Problém se spouštění notebooku Amilo PA3553

notebooky Fujitsu Siemens (Amilo, Amilo Pro, Lifebook) a vše kolem nich
ARTmen
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 05 bře 2011 16:03

Problém se spouštění notebooku Amilo PA3553

Příspěvekod ARTmen » 05 bře 2011 16:23

Ahoj, mám docela závažný problém.

Jelikož se mi tento notebook hodně přehříval, rozhodl jsem se, že ho vyčistím. Vyměnil jsem teplovodivou pastu, vyfoukal stlačeným vzduchem větrák a pasiv, vše zpět smontoval. A při zapnutí se notebook po nějakých 2 min rozeřval a vypl se display a následně i celý notebook. Následně se mi podařilo zjistit, že když při zapínání foukám na odvíkovaný notebook ventilátorem (120mm, připojený do stoláku) tak se notebook rozběhne a již funguje bezproblému i v relativní zátěži (virtualizace Windows server 2008 R2, furmark (2 min)) a teploty nepřesáhnou 60 stupňů v zátěži. Nejteplejší z celého notebooku je disk.

Jak jsem nyní zjistil, tak čištění jsem provedl jak je zde popisováno v nějakém tématu.

Nicméně notebook to dělá stále, ale zajímavé je, že když ho uspím a následně probudím, tak běží v pořádku, stejně tak u hibernace není žádný problém. Problém je u restartu a u zapnutí.

Notebook již není v záruce.

Neví někdo v čem je zakopaný problém? Již si vážně nevím rady. Notebook teď pouze uspávám a funguje, ale jeden nikdy neví kdy bude potřeba restar nebo tak něco.

Předem díky všem za Vaše rady.

MaTToS
guru
Příspěvky: 762
Registrován: 08 zář 2008 08:13

Příspěvekod MaTToS » 05 bře 2011 18:46

To ze potom co si daval dolu heatpipe a potom montoval naspet sa zacal vypinat by znamenalo ze si to zle zlozil, ale preco po zobudeni z rezimu spanku funguje v poriadku a dokonca furmark len 60 stupnov ... divne, precital som si co si napisal 3x a asi tomu stale nie moc dobre chapem, daj dole chladic a pozri na stycne plochy ci je pasta v kontakte po celej ploche cpucka , taktiez chipset hned za CPU a posledna grafika najblizsie k pasivu, vsetko musi mat kontakt s chladicom, na chipsete treba mat gumenu teplovodivu podlozku ktora tam aj bola od vyroby lebo na pastu je tam moc velka medzera cca. 1,5mm a to ti pasta moc dobre teplo viest nebude .
Skontroluj este raz ten chladic ci je urcite dobre namontovany .
ThinkPad T420@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .
Think service engineer .

ARTmen
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 05 bře 2011 16:03

Příspěvekod ARTmen » 05 bře 2011 18:53

Právě, že jsem všechny kontakty kontroloval a nic se nehýbe. Teplovodivou pastu jsem použil tu co dodávají s Coolermaster Hyper212+.

Zpočátku byl problém v tom, jak jste psal, že bylo málo teplovodivé pasty a pořádně se nedotýkala, pak jsem jí tam dal víc a najednou naběhl. Tak mě napadlo, jestli se do notebooků nedává nějaká speciální teplovodivá pasta, nebo něco takového.

Po složení jsem všechno také překontroloval a žádný šroubek nezbyl.

Zvatlal
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 16 úno 2010 21:19

Příspěvekod Zvatlal » 17 lis 2011 13:19

ARTmen píše:Právě, že jsem všechny kontakty kontroloval a nic se nehýbe. Teplovodivou pastu jsem použil tu co dodávají s Coolermaster Hyper212+.

Zpočátku byl problém v tom, jak jste psal, že bylo málo teplovodivé pasty a pořádně se nedotýkala, pak jsem jí tam dal víc a najednou naběhl. Tak mě napadlo, jestli se do notebooků nedává nějaká speciální teplovodivá pasta, nebo něco takového.

Po složení jsem všechno také překontroloval a žádný šroubek nezbyl.


Viděl bych to, že to je dáno tím, že jsi to špatně napastoval, byť ti to tak asi nepřipadne, ale je to tím. Po tom restartu ti nenaběhne, protože senzor tepla hlásí vysokou teplotu a notebook se automaticky vypne. a proto nejspíš musíš tak cca 5-10 minut čekat než vychladne na požadovanou teplotu, aby mu BIOS povolil se spustit. Takže řešení bych viděl v tom, že dobře vyčistíš notebook od prachu a znovu mrkneš na to jak dobře ti pasta (původně tam byly modré gumičky) "propojuje" prostor mezi CPU, a Heat pipe (ta měděná věcička, která odvádí teplo).
Osobně jsem to taky kdysi pastoval, ale moc to nepomohlo a v servisu mi tam dali zase ty modré gumičky. I když je fakt, že po čase jsou totálně spálené...
FS Amilo PA 3553, CPU: AMD Turion X2 Ultra 2,4 GHz ZM 86 (dříve 2,1 GHz; ZM80), MB: Fujitsu Siemens P15, Socket S1G2, 4GB RAM, HDD: WDC WD32 00BEVT-22ZCT0 SATA; ATI 3470 HD, Win 7 Home Premium SP1, Family pack, 64bit (dříve Win Vista SP2 32 bit),


Zpět na „notebooky Fujitsu (dříve Fujitsu Siemens)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů