Fujitsu Siemens Esprimo V5545 (recenze,testy,vse)

notebooky Fujitsu Siemens (Amilo, Amilo Pro, Lifebook) a vše kolem nich
MeTaN
občas něco napíše
Příspěvky: 81
Registrován: 26 lis 2007 17:34

Fujitsu Siemens Esprimo V5545 (recenze,testy,vse)

Příspěvekod MeTaN » 26 lis 2007 17:45

zdravim, po dlouhem uvazovani co si koupit jsem dospel k teto znacce a tomuto modelu, prijde mi jako idealni reseni prave pro me, co se tyce HW konfigurace jsem docela spokojeny, cena je pro me tak akorat vic nechci dat.
ale ted bych potreboval nejake informace od majitelu tohodle notebooku..
na netu jsem nenasel zadnou celou recenzi tohodle modelu ani u nas ani jinde. takze porad vaham.

zajima me hlavne zpracovani sasi. cetl jsem ze by snad tyhle modely mely mit titanove klouby a horcikovy kryt je to pravda? nechci at se to prohyba jako nejaky acer v teto cenove hladine.
zaroven bych chtel vedet jak je na tom tenhle notebook s chlazenim jak casto to zapina, pripadne co se na tom podari rozjet.
nejake recenze te ATI HD 2400 jsem si nasel, prijde mi jako dobry kompromis pro baterku a hry.



ale jinak o tom notebooku nic nevim, pokud ho tedy nekdo ma prosim o nejake informace, nebo pokud nekdo najde nejakou recenzi (ja jsem nenasel)

******************

EDIT: NA TŘETÍ STRÁNCE JSOU KE STAŽENÍ FOTKY OD JEDNOHO UŽIVATELE, KTERÉMU VŠICHNI DĚKUJEME, ŽEANO :)

******************
Naposledy upravil(a) MeTaN dne 10 pro 2007 08:28, celkem upraveno 1 x.

MeTaN
občas něco napíše
Příspěvky: 81
Registrován: 26 lis 2007 17:34

Příspěvekod MeTaN » 27 lis 2007 08:21

to tenhle notebook opravdu nikdo nema?
nekde na internetu jsem nasel ze za poradnou recenzi tohodle modelu dostane ten clovek 10 000 asi to bude vazne pruser neco se o tomhle dozvedet... halooo lidi ozvete se kdo ho mate..
nebo zeby byl kazdy uzivatel tak spokojeny ze uz tady s tim modelem nepachne? :)

MeTaN
občas něco napíše
Příspěvky: 81
Registrován: 26 lis 2007 17:34

Příspěvekod MeTaN » 28 lis 2007 13:49

to fakt nikdo nema? nikde nic? tenhle notas je v prodeji snad o srpna, je konec listopadu a nikde nic. ja to nechapu

sanchue
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 20 lis 2007 09:14

Příspěvekod sanchue » 01 pro 2007 03:17

Zdarec, ja sem si asi pred 14. dnama jeden kousek poridil a porad nemuzu vyresit problem s nahodnou poruchou pri zapinani i v servisu si s tim moc nevi rady. Napred me tam soupli novou verzi biosu, ale to nepomohlo tak sem jim ho tam ted nechal na vikend a budou menit celou zakladovku, sice z toho nemam moc velkou radost, ale snad uz v pondeli bude redy. :?

MeTaN
občas něco napíše
Příspěvky: 81
Registrován: 26 lis 2007 17:34

Příspěvekod MeTaN » 01 pro 2007 11:38

jakoze nejde zapnout? nebo co to presne dela?

jinak ozval se mi jeden dobrej clovek a neco malo mi o tomhle notasu napsal ...
"Ahoj, vypadá to, že hledáš info o FS V5545.
Asi týden ho mám, s konfigurací T7300 2GB HDD250 grafika ATI HD2400.
Na běžnou práci je skvělý, souběh několika aplikací není problém, prakticky pořád mi na pozadí běži iTunes.
Výdrž baterie není nic moc, ale nezkoušel sem ji až do konce, zatím jen podle chvilkové spotřeby, po 15min ve Wordu ubyde takových 15% baterie, takže tak 2 hodiny na nenáročnou práci.
Co se grafiky týká, nejnáročnější hru mám Call of Duty 4 Moderen Warfare a zatím běží bez problémů i na plné rozlišení. Vlastně jeden problém mám, právě s hraním. Přestože nb nemá problém zvládnout i náročnější hru, prakticky ve všech hrách (FIFA 08, NFS Underground2, COD4) se zhruba po každých deseti minutách obraz i zvuk naněkolikrát zasekne, trvá to tak 2-3 vteřiny, při hraní her v multiplayeru je to opruz. Možná je to jen můj problém, protože sem zatím na žádném fóru tenhle problém neviděl. Takže tohle trochu kazí dojem, pokud se ale chystáš hrát jen singleplayer, to zaseknutí tě tak trápit nemusí. Pořád je to super NB :o)
Nijak zvlášť nehřeje, na klíně ho v pohodě můžeš mít.
Zpracování plastů je bez chybby, nic nevrže a plasty přesně lícují.
Příjemné jsou rozměry, nad i pod displejem jsou tak 2 cm, takže je v tomhle rozměru o něco menší (vypadá to dobrře), to ale uvidíš na fotkách.
Zvuk z reproduktorů je nic moc, předtím jsem měl na notebooku o dost lepší. Na film bych se takhle dívat nechtěl.
Nevíím jestli je to u všech variant stejné, ale mám 4 USB, na každé straně aspoň jedno, takže se nemusíš bát, že budeš připojovat myš na levý bok.
No jinak dál mě nic nenapdíá, takže jestli budeš mít další dotazy, ozvi se na ************

Fakt jedinej problém co mě štve, je zatím to sekání při hrách, nehápu to,, když většinu času to jde krásně plynule.
Měj se, snad ti to trochu pomůže při rozhodování, rozhodně můžu tenhle nb doporučit"

co ty a hrani? delalo ti to nejaky problem jak pise to sekani?

MeTaN
občas něco napíše
Příspěvky: 81
Registrován: 26 lis 2007 17:34

Příspěvekod MeTaN » 01 pro 2007 11:58

chtel bych videt nejake fotky muzete to nekdo nafotit? na netu je jen ta 5505

CÁPI
občas něco napíše
Příspěvky: 59
Registrován: 31 črc 2007 18:16

Příspěvekod CÁPI » 01 pro 2007 19:50

spolužak z kruhu ho má, a nemůže si stěžovat, slouží mu dobře
sony vaio nr11s ~ c2d 1.5ghz ° 2GB ° 200gb 4k2 °
Stáří 3,5 roku, furt jako nový a ne a ne odejít, muheheh...

square
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 02 pro 2007 21:58

sekání zvuk a obraz, OPRAVA

Příspěvekod square » 02 pro 2007 22:03

Tak ještě k tomu sekání: zjstil sem, že je to jen zvukem. Odinstaloval sem ovladače pro zvuk, zvuk teda nejde, ale hry už běží normálně. Teď jen nevím, co s tím zvukem. On už prve nešel normálně nainstalovat, někde sem našel, že se musí nainstalovat ovladače pro dřívější model - V5535 a pak až na tenhle V5545. To opravdu zabralo, ale teď už vidím, že je s ním problém (to sekání zvuku a obrazu u her, videí). Takže momentálně sem bez zvuku. Další návod radí stáhnout od microsoftu hotfix "HotFix KB 888111", nikde sem ho ale ke stažení nenašel. Tak kdyby někdo věděl, prosím ozvěte se.
Martin

MeTaN
občas něco napíše
Příspěvky: 81
Registrován: 26 lis 2007 17:34

Příspěvekod MeTaN » 02 pro 2007 23:13

ja jsem cetl ze je potreba prvni nainstalovat ten HD driver a pak az oblavad conexant.. doufam ze to rikam dobre nekde se to resilo.
kdyz tak to zkus.
vse by melo byt stazitelne z FS.com

pmladek
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 03 pro 2007 11:13

ZVUK

Příspěvekod pmladek » 03 pro 2007 11:19

TO SQUARE: S tim zvukem zkus tento postup: videl jsem ho na forum zive.cz :

http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=11 ... c&start=15

Dej pak vedet jestli ti to uz chodi a neseka se to... jo a muzes me rict jaka je tak vydrz notebooku, pri praci na netu a pri prehravani treba filmu??? Diky

Konečne sa mi podarilo nahodiť aj ten audio driver. Nie je tu teda už vec, čo by ma štvala. Ak by niekto niekedy riešil podobný problém, tu je postup:
1. Zaktualizovať celý Windows.
2. Rebootovať.
3. Nainštalovať hotfix KB888111 (dúfam, že som si nesekol číslo).
4. Rebootovať.
5. Odinštalovať "PCI Device".
6. Rebootovať - možno nebude potrebné.
7. Nainštalovať cez sprievodcu novo nájdený hardware (sám si zistí, že sa jedná o Zbernicu na HD Audio, keď ju vyhľadá na nete).
8. Rebootovať.
9. Nainštalovať Conexant Driver.
10. Užívať si funkčný zvuk Very Happy

Ja osobne som použil tento driver: http://www.yournewdriver.com/Gigabyte_Cone...o_1599.htm a následne ho zaktualizoval, možno by to šlo aj rovno novším, neviem Smile

P.S.: Možno tých rebootov nie je toľko potrebných, ale niektoré určite sú.
P. P. S.: Riešil som to na čistej inštalácii so SP2, popri tom som však nahadzoval aj zvyšné drivery, ktoré s týmto ale súvis nemajú, teda dúfam.
P. P. P. S.: Hádam niekomu ušetrím týždeň života Smile

sanchue
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 20 lis 2007 09:14

sekání při multiplayeru

Příspěvekod sanchue » 03 pro 2007 12:57

Tak co se týče toho sekání při multiplayeru, mám s tím taky problém. Singl sem zkoušel zatím jenom Caesar IV a plynule to valí jenom když osekám detaily. Co se týče 3D akcí tak s klukama na kolejích paříme dost často Counter-Strike 1.6 a dost mě to sekání sere, probíhá to tak ňák jak popsal MeTaN a ikdyž mám nejlepší sestavu široko daleko, tak při stejných podmínkách s tím mám problémy jenom já.
No neska si du vyzvednout notes ze servisu, tak doufám že ho budu moct už normálně zapínat a pustím se podle vašeho návodu do těch ovladačů zvuku.

square
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 02 pro 2007 21:58

Příspěvekod square » 03 pro 2007 13:40

děkuju Metanovi i pmladek, ale oba vase postupy uz jsem zkousel. je to prave ten driver pro V5535 (zvuk pak nainstalovat jde, ale zacnou problemy s sekáním při hraní) a ten druhy, hotfix KB888111, neni bezne ke stazeni. uz nevím co zkouset, pritom stacilo, aby davali k pocitaci CD s ovladaci, nebo aby ty na netu k necemu byly. :(

pmladek
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 03 pro 2007 11:13

Zvuk

Příspěvekod pmladek » 03 pro 2007 17:53

Zkus jeste tyto dva a dej vedet: Sakra to stve ze je takovej problem , zrovna jsem si ho chtel taky koupit. A co ta baterie jak vydrzi na filmu a jak na internetu???

http://support.fujitsu-siemens.com/Down ... %20CX20549

nebo

http://support.fujitsu-siemens.com/Down ... ponent=ALC 268

pmladek
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 03 pro 2007 11:13

Příspěvekod pmladek » 03 pro 2007 18:26

Nasel jsem ten Hotfix...
zkus jeste ten aktualizovat...

Pry by to melo pod Win Xp servis pack 2 chodit...

http://www.hydrogenaudio.org/forums/ind ... st&id=2389

square
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 02 pro 2007 21:58

Příspěvekod square » 03 pro 2007 23:24

a nemuzes mi ten hotfix poslat? email: square@seznam.cz
díky


Zpět na „notebooky Fujitsu (dříve Fujitsu Siemens)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů