RECENZE AMILO Xi 2428, 45w Intel Core 2 Duo T8100, gf8600gs

notebooky Fujitsu Siemens (Amilo, Amilo Pro, Lifebook) a vše kolem nich
mrhappy
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 10 úno 2008 22:58

RECENZE AMILO Xi 2428, 45w Intel Core 2 Duo T8100, gf8600gs

Příspěvekod mrhappy » 25 úno 2008 21:31

Zdravím,

rozhodl jsem se sepsat tuto stručnou recenzi o notebooku FS Amilo 2428, abych se s Vámi podělil o své dojmy.
Snad tyto informace pomohou alespoň někomu v jeho případném rozhodování o koupi nového notebooku.

Pořídil jsem si novou verzi FS Amilo 2428, která má 45w cpu a obsahuje:
(vip kup, ještě se nezačal prodávat, když jsem jej kupoval)

AMILO Xi 2428, 15,4" WXGA širokoúhlý displej s technologií BrillantView,
1280 x 800, Intel Core 2 Duo T8100 (2,1 GHz, 800 MHz, 3 MB L2), 2x 1024 MB DDR2 667 MHz, 1 GB Intel Turbo memory, 250 GB SATA 5400 rpm, Nvidia GeForce 8600M GS 256MB DDR2, DVD DL, Bluetooth, WLAN a/b/g/n, GLAN, modem, 1x Express card, ctecka karet 5v1, 3x USB 2.0, 1x IEEE 1394, 1x e-SATA, 1x S-Video, 1x HDMI (s HDCP), 1x DVI-I, 1x vstup pro mikrofon, 1x výstup pro sluchátka sdílený s výstupem S/PDIF, 1x linkový vstup, reproduktory (2x 2 W) + subwoofer (3 W), webová kamera (1,3 megapixelu) + vestavený duální mikrofon, dálkové ovládání, Windows Vista Home Premium CZ, Works + Office Trial, hmotnost 3,0 kg

Důvodů proč jsem si vybral právě FS místo jiné značky je několik a nyní si je shrneme.
Prvním důvodem je, že FS patří do střední třídy z pohledu kvality. Na vyšší třídu Dell jsem neměl peníze,
a acer nebo asus mi kvalitativně nepřipadájí jako dobrá řešení. Acer je z mého pohledu příliš křehký a asus
se mým známým kazí (láme šasi). Po dotazech na FS na známeho, který dělá v obchodu s notebooky jsem se dozvěděl,
že FS se téměř nekazí, jsou spolehlivé a mají kvalitní plasty. Z pohledu cena\výkon jsem měl tedy naprosto jasno pro FS.

Hlavním důvodem nákupu byly požadavky na práci, tj. programování, mobilita a občasné hraní her.
Výdrž baterie je mi vcelku ukradená.
Pro programování je třeba vysoký výkon, proto Intel C2Duo a gf8600gs pro ono občasné hraní.

Dojmy z používání:
Po rozbalení na Vás čeká v krabici černý notebook, adaptér na elektriku, brašna a manuály.
Nenajdete zde žádné instalační dvd s windows, či ovladači. V notebooku je pouze recovery oddíl a na disku jsou
ovladače k pc v jedné složce. Recovery jsem si jednoduše přes utilitu, kterou najdete při startu počítače přes klávesu
F8, vypálil na dvd (3 dvd). Vypálit si tato dvd můžete pouze jednou !
Instalace win Vista se neprovádí, win je již předinstalován. Po vložení jména a hesla dojde k doinstalování
a nastavení FS ovladačů. Visty běží rychle a spolehlivě, nezpozoroval jsem žádný problém, všechno je plně funkční.

Nejvíce jsem se bál, že mi pod Vistami nepojedou některé programy nutné k mé praci. Naštěstí však všechno funguje
jak má, takže spokojenost. Šasi FS je mírně robustnější, klávesnice se při psaní neprohýbá, lcd je kvalitní, ale je
třeba sedět přímo před ním, z bočních stran na něm nejde nic vidět. Ale leskne se v něm vše co je za Vámi.
Mechanika dvd není hlučná, při vypalování ani nejde poznat, že by jela. U čtení dvd už slyšet jde, ale pořád je to přijatelné.
Notebook topí málo, větrák nehlučí, pouze jednou za čas se více roztočí a po pár minutách zase přestane.
Pro ty z Vás, které zajímají hry mám potěšující zprávu. Call of Duty 4 si v 1024x768 zahrajete na medium\high detaily :o),
tj. zahrajete si všechny hry, které doteď vyšly. Baterie vydrží na kancelářskou práci cca 2h a 30min. Pokud budete hrát
jednodušší 3d hru (Babo Violent 2), pak 1h a 30min.

Problém, který jsem však musel řešit byl hdd, který je od výroby rozdělen na 2 části a to na 160gb a zbytek.
Vzhledem k tomu, že při poruše pc z 90% to vždy odnese disk c, tak je naprosto nepřijatelné jej mít tak velký.
Návíc pak dochází i k větší fragmentaci.
Bál jsem se, že disk c bude blokován recovery oddílem a nebudu jej moci rozdělit. Naštěstí recovery c neblokuje !
Rozdělení disku jsem provedl jednoduše programem Paragon Partition Manager Professional 9.0, který je určený pro Vistu.
Disk c má tedy momentálně naddimenzovaných 43gb, neboť ještě nevím jak se Vista chová. Možná jej časem ještě zmenším.
Obnovení systému a koš jsem vypnul hned na začátku, stejně jsou to pro mne nesmyslné funkce.

Možná někoho bude zajímat jak jsem disk rozdělil, takže:

c(43gb) - jen systém a nainstalované programy
d(20gb) - temporary - stáhnute věci z netu a stahování
e(20gb) - work - práce, programování, dokumenty (složka přesunuta z disku c)
f(35gb) - games - nainstalované hry
g(zbytek) - data - všechno ostatní

S pozdravem,

MrHappy.

sako verife
píše často
Příspěvky: 111
Registrován: 29 led 2008 10:27

Příspěvekod sako verife » 26 úno 2008 01:23

Presne neco takoveho jsem potreboval o tomto typu znat. Primo tady na foru FS jsem si vytvoril vlakno kde se ptam jestli si mam koupit ESPRIMO V5545 nebo Amilo Xi2428. Vicemene mi zatim vse ukazje na amilio. Vic jak 2GBramky asi potrebovat nebude (visty jsem nemel nikdy tak nevim ale podle diskuse tady na foru by to stacit melo) a darek Epson Stylus DX4450 urcite vyuziji :wink: (ona je stejne zaplacena)

Jediny co me trosku zarazi je to rozdeleni disku timto zpusobem (po zakoupeni) Osobne si myslim ze by stacil pro winy 20GB oddil a pak zbytek bych rozdelil podobne jako to mas ty. Uz to tak praktikuji leta na svych pc :lol:
Pokud to chapu dobre tak lze z toho recovery oddilu udelat instalacku Vist na DvD a nasledne muzu s klidem ten recovery oddil smazat? Pres partition magic by sel urcite zmensit :wink:
Nejak jsem se nedocetl jestli tam mas 1 x FireWire ale predpokladam ze ano.

tedka dalsi otazka ktera me trosku pali, ale vicemene je to jedno, protoze notas bude slouzit z 90% jako stolni pc. Jde vypnout Bluetoth i kdyz je pustene wifi?

3 MB L2 slouzi k cemu? Kde bych mohl vyuzit vice teto pameti? (4MB)

Jelikoz budu snad do konce tohoto tydne objednavat tak se urcite jeste nejaky otazky vynori, takze te budu zpovidat :wink:

neoexnet
guru
Příspěvky: 1945
Registrován: 15 zář 2007 23:28
Bydliště: Teplice

Příspěvekod neoexnet » 26 úno 2008 03:41

dobrá práce, jen poznámka v COD4 nejsou high detaily ... max. normal :)
jinak opravdu pozitivní příspěvěk .. víc takových :)

jinak mezi kvalitní značky patří i HP, Lenovo, Toshiba .. takže si nebyl omezen jen na acer, asus, FS :)

BTW: BT se nedá zapnout pkud je vyplé wifi a na druhou stranu se dá vypnout pokud je zaplé wifi (na úrovni software ... jsou programy které dokáží vypnout napájení BT pokud je zaplá wifi)
Toshiba R600-10W

mrhappy
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 10 úno 2008 22:58

odpoved 1

Příspěvekod mrhappy » 26 úno 2008 10:59

Takže 2GB RAM ti zřejmě opravdu budou stačit, tento novej typ sice podporuje 4GB RAM (což byl můj původní požadavek), ale po zjištění, že Vista 32bit umí adresovat jen 3,5GB RAM a proces může mít max 2GB RAM jsem dospěl k tomu, že se prozatím spokojím s 2GB RAM.

K rozdělení disku:

Vista zabírá 9gb, koš něco zabírá + obnovení systému taky celkem hafo + programy cca 10gb časem sosnou určitě.
Čili jako minimum pro Vistu bych viděl 30gb. Ale zaslechl jsem od známých, že jim ta Vista sama pořád roste, takže než abych pak měl problém s místém, udělal jsem disk raději větší - zmenšit se dá vždy, zvětšit je pak menší problém.

POZOR: obyčejný partition magic ve Viste nefunguje !!! A možná pude spustit , ale je možné, že nepojede správně, takže celkem risk. Sežeň si ten Paragon Partition Manager Professional 9.0 !!!

Recovery pokud všechno nacpeš na DVD můžeš smazat, ale předtím si musíš z disku ještě zálohovat INSTALAČKY a OVLADAČE !!!

Já si recovery zatím nechal, možná se bude hodit. Stejně mám doma stolní vergl s hafo gb mista ... noťas je hlavně na práci.

Když vypneš Bluetooth tlačítkem vypneš i wifi. Jinak zatím nevím jestli se dá vypnout odděleně.

3 MB L2 je vyrovnávací paměť cpu, jde o nový typ, takže má jen 3 MB.

Lenovo, typ HP pavilion a Toshiba nejsou podle mne dobré noťasy !
Navíc to říká příliš mnoho známych...

CoD4 mám všechno zaplé a 4x antianalising a jede uplně dobře, textury na automatické.

sako verife
píše často
Příspěvky: 111
Registrován: 29 led 2008 10:27

Příspěvekod sako verife » 26 úno 2008 13:28

Marhappy:

Operační paměť:
2 x 1 GB DDR2 667 MHz
Max. 2 GB ve 2 slotech
1 GB Intel Turbo memory

tak nejak nechapu kde jsi vzal ty max 4GB ramky. Vychazim z infa :http://notebooky.alza.cz/notebook-fujitsu-siemens-amilo-xi2428-d85500.htm
(mozna jsem to ale jen spatne pochopil)(pokud teda neni mysleno ze do jednoho slotu jdou dat 2GB ramky a ty sloty jsou dva, cemuz by odpovidalo to co jsi rikal)

Partition magic 9 profi mam, nebudeme to resit
:oops:

Recovery oddil asi zatim taky necham tak jak je proste. Kdyz bude potreba misto na nejaky "jiny" veci tak se da vzdy dokoupit externi hadr.

kazdopadne diky za info a uz mam na 90% jasno jaky typ si koupit :wink:

kyo
guru
Příspěvky: 1648
Registrován: 04 lis 2007 19:26

Příspěvekod kyo » 26 úno 2008 13:37

Toshiba obecne nejsou nijak kvalitni notasy, HP Pavilion taky ne, Lenovo N200 taky ne, ale HP Compaq a Lenovo Thinkpad jsou kvalitou a provedenim tisic galaxii od tveho FJ Amila. U FJ je dobra rada Lifebook, ktera je zas cenove jinde.

pokud si chtel kvalitu na praci, mel si sahnout jinam, tohle je stroj v rade vykon na ukor kvality, nepocita se u nej s nicim jinym nez ze cely svuj zivot prostoji na stole, kvalitu sasi, displeje ani sevisu nema cenu resit protoze odpovida cene - tzn. hruza. nicmene ted mi mozna nebudes verit ale rozdil bys poznal pokavad bys nejaky ten Compaq nebo Thinkpad dostal na tyden na vyzkouseni. Na praci tohle nebyla uplne nejstastnejsi volba.
Lenovo Thinkpad R61 - 1680x1050, C2D T7250, 2GB 667mhz, 250GB Seagate Momentus 7200.3, NVS 140m, XP Professional + 3 year carry-in

sako verife
píše často
Příspěvky: 111
Registrován: 29 led 2008 10:27

Příspěvekod sako verife » 26 úno 2008 13:49

ano tento notas prostoji cely svuj zivot na mem stole. Maximalne pojede na navstevu k pribuznym ukazat fotky atd. Neni tedy urcen na praci.

na servis si nikdo nestezuje co jsem si zjistoval a urcite to je lepsi volba HW a servisu nez Asus, Acer,MSI atd.

HP, IBM, DELL, Toshiba atd jsou jinde jak cenama za HW tak i asi servisem. To je mi jasne, jen je to proste jina cenova hladina kdyz bych si chtel poridit obdobny HW jako u tohoto FS. A ten cenovy rozdil je propastny...
Zlaty FS za tuhle cenu, nemyslim si ze bych toho mel litovat (pokud vylozene nenarazim na proklety kousek)


ale tyhle debaty jsou uplne mimo misu a jsou to takzvane Off Topic

kyo
guru
Příspěvky: 1648
Registrován: 04 lis 2007 19:26

Příspěvekod kyo » 26 úno 2008 13:59

kdyz se koukam, cena je okolo 25 tisic. pri investovani 2,3 tisic navic ( u compaqu se vejdes podle me i do tech 25 ) muzes mit podstatne kvalitnejsi vyrobek. chce to jen hledat. dell bych nechal dellem, protoze ma nekonkurenceschopne ceny a kvalitou se mezi compaq ani thinkpad u vostra nebo inspironu neradi, tam je plus jen zaruka .
Lenovo Thinkpad R61 - 1680x1050, C2D T7250, 2GB 667mhz, 250GB Seagate Momentus 7200.3, NVS 140m, XP Professional + 3 year carry-in

mrhappy
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 10 úno 2008 22:58

odpoved 2

Příspěvekod mrhappy » 27 úno 2008 11:24

Tento typ notasu podporuje 4GB RAM, otestováno a jede to :D přímo v shopu.

Notas stejně stojí většinu času na stole ... sem tam se převeze.
Je mi jasné, že jsou lepší řady na práci, ale jejich shit grafiku za tu cenu nechci, jsem ochoten se o notas líp starat než mít vergl bez grafárny co mi neutáhne OpenGl, tak jak plánuju.

Navíc za tu cenu jsem nenašel žádný takový v poměru cena/výkon.

Každopádně každý je jiný, má jiné požadavky a jiné potřeby. Je tedy čistě jen Vaše věc co si koupíte. Kdybych mohl, tak si vezmu Dell s kovovým krytem a gf8600gt co si teď koupil kámoš ... na druhou stranu nejsem milionář.

Může jen říct, že s FS jsem MAXIMALNĚ spokojen ...

Bavit se tu, že nějakej jinej vergl je lepší než druhej je fakt offTopic !

Notas je z http://www.alfacomp.cz a stále se ještě neprodává. :lol:

sako verife
píše často
Příspěvky: 111
Registrován: 29 led 2008 10:27

Příspěvekod sako verife » 27 úno 2008 11:57

myslim si to co Marhappy.

Proto asi dnes vecer, pripadne zitra rano si to pres net objednam :lol:

tak snad bude dodan v patek, ale spise to jsou plane nadeje :wink:
objednavat budu u alza.cz, takze i ta tiskarna bude. Sice zadna super, ale lepsi nez moje soucasna u stolniho pc. Stejne na tom budu tisknout, kopirovat, scanovat jen to co nutne budu potrebovat a treba v takovem case ze jet kvuli tomu do prace by bylo divny. A precejenom laserovka v praci a scaner jsou "trosku" lepsi :wink:

Ze se tesim je asi psat zbytecne.

neoexnet
guru
Příspěvky: 1945
Registrován: 15 zář 2007 23:28
Bydliště: Teplice

Příspěvekod neoexnet » 27 úno 2008 12:01

sako verife píše:ano tento notas prostoji cely svuj zivot na mem stole. Maximalne pojede na navstevu k pribuznym ukazat fotky atd. Neni tedy urcen na praci.

na servis si nikdo nestezuje co jsem si zjistoval a urcite to je lepsi volba HW a servisu nez Asus, Acer,MSI atd.

HP, IBM, DELL, Toshiba atd jsou jinde jak cenama za HW tak i asi servisem. To je mi jasne, jen je to proste jina cenova hladina kdyz bych si chtel poridit obdobny HW jako u tohoto FS. A ten cenovy rozdil je propastny...
Zlaty FS za tuhle cenu, nemyslim si ze bych toho mel litovat (pokud vylozene nenarazim na proklety kousek)

> no na druhou stranu by byla dobrá otázka .... vyplatilo se kupovat notes když jak si sám uvedl se jedná pouze o stolní ležák? za stejné peníze si mohl mít kvalitní, výkonný desktop :)
TO kyo: taky mám doma thinkpad, takže vím co je to za stroj ... nicméně obecně toshiba patří k těm lepším značkám a až na sérii satellite má i celkem kvalitní saši :)
Toshiba R600-10W

sako verife
píše často
Příspěvky: 111
Registrován: 29 led 2008 10:27

Příspěvekod sako verife » 27 úno 2008 13:14

Samozrejme z hlediska penez a vykonu pc atd se to nevyplati. Jenze jina volba pro mne neni. Byt mame malej, s manzelkou cekame dite a stolni pc vcetne monitoru 19"(LCD nic nevyresi) a stolu a kresla zabira spoustu mista ktere radsi vyuziji na ohradku pro zvire, teda dite :wink:
Tohle jsem promyslel velice a proste jinak lepe to vyresit nejde.Navic i pro manzelku bude book vyhodnejsi, protoze si jej prenese z jedne mistnosti do druhe kvuli netu, kde dite spi atd...
:wink:

sako verife
píše často
Příspěvky: 111
Registrován: 29 led 2008 10:27

Příspěvekod sako verife » 27 úno 2008 14:28

vim ze je to hodne OT zrovna tady ale: nyni jsem prisel na skoro stejny notas(stejny vyrobce, skoro stejny typ, stejna cena, jediny rozdil je ve velikosti LCD, typu procaku a 2x250GBdiskach.

http://notebooky.alza.cz/notebook-fujit ... d83439.htm

jaky je vas nazor na tohle jeste? Klidne prosim PM pokud to nechcete zrovna tady zasirat, dneska planuji si neco uz objednat.

mrhappy
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 10 úno 2008 22:58

odpoved 3

Příspěvekod mrhappy » 27 úno 2008 18:33

No ja ho puvodne chtel, ale pak mi doslo, ze se prece se 17" nebudu porad nekde tahat, je to tezke jako krava :lol: a nevejde se mi to do batohu. Navic doma mi na stole stoji 22" LG Lcd ...
takze proto maximalne 15,4" notas.

sako verife
píše často
Příspěvky: 111
Registrován: 29 led 2008 10:27

Re: odpoved 3

Příspěvekod sako verife » 27 úno 2008 20:06

mrhappy píše:No ja ho puvodne chtel, ale pak mi doslo, ze se prece se 17" nebudu porad nekde tahat, je to tezke jako krava :lol: a nevejde se mi to do batohu. Navic doma mi na stole stoji 22" LG Lcd ...
takze proto maximalne 15,4" notas.


jasne to s tim tahanim booku chapu, me nic takoveho nastesti nehrozi. Kupuji si to jako nahradu stolniho pc a cestovat bude maximalne 1x do roka.
Jeste nez mi tu nekdo napise ze jsem si mel koupit stolni pc tak to semka radsi rovnou pisnu.
Notas si kupuji protoze stolni pc + stul +kreslo+ 19"monitor(LCD to neresi) zabiraji spoustu mista v byte. Ceka me kazdym dnem narozeni potomka tak musim udelat i to misto. Navic pro manzelku bude book vyhodnejsi protoze si jej kvuli netu bude moci prenest z jedne mistnosti do druhe atd.


Zpět na „notebooky Fujitsu (dříve Fujitsu Siemens)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů