FS Xi2550 s grafikou HD2700

notebooky Fujitsu Siemens (Amilo, Amilo Pro, Lifebook) a vše kolem nich
cipisek23
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 29 zář 2011 16:51

Příspěvekod cipisek23 » 03 říj 2011 14:16

Krist píše:
mel jsem k dispozici 3 ks novych modelu Xi a zadny z nich neumi deklarovane WUXGA (1920x1200) - ani technici od FJS si s tim nevi rady, pry jim to na demo vzorcich funguje, ale s dodavanym OS Vista to nejde - pouze 1440x900 osobne to odhaduji na problem instalovane ATI karty - zkousel jsem i nestandardni ovladace z netu (path Catalystu na mobile platformu) tak se ujistete u prodejce, ze vam bude deklarovane rozliseni fungovat. Jinak za tu cenu je to bomba ...

To je pripominka odsud
http://www.cybex.cz/Produkt.aspx?Type=S ... FPC-207188
Co vy na to, panove?


S tímto jsem se také hodně natrápil. Tak tedy jak na to: stáhneš si ovladače pro grafiku ( něco kolem 100 MB ), ale musíš to rozbalit na céčku ( C:\ ) ! Spustíš setup.exe a postupuješ normálně. Pak v nastavení obrazovky uvidíš možnost 1920 x 1200. Já vždy instalaci spouštěl z jiného disku ( než z C:\ ), kam se mi to také vybalilo, a to Visty nemohly pochopit, proto mě trápily 1440 x 900 či co to bylo za malé rozlišení obrazovky.

kultus
guru
Příspěvky: 605
Registrován: 13 led 2008 12:50

Příspěvekod kultus » 08 říj 2011 08:45

cipisku: tady je to davno mrtve :D ale kdyz uz jsi tady nevis jestli umi Xi2550 data pres HDMI taky prijimat (zobrazovat) nebo jen odesilat do televize nebo monitoru, chci naklonovat obrazovku z mobilu do notebooku pres HDMI...dik
Asus G74SX + Asus UX390UA + Legion 5 17", i7 10750H/16GB/GTX1660Ti/1,5TBNVMe + HP Elitebook 845 G8 + HP Zbook 15 Fury G8

mir77
občas něco napíše
Příspěvky: 66
Registrován: 03 říj 2008 14:37

Příspěvekod mir77 » 08 říj 2011 13:02

Řekl bych, že jen odesílat. Mám problém už s tím, že mi přes HDMI nevyleze ven šestikanálovej zvuk, ale pouze stereo. Zřejmě to bude starej standard :(

kultus
guru
Příspěvky: 605
Registrován: 13 led 2008 12:50

Příspěvekod kultus » 08 říj 2011 14:58

jj uz jsem si o tom neco precetl sehnat notes s HDMI vstupem je dost narocne...vlastne skoro nemozne takze si MHL adapter pro SGS2 vyzkousim asi az u nasich na LCD televizi...
Asus G74SX + Asus UX390UA + Legion 5 17", i7 10750H/16GB/GTX1660Ti/1,5TBNVMe + HP Elitebook 845 G8 + HP Zbook 15 Fury G8

cipisek23
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 29 zář 2011 16:51

Příspěvekod cipisek23 » 11 říj 2011 15:28

neoexnet píše:jinak Vindows Vista má také funkci ... "Nastavení pro zavření víka" :) a dá se tam nastavit, že monitor i "nic" neudělá :)


... což se ale neradí, protože se počítač ohřívá, až se ( jednou ) zavaří. Ono se neradí vůbec zavírat víko, pokud počítač jede ( je puštěný ).

cipisek23
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 29 zář 2011 16:51

Příspěvekod cipisek23 » 11 říj 2011 15:48

Krist píše:Z 98% pouzivam tento notas napajenim ze site. Tak me napadlo jestli by slo usetrit baterii, tim ze ji vyndam. Zkusil jsem to a notas normalne jede. Myslite, ze to ma smysl, ze se tim usetri zivotnost baterie?? Jesli ano, je lepsi mit ji vytazenou nabitou nebo vybitou ? Samozrejme se baterie hodi jako zalozni zdroj pri vypadku proudu ale mam i externi zalozak.

VYRESENO:
http://notebooky-forum.notebook.cz/viewtopic.php?t=9831


1. Samozřejmě, že baterii ušetříš, když ji vyndáš ( nabitou ) a dáš do stolu. Doporučuje se vyndat ji nabitou na 60 %, ale myslím si, že nevadí ani 80 %. Ona se stejně během času sama vybije ( = samovybíjení ). Proto je potřeba ji jednou za tři až šest měsíců do NTB vložit, nechat ji nabít ( dobít do 100 % ), vypojit počítač z 230 V, jet na baterii, úplně ji tím vybít, znovu nabít a když je nabitá, počkat, až spadne na těch 80 až 60 % a šup s ní do stolu na dalšího půl roku. ;-)

Daří se mi tento postup dělat průběžně, aniž bych si na to musel pamatovat. Prostě se občas naskytne příležitost, kdy musím pracovat na baterku, tak ji vybiju, potom nabiju a znovu s ní do stolu. Tak mám jistotu, že mi ve stolu neleží vybitá dva roky, čímž by se zkazila.

JejKey
guru
Příspěvky: 633
Registrován: 27 bře 2011 19:20
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JejKey » 11 říj 2011 17:15

@cipisek23:
To je samozřejmě kravina. Skladování baterie ano, ale při stavu možná 30-40% a při nižších teplotách. Takto to nemá žádnej smysl, k ničemu si nepomůžeš. Li-Ion baterky jsou od toho, aby se používaly, tzn. vadí jak krajní hodnoty (0, 100%), tak i ležení ladem.
Běh času (což je jeden z hlavních příčin wear-levelingu) nezastavíš. Samozřejmě s jinými problémy (vysoká proudová zátěž, ...) už něco udělat lze...

Nicméně baterka je dneska spotřebák... A krom toho se jejím vytažením připravíš o jednu z největších výhod notebooku - UPSku v ceně.


A jinak souhlas - pochybuju, že reakce na tři roky staré dotazy dneska někomu k něčemu budou. :(
MSI GT628 (C2Q9000@0,9125 V, 2×2 GB DDR3, GTS160M@0,9 V, Intel X25-M 80 GB G2 + ST9500420AS, Intel 5100AGN + SparkLAN WPER-116GN) + NEC 2070NX

cipisek23
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 29 zář 2011 16:51

Příspěvekod cipisek23 » 11 říj 2011 18:21

Krist píše:POMOC
Zapnul jsem, bootuje, dole se normalne objevi ten teplomer s nbihanim Win., nabehne prihlasovaci obrazovka a pak, kdyz ma naskocit plocha s ikonama a spodni listou, tak nenaskoci ale ukaze se jen okno pruzkumnika (normalne nevyskakuje) a okolo je cerno kde se neda nijak klikat ani pravym tl. Nejaky nastavovani pres start-nastaveni.... neni mozne.

screen:
http://www.krist.ic.cz/images/scrntb2.gif
(fleky jsou konverzi)

Vse jde spoustet a vse funguje, i internet, ted to pisu z toho ntb. Ale samozrejme to vse jde jen v ramci pruzkumnika (potazmo totalcmd).

bezi tyto procesy:
http://www.krist.ic.cz/images/scrntb2-a.gif

kdyz zaskrtnu procesy vsech uzivatelu tak
http://www.krist.ic.cz/images/scrntb2-b.gif

NTB pouzivam asi mesic bez problemu kazdy den a z nicehonic todle.
Mozna to je jenom naka blbost, poradte prosim at nemusim preinstalovavat system. Pouzivam ty origos Visty.


Toto vypadá jako pomsta od Microsoftu, že máš Windows načerno ( kradené sériové číslo ). Nejspíše nemáš, protože jsi s počítačem dostal Vista Home premium jako OEM, tj. nahrané v počítači a zaplacené v ceně stroje.

Myslím si, že se tím průzkumníkem dává MS člověkovi najevo, aby si zálohoval důležité údaje jinam, a nahrál si tam pracovní prostředí ( PP, operační systém ), který má koupený.

Jenže: toto se mi stalo také. Ne sice taková černá obrazovka, jakou ukazuješ, ale to, že mě hlášky od Microsoftu obtěžovaly s tím, že mám Windows kradené ( což není pravda; štítek naspodu počítače mám ). Řešil jsem to s Microsoftem i FSC, ale jeden to hází na druhého. Nakonec jsem to udělal, že jsem si při minulé instalaci Win Vista do počítače prozíravě opsal čísla pro telefonické ověření ( těch osm šestic číslic ), a nenechal jsem Windows ovřovat / aktivovat přes internet, ale jakoby telefonicky, a ono to prošlo ( muselo ). Prostě mi někdo nějakým způsobem ukradl moje "serial number" do Vista, to se šíří internetem a já teď ( chybou přehnaného zabezpečení Microsoftu ) také platím za jednoho z těch, kdo ho ukradli ( přitom ho mám zespodu počítače ;-). Teď už mě to naštěstí půl roku neobtěžuje, takže asi v MS zapracovali ( napsal jsem jim rázný, ale slušný dopis ).

závěr: vždy si od všeho dělej zálohy, všechny potřebné údaje si opiš a dávej do jednoho pořadače ( šanonu ), ať je máš v případě průšvihu po ruce a všechny, a nemusíš se v budoucnosti stresovat. Myslet na zadní kolečka.

cipisek23
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 29 zář 2011 16:51

Příspěvekod cipisek23 » 11 říj 2011 18:23

GaBriela39 píše:Vám běhá ve Vistách rozlišení 1920x1200 ???

Já teď bojuju s FS jak ho tam dostat, protože jsem si to kvůli tomu pořídil a HD2600XT mi hlásí max. rozlišení 1440x900 a víc z toho nedosáhnu, tak nevím kde je problém :cry:


Pracuji v něm stále, ale ne v těch nesmyslně titěrných písmenkách, ale s příjemně velkými písmeny.

Moji radu, jak to udělat, viz o několik příspěvků výše.

cipisek23
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 29 zář 2011 16:51

Příspěvekod cipisek23 » 11 říj 2011 18:42

JejKey píše:@cipisek23:
To je samozřejmě kravina. Skladování baterie ano, ale při stavu možná 30-40% a při nižších teplotách. Takto to nemá žádnej smysl, k ničemu si nepomůžeš. Li-Ion baterky jsou od toho, aby se používaly, tzn. vadí jak krajní hodnoty (0, 100%), tak i ležení ladem.
Běh času (což je jeden z hlavních příčin wear-levelingu) nezastavíš. Samozřejmě s jinými problémy (vysoká proudová zátěž, ...) už něco udělat lze...

Nicméně baterka je dneska spotřebák... A krom toho se jejím vytažením připravíš o jednu z největších výhod notebooku - UPSku v ceně.


A jinak souhlas - pochybuju, že reakce na tři roky staré dotazy dneska někomu k něčemu budou. :(


Neurážej a nehádej se ( "to je samozřejmě kravina." )

Mám vlastní zkušenost, že když baterie šetřím, ony se mi odvděčí i po čtyřech letech téměř plnou kapacitou, zatímco většina lidí kolem mně si po půl roce až roce stěžuje, že jim baterka vydrží sotva půl hodiny, když při koupi počítače vydržela čtyři hodiny.

2. baterie jako UPS: Za Plzní je tato námitka více než opodstatněná, protože tam mi proud vypadával poměrně často ( jednou až dvakrát za rok ). V Praze je to ničení baterky, protože v Praze proud snad nikdy nevypadává ( ještě nikdy jsem to za posledních 15 let nezaznamenal ). Nebudeme se tu teď hádat o titěrnosti, prosím.

3. k "pochybuju, že reakce na tři roky staré dotazy dneska někomu k něčemu budou. :(" - opět jsi ( zbytečně ) pesimistický. Někdo může informace o tomto počítači dohledávat, proto je sem také píšu, některé informace neplatí jen pro Amilo Xi 2550 a některé pomohou lidem i po takové době.

Jsem pro sdělovat raději více informací než méně. Člověk si z nich může alespoň vybrat a nepodstatné nebo bezcenné ( maniulace z televize ) zahodí.

4. Vysvětli toto: "Běh času (což je jeden z hlavních příčin wear-levelingu) nezastavíš."
Naposledy upravil(a) cipisek23 dne 16 říj 2011 16:36, celkem upraveno 1 x.

JejKey
guru
Příspěvky: 633
Registrován: 27 bře 2011 19:20
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JejKey » 11 říj 2011 19:31

Nikoho neurážím :-)

Nevím, k čemu ti je po čtyřech letech téměř plná kapacita baterie, když ji vlastně ani nechceš používat, aby se moc neopotřebovala. Absurdní, ne?

Baterku a její opotřebení ovlivňuje:
1) čas (prostě stárne a ztrácí kapacitu)
2) proudová zátěž (jak nabíjení, tak vybíjení)
3) teplota
4) hluboké vybíjení


Doporučuju pročíst:
http://batteryuniversity.com/learn/arti ... _batteries


Nevím, co by mělo být za ničení baterie, když ji necháš v ntb. Dobíjecí obvod si to vyřeší po svém - baterii dobíjí postupně a dobíjení to zavčasu zanechá.
MSI GT628 (C2Q9000@0,9125 V, 2×2 GB DDR3, GTS160M@0,9 V, Intel X25-M 80 GB G2 + ST9500420AS, Intel 5100AGN + SparkLAN WPER-116GN) + NEC 2070NX

cipisek23
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 29 zář 2011 16:51

Re: dost cudne

Příspěvekod cipisek23 » 16 říj 2011 14:52

fishead píše:cavte. mam taky problem. ked mi nb bezi na baterku tak priblizne pri 40 percentach baterky sa stane cudna vec. mam to nastavene na samovypinanie obrazovky- aby som usetril. cize ked to klesne na tych cca 40 percent a obrazovka sa vypne tak ked ju znova zapnem (pohnem mysov, stlacim klaves alebo otvorim nb) tak sa ta obrazovka zapne asi len na 2 sekundy a potom sa vypne. a neda sa ziadny sposobom udrzat zapnuta. a este jedna zaujimavost: pocas toho ako je zapnuta (tie 2-3 sek) je na lavej strasne obrazovky najnizsi jas a na pravej najvysii. menit sa jas neda. proste to vyzera velmi cudne. ide to z tmaveho do svetleho. pomoze len to ze ho dam do elekriny - to sa zapne a ide normalne a potom ked ho vytiahnem z el. tak obrazovka ide az kym sa zase nevypne alebo nezavriem nb. neviem co s tym moze byt. uz som aj formatoval system (vistu) a robi to aj pri nenabehnutom systeme (pri zapinani aj v biose). poradte pls


To vypadá na vadnou obrazovku. Jdi to reklamovat.

cipisek23
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 29 zář 2011 16:51

Re: firewire na 2550

Příspěvekod cipisek23 » 16 říj 2011 14:54

Here&Now píše:ahoj lidi, chodi vam firewire a esata v XP na tomhle stroji?
nemuzu to rozchodit... :(


Mně se eSATA nepovedlo rozchodit ani ve Vistách. Nejnovější ovladač mi nepomohl. Kabel mám SATA - eSATA. Poradíte ?

cipisek23
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 29 zář 2011 16:51

Příspěvekod cipisek23 » 16 říj 2011 15:35

kultus píše:jo uz jsem je tam konecne dostal protoze jsem musel instalovat z Vist...nechteli normalne nabootovat...ale nemuzu tam dostat ATI catalysty zkousel jsem obe verze ovladacu urcenych pro Win7 ale nechtej se po instalaci spustit jinak ovladac na grafiku si nasel sam to je fakt...nevis co s turbocache??? nechce se mi nainstalovat ovladac na nezname zarizeni PCI memory controller navic mam v pruzkumnikovi dalsi disk ktery si rika NVcache je to ten turboboost a je plny a porad otravuje predtim na vistach to fungovalo a nevidel jsem ho tam...


Ve Vistách NVcache vidím od začátku. Dokonce jsem mu přiřadil i písmeno jednotky, ale více jsem zatím nezkoušel, např. smazat to, co na ní je, abych si nepokazil Windows. Zrovna teď se mi je nechce přehrávat.

z pcmag.com: ( Non-Volatile cache ) The use of flash memory as a cache in a hybrid hard disk as well as motherboard storage for the operating system. See hybrid drive and Robson cache.

cipisek23
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 29 zář 2011 16:51

Příspěvekod cipisek23 » 16 říj 2011 15:51

JejKey píše:Nikoho neurážím :-)

Nevím, k čemu ti je po čtyřech letech téměř plná kapacita baterie, když ji vlastně ani nechceš používat, aby se moc neopotřebovala. Absurdní, ne?

Baterku a její opotřebení ovlivňuje:
1) čas (prostě stárne a ztrácí kapacitu)
2) proudová zátěž (jak nabíjení, tak vybíjení)
3) teplota
4) hluboké vybíjení


Doporučuju pročíst:
http://batteryuniversity.com/learn/arti ... _batteries


Nevím, co by mělo být za ničení baterie, když ji necháš v ntb. Dobíjecí obvod si to vyřeší po svém - baterii dobíjí postupně a dobíjení to zavčasu zanechá.


Pokud něco píšeš, piš to poučným způsobem ( popisuj danou věc ), ale nenavážej se do druhých ( neurážej je ).

Uvádíš věci takové, aby ses vymluvil z toho, že jsi ublížil a ubližuješ dále. Je to vadné jednání s druhými. Nedělej to. Vezmu to jedno po druhém:

1. "K čemu je po čtyřech letech téměř plná kapacita baterie ?"
Řekněme, že používám baterii jednou za měsíc, na cestu vlakem, kdy se mi hodí, že i za čtyři roky vydrží pořád 1:20 h. až 1:40 a ne deset minut, jako lidem, kteří ji nevyndavají. Jak jsem to zjistil ? Desetileté zkušenosti, i s jinými nabíjitelnými články ( ne do auta ).

2. "Nevím, co by mělo být za ničení baterie, když ji necháš v NTB. Dobíjecí obvod si to vyřeší po svém - baterii dobíjí postupně a dobíjení to zavčasu zanechá."
Sám to píšeš: obvod dobíjí baterii, a když je nabitá, nechá toho. Baterie se ovšem hned začne samovolně vybíjet. Jenže ten obvod je nastavený tak, že ji při poklesu pod nějakou hodnotu napětí ( třeba 90 % ) začne znovu dobíjet, zase do 100 %. To je to neustálé dobíjení, třebaže šetrné. Tím baterie odejde za půl roku až rok, a ne za několik let, jako když ji vytahuji a používám jen tehdy, pokud ji potřebuji.


Zpět na „notebooky Fujitsu (dříve Fujitsu Siemens)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů