AmilaPA 3553 a větráček

notebooky Fujitsu Siemens (Amilo, Amilo Pro, Lifebook) a vše kolem nich
cernohousmartin
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 23 kvě 2011 14:04

AmilaPA 3553 a větráček

Příspěvekod cernohousmartin » 23 kvě 2011 14:11

Ahoj.Už asi dva roky vlastním model PA3553.Poslední dobou mam ale problém s pořád běžícím ventilátorem,myslel jsem že jsou teploty vysoké,tak jsem vyměnil pastu a koupil chladicí podložku.Když píšu tento text tak procesor má teplotu 42 stupňů,to bych řekl že je krásná hodnota.Muj problém je ale v tom že ten ventilátor běží neustále,prostě se nikdy nezastaví,i když je ntb v klidu a dosáhne teploty 36 stupňů tak se nezastaví.Dříve to nedělalo,po chvíli se vždycky zastavil a pak zas rozjel a takhle pořád dokola.Měl sem to v servise a tam mě řekli že je to normální,ale já bych teda řekl že ne.Nejlépe kdyby napsal někdo kdo ho má nebo vý jak se to chlazení má chovat.Předem děkuji za rady.

cernohousmartin
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 23 kvě 2011 14:04

Příspěvekod cernohousmartin » 23 kvě 2011 16:06

tak ted jsem zjitil jeden poznatek,hrál jsem hru a asi po hodině hraní měl procík 65 a GPU 60 stupňů.Ventilátor ale ještě neběžel naplno,potom se rozběhl naplné otáčky a zpomalil celý systém,hra se začla sekat.Vytížení bylo 100%,když ještě neběžel naplno tak něco kolem 70%.Jak je možný že se to tak moc zatížilo když jel na plno?

DiegoIII
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 03 bře 2011 22:01

Příspěvekod DiegoIII » 30 kvě 2011 22:03

rikas ze si menil pastu ? tak to si ji menil urcite vsude ze? ne jen procesor :) u toho notebooku musis na tom 3 cipu dat vic pasty protoze nedoleha to chlazeni taky sem se stim setkal, tam se neboj toho napaplat vic...

cernohousmartin
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 23 kvě 2011 14:04

Příspěvekod cernohousmartin » 31 kvě 2011 00:08

dík aspon za nějakou reakci.Pastu jsem měnil všude a na ten jeden čip sem ji dál víc protože to tam opravdu nedoléhá,našel jsem to i dokonce tady na foru.Jinak mam další poznatek,když zapnu NTB tak se větrák netočí,teplota pomalu roste a až dosáhne 53 stupnu tak tam se spustí,ale od této doby se už nezastaví,i když je v notebook v klidu a teplota procesoru je 35 tak stejně pořád běží.Už si stím nevím rady,zkusim asi reinstal win.

djmicho
guru
Příspěvky: 1731
Registrován: 27 zář 2008 18:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod djmicho » 31 kvě 2011 03:22

U Amila se mi ventilátor zastaví až pod 30°C takže tady to bude podobny.. což lze dosáhnout leda v zimě :D pasta byla kvalitni? Jsou mezi nimi rozdíly, sice jen o pár °C ve vysledku ale jsou.. žebrovani pasivu je uplně čistý? :) Pokud vše splněno, tak s tim nic nenaděláš, windows na to nemá vliv, to si řídí bios
[url]https://valid.x86.fr/na6qv4][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/na6qv4-5.png[/img][/url]

cernohousmartin
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 23 kvě 2011 14:04

Příspěvekod cernohousmartin » 31 kvě 2011 11:34

pasta byla arctic cooling mx2,jediný co mě přišlo trochu divný bylo to že když jsem pastu nanesl a pak třeba druhý den sundal pasiv tak ta pasta byla jakoby porovatá,prostě tam nebyla rovnoměrně rozetřená jako když jsem ji nanášel,nevím jestli to tak má být,ale teploty bych řek že jsou v normálu,když hraju COD2 tak max teplota je nějaký 61 a GK má 57.Jak si psal že se větrák vypíná až pod 30 stupni mě přijde jako blbost,aspon tedy u mě,když tam byla ještě stará pasta tak se vypínal i když byl venku pařák a procík měl třeba 37,ted ale beží pořád.Všechno je krásně čisté.Jeslti by jsi chtěl tak zkusím udělat fotku té pasty.

djmicho
guru
Příspěvky: 1731
Registrován: 27 zář 2008 18:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod djmicho » 31 kvě 2011 13:31

ještě jeden nápad.. podívej se (v nejdetajlnějším nastavení napájení) jestli máš preferované pasivní nebo aktivní chlazení :wink:
[url]https://valid.x86.fr/na6qv4][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/na6qv4-5.png[/img][/url]

cernohousmartin
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 23 kvě 2011 14:04

Příspěvekod cernohousmartin » 31 kvě 2011 22:42

na baterku pasivní a ze sítě aktivní.I když to změnim na něco jinýho tak se nic neděje...už nevím čím to je,začlo to dělat z ničeho nic a hlavně večer je to dost otravný když běží ventilátor stále...

Zvatlal
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 16 úno 2010 21:19

Příspěvekod Zvatlal » 17 lis 2011 13:14

cernohousmartin píše:tak ted jsem zjitil jeden poznatek,hrál jsem hru a asi po hodině hraní měl procík 65 a GPU 60 stupňů.Ventilátor ale ještě neběžel naplno,potom se rozběhl naplné otáčky a zpomalil celý systém,hra se začla sekat.Vytížení bylo 100%,když ještě neběžel naplno tak něco kolem 70%.Jak je možný že se to tak moc zatížilo když jel na plno?




zdar řekl bych, že to, že se to najednou začalo sekat není dáno tím, že by byl procesor tolik vytížen. On se jen při vyšší teplotě automaticky podtaktuje (to dělá BIOS, jako ochranu systému) no a v důsledku toho ti klesne z 2100 MHz na 1050 MHz případně až na 525 MHz. Vždy o polovinu. Pokud se nepletu tak jediné, co se s tím dá udělat je čistit notebook zevnitř od prachu, aby se tolik nezahříval a následně z nebyl tak často automaticky podtaktován.
FS Amilo PA 3553, CPU: AMD Turion X2 Ultra 2,4 GHz ZM 86 (dříve 2,1 GHz; ZM80), MB: Fujitsu Siemens P15, Socket S1G2, 4GB RAM, HDD: WDC WD32 00BEVT-22ZCT0 SATA; ATI 3470 HD, Win 7 Home Premium SP1, Family pack, 64bit (dříve Win Vista SP2 32 bit),


Zpět na „notebooky Fujitsu (dříve Fujitsu Siemens)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů