HP ProBook 4510s

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
misak01
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 06 zář 2009 17:18

nespokojen

Příspěvekod misak01 » 06 zář 2009 17:52

zdravim, koupil jsem si ntb HP ProBook 4510s (VC179ES#AKB), jehoz konfigurace je nasledujici:

¨notebook, Intel P D-C T4200 2GHz DC, 2 + 1GB DDR2, 320 (5400), SMulti, 15.6" 1366x768 mat LED, int. VGA, I GM45, wlan, glan, BT, mic, kamera, čtečka, 4x USB, ExCard, HDMI, 6čl. aku, 2.6kg, bez OS, brašna

Stal 13 550,- mam ho uz zhruba 3 tydny.

A ted k veci - s nb jsem naprosto nespokojen az je mi z toho zle. Od te int VGA Intel GMA 4500MHD jsem cekal v kombinace s Pentium D-C 2 ghz trochu vic, ale budiz. Misty se mi na tom seka hra Half life. ktera je mimochodem z roku 98, a chodi to trhane pri ruznych vetsich prestrelkach nebo treba kdyz chodim s roznutou baterkou. Tesi me na nem numericka klavesnice, coz je asi jedine s cim sem spokojen. Strasne neodolne se mi zda viko, resp. lcd obrazovka. da se trosku ohnout a myslim ze kdybych snim mel lozit kazde rano do prace, tak by ten displej byl asi brzy na srajdu, taktez mrizka reproduktoru, ktera zaroven slouzi jako nasavani vzduchu - zda se mi velmi nekvalitne pridelana - kdyz na ni trochu pritlacim tak se trosku prohyba a kdyz se ji snazim nadzvednout tak trochu odstava....baterie vydrzi na jedno nabidi asi pet hodin pri surfovani po internetu a zhruba 3 hodiny pri hrani her. Dale se mi nelibi klavesnice - vzhledove je celkem pekna ale je strane hlucna takztez ventilator - jde z neho naprosto chladnu vzduch (coz je sice dobre ALE) a jen pri narocnejsich aplikacich jako jsou hry apod. se trosku zahreje. Ale tak ci tak - pri jakekoliv aktivite STRASNE HLUCI. Neda se to poslouchat boli me z toho hlava. (mysleno ironicky...zas tak kriticke to neni ale je to proste hrozne) . Kdyz vypaluju jakekoliv media tak se nb strasne tresa a vrci jako stary vysavac. Dale k mechanice - pri uplnem vysuniti trochu visi dolu, resp. odira o stul. Mozna je to tak u vsech nb - mozna ne. ja nevim, mam totiz ntb poprve. Jedna z mala veci ktere me potesily je to ze se dodava s brasnou - to bylo od hp pekne. Take se mi nelibi ten lesky material piano black. jen se toho nekde dotkne - uz je tam otisk takze to musim porad utirat jelikoz sem ten typ cloveka kteremu to vadi. Dale me zarazilo ze se neda nastavit sdilena pamet u VGA. Nebo da? Pokud jo tak nevite nekdo kde? To je asi tak vse. Musim rict, ze priste si uz koupim notebook kolem 16 tisicu a vys. Anebo nejaky bestseller kolem trinacti s hodne dobrym vykonem, jako napr MSI VX600X. Nakup tohoto notasu sem uspechal protoze jsem se nemoh dockat a takhle to dopadlo - nespokojen, nasran, a bez penez. A Do HP uz taky nejspis nepujdu. Tot vse. Dekuji vsem kteri ty moje kecy docetli az sem :-)

CeCo

Příspěvekod CeCo » 06 zář 2009 18:13

Mechanika pada kde-kade.
Ventilator - holt je hlucny, pisali to vsade.
Baterka - standard.
Half-life - to je vec ovladacov Intel, tam boli problemy furt a stale.
Piano black - dtto na vsetkych lesklych notasoch.
Zdielana pamat pri NB nastavit NEJDE.

C

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 06 zář 2009 18:14

no co se tyce te odolnosti notebooku, zadna slava to teda opravdu neni, ale za 13.5k ani nic jineho (bohuzel) cekat nemuzes. i kdyz je to HP, je to preci jen pomalu nejnizsi model.

5h na baterku pri surfovani neni spatne

mechaniky v notebooku obecne hlucne jsou, v porovnani s desktopovymi

j, hlucny ten notebook opravdu je, mozna se to o neco zlepsi s nejakou novejsi verzi biosu, ktera upravi chod vetracku, aby se spoustel pri o neco vyssich teplotach

s lesklym vikem jsi ale musel pocitat...

sdilena pamet u VGA se nastavuje dynamicky podle toho, kolik je ji aktualne treba (a uprimne te grafice je vykonostne jedno, jestli ma nasdilene 128 nebo 256 nebo kolik MB... porad je to spise na kancelar a kouknuti filmu)
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

petrajs

Příspěvekod petrajs » 06 zář 2009 18:55

s tim VX600 by jsi to myslim taky zrovna nevyhral

faja1
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 06 úno 2010 23:53

Ale jo...

Příspěvekod faja1 » 07 úno 2010 09:21

jako par ntb uz jsem mel a reknu ze neni tak hrozny. jen mam dotaz, nad konektorem napajeni je dioda, ma svitit? mi nesviti. Je fakt ze prvni krok co jsem udelal byl ten ze jsem si sam pro sebe predelal hdd a tudiz smazal vsechny sracky od hp, ale to asi vliv na diodu nema, nebo se pletu?, jinak na tu klavesnici si musim zvykat :o(.

faja1
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 06 úno 2010 23:53

Obecnek hluku...

Příspěvekod faja1 » 07 úno 2010 20:16

procetl jsem to tady a trochu nad tim zafaral, ikdyz mi to teda nehucelo :-)! Ve w7 si v pokrocilem nastaveni rezimu napajeni nastavte pasivni chlazeni cpu i pri rezimu napajeni ze site a mate klid. budte v klidu ze ani pri parbe se neprehreje.

jancha
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 04 úno 2010 22:45

Prosím, máte někdo přesně tento model HP ProBook 4510 VC311

Příspěvekod jancha » 08 bře 2010 22:47

Prosím, máte někdo přesně tento model HP ProBook 4510 (VC311EA)???
Jste spokojení? Všude se píše, že ProBooky topí a jsou hluční.....JE TO I U TOHOTO MODELU???? Děkuji


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů