aj menšie, skoro nečitateľné. Druhá vec je, že vo windowse sa dá všetko nastaviť, takže veci, ktoré sú pre mňa nové, ako napríklad obsah web stránky mám dokonca väčší. Tak sa stačí s tým trošku pohrať, a hneď veci, ktoré chcem mať dobre čitateľné mám väčšie, ktoré nepotrebujem mať čitateľné mám menšie a tak nezaberajú miesto tým, o ktoré ide. Tak vlastne hoci display na 15,6" je menší ako display na 15,4" notebooku hlavne, čo sa týka výšky, mám na ňom zobrazených oveľa viac riadkov, pretože vrchné lišty či už textového editora, alebo internetového prehliadača mám stiahnuté na minimum (Písmo a obsah stránky môže byť väčší). Takže tu je spokojnosť.

Ovládacie prvky a komfort: Tie somariny v predu, čo svietia ako kolotočárna ma obťažujú. Hlavne čo sa týka intenzít. Keď chcete nastaviť presnú úroveň hlasitosti, , ktoré nemajú byť v krajnosti, je to trochu problém. Som zvyknutý na klasické koliečko ako na tranzistoráku, to je podľa mňa neprekonaný spôsob ovládanie intenzít. Ešte možno šable, ale tie zaberajú miesto.

Svetielko je len na frajerinu a použiteľné v prípade núdze, veľa tohpo neporieši. Touchpad je maličký, ale tam, sme limitovaní veľkosťou displeya.

Najtristnejšia vec sú fakt reproduktory. Tie aj keď sú možno hlasné, sú fakt jednak plecháče a potom nemajú ani kúska basov, prípadne výšok. Že budú takto konkurovať mojej nokii n95 8gb, ktorá vie vykúzliť ešte omnoho viac priestorového zvuku som fakt nečakal. Už som fakt aj skúšal ovládače preinštalovať, bežce ekvalizéru ponastavovať a je veda vystihnúť tie správne momenty, keď sa zvuk ešte neláme do vrnenia, prípadne ešte nedriape uši, ale už je dosť silný.

Výbava: Tak si kúpite poďobaný low end grafiku do stolového PC za pár šupov a máte k nej tisíc káblov a redukcií. HP pri svojej vlajkovej lodi vám nedá jediný kábel, a to tam je high- end profesionálna grafika. Chcem vidieť toho profesionála, čo si prinesie notebook na nejakú konferenciu do zahraničia, majú tam projektor, len sa kábel porouchal... Takýto profík ostane dosť zaskočený. Stará dobrá Toshiba, kde bol ku grafike Intel 945 dodaný VGA aj S-video kábel. To si už v HP fakt mohli povedať, že keď už chumaj platí toľko prachov, tak ho aspoň zasypme konektormi a jackmi.

Jediná vec, s ktorou sa zatiaľ neviem zmieriť je ten piskot. Ide z notebooku skoro furt a to je fakt smola. Notebook mám hlavne na prácu a ten piskot ju dosť znemožňuje. Pamätám si, že na Toshibe išiel len vtedy, pokiaľ procesor bežal na najnižšej frekvencii, tu ide skoro furt. Minimálne na dvoch alebo troch Speedstepoch, či ako sa to teraz volá.

Chcel by som poprosiť osadenstvo o jednu vec. Rád by som si nejako zvýšil záruku, keďže ten piskot je podľa všetkého na všetkých úrovniach procesoru, rád by som to nejako riešil a zasielať notebook späť predajcovi do 7 pracovných dní sa mi nezdá fér. Môže byť, že moderátori uznajú tento bod za offtopic, tak prosím kontaktujte ma aj formou "súkromnej pošty". Vopred vďaka.

Evzen O.
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 25 led 2010 21:43

Příspěvekod Evzen O. » 09 říj 2010 10:45

Někde na fórech jsem zaregistroval lepší výdrž na baterii u NVS5100 oproti FX880 (snad notebookcheck). Nevím co je na tom pravdy, přesto uvádím, kdyby to někoho zajímalo.
Je pravda, že display port u 8540 w/p neumí poslat i zvuk do TV? Jeden kabel vždycky lepší než dva.. :-)
Taktéž mi přijde podivné, že nebylo využito přepínání grafik, tak snad s dalším refreshem.
Mimochodem ptal jsem se v Alze, zda budou do ČR dovážet 8540w s FirePro 5800M a bohužel to zatím neplánují.

Petrxyz
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 09 zář 2010 21:02

Rozdíl svítivosti displeje HP8540p a HP8540w

Příspěvekod Petrxyz » 15 lis 2010 11:40

Všiml jsem si velkého rozdílu ve svítívosti displeje u HP8540p a HP8540w u testů z notebookcheck. Přitom displej je u obou stejný a to AUO01EE.

Test 8540p je tady : http://www.notebookcheck.com/Test-HP-El ... 466.0.html

8540w tady : http://www.notebookcheck.com/Test-HP-El ... 400.0.html

Napadá někoho proč tomu tak je ?

Evzen O.
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 25 led 2010 21:43

Příspěvekod Evzen O. » 30 lis 2010 11:50

No to s těmi displayi je zajímavé. Paradoxně "P"-čkový model 1600x900 má krom kontrastu lepší hodnoty než "W"-čkový 1600x900. Zajímalo by mě, zda se jedná o různou sériovou kvalitu stejných displayů firmy AU Optronics či zda jde o odlišné displaye stejného rozlišení pro řadu W a P. Testované "W"-čko s ATi M5800 vykazovalo též horší hodnoty displaye oproti "P".

Zajímavá je situace i u výdrže na baterii. 1600x900 W i P (u dvoujader) vydrží dle testů serfovat 4,5 hodiny, full hd o hodinu méně. U displaye IPS hodnotu zatím nevím, nicméně předpokládám ještě kratší čas. EDIT: Čtyřjádro s IPS vydrží serf na baterku 1h 45 min.

Z hlediska mobility se tedy více hodí 1600x900, rozdíl ve spotřebě mezi FX880 a M5800 je neznatelný (ATI ovšem nabízí vyšší výkon, jenže se z nepochopitelných důvodů v ČR neprodává). "W" má ve standardu long life baterku. U full hd (či čtyřjádra) lze krátký čas na baterii řešit přídavnou baterkou na spodek základny za cenu nárůstu již tak vyšší hmotnosti stroje.
Naposledy upravil(a) Evzen O. dne 06 pro 2010 21:22, celkem upraveno 1 x.

Honza26
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 04 pro 2010 21:58

Příspěvekod Honza26 » 05 pro 2010 00:28

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jaké modely mají už IPS panel.
Děkuji.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 05 pro 2010 22:32

Ad panely AUO:
To je bezne, stalo sa mi to nie raz. Panely sa vo vyrobe porovnavaju len ramci jedneho dna, nie dlhsie. Takze panely z dna X mozu mat kapanek ine parametre ako rovnake panely zo dna Y.

IPS panely:
Skladove ziadne, jedine konfigurovatelne zostavy. Cena 2000€+ bez DPH.

C

Honza26
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 04 pro 2010 21:58

Příspěvekod Honza26 » 05 pro 2010 22:44

A jaký model byste mi z Elitebooku doporučil tak 30.000m- bez DPH ?

steiner
občas něco napíše
Příspěvky: 57
Registrován: 17 črc 2010 16:13

Příspěvekod steiner » 24 pro 2010 12:09

CeCo píše:Urcite. Teda aspon mne isla v pohode :)

C

Mám dotaz. Na 8540w mi při hraní Mafie II (vše mám stažené na minimum) to ze hry pořád vyskakuje do windows a po chvilce zase zpátky do Mafie. Nevíte, kde by mohl být problém? V ovladačích karty? Mám si stáhnout nějaké jiné? Grafická karta je nvidia Quadro FX 880M. Děkuji za pomoc.

Hulvaat
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 12 bře 2010 10:16

Příspěvekod Hulvaat » 31 pro 2010 12:23

Cau, potrebuju poradit..mam problem se zvukem, kdyz propjim kabelem displayport s televiznim hdmi- obraz jde ale zvuk vubec.koukal sem na ruzny fora a problem s tim ma snad kazdej ale reseni sem nenasel..

mik98
občas něco napíše
Příspěvky: 52
Registrován: 17 úno 2008 20:29

Příspěvekod mik98 » 03 led 2011 01:59

Zdravim, tiez by ma zaujimalo ci HP 8540w vie cez displayport do telky pustit okrem obrazu aj zvuk ako je tomu napriklad u Lenova W510. Dik.
Lenovo ThinkPad W510

giorgino
píše často
Příspěvky: 162
Registrován: 24 črc 2008 10:14
Bydliště: Liberec

Příspěvekod giorgino » 04 led 2011 03:06

Honza 26 psal - Zdravím, chtěl bych se zeptat, jaké modely mají už IPS panel.
Děkuji.

Odpověď - v shopech je to ten model se čtyřjádrem 740q, 8gb ram, 500gb hdd a grafikou fx 1800m a označením DC (Dreamcolor). Cena 53 tisíc a výš. Zrovna nedávno tento model testovali na extranotebooku. Ten display je fakt parádní.

Prodávaj i model 8740w v shopech s DC a fx3800m za cenu kolem 70 tisíc.

teojan
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 31 črc 2010 18:09

Příspěvekod teojan » 04 led 2011 15:35

Můžete mi prosím někdo vysvětlit, jaký je rozdíl mezi verzemi Elitebooku 8540p WD921EA a XN715EA? Podle toho co jsem vypozoroval, tak by měl mít druhý jmenovaný pouze lepší procesor (640M oproti 620M). Proč je ale ve většině obchodů výrazně levnější?

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 04 led 2011 20:56

teojan píše:Můžete mi prosím někdo vysvětlit, jaký je rozdíl mezi verzemi Elitebooku 8540p WD921EA a XN715EA? Podle toho co jsem vypozoroval, tak by měl mít druhý jmenovaný pouze lepší procesor (640M oproti 620M). Proč je ale ve většině obchodů výrazně levnější?


IMHO ten se slabším procesorem bude s WWAN (3G) kartou, druhý bez.
Lenovo X1 Carbon Touch

* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů