Fujitsu LIFEBOOK A530 - má někdo zkušenost

notebooky Fujitsu Siemens (Amilo, Amilo Pro, Lifebook) a vše kolem nich
volfpe
občas něco napíše
Příspěvky: 41
Registrován: 22 bře 2009 11:22

Fujitsu LIFEBOOK A530 - má někdo zkušenost

Příspěvekod volfpe » 21 črc 2010 09:59

Zdravím. Chci se zeptat, zda má někdo zkušenost s notebookem
LIFEBOOK A530.

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 21 črc 2010 10:06

swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Boom
píše často
Příspěvky: 110
Registrován: 12 srp 2008 22:04

Příspěvekod Boom » 06 zář 2010 12:48

Tá grafická karta keďže je v procesore, je výkonnejšia ako 4500MHD alebo 3100?
Kto je bohatý? Ten kto je spokojný? A to je kto? Nikto!
Benjamin Franklin (1706 - 1790)

FT

Příspěvekod FT » 17 zář 2010 23:38

Tak môžem povedať, že dnes som sa stal novým majiteľom tohto sympatického notebooku. Na nejaké prepracované a objektívne hodnotenie je ešte skoro, ale zatiaľ môžem dať niekoľko postrehov:

- jedná sa o skutočne tichý pracovný nástroj, či už v rámci chladenia, alebo klávesnice;

- konštrukcia základne je veľmi dobrá, veko displeja je na tom o dosť horšie, už pri maličkom zatlačení je badať deformáciu obrazu; pánty držia príjemne pevne, displej neskáče a netrasie sa;

- žiadna nutnosť dlhého odinštalovania programov, zatiaľ som vyhodil trial verziu antivíru a MS Office, programy od Fujitsu som zatiaľ ponechal, musím sa s nimi zoznámiť; :)

- škoda, že indikačné diódy nie sú zelené, menej ťahajú oči, aspoň podľa môjho subjektívneho názoru, aj keď si ich moc človek nevšimne, lebo ich zakrýva rukou, ak používa klávesnicu na notebooku;

- touchpad je presný a rýchly, ale je fakt maličný - multidotykové gestá na ňom veľmi nemajú význam, je to nepohodlné;

- klávesnica je príjemná, občas síce netrafím ešte klávesu, ktorú chcem, keďže som dlhodobo zvyknutý na tú z Toshiby a tá nemala numerický blok - čo je pre mňa pekné plus; jediné, čo sa mi na nej zatiaľ nepáči, sú priveľmi malé kurzorové šípky; odolnosť voči vode nebudem radšej skúšať; :wink:

- kompletne matné prevedenie za príjemnú cenu (v mojom prípade 660€), hlavný dôvod pre čo ma upútal;

- displej a farby sú na notebook dostatočne jasné, nemám k nemu najmenšiu výčitku;

- škoda len troch USB portov, keďže mám drátovú klávesnicu, myš a takisto externý disk, na usb kľúč mi už miesto neostane - dokúpim USB hub;

- osobne by som privítal aj ďalšie tlačidlá vedľa zapínacieho tlačidla, minimálne na rýchle spustenie prehliadača, štart/pauzu či rýchle ovládanie hlasitosti; ale to mi nejako veľmi nevadí;

- reproduktory nič moc, ale správy to zvládne;

Osobne som vlastnil tri notebooky do tejto chvíle, resp. päť, ale celkové cítenie bude konfrontované hlavne s mojim predošlým notebookom Toshiba Satellite A200. S pracovným Thinkpadom T60 to nemá asi veľký zmysel porovnávať. :) Oproti Toshibe je ľahší, lepšie stavaný a určite tichší. Takisto môžem konštatovať, že nový trend pískania notebooku som do tejto chvíle nezaznamenal.

Keď sa s nim viac zoznámim, dám vedieť ďalšie. Teraz na záver by som len rád poďakoval Swarmovi a jeho recenzii na tento notebook, ktorá práve bola tým hlavným podnetom pre kúpu tohto notebooku. Zatiaľ sa do bodky napĺňa, dúfam, že nenastanú žiadne komplikácie. :) V kúpe ma utvrdila takisto aj celkom pozitívna recenzia na Notebookcheck.net.

volfpe
občas něco napíše
Příspěvky: 41
Registrován: 22 bře 2009 11:22

Příspěvekod volfpe » 18 zář 2010 00:19

Díky za poznatek. Hodně moc uvažuji o tomto notebooku. Chci se zeptat, zda jste k němu dostal monitor zdarma jak nyní nabízí Fujitsu. Až vyzkoušíte baterii tak sem prosím napište jak dlouho vydrží. Myslíte, že by na něm šly hrát nějaké hry? Dejte vědět.

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 18 zář 2010 00:42

FT píše:Teraz na záver by som len rád poďakoval Swarmovi a jeho recenzii na tento notebook, ktorá práve bola tým hlavným podnetom pre kúpu tohto notebooku. Zatiaľ sa do bodky napĺňa, dúfam, že nenastanú žiadne komplikácie.
Těší mě, že to nepíšu jen tak a že tu práci někdo ocení :-) (jako fakt).

(Zejména mě těší, když někdo je schopen přečíst si recenzi, než aby se místo toho 30x postupně ptal na fóru na všechno, co už v té recenzi je.)
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

FT

Příspěvekod FT » 18 zář 2010 10:52

volfpe píše:Díky za poznatek. Hodně moc uvažuji o tomto notebooku. Chci se zeptat, zda jste k němu dostal monitor zdarma jak nyní nabízí Fujitsu. Až vyzkoušíte baterii tak sem prosím napište jak dlouho vydrží. Myslíte, že by na něm šly hrát nějaké hry? Dejte vědět.


Nie, monitor som k nemu nedostal, aj keď viem, že daná akcia existuje. Existovala v Alze a tiež v obchode, v ktorom som nakupoval ja (na Alze už dlhodobejšie tento typ nemali). Mal som na výber dve ponuky, 630€ a samotný notebook, alebo 709€ a notebook s bližšie nešpecifikovaným monitorom k tomu. Osobne som radšej uprednostnil samotný notebook a neskôr si keď tak priplatím za kvalitnejší monitor.

Batériu som zatiaľ veľmi nemal možnosť otestovať, lebo mi ju nabíja do hodnoty o 40% nižšej ako je oficiálna kapacita. Teda neviem, či sa jedná o dáku vadu, alebo proste o to, že je nová a treba ju párkrát vybiť a nabiť.

S hrami asi veľmi nepomôžem, ale isto to nejaké hry zvládne, tie pred pár rokov by všetky mali ísť bez problémov. Odporúčam si pozrieť testy grafických kariet, napr. na notebook.cz alebo notebookcheck.net, kde je všetko prehľadne spracované. Myslím ale, že tento notebook je primárne určený ako lacný pracovný nástroj, čo do bodky spĺňa, čistokrvný multimediál to veru nie je. :) Osobne môžem na ňom otestovať asi jedinú hru, ktorú sa hrávam a tá by asi šla všade - Age of Empires II. :lol:

Boom
píše často
Příspěvky: 110
Registrován: 12 srp 2008 22:04

Příspěvekod Boom » 18 zář 2010 19:41

Autocad a podobné veci ste na ňom neskúšal?
Kto je bohatý? Ten kto je spokojný? A to je kto? Nikto!

Benjamin Franklin (1706 - 1790)

FT

Příspěvekod FT » 18 zář 2010 21:13

Nie, neskúšal a asi ani nebudem. Možno najviac náročná aplikácia, čo na ňom spustím, bude Photoshop CS3, resp. CS4. Pre mňa osobne tento model disponuje dostatočným výkonom, v ktorom mám rezervu na dosť rokov. Nejedná sa o žiadnu ultra-výkonnú pracovnú stanicu, ale svoje si v pohode zvládne. Nekupoval som ho pre náročné výpočtové procesy, skôr pre jeho tichosť (oproti môjmu predošlému notebooku je úžasne tichý, krochkám blahom) a matné prevedenie.
Je možné za danú cenu kúpiť aj výkonnejšie notebooky, s vyššou radou procesorov i5 a grafickou kartou ATI či nVidia, no vždy je to niečo za niečo - vyšší výkon vs. menšia výdrž a vyšší hluk. To už je na preferenciách.


Zpět na „notebooky Fujitsu (dříve Fujitsu Siemens)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů