FSC V3205 12" a core duo - zkušenosti...

notebooky Fujitsu Siemens (Amilo, Amilo Pro, Lifebook) a vše kolem nich
majki

Příspěvekod majki » 19 led 2007 20:38

Pendrokol, diiik, funguje to i na V2060, bomba. Diiiky

pandabear

Piskani zdroje

Příspěvekod pandabear » 24 led 2007 20:01

Zdravim,

nemate nekdo problem s piskanim zdroje. Zjistil jsem, ze to vysokofrekvencni piskani zmizi, kdyz pripojim napr. USB disk, ktery jednoznacne zatizi zdroj (napajen jen z USB) nebo zabere procesor. Jednoho 3205 jsem vratil, protoze nesel BT, ale ted se bojim vzit novy, protoze to piskani me hodne vadilo. Nejste nekdo z libereckeho kraje, ze bych si to poslech. Nevim totiz, jesli to byl jen ten kus, nebo jestli to dela cela serie. Kolega rikal, ze to moc neslysi. Myslim, ze to je na hranici slysitelnosti a zrejme slysim trochu dal:). Problem je, ze mi to v krame nikde nechtej vybalit a pustit.

Dik za info
P.

ghost_pruho
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 14 led 2007 18:46

Re: Piskani zdroje

Příspěvekod ghost_pruho » 28 led 2007 14:55

Nazdarek, piskani vsemoznych zdroju slysim taky - naprosta smrt jsou cestovni nabijecky nokia - pri tom se neda spat, ale tenhle notes je tichouckej - poridil jsem si ho minuly tyden a naprosta spokojenost.
Ventilator, pravda obcas nabehne, ale jinak ok, frci krasne, display super, vsechno parada.
FSC A-ProV3205;
1,66GHz I-Core2Duo T550; 1x1024MB; 120GB; 12,1" 1280x800

Peca-on-line
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1420
Registrován: 12 kvě 2006 14:02
Bydliště: Trutnov, ale teď spíš kolej v Brně

Příspěvekod Peca-on-line » 28 led 2007 15:07

2pandabear: Pískání je způsobeno rezonancí určitých elekrosoučástek při specifickejch podmínkách(rozmezí zátěže, teploty,..), kromě uživatele to ničemu nevadí(navíc spousta lidí to ani neslyší), rozhodně to není důvod reklamaci. Další věc je že se to může časem měnit, co nepískalo může po pár měsících začít a naopak, je to o štěstí. Podle mě nejlepší řešení je Winamp a dlouhej playlist :D.
Asus A6T (Turion X2 1600Mhz@0,9V(800MHz@0775V)), 1GB RAM, nVidia Go7600(450/400(OC:500/420)), Vista Business MSDNAA)

ghost_pruho
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 14 led 2007 18:46

externi LCD wide19

Příspěvekod ghost_pruho » 28 led 2007 15:13

Narazil jsem pri svem pouzivani jen na jeden nedostatek:
V kancelari jsem zvykly pouzivat rozsireny desktop. Mam tam Acer AL1916w ( http://www.acer.cz/acereuro/page4.do?sp ... c=70979778 ), ktery ma nativni rozliseni 1440x900. Jenze moje nove amilo tohle rozliseni pro externi monitor nenabizi...
Procet jsem par diskusi a stahnul nejnovejsi driver pro toho acera a vubec, ale fsc porad nenabizi 1440x900, presto, ze nabizi i vetsi i mensi rozliseni (az do 1600x1200)
Nemate nekdo napad?
FSC A-ProV3205;

1,66GHz I-Core2Duo T550; 1x1024MB; 120GB; 12,1" 1280x800

pandabear

piskani

Příspěvekod pandabear » 28 led 2007 22:36

S tim piskanim to je na nic. Vychazel jsem z toho, ze to dela kmitani civky ve zdroji. Asi do toho pujdu zas, ale jen jsem se chtel ujistit, ze to tenhle model nedela. Problem je v tom, ze to kazdej vnima jinak. Winamp je samozrejme reseni, i kdyz nechtel bych diskutovat o tom, jaky:)

ruka
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 27 lis 2006 05:22

Příspěvekod ruka » 08 úno 2007 00:10

Zdravim vsechny. Jsem si vzpomnel, ze sem nenapsal jak dopadlo toto
ruka píše:Me to ukaze bohuzel 100°C (vic to asi neukaze, zapne se throttling a po case book sam vypne.
Protoze me to sestreli na chladnem notebooku do 15 minut po zaputi, na zahratem klidne i 2 minuty po staru :-( Takze na reenkodaci videa ci nejake slozitejsi vypocty na delsi dobu je to nepouzitelne. Ale to sem si pak nemusel kupovat dvoujadro. Hold zatim me to stve. Uvidime jak se k tomu postavi v servisu.

Takze reseni bylo velice jednoduche. Pri asembleni nesundali transportni prelepku, co chrani tu teplovodivou zvykacku mezi CPU a heatpipe. Proto se teplo dobre neodvadelo a book delel to co delal. Ted uz je secko OK.

Jinak za dobu co notes mam nekolik poznatku. Zahrivani a odpadni telo je velice neprijemne. I kdyz clovek snizi frekvenci a napajeni CPU na minimum, presto se hreje a pri praci na kolenou je to velice neprijemne. Nicmene timto se dosahne toho, ze notebooku pri bezne praci nefouka a vydrzi dele.
Dale navrhari nedomysleli ty modre LED diody co sviti z tlacitka napajeni a WiFi. V tmave mistnosti to docela zere oci :-(

Co se tyka piskani. I muj kousek piska. Je to hold vlastnost modernich pristroju vyuzivajici vysokofrekvenční měniče (mimochodem piskaji i nektere PDA coz je docela opruz).

Co se tyka KeyboardManager. Nezkousel se nekdo vrtat v tech konfiguracich? Rad bych si na tlacitka rychleho spousteni nabindoval jine aplikace, nez jsou preddefinovany. A nebo by mohl vyrobce tuto utilitu zlepsit, aby se dala konfigurovat. Ale to bych asi chtel moc, co?

A co se tyka rozliseni. Napomohla by utilitka PowerStrip nebo pripadne HiRes??

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 09 úno 2007 14:28

ruka píše:Co se tyka piskani. I muj kousek piska. Je to hold vlastnost modernich pristroju vyuzivajici vysokofrekvenční měniče (mimochodem piskaji i nektere PDA coz je docela opruz).
Pískaj snad úplně všechny. Zapni Bluetooth a přestane to. Já nechávám BTčko běžet pořád, stejně to skoro nic nežere.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Boguš
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 11 úno 2007 21:49

Příspěvekod Boguš » 11 úno 2007 21:52

ruka píše:
Takze reseni bylo velice jednoduche. Pri asembleni nesundali transportni prelepku, co chrani tu teplovodivou zvykacku mezi CPU a heatpipe. Proto se teplo dobre neodvadelo a book delel to co delal. Ted uz je secko OK.




.... taky uvažuji o koupi .... na to přišli v servisu nebo jsis ho rozebíral sám?

Jinak jsem byl do něho docela nadšený ... ale raděj budu ještě přemýšlet.

gruvier
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 13 úno 2007 13:58

prinosna diskuze

Příspěvekod gruvier » 13 úno 2007 14:11

Zdravim vespolek,

Tak jsem se rozhodl toho kouska V3205 T5500 koupit, zitra mi dovali a jsem na nej zvedavej. Rozhodne vsem dik za tuhle diskuzi, protoze jsem hodne premyslel o prechodu ze sveho starickeho IBM R40 na neco mensiho a mobilnejsiho, protoze hodne cestuji.

Ps. jeste jsem premyslel nad malou reklamou, ale je mi to blby, takze kdyby to nekdo nahodou schanel at mi napise soukromou zpravu a ja mu povim za kolik se to da kde koupit ;-).

Zatim zdar a silu, urcite se prijdu podelit o zkusenosti z prechodu a jeste jednou dik vsem :-)

Boguš
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 11 úno 2007 21:49

Doporučení

Příspěvekod Boguš » 14 úno 2007 00:30


majki

Příspěvekod majki » 14 úno 2007 09:01

No, panove, myslim, ze brzy sve V2060 vymenim za tohohle prcka... :D

majki

Příspěvekod majki » 16 úno 2007 12:09


hrosik
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 17 úno 2007 22:08

piskani a chlazeni

Příspěvekod hrosik » 17 úno 2007 23:10

zdravim,

tak jsem mel tu cest zkusit 2 NB FSC V3205 12" core duo stejneho typu a nevim, jake vyvodit zavery. Myslim, ze to piskani dela nezatizeny zdroj. Kdyz se zapne BT, tak to vypada, ze stoupne spotreba o cca. 2-3 watty. Je to divne, protoze BT by nemel brat skoro nic. Nicmene kdyz se pripoji externi zatez, napr. disk, tak se to chova uplne stejne. Je to taky docela logicke, ze to dela zdroj. Proc BT vsak dela takovou zatez, tomu nerozumim. Ovsem piskani potlaci, tak aspon to.

Co mi ale u tohodle druheho vadi je, ze kdyz jede na prazdno a displej je na min., tak se vetrak zapina 1x za 15min. U toho prvniho se snad ani nezapinal i pri normalnim podsviceni. To posuzuju v rezimu, kdy jede na 1GHz a 0.95V (Notebook Hardware Control). Nevim co je spatne, protoze nektery pisi o tom, ze se jim vetrak prakticky nezapina.
Pri plne zatezi (prime) topi na 73st.

Dik za radu
hrosik

Boguš
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 11 úno 2007 21:49

V3205

Příspěvekod Boguš » 27 úno 2007 01:05

Hrosik:

mám Core Duo 1,73GHz, 512MB, 80GB a větrák se zapíná jen pokud jede procák na plnou frekvenci a napětí. Jinak, když jsem na netu, něco píšu dívám se na film, vypaluju cd/dvd tak o větráku nevím. Občas se zapne při instalaci něčeho, kdy je delší chvilku naplno, ale jenom někdy, respektive skoro vůnec. A samozřejmě jede pořád, pokud je procesor zatížený.

A podsvícení na to nemá žádný vliv ... teda alespoň u mě.

BT na pískání vliv u mě nemá. Je však zvláštní, resp. logické, že např když otvírám okno, nebo zapínám nějakou aplikaci, přerušování pískání přesně kopíruje špičky zatížení procáku. Tzn, když otevírám okno, tak v onom zkomku sekudny, kdy okno "nabíhá", pískání přestane. A kdyby jsi u toho měl otevřený nějaký graf zatížení, viděl by jsi v daném okamžiku, vytižení skoro na 100%, které trvalo stejně tak dlouho jako přerušení pískání zdroje(?).

Jinak chystám menší recenzičku na http://forum.zive.cz/viewtopic.php?p=481050#481050


Zpět na „notebooky Fujitsu (dříve Fujitsu Siemens)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů