Amilo Pa 3553 blikající LCD,ovladače a postřeh k chlazení

notebooky Fujitsu Siemens (Amilo, Amilo Pro, Lifebook) a vše kolem nich
soddo
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 18 bře 2013 10:44

Amilo Pa 3553 blikající LCD,ovladače a postřeh k chlazení

Příspěvekod soddo » 18 bře 2013 10:57

Nikde jsem tady nenašel odpověď na můj problém a to je blikající LCD, kdy třeba při spouštění hry mi začne na obrazovce lítat miliony pruhů sem a tam, není nic vidět a někdy stačí klepnout lehce do krytu nad klávesu ESC nebo se musí zahýbat víkem sem a tam, aby to přestalo, málokdy to přejde samo. Občas se to stává i při normální práci.

Mám notebook umístěný doma a nikam s ním nechodím, takže je stále otevřené víko, ale přesto mi přijde, že za těch 6 let užívání se asi někde poškodil v ohybu kabel k LCD (první dva roky se zavíralo víko při vypnutí.
Nemáte s tím někdo zkušenost a kde případně ten kabel seženu? Hledal jsem na internetu a našel jsem jen použitý, ale není záruka, že nemá stejnou chybu ...

Druhý problém je s ovladači k hybridní grafice, na oficiálních stránkách nějaké ovladače jsou, ale stejně mi to pořádně nefunguje, už mám i upgrade BIOS a všeho kolem ...

V užívání počítačů nejsem žádný zelenáč, dělával jsem i v servisu, ale tento NB mi v těchto dvou bodech zlobí.

Co jsem tady četl o přehřívání, je nutné ho prostě rozebrat a celý vyčistit a poté zase nějaký čas funguje v pohodě (cca 3 měsíce), jak opět začne spínat více ventilátor provést hned znovu čistění a výměnu pasty, na tom prostředním ji dát více, také se mi to stalo, že mi poté vypínal - nedoléhá.
Chladící podložka po NB je k ničemu! Nafouká akorát víc bordelu do chlazení NB, je to vyzkoušené a spíše to více uškodí než pomůže, nejjednodušší je ho prostě vyčistit ...

Zpět na „notebooky Fujitsu (dříve Fujitsu Siemens)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů