Záměna procesorů u PA3553

notebooky Fujitsu Siemens (Amilo, Amilo Pro, Lifebook) a vše kolem nich
holyholy
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 11 úno 2014 20:08

Záměna procesorů u PA3553

Příspěvekod holyholy » 11 úno 2014 20:21

Zdravím zúčastněné.
Měl jsem ve skříni již delší dobu dva vadné notebooky Pa3553. Bylo teď trochu času, tak jsem z nich dal dohromady jeden fungující kus, s procesorem Athlon X2.
V druhé desce, s vadnou grafikou, je dobrý procesor Turion X2 Ultra.
Můj dotaz se týká záměny procesoru. Lze bez obav vyměnit Athlona za výkonnějšího Turiona, nebo mají desky rozdílný HW, BIOS a podobné?

Díky za odpovědi.

djmicho
guru
Příspěvky: 1731
Registrován: 27 zář 2008 18:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod djmicho » 12 úno 2014 07:43

Pokud je to stejny typ ntb tak to pujde turiony ultra patři do patice S1G2, stači zjistit přes Aida64 chipset a najit si kompatibilni cpu, ale na 99% to pujde
[url]https://valid.x86.fr/na6qv4][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/na6qv4-5.png[/img][/url]

holyholy
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 11 úno 2014 20:08

Příspěvekod holyholy » 12 úno 2014 08:20

Tak až bude čas, tak to vyzkouším. Ještě mám dotaz - nejde mi zapnout wifi. Nainstaloval jsem ovladače, podle win tam je Atheros, ale přes funkční klávesu F1 spustit nejde, ačkoli je označená jako ON.
Paměti RAM mám 2x 2GB, ale BIOS i W7 mi píšou 2GB....

Tak všechno šlape.
Procesor jsem vyměnil, je to OK
WiFi naskočila po doinstalování všech aktualizací pro win
RAMka byla špatně zasunutá ve slotu.

holyholy
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 11 úno 2014 20:08

Příspěvekod holyholy » 13 úno 2014 14:12

Ještě nechápu, proč se mi při každém vypnutí počítače deaktivuje wifi karta... Po znovuspuštění se musí wifi zapnout kombinací Fn+F1. Nejde někde nastavit, aby se zapnula sama při startu win? Ani při zapnuté wifi mi nesvítí kontrolka na předním panelu.
Nevíte kde se dá stáhnout nějaký software pro ovládání kamery notebooku? Lze jí jen zapnout nebo vypnout, ale soft pro zachycení videa nabo fotografie jsem nikde nenašel.

A ještě jeden postřeh. Hodně se tu řešilo přehřívání a chlazení tohodle počítače. Tak jsem něco zkusil. Trochu jsem zvětšil spodní nasávací otvory frézkou. Ne moc, jen tak aby zůstalo zachované žebrování. Ale i to stačilo na to, aby se teplota snížila o 2 - 3°C (Aida)

holyholy
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 11 úno 2014 20:08

Příspěvekod holyholy » 15 dub 2014 12:04

Takže zapínání WiFi je vyřešeno flashnutím poslední verze BIOSu - tam je na to kolonka. WiFi zůstává zapnutá i po restartu počítače.

Kontrolka mi nesvítí pro to, že vadná LED dioda na destiče. Mám objednánu novou destičku, protože diody jsou nalepeny a naletovány, takže nejdou jednoduše vyměnit.

Pro kameru jsem nainstaloval jednoduchý a free program Yawcam. Žádnej zázrak, ale co potřebuju to umí.


Zpět na „notebooky Fujitsu (dříve Fujitsu Siemens)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů