FS Xi2550 s grafikou HD2700

notebooky Fujitsu Siemens (Amilo, Amilo Pro, Lifebook) a vše kolem nich
kultus
guru
Příspěvky: 605
Registrován: 13 led 2008 12:50

Příspěvekod kultus » 23 kvě 2009 10:31

jo uz jsem je tam konecne dostal protoze jsem musel instalovat z Vist...nechteli normalne nabootovat...ale nemuzu tam dostat ATI catalysty zkousel jsem obe verze ovladacu urcenych pro Win7 ale nechtej se po instalaci spustit jinak ovladac na grafiku si nasel sam to je fakt...nevis co s turbocache??? nechce se mi nainstalovat ovladac na nezname zarizeni PCI memory controller navic mam v pruzkumnikovi dalsi disk ktery si rika NVcache je to ten turboboost a je plny a porad otravuje predtim na vistach to fungovalo a nevidel jsem ho tam...
Asus G74SX + Asus UX390UA + Legion 5 17", i7 10750H/16GB/GTX1660Ti/1,5TBNVMe + HP Elitebook 845 G8 + HP Zbook 15 Fury G8

Here&Now
občas něco napíše
Příspěvky: 21
Registrován: 31 pro 2007 00:18

Příspěvekod Here&Now » 23 kvě 2009 13:25

ja jsem druhy disk dal pryc a instaloval cistou verzi, sata ovladace jsem stahl do instalace pres USB - tim se take vyhnes tomu boot manageru. Turbocache Win 7 zda se nepodporuje, stejne to byla tak trochu kokotina :wink: takze pouzij to co se pouzivalo do XP hw for future use. Grafika od MS je ve skore o bod vykonejsi ale catalysty tam pak nechodi, pokud pouzijes vista ovladace pro HD2700 catalyst funguje normalne. *** Win7 je po XP opet sviznej operacni system, ktery dela radost - na visty velmi brzo zapomenes :lol: :lol: Ale doporucuju udelat urcite novou cistou instalaci...

kultus
guru
Příspěvky: 605
Registrován: 13 led 2008 12:50

Příspěvekod kultus » 23 kvě 2009 18:58

tak mne prave prekvapilo ze ponechal v dualbootu XPcka takze parada uz jsem myslel ze to predrbe a budu muset se zase hrat s tim programkem na upravu boot managera...na to turbocache asi myslis ten programek ktery to nejak vypnul nebo co daval jsem to prave proto abych se zbavil jednoho vykricniku neznameho HW v device managerovi tak to vyzkousim...tak dam asi catalysty pryc nez to opravi stejne jsou mi k nicemu kdyz v 7ckach nebudu parit... jinak jsem zatim spokojenej...preinstalovavat to nebudu stejne on si pri instalaci pres Visty jen skopiroval obsah disku do adresare windows.old a zbytek je novy...

...jo a nemas problem s velikosti fontu v ruznych aplikacich nektere texty a popisky tlacitek jsou prtave jinde jsou zase strasne velike vubec nevim jak to dela stejny problem pri prohlizeni stranek treba tohle forum je bez zvetseni temer necitelne jine stranky maji obrovske velikosti pisma nechapu to doufam ze to bude jen docasny problem dost to opruzuje...
Asus G74SX + Asus UX390UA + Legion 5 17", i7 10750H/16GB/GTX1660Ti/1,5TBNVMe + HP Elitebook 845 G8 + HP Zbook 15 Fury G8

k.2.z
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 15 led 2009 14:34

Příspěvekod k.2.z » 27 říj 2009 09:13

Zatím s úspěchem zkouším win7, bohužel mám jeden big problém. Nejdou mě nainstalovat audio drivers, jak jste na tom vy ?

Krist
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 13 úno 2008 17:45

Windows 7 x64

Příspěvekod Krist » 18 lis 2009 12:54

Podarilo se me zprovoznit Win 7 64bit (Ultimate 6.1.7600) na xi2550.
(Instaloval jsem na druhy disk, na prvnim mam porad Visty x86)
- NEformatujte ten disk zadnymi jinymi formatovacimi programy nez tim co nabizi instalace Win 7
- Pri instalaci nebo az po restartu to hodi nakou chybu, uz si to poradne nepamatuju, neco k ovl. disku, a musite nainstalovat spravny ovl. Po x pokusech a hledani se me zadarilo s temito ovladaci:
ftp://driver.jmicron.com.tw/jmb36x/XP_Vista_Win7/
Pouzil jsem JMB36X_WinDrv_R1.17.51_WHQL ale muzete asi stahnut nejnovejsi, kdyz bude. zasadni problem byl, ze jsem porad hledal mezi x64 a nakonec zafungoval z x86, res. z adresare /Floppy32/. Pak probehla instalace v poradku.

- Trosku asi nespolupracuje OSD, neukazeje se me volume na obr. pres dotyk. ovladani
- spravce zarizeni vykazuje dve nezname zarizeni ktere nejdou nainstalovat. (radic sbernice PCI a kameru)
- zvuk slape normalne

Zezacatku jsem neinstaloval zadny ovladace z FS a slo to. Nasledne jsem neco doinstaloval, tusim ze chipset (myslim, ze je dulezity k te zvukovce), grafiku (modnuty - driverheaven.net), dalk. ovl., apod.
Naposledy upravil(a) Krist dne 18 lis 2009 14:01, celkem upraveno 1 x.

Krist
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 13 úno 2008 17:45

Windows 7 x64 a webcam

Příspěvekod Krist » 18 lis 2009 13:32

Docela me trapi ta webkamerka. Nevite jak ji na Windows 7 x64 zprovoznit ? Zkusil jsem nejaky ovl. "BisonCam" k Vista x64 ale nechyta se :(

Bulda
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 01 lis 2009 14:02

Příspěvekod Bulda » 22 pro 2009 14:09

Dobry den

mam NB amilo xi2550 4giga ram + 1giga Intel Turbo memory

a dotaz na vistech to bylo v pohode ale dal sem si W7 a nemuzu najit ovladace pokut sou nekde sem cetl ze to je system na H.Mel sem myslenku ze bych vymenil 1giga Intel Turbo memory za 4giga Intel Turbo memory

jaky mate na to nazor Diky moc za pomoc

PRETAKTOVANI-neporadil by mi nekdo dekuji moc nebo se klido nekde v Praze zastavim u nekoho kdo to umi dam i na pivko

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 22 pro 2009 14:41

Davat pivko za pretaktovani (snizeni zivotnosti, prip. zniceni notase) je dobra nabidka... :lol:
Intel Turbo memory neres - je to vicemene k prdu.. 4GB RAM mas, to te na tvem notasu neomezuje - omezuje te nejvic liny disk a slaba graficka karta.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Bulda
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 01 lis 2009 14:02

Příspěvekod Bulda » 22 pro 2009 15:43

Michal27 píše:Davat pivko za pretaktovani (snizeni zivotnosti, prip. zniceni notase) je dobra nabidka... :lol:
Intel Turbo memory neres - je to vicemene k prdu.. 4GB RAM mas, to te na tvem notasu neomezuje - omezuje te nejvic liny disk a slaba graficka karta.


proto bych to chtel upravyt aby to bylo lepsi

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 23 pro 2009 21:51

Pretaktovani grafiky ti nepomuze.. Par FPS navic a jeste se ti bude prehrivat notas.... Disk leda vymenit. Fakt se to nevyplati. Pokud si neco ted nezahrajes, pretaktovani nepomuze.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Krist
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 13 úno 2008 17:45

Příspěvekod Krist » 07 led 2010 09:54

To fakt nikdo nema na techto natasich problem s kamerou pod Win7 x64 ??????????????????
Jestli ne, tam me prosimvas napiste, ktery ovladace pouzivate

:
podle me je to jenom problem zapnuti, pak by ta kamerka asi jela s temito ovladaci:
http://rapidsh***.com/files/331638439/B ... 7M86TU.rar
jenze nejde zapnout, pri stisknuti Fn+F7 zmizi ve spravci zarizeni jako neznamy zarizeni ale nerozsviti se ta dioda u kamery.

kultus
guru
Příspěvky: 605
Registrován: 13 led 2008 12:50

Příspěvekod kultus » 16 led 2010 21:54

bohuzel kamo mam jen 32bitove WIN7 a jede mi myslim krome infra vsechno jo OSD trosku blbne bohuzel uz nevim v cem konkretne po tydnu jsem to prestal resit...me tyhle staci ale urcite mas duvod k 64bitovym... osobne souhlasim se slabim diskem pretaktovani fakt nestoji za to procik je porad konkurenceschopny premyslel bych o SSD (7200 ot. se nevyplati) ale ty ceny to bych musel fakt hodne potrebovat abych do nej investoval jsem zvyklej na notebooky takze jsem si na nizsi vykon disku zvykl a ziju s tim a nevadi mi to proste vim co od nej cekat a hotovo...

jo a turbomemory tusim nefunguje tak jsem ho deaktivoval at nehlasi chybu v device managerovi...ale mozna kecam :)
Asus G74SX + Asus UX390UA + Legion 5 17", i7 10750H/16GB/GTX1660Ti/1,5TBNVMe + HP Elitebook 845 G8 + HP Zbook 15 Fury G8

Krist
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 13 úno 2008 17:45

Příspěvekod Krist » 11 led 2011 01:43

Opět zvažuji reinstal, už jste někdo vychytal ovladače na Win7 64bit ? A neříkejte, že to je veterán do šrotu, je starší ale mě teda furt perfektně slouží a to je v provozu denně i 10hod. (CAD, 3D, Photoshop...) Byla to zatím moje nej. koupě za posledních 10 let.

Tak možná i 32bit by stačil, uvidím.
Objenal jsem parádní HDD pro OS za parádní cenu ( http://aukro.cz/item1404624242_wd_scorp ... ta_3g.html ), mělo by to urychlit.

Po těch několika letech už dost hučel větrák a už se i jednou přehřál, Doporučuji odšroubovat menší kryt zespodu a vysát ventilátor, zase je to OK :)

Přemýšlím, že ho pasuji na HTPC. složím PC a noťas bude záložní-pro jistotu, používáte ho někdo jako HTPC ? Vybavenej na to je, fullHD hraje vklídku, MPC s DO má...

- zajímalo by mě, jestli je to vůbec možné, které komponenty by šly ještě upgradovat kromě RAM a HDD ? jaký slot používá grafárna?
pro zajímavost seznam náhradních dílů i s ceníkem - http://www.siemens-notebook-zubehoer.de ... 5_69246611

- Za kolik odhadujete, že by se dal eventuelně prodat ?
moje verze: 1xHDD 250GB, 4GB RAM (ty původní teď prodávám na aukru od 1kč), bez Bluray.

mir77
občas něco napíše
Příspěvky: 66
Registrován: 03 říj 2008 14:37

Příspěvekod mir77 » 03 dub 2011 13:17

Ahoj,
mám tento notebook vcelku nově, koupil jsem starší jako náhradu za dřívější Amilo Xa 1526, kde se mi odporoučela grafika. Tu jsem sice nakonec opravil, ale už tomu stroji prostě nevěřím :)
Chtěl bych rozšířit RAMku, z toho, co jsem zde vyčetl vidím, že frčí jak kombinace 2GB + 1GB tak nakonec i 2GB + 2GB. Jaké je frekvenční omezení? Má cenu shánět osmistovky, nebo se mám zaměřit jen na 667 MHz? Pravděpodobně bych koupil akorát jeden 2 GB modul. Stejně jedu na 32-bit Windows 7 a 64-bit dávat nebudu.

Druhá věc by byla spíše z kategorie bazar, tak se ptám tady, současných či bývalých majitelů tohoto stroje. Nemáte někdo doma asi plonkovou baterii, co? Ta moje je úplně kaput. A ač nepožaduji výdrž x hodin, úplně by mi stačilo 30 minut, když se někde musím pohybovat bez proudu, tak bych nějakou starší uvítal. Nová stojí ranec a moje vydrží asi tak 5 minut :(

A poslední věc, můžete mi příct teploty CPU a GPU při zátěži? Mám T7700 a zdá se mi, že to konkrétně proti mému P8600 v HP 6530b neúměrně hřeje. Když vezmu Stress Prime, pustím pro každé jádro, tak na HP jsem na 66°C, na Fujitsu to vylítne až někam nad 80°C. V případě, že k tomu pustím ještě zátěžovej test na grafiku, tak k 90°C.
Samotná grafika se drží těsně pod 90°C.
Vím, že T7700 je dělanej starším výrobním procesem, ale příjde mi to jako moc velikej rozdíl vzhledem k tomu megálnímu chlazení, který tam je.
Vyčistil jsem komplet chladič, ventilátor, sehnal tu teplovodivou žvejkačku a nanesl nově teplovodivou pastu, tak si říkám, že by to tak hřát nemělo :D

cipisek23
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 29 zář 2011 16:51

Příspěvekod cipisek23 » 29 zář 2011 17:00

BednarM píše:Měl bych dva malé dotazy ke šťastným majitelům tohoto notebooku, ke kterým se taktéž řadím:
1. Asi nejde nijak zařídit okamžité vypnutí monitoru, ať již softwerově nebo ideálně tlačítkem - jsem byl na to zvyklý a rozmlsaný z ASUSu, občas se to hodí, ale není to podstatné.
2. Mám pocit a nevím zda subjektivní nebo tomu opravdu taknějak je, že pravá část klávesnice, přibližně od 2/3 do konce numerického bloku více "rachtá" resp. jakoby numerický blok měl pod sebou menší/slabší plast a při psaní se klávesy jakoby více třepou a sou hlučnější. Levá část kláv. to nedělá, stisk je pevný bez rezonance. Nevím jak to přesně popsat. Projevuje se to především při psaní na numer. bloku. Dělá Vám toto také nebo jsem "blbej" já.
Díky moc za reakce a zprávu.
Před chvílí dorazily 2x 2GB SODIMM 667MHz tak jdu měnit. Hin sa hukáže...


k prvnímu dotazu: lze to. Nahraj si program gPhotoShow Pro. V system tray se ti usadí ikonka nastavení tohoto programu a na ni klepneš pravým myšítkem a máš tmu. ;-)

ke druhému: chyba není v tobě. Mám přesně stejné potíže. Ale klávesnici s číslicemi užívám jen zřídka a vždy si ji po práci po sobě vypnu tlačítkem Num. Dělá to tak dobrotu.


Zpět na „notebooky Fujitsu (dříve Fujitsu Siemens)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů