Zasekávání amilo pi3540

notebooky Fujitsu Siemens (Amilo, Amilo Pro, Lifebook) a vše kolem nich
S-i-k-i
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 19 zář 2009 20:37

Zasekávání amilo pi3540

Příspěvekod S-i-k-i » 14 zář 2014 10:24

Zdravím rád bych vás poprosil o pomoc u tohoto notebooku.

Předem bych rád řekl jednu věc, nejsem žádný technický typ a je možné že tento problém nesouvisí přímo s modelem notebooku a někdo již měl podobný problém na jiném notebooku.

Zkrátka už delší dobu (rok či dva) se mi počítač seká, jakoby se zabržďuje. Dobře je to znát při pouštění filmu, kdy dojde k záseku a člověk to slyší i na zvuku. Tyto záseky jsou v různém časovém sledu a někdy i v sekundových intervalech. Někdy z ničeho nic přestanou a někdy musím vypnout notebook na určitou chvíli. Zároveň tento problém klidně zmizí a třeba 3 měsíce o něm nevím ale v poslední době je to hodně znát. Problémem je že se sekání objevuje neplánovaně a pokud nemám zapnutou muziku, film, hru tak si sekání téměř nevšimnu protože seknutí ikony myši téměř nevnímám a u výše zmíněných to mám podloženo zvukovou odezvou.
Byl jsem s tím u známého ale neřekl mi čím to může být protože zrovna když měl notes u sebe tak se nesekal. A tohle je problém kdybych to dával do servisu tak to třeba nebude nic dělat a nic nezjistí, proto píši nejdříve sem.
Jen napíšu že notebook už chvíli mám a baterie už je úplně mimo a musím mít notes neustále na nabíjení přes kabel. Nevím jestli to s tím souvisí a rád vám sem napíšu jakoukoliv další informaci pokud mi řeknete co více by jste chtěli vědět.
Poslední co mě napadá tak jsem notebook dával do servisu jednou (cca 1-2roky zpět) a to když se mi neobnovoval čas a měnili mi cmos baterii tam mi pročistili větráček, což jsem si vyčistil i já dnes a říkám si že to je asi jediná věc co jsem schopen sám udělat.

holyholy
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 11 úno 2014 20:08

Příspěvekod holyholy » 18 zář 2014 13:24

Těch důvodů může být strašná spousta. Třeba paměť RAM, nebo bordel v registrech, fragmentace disku atd. Pokud už jsi tak neučinil, zkus stáhnout CCleaner a zkus vyčistit registry, pak třeba IOBIT Defrag a nech přerovnat disk. Taky můž být vyschlá teplovodivá pasta mezi chladičem a procesorem, dochází k přehřátí procáku a tím k podtaktování, aby se neupek. jak říkám, může to být tisíc věcí.


Zpět na „notebooky Fujitsu (dříve Fujitsu Siemens)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů