Hewlett-Packard ProBook 4510s

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
styllus
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 11 srp 2009 09:55

probook 4510s

Příspěvekod styllus » 26 srp 2009 23:28

HP ProBook 4510s 15,6"LED T5870,4GB,500GB,HD4330, DVD±RW,WL,BT,CAM,VHB+brašna - mel jsem ho doma den, večer jsem přišel nato že když je klid tak jde slyšet taove podivné pískání které me ovšem hodně vadilo... uvidme jestli je to vlastnost notebooku nebo jen vadný kus, ihned sem ho odnesl na reklamaci. Jinak jsem mel strach ze bude notebook hlučný a svištět jako fén jak jsme nekde četl... ale zase tak strašné to není. I když točit by mohl ještě o něco mín když není v zátěži, protože teplota procesoru se pohybovala kolem 50stupnu pri serfovani, filmu, z vetráčku nešel vubec horký vzduch... nekdo tu psal ze klávesnice je gumová... to je pekný nesmysl! klavesy jsou z tvrdeho plastu nemel jsem problém se psaním... jediné co by mě zajímalo jak se do toho notebooku leze:-) protože najít nejakej šroubek bylo pro me nemožné... jestli je to jen do sebe tak nacvakané... zpracování mi přišlo kvalitní a pevné... někomu může vadit lesklé víko ale dá se to vyřešit nějakou hezkou nálepkou:-) tolik asi moje jednodenní zkušenost. snad nebude piskat,bzučet každej probook...

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 27 srp 2009 12:58

styllus:
tak tu "gumovou" klavesnici nemuzes taky brat doslova :)
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

BlackKnife
píše často
Příspěvky: 117
Registrován: 14 pro 2007 20:30

Srovnání hlučnosti HP4510s s R500

Příspěvekod BlackKnife » 30 srp 2009 22:28

Vlastním Probook 4510s s HD4330 a myslím že s hlučností to vůbec není tak hrozné (porovnávám s r500 s integrovanou grafikou ,kterou také vlastním)

Na nejnižší otáčky (esi teda ventilátor beží podle mě ne) je tento notebook tišší než r500 a jen Harddisk tiše ukládá data (je to WDC), problém je v tom že i kdyz NT podtaktuje GPU i CPU tak v tomto režimu vydrží jen tak 7minut pak se teplota Cpu vyšplhá z 50 na 58 stupňů a ventilátor začne bežet na střední výkon ten osobně taky nepovažuju za hrozný je tak 2x hlučnější než r500 (a ta je tichá).
Takže ventilátor NB (za nízkého vytížení) jede střídavě 7min na střední 7min na bezhlučný chod takže můžu s čistým srdcem říct že tento NT není tak hlučný jak se říká.

Co se týče teploty tak to je horší. R500 je chladná stejně jako má žena.
HP Probook 4510s je z horní strany také studený (jen po delší době se zahřívá okolí touchpadu ale to spíše spůsobují opřené ruce).
Ze spodu teploty plastů skokově mění:
1.Celá pravá půlka NB (ta pod Num. klávesnicí) je naprosto studená i při delší práci
2. Levá je vlažná ale určité části jsou pořádně rozpálené např. malý prostor pod Touchpadem přímo pálí a to i při minimální zátěži (nejspíš tam sídlí grafika a i když jsem přes CCC nastavil aby se podtaktovávala tak to moc nepomohlo), další teplé místo je pod klávesou C tam se bude taky dost spalovat proud jestli je ta CPU to nevím.
Jinak z výdechu jde teplý nikoliv horký vzduch a nasává se z levé půlky klávesnice. Zde vidím problém protože se proud vzduchu nedostane ke grafice která je podle mě uložena pod Touchpadem.
Celý popis teplot který sem do teďka naplsal je v minimální záteži. V maximálním vytížení (nové hry) se rychlost ventilátoru ještě nepatrně zvýší ale stejnak nejede naplno z výdechu se line opravdu horký vzduch a na místě pod touchpadem možeme vařit volská oka (což opravdu lze protože se části jídla nemůžou dostat do NB protože celá spodní část je jeden celek)
Ještě dodám že maximální možné otáčky ventilátoru se mě podařilo dosáhnout jen 2x a to při kopírování DVD, k ventilátoru se přidala i mechanika a celý NB začne silně vibrovat ale je to jen dočasné.

Takže to shrnu HP 4510s s HD4330 není hlučný jenom je teplý (to zní divně) ale všechno by se podle mě vyřešilo tím že by se nasávání vzduchu vyvrtalo na předu NB blízko Touchpadu (za pár let to možná udělám)

Jinak ty redakční Hpéčka s integrovanou grafikou byly podle mě jen nějaké vadné kusy protože pevně věřím že kdybych na tomto NB neměl grafiku HD4330 ale integrovanou tak by byl NB tišší než r500.

Jinak pokud máte nájaké dotazy ohledně tohoto notebooku tak sem napište.

P.S. výdrž baterky je v nízkém zatížení něco málo přes 3hodiny což při takové emisi tepla docela nechápu.

Enrique

Příspěvekod Enrique » 31 srp 2009 13:22

2 BlackKnife: To je opravdu tak hrozné s tím zahříváním? Já právě všude četl, že je chladný.

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 31 srp 2009 14:04

BlackKnife: Jak moc jde o vadné kusy netuším, ale to by dostaly vadné kusy všechny zahraniční redakce a to je dost podezřelé :). Spíš si asi lidi stěžovali a v HP udělali BIOS, který teď v pravidelných intervalech ventilátor vypíná, protože jsou spínací hodnoty teplot vyšší, než byly původně.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

BlackKnife
píše často
Příspěvky: 117
Registrován: 14 pro 2007 20:30

Příspěvekod BlackKnife » 31 srp 2009 21:08

Enrique píše:2 BlackKnife: To je opravdu tak hrozné s tím zahříváním? Já právě všude četl, že je chladný.


Tak pokud máš doma nějaký thinkpad tak ti bude připadal 4510s celkem žhavá ale zase musím říct že HP4510s je můj první multimediální NB s dedikovanou grafikou takže třeba jsou takové teploty u multimediálních NB normální já nevím. Maximálně to možu porovnat s kámošovým pavilionem u kterého se neuvěřitelně rozpalovál touchpad takže se skoro ani nedal ovládat u 4510s se zase zahřívá jen dolní strana notebooku což znamená že se uživatel k teplu skoronedostane ale když po pár hodinách NB sundám ze stolu tak stůl ještě tak 10min hřeje. Jinak jak sem říkal CPU minimální zátěž tak 50-56C v záteži cca 69C. Nejvíc topí ta grafika a to i když je podtaktovaná ale co se týče výkonu v hrách tak jsem spokojený.
A chladná je asi jen ta verze s integrovanou grafikou.

zuzkys
občas něco napíše
Příspěvky: 83
Registrován: 19 lis 2007 12:31

Příspěvekod zuzkys » 24 zář 2009 18:05

BlackKnife: Prosím tě výdrž toho probooku u tebe byla s jakou baterkou? 6, či 8 článkovou? A ještě k té výdrži. Dokážeš prosím zhodnotit kolik by vydržel se zapnutou wifi, minimální podsvícení, puštěný net přes wifi a k tomu psaní ve wordu?
Ještě k té hlučnosti - v tiché místnosti - dá se ten hluk vydržet, nebo je to nepříjemné?
Díky moc.

BlackKnife
píše často
Příspěvky: 117
Registrován: 14 pro 2007 20:30

Příspěvekod BlackKnife » 28 zář 2009 10:40

Mám 6tičlánkovou baterku. Rozdíl výdrže se zapnutou a vypnutou wifi jsem nepostřehl (možná pár minut). Rozdíl nejnižšího a nejvyššího podsvícení je asi 35minut při 100% baterce.
No a hlučnost, když jedeš na baterku tak se nb začne chladit až tak po hodině každých 5 až 10 minut tak na 4minuty. Není to nic hrozného jak jsem říkal tak 2x hlučnější než r500 a ta je tichá.
V tom wordu bys ty tři hodiny mohl dat ale na internetu by to bylo míň protože v dnešní době jsou internetové stránky přecpané animacemi videi reklami takže tak 2:40. Je to málo ale když přikoupíš 9ti článkovou baterku jen za 1600kč tak si v klidu.
Doteď nechápu proč všichni tak bazírují na hlučnosti. Doma mám furt puštěnou hifinu, ve škole je neustálý šum, ve vlaku taky o autobusu ani nemluvně, v autě tento notebook taky nejde slyšet.
Jediná možnost jak si poslechnout téměř jakýkoliv NB je se zavřít do místnosti a potichu klepat do klávesnice.
Jinak grafiku dost lidí schazovalo že jde o low-end o něco silnější než integrované ale mě ani tak nepřijde: Bioshock na max bez stínů,Wolfenstein to samé,King Bounty taky to samé, Fallout 3 na High (antialiasing 4,anisotropic f 8,bez vertical sync a snížené stíny) a naprosto parádně hratelné akorát se občas sekají interiéry (venku vše ok) a když vystřelíte malou atomovku tak se zpomalí obraz ale nevím jestli to není schválně.

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 28 zář 2009 11:18

BlackKnife píše:Doteď nechápu proč všichni tak bazírují na hlučnosti. Doma mám furt puštěnou hifinu, ve škole je neustálý šum, ve vlaku taky o autobusu ani nemluvně, v autě tento notebook taky nejde slyšet.
Jediná možnost jak si poslechnout téměř jakýkoliv NB je se zavřít do místnosti a potichu klepat do klávesnice.
To záleží na stylu použití. Někdo je rád, když si v pracovně nebo doma v posteli může vklidu tlapkat do notebooku. Třeba já mám hodně citlivý zvuk (proto mám taky občas místo za mixákem :roll:), přes den jsem pořád v nějakém hluku, ale když přijdu domů, tak mám rád ticho. A když už si pustim při práci muziku, tak jen potichu. Pak prostě člověka větrák nasere. Samozřejmě jsem trochu extrém (ventilátor vypnutý přes TPFanControl a HDD vyměněno za SSD), ale podobně to bere i mnoho jiných lidí.

Pokud bych měl notebook jen na cestování mimo domov, tak bych hlučnost asi vůbec neřešil. Ve vlaku/buse a vlastně ani ve škole není možné většinu notebooků vůbec slyšet. Všechno je to o způsobu použití.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

zuzkys
občas něco napíše
Příspěvky: 83
Registrován: 19 lis 2007 12:31

Příspěvekod zuzkys » 29 zář 2009 16:19

swarm: Prosím tě dá se porovnat hluk Probooku a Acer aspire one? U Aceru takový ten pištivý zvuk - určitě jsi ho měl na recenzi. Lze to nějak srovnat, jestli je hlučnější Acer, nebo ten Probook? Mě osobně ten zvuk prostě štve.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 29 zář 2009 17:17

swarm píše:ale podobně to bere i mnoho jiných lidí.

Mas to podlozene prieskumom?

C
Naposledy upravil(a) CeCo dne 29 zář 2009 20:17, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 29 zář 2009 19:55

zuzkys: Oba dva notebooky (kusy, které jsem měl) měly takový nepříjemný zvuk vedle vlastního proudění vzduchu. Pokud vadil aspire1, tak bych probook nedoporučil.

ceco: sleduju jen z toho, co mi lidé (velmi často) píší, když chtějí radu.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

CeCo

Příspěvekod CeCo » 29 zář 2009 20:18

A kolko z tych desiatok milionov uzivatelov laptopov ti pise? :mrgreen:
(pre info - postaci 1000 uzivatelov na vyvodenie zaverov, ale musis ich mat dobre vybranych - t.j. nemozes chciet cojaviem 1000 majitelov Lenova a 2 HPckarov)

C

polo

Příspěvekod polo » 29 zář 2009 20:49

Osobne mi vadi aj suchot disku v booku :D
A v poslednych rokoch som nevydel HP co by sa dalo zniest(ked sa nadtym tak teraz zamyslim)

kryspin.motyczka
píše často
Příspěvky: 368
Registrován: 11 srp 2007 13:32
Bydliště: matička Morava (Zlín) + Litoměřice

Re: Srovnání hlučnosti HP4510s s R500

Příspěvekod kryspin.motyczka » 06 říj 2009 06:58

BlackKnife píše:... R500 je chladná stejně jako má žena...


:lol: :lol: :lol: to asi nemas doma moc veselo, co? snad tva zena nechodi na tohle forum... :P
Apple Macbook Pro 13"

Linux is like Teepee - no Windows, no Gates - Apache inside


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů