FS AMILO pa1538 a windows 7 professional, 2 dny..

notebooky Fujitsu Siemens (Amilo, Amilo Pro, Lifebook) a vše kolem nich
suchei
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 03 bře 2011 08:08

FS AMILO pa1538 a windows 7 professional, 2 dny..

Příspěvekod suchei » 03 bře 2011 08:31

Zdravim. Na FS AMILO pa1538 jsem v pondělí nainstaloval win 7 profi, protože jsem si je chtěl "prohlídnout". Instalace paráda všechno se udělalo úplně samo stačilo se připojit k internetu a za asi 3 hodky nebylo co řešit. Windows jeli trošicku pomaleji ale všechno fungovalo jak mělo a tak se mi to líbilo. Po dvou běžných uživatelských dnech (víceméně jen internet) dnes ráno zapnu stroj a problém. Notebook se zapne ale nerozjedu vubec obraz, nebliká načítání disku- diody napajeni a wifi normalně sviti), prostě nic jen chladič točí...Koupil jsem ho s vistama, překopal ho na XP a neměl jsem s ním žádné problémy až na touchpad, ale ten jsem "vyresil" bezdrat misi a klavesnicí, protoze notebook mam "vzdálenej od mista kde na něm prcuji- mám i externí monitor. Při problému jsem samozdřejmě vš odpojil... Nikdy se mi ani nestalo, že by naskočila modrá smrt... zkuste mi poradit co stim prosim..DIKY moc

MaTToS
guru
Příspěvky: 762
Registrován: 08 zář 2008 08:13

Příspěvekod MaTToS » 03 bře 2011 17:52

Vadna doska, oprava ca. 350€ takze nerentabilne .
Alebo este reflow grafiky mozno tak do 100€ ale to nie je zrovna spolahlive a nikdo ti nepovie kolko to bude fungovat ci mesiac, dva ... tyzden atd.
Zavada uplne bezna pri 1538 bohuzial .
Je dost mozne ze to aj tie sedmicky dorazili, vecsia zataz na grafiku a CPU, vyssie teploty a uz sme doma ...
ThinkPad T420@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .
Think service engineer .

suchei
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 03 bře 2011 08:08

Příspěvekod suchei » 03 bře 2011 18:10

NEe NEe NEe...Všechno bylo fakt úplně v pořádku..žádný vyšší teploty, zkrátka nic..ale seš si moc jistej kurnik..Reflow znaměná jakoby přepájet spoje že? Dá se popřípadě prodat na ND? A kolik se z toho dá "vymáčknout" procesor 1,6ghz, ram 2x512, grafika n vidia 512mhz, display, usb porty, slot na pamětovky 5 in 1, chladič, dvd rom...Zkus mi navrhnout jiné řešení :-) :-(

MaTToS
guru
Příspěvky: 762
Registrován: 08 zář 2008 08:13

Příspěvekod MaTToS » 03 bře 2011 18:19

Nuz je mala pravdepodobnost ze tam bude iny problem, vsetky tie noteboky koncili tak ze fungovali 100%tne a znicoho nic na dalsi den K.O.

V podstate toto su vseobecne zname modely u ktorych su tie zavady uplne bezne bohuzial:
The following AMILO Notebook systems may be affected:

* AMILO Notebook Xi 1526
* AMILO Notebook Pi 1556
* AMILO Notebook Xa 1526
* AMILO Notebook Pa 1538
* AMILO Notebook Xa 2528
* AMILO Notebook Xa 2529

The following errors occur:

* Development of stripes on the display / garbage on the display
* Display does not work at all
* System does not boot

Cize vsade vadne grafiky .
Odkaz na forum Fujitsu :
http://forum.ts.fujitsu.com/forum/viewt ... 90&t=32290
ThinkPad T420@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .

Think service engineer .

MaTToS
guru
Příspěvky: 762
Registrován: 08 zář 2008 08:13

Příspěvekod MaTToS » 04 bře 2011 15:23

Tu by ti pomohli : http://www.nemecek.cz/
Je to v Prahe
Toto by bola uplne najlepsia metoda : Taktéž umíme vadný čip vyjmout, znovu obnovit jeho kontakty (překuličkovat, reball) a připájet zpět.
Ak sa to pregulickovanie a opetovne pripajkovanie spravi kvalitne tak ti to urcite vydrzi hodne dlho - samozrejme podmienkou zostava vyhybat sa vysokym teplotam a nezapinat zamrznuty notebook t.j. hlavne ked vonku mrzne a chodis s ntb v taske tak ho nechat aklimatizovat lebo tymto tie spoje trpia najviac, velke zmeny teplôt + roztaznost kovu a po case studene spoje a ziaden obraz .
ThinkPad T420@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .

Think service engineer .


Zpět na „notebooky Fujitsu (dříve Fujitsu Siemens)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů