Zničil se kabel k nabíječce

notebooky Fujitsu Siemens (Amilo, Amilo Pro, Lifebook) a vše kolem nich
Rukola
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 02 čer 2014 11:54

Zničil se kabel k nabíječce

Příspěvekod Rukola » 02 čer 2014 12:10

dobrý den v kadeřnictví používám notebook Fujitsu a najednou se mi vybil i když ho mám zapojený. Něco se stalo s takovým tím tenčím kabelem co jde o nabíječky k notebooku. Je úplně otevřený a je tam vidět i nějaký červený lehce ohnědlý kabel. Občas to funguje a občas ne. Dá se ten tenčí kabel vyměnit?

Prodejce mi říkal, že to nejde nebo že je to zbytečně složité a odkázal mě rovnou na novou nabíječku s označením Fujistsu Siemens ADP-80NB. Ta stojí skoro tisícovku, tak bych ráda vyměnila jen ten kabel.

Mám na vás dvě otázky. Jde vyměnit jen ten kabel? A druhá otázka je k té nové nabíječce. Kdybych jí musela kupovat, tak to nechápu. Mám na notebooku napsáno Fujitsu Siemens Amilo L Series L1300 a tam mi nabízeli nabíječku Fujistsu Siemens ADP-80NB. To je jako stejné? Nebo co to znamená? Prodejce řikal, že je to typ nabíječky a že je to na ní napsané, jenže na té mé je jen prázdný papír.

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 02 čer 2014 12:27

Asi máme věšteckou kouli,ne?
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

sajty
guru
Příspěvky: 922
Registrován: 18 bře 2014 16:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod sajty » 02 čer 2014 13:09

Nemáte někoho v rodině,který aspoň trochu tuší,která bije?Kabel by asi opravit šel,ale v servise by cena pravděpodobně byl stejná jako za celou novou nabíječku.

S tím označením má prodavač pravdu,těžko na napájení bude napsané,ke kterému modelu noťasu patří,to je prostě kravina.Hlavně bacha na to,aby vám nevnutil příliš slabý zdroj,jako to před pár dny udělali známé a bylo ho vracet.
Acer Aspire S13 S5-371 (i5-6200U, Intel HD520, 8GB RAM, 256GB SSD)

Rukola
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 02 čer 2014 11:54

Příspěvekod Rukola » 02 čer 2014 14:07

Potřebovala bych to co nejdřív, proto sem to sem zkusila napsat. Manžel je mimo republiku. Jak to myslíte slabý? Tam je nějaký rozdíl v tloušťce?

Asi koupím nový a kdyžtak to vrátím.

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 02 čer 2014 14:12

Co takhle sem dát foto?
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

holyholy
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 11 úno 2014 20:08

Příspěvekod holyholy » 03 čer 2014 11:37

Většina originálních zdrojů je vařena ultrazvukem, takže nejdou otevřít. Lze to opravit přeštípnutím kabelu v místě poruchy a opětovným spojením žil, ale to svěřte odborníkovi s elektrotechnickou kvalifikací. Další možností je koupit neoriginální nabíječku, Baumaxy, Obi a Tesca se jimi jen hemží a stojí kolem 400 Kč. Nebo zavítejte na Aukro a tam jí seženete taky.


Zpět na „notebooky Fujitsu (dříve Fujitsu Siemens)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů