Odpálený NB?

notebooky Fujitsu Siemens (Amilo, Amilo Pro, Lifebook) a vše kolem nich
Red Devil
píše často
Příspěvky: 272
Registrován: 21 kvě 2009 14:38
Kontaktovat uživatele:

Odpálený NB?

Příspěvekod Red Devil » 11 úno 2011 20:22

Žena má amilo pi2530 tušim.
Máme externí disk, klalisický nb.disk daný do hlin.pouzdra od MSI
ten najednou můj NB MSI gx720 pri zapojení shodil(úplně vypl)
Předtím jsem z ženy NB na něj nahrál data v pohodě. Dnes jsme měl disk v práci, tam na NB v pohodě chodil, jen zlobil v usb, držel jen v nějaké poloze. HDD jsem zapl do ženy NB a ten se vypl. Párkrát jsem to zkoušel zapnout se zapojeným diskem a asi to NB odnesl. Při zapnutí naskočí kontrolka na power, rozbilka se HDD a rozsvítí kontrolky na klávewsnici, prostě tak jak má. Po asi 10sec. se kontrolky HDD a klavesnice vypnou, za další 5sec se NB uplně vypne a nenaskočí. Co s tím. Díky za radu.

MaTToS
guru
Příspěvky: 762
Registrován: 08 zář 2008 08:13

Příspěvekod MaTToS » 11 úno 2011 21:16

no okrem servisu uz nic, tie ecs dosky pri skrate na USB portoch su KO nakolko podla elitegroup ochrany netreba ...
cena dosky novej 200€ ,, ak to je pozaruke tak neprijemne ak v zaruke tak pohoda
mimochodom rovnakym spôsobom som odrovnal môj 3tyzdne stary notebook pripojil som tam 2,5" USB disk na jedno USBcko a mal byt na dve, kazdopadne to v pohode fungovalo ale pocas kopirovania zacal disk cvakat a potom sa vypinat a zapinat, vytiahol som ho z USBcka, zapojil nazad - notebook sa vypol a uz sa viac nezapol ... o par dni som uz menil dosku :roll: fakt nepochopim toho cinana ktory na USB nedal ochranu proti skratu a rovno to odnesie doska tak ze ostane nefunkcna a prejav som mal rovnaky , po zapnuti fucal vetrak, svietili ledky a po par sekundach sa vypol
ThinkPad T420@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .
Think service engineer .

Red Devil
píše často
Příspěvky: 272
Registrován: 21 kvě 2009 14:38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Red Devil » 11 úno 2011 21:21

Ahoj, díky za odpověď, já měl kliku, stačilo resetnout bios a NB naskočil :-)

MaTToS
guru
Příspěvky: 762
Registrován: 08 zář 2008 08:13

Příspěvekod MaTToS » 11 úno 2011 22:03

hlavne si vyries ten box na disk lebo mne reset biosu nepomohol doska bola KO ... ale pritom ine notebooky pri skrate na USB sa ani nevypnu, ani neresetnu len win vypise ze skrat na USB nastal, tak to fakt nejaky lajdak v cine zle navrhol lebo takto by sa to chovat teda nemuselo pri skrate USB aby vznikali az tak vazne problemy ze uz to clovek nezapne a pod.
ThinkPad T420@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .

Think service engineer .

Red Devil
píše často
Příspěvky: 272
Registrován: 21 kvě 2009 14:38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Red Devil » 11 úno 2011 22:10

Jojo, uz je objednany novy. Diky

draczech
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 20 led 2012 23:28

reset biosu

Příspěvekod draczech » 21 led 2012 11:38

Ahoj, mám přes tři roky staré amilo pi3540, už několikrát na něm měnili desku, protože došlo k tomu samému problému, co je tu popsán... Notebook po zapnutí zabliká kontrolkama, zahučí disk a za chvilku se vypne.
No, co čert nechtěl, ve středu jsem si ho "odstřelil" zas. Chtěl jsem zapojit do zadního portu flashku, ani jsem ji tam pořádně nestrčil a najednou tma.

Red Devil tu psal, že mu stačilo resetnout bios. Tak se chci zeptat, jak to provést. Respektive, kde by to provedli, kolik bych za to dal atd. (Samotřejmě, pokud to vůbec půjde)

Když jsem se mailem ptal, na kolik by vyšla nová deska, začal jsem radši uvažovat o koupi nového NB. Ale chci dát té své mršině ještě šanci :-)

Red Devil
píše často
Příspěvky: 272
Registrován: 21 kvě 2009 14:38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Red Devil » 21 led 2012 11:43

Vyndej ze základní desky v notebooku na deset minut baterku
nám ten notes od té doby běží normálně

MaTToS
guru
Příspěvky: 762
Registrován: 08 zář 2008 08:13

Příspěvekod MaTToS » 21 led 2012 18:37

draczech - staci vybrat baterku, piny baterky niecim spoj, srobovak atd. hocico vodive a nechaj to tak 10 minut, samozrejme bez pripojeneho adaptera a vlozenej normalnej baterie . Bude to OK, paradoxne je ze to mal vyriesit novy BIOS aby pri skrate ci zvysenom prudovom zatazeni na USB portoch nedoslo k poskodeniu EEPROM s BIOSom ale v reale je ucinok noveho BIOSu nulovy :wink:
To tak dopada ked niekto chce HW chybu riesit BIOSom ale resetni to a bude fungovat, kamaratke som to robil minuly rok 3x, z toho vzdy sa jej NTB vypol ked pripojila nieco do USBcok a uz bol mrtvy .... to je zrejme zle navrhnuta doska lebo takto by sa to spravat nemalo pri zvysenom odbere ci skrate na USB .
ThinkPad T420@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .

Think service engineer .

draczech
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 20 led 2012 23:28

Příspěvekod draczech » 21 led 2012 21:37

Díky moc!!! Měl jsem štěstí a tentokrát to poškození není trvalé. Sice při tom zkratu něco zasmrdělo, ale asi to nebylo zas tak vážný. Notebook se mi podařilo spustit. Takže teď zálohuju, co jsem ještě nestihl předtím :-)

Sice jsem strávil větší část včerejška hledáním nástupce mého notebooku, ale tak teď jsem aspoň ušetřil. A až budu časem něco vybírat, tak to aspoň můžu udělat s rozvahou a bez chvátání...

Update 1:
Ještě jednou díky! Mně to hned nenapadlo, protože jak jsem psal, už se mi něco podobného stalo několikrát předtím. Ale nebylo to přímo způsobené zkratem. (Vypnul jsem notebook na koleji a ve škole už ho nepustil apod.) A taky při tom měnili v servisu celou desku, takže to bylo vážnější než teď. Každopádně kdyby se mi to stalo příště, tak už vím, co provést, než si utrhnu hlavu :-D

Update 2:
Když už jsem to měl rozebraný, tak jsem i vyčistil lopatky větráčku a je to hned znát :-)


Zpět na „notebooky Fujitsu (dříve Fujitsu Siemens)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů