Fujitsu Amilo Mini Ui3520

notebooky Fujitsu Siemens (Amilo, Amilo Pro, Lifebook) a vše kolem nich
Amilo_mini
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 07 úno 2010 22:57

Fujitsu Amilo Mini Ui3520

Příspěvekod Amilo_mini » 07 úno 2010 23:40

Dobrý den , prosím o rady a případné připomínky .

Mám v úmyslu pořídit si mini notebook FUJITSU Amilo Mini Ui3520 a používat ho v podstatě jako klasické stolní PC . Hlavně vzhledem k tomu , že po připojení externího displeje je možné dosáhnout rozlišení až 2048x 1536 . V podstatě planuju i připojení externí mechaniky s diskem 500GB/1TB a klavesnici s myší přes usb (ikdyž vím že jsou jen 2).
Maximálně mi vyhovuje jeho "velikost" při častých přenosech .

A co se práce na PC týče, tak jediné co kromě kancelářských funkcí chci je ,aby bez problému přehrával na právě větším připojeném monitoru filmy, jel internet (skype+ další vesměs podobné aplikace) a hudba : ) , +byl případně schopen vypalovat na externí mechanice.
Hrát hry nebo spouštět na něm nějaké náročné programy nemám v plánu.

Tak by mě zajímalo, jestli mé požadavky dokáže tenhle mini notebook uspokojit . Protože s tím samozřejmě nemám žádné zkušenosti a jediné co jsem se jako negativa dočetl bylo, že má 1.8" HDD a je pomalý ,,, ale jak to netuším ( jediné co mě jako lajka napadlo je , jestli se dlouho neotevírají složky ?? nebo se nekouše film při přehrávání ?? ... netuším). Proto bych rád slyšel vaše názory a využil vyšich zkušeností . Jestli je vůbec něco takového možné po tomhle mini notebooku chtít.

Snad jsem pro vás přesně napsal, co od téhle malé mašinky očekávám a tak doufám, že bude jednoduché na mé dotazy odpovědět .
Předem díky za odpovědi , které mi snad pomohou v dalším rozhodovaní jestli má smysl si vubec takhle PC zařídit . Jestli má být článek na fóru zařazen někde jinde, tak se na mě nezlobte a naveďte mě jsem tu poprvé....

djmicho
guru
Příspěvky: 1731
Registrován: 27 zář 2008 18:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod djmicho » 08 úno 2010 19:12

Sice nemám přímo tenhle ntb, ale mám Acer aspire One 8,9" , který má stejnou konfiguraci a je příým konkurentem. Takže externí mechanika -> ano frčí a vypaluje ( to jede na čemkoliv ). Externí disk -> předpokládám 3,5" s vlastním napájením , protože 2,5" s napájením z USB to neroztáhne ( nedostatečný proud z USB kvůli ůsporám baterky). Externí monitor není problém a film to na něm taky přehraje ( i když sem tam se vyskytne malý záškub). Procesor je bída, ale na tu kancelářinu, net , skype a podobný blbůstky stačí :wink: . Snad to pomohlo
[url]https://valid.x86.fr/na6qv4][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/na6qv4-5.png[/img][/url]

Amilo_mini
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 07 úno 2010 22:57

Příspěvekod Amilo_mini » 08 úno 2010 23:52

Pomohlo to určitě, teď alespoň vím , že 2,5" disk s napájením přes USB, který jsem měl v plánu, by byl velkou chybou , které se teď vyvaruji!
Z toho , že při přehrávání videa to nebude uplně 100% jsem sice trochu zklamaný, nicméně by to nemělo být jak věřím s pravidelnou přesností , teda alespoň doufám.

Ještě jedna věc je pro mě klíčová a to: jestli muže být tenhle notebook zapnutý třeba 3-4 (někdy i více) dní v kuse , když bude připojený k internetu a stahovat data. Jestli se nebude třeba přehřívat nebo kvuli takovému zacházení třeba brzo neodejde ...

Ono vlastě tak či tak pojede okolo 18 hodin denně, v té souvislosti mě napadá jestli je na takové zacházejí stavěný nebo jestli to je jen mini notebook co má být spuštěný max. několik hodin denně ....

djmicho
guru
Příspěvky: 1731
Registrován: 27 zář 2008 18:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod djmicho » 09 úno 2010 00:44

mužu tě uklidnit, měl jsem ho v provozu 53 dní nonstop :D. Nemám se v něm co přehřát, ty komponenty vydávají prach málo tepla ( tak tam neni žádný , teda je ale jen miniaturní pasiveček a chladí se to jen ventilátorem ). Je to v podstatě normální laptot, akorád že v mini verzi :wink: . A to video se nezasekává pravidelně nebo tak , je to spíš vyjmečný .. tak jednou , dvakrát za film. Akorád ty vyšší rozlišení ( 1680×1050) už tomu na ext. obrazovce dělaj vrásky. ideální pro toho prcka je tak 1280×1024 nebo podobný ekvivalent jinak je docela vytížený.
[url]https://valid.x86.fr/na6qv4][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/na6qv4-5.png[/img][/url]


Zpět na „notebooky Fujitsu (dříve Fujitsu Siemens)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů