Amilo Pi3560 - zkušenosti

notebooky Fujitsu Siemens (Amilo, Amilo Pro, Lifebook) a vše kolem nich
mohy

Re: Výkon

Příspěvekod mohy » 03 pro 2009 19:55

alpinek1 píše:Ahoj, zajímalo by mě jestli se vyplatí investovat do silnější konfigurace, nyní se jedná o rozdíl 2 a půl tisíce. Co sem sám nějak pochytil t4300 je trochu slabší ve FSB, má o dvě mega menší cach a větší spotřebu o 10W... Čísla jsou sice fajn, ale zajímalo by mě jak to pociťujete v praxi..hlavně výkon a rozdíl ve spotřebě jestli tam vůbec nějaký je. Notebook budu celkem pravidelně tahat do školy a rád bych si na něm i něco zahrál tak jestli se mi opravdu ty 2500 do toho zainvestovat vyplatí.

ja osobne si myslim ze jo.Nicmene nemame ani jeden z nas oba pc na porovnani:-D Na druhou stranu to neni malo penez,ale je to vykonnejsi procesor, samozrejme zadny brutus,velebnosti, nicmene t4300 je slabsi,dle meho nazoru slaby.

tec2do

Re: Výkon

Příspěvekod tec2do » 03 pro 2009 21:54

alpinek1 píše:Ahoj, zajímalo by mě jestli se vyplatí investovat do silnější konfigurace, nyní se jedná o rozdíl 2 a půl tisíce...


Já ani Mohy nemáme k porovnání obě konfigurace, tudíž Mohy ti doporučí tu co má on (silnější s P7450) a já tu co mám já (slabší s T4300), takže si zas tak moc nepomůžeš :lol:

Takže dvě fakta: T4300 je slabší než P7450. T4300 je silnější než prakticky všechny AMD mobilní procesory :)

Jestli na notebooku neplánuješ konvertovat video popřípadě renderovat 3D objekty (což není moc košer na laptopech obecně) , tak rozdíl v procesorech nepocítíš. V hrách si aktuálně omezen spíše grafickou kartou, než-li procesorem, ale i tak lze hrát i nové hry na vysoké detaily.

Můj názor je že připlácet ty peníze za lepší procesor se nevyplatí. Jestli ti jde o těch papírových 35W TDP, tak toho se neboj. T4300 nemá v reálu 35W ani náhodou (má tak max. 28W - můj nepodložený odhad).

Jestli ten notebook budeš opravdu nosit každodenně, tak bych se poohlédl po nějaké 14". Sony má jednu pěknou za cca 20k. Přece jen tohle amilo je i ve verzi s 16" displayem (a tomu odpovídají trošku rozměry - není to žádná kráva, prostě normální laptop ale na každodenní nošení nevím, nevím). Ale pokud ho budeš přenášet jen několikrát za týden, tak problém nevidím.

mohy

Příspěvekod mohy » 03 pro 2009 22:42

panove,ja to vidim takhle-
koupit notas,je dneska zalezitost min na ty dva roky. P7450 neni extra vykonny procesor,nicmene je to vrchol nabidky a na veskere prace i hry je naprosto dostacujici,i s rezervou.
T4300 uz je malinko v jine situaci, na vetsinu prace dostatecny,nicmene jeho hranice pozname daleko drive. Coz se hadam u P7450 nestane.

takhle jsem premyslel ja,samozrejme cena patri na jedno z prvnich mist rozhodovani. Nicmene nebolí li te ty dva tisice,investuj je. Nevis predem,co s pc budes delat za pul roku,dva tisice moje draha polovicka prokouri za dva tydny a propije za vecer :oops:

Pokud mas cenu na prvnim miste, T4300 neni nejhorsi varianta(tou bude amd).

BTW. on se dela i v 16"? neni to hovadina? preklep u prodejcu? taky sem koukal,ale myslel jsem ze je to preklep

tec2do

Příspěvekod tec2do » 04 pro 2009 01:15

mohy píše:T4300 uz je malinko v jine situaci, na vetsinu prace dostatecny,nicmene jeho hranice pozname daleko drive.


A ve kterých aplikacích odhaduješ ten možný budoucí nedostatek výkonu u T4300? Mě napadají snad jen ty hry? Nějaká dvojnásobná HD videa? Ty bude akcelerovat gpu, nějaká ripnutá dvojnásobná HD videa v nestandartním kodeku? Tak tam se obávám, že ti těch 10-15% výkonu nevytrhne trn z paty. A ve hrách bude vždy limitní grafická karta. Samozřejmě u vyšších modelů je už nějaká featura navíc - např. virtualizace - kterou někdo může vyžadovat. Ale tu bohužel P7450 také nemá...

mohy píše:BTW. on se dela i v 16"? neni to hovadina? preklep u prodejcu? taky sem koukal,ale myslel jsem ze je to preklep


Já to beru podle širokých okrajů displaye a ofic. stránek výrobce :wink:

mohy

Příspěvekod mohy » 04 pro 2009 10:47

no prave pri uprave videa, mozna pri uprave vetsiho mnozstvi foto, a ve hrach urcite. Ne vsecka prace preci lezi na GPU.
Nicmene nehanim pentium,jen jsem psal svuj nazor, ze si radeji mirne priplatim a mam tak nejak jistotu. Nicmene ja sel vazne po P procesoru. Jiny jsem nezvazoval.

tec2do

Příspěvekod tec2do » 04 pro 2009 11:09

Samozřejmě tvůj názor ti brát nechci :) Kdo ví jak to bude za 2-3 roky. Každopádně jsme asi svoje názory už napsali, tak si to každý případný zájemce musí přebrat sám :)

Každopádně musím napsat, že jsem s tímhle Fujitsu nadmíru spokojen a ať vezme kteroukoliv verzi, tak určitě nešlápne vedle :)

mohy

Příspěvekod mohy » 04 pro 2009 13:39

souhlasim s tebou draku, hodne v poho laptop za danou cenu

Max_
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 08 srp 2008 01:23

Příspěvekod Max_ » 04 pro 2009 15:39

No já jsem ve finále taky spokojenej. Ty hry mi na tom šlapou líp, než spolubydlícímu na MSI s ati 4670, která by měla bejt 3D markově lepší. NFS Shift hraju na vyšší detaily, ale ne nejvyšší. Batmana Arkham Asylum na nejvyšší. Herní výkon mě opravdu mile překvapil.
Na robustnost celýho notebooku jsem si už zvyknul a musim říct, že ten design se mi už dostává pod kůži a začíná se mi líbit čím dál víc.
Připadá mi, že tohle Amilo má velice dobře pořešený chlazení. Nikde nic nepálí, nehřeje do rukou atd...
Jinak s tim Intelem máte kluci pravdu, Amd je opravdu trochu jinde (po zkušnosti s předchozím laptopem s AMD Turion X2 Rm-70).

tec2do

Příspěvekod tec2do » 04 pro 2009 16:15

Max_ píše:Připadá mi, že tohle Amilo má velice dobře pořešený chlazení. Nikde nic nepálí, nehřeje do rukou atd...


Přesně. Chlazení je fakt luxusní :)
http://i47.tinypic.com/bdp6xk.jpg

Nevím jaké máte teploty s P7450, ale po lehkém podvoltování T4300 mi teplota v zátěži klesla ještě o cca 10°C :)

Nechtěl by někdo z vás co máte P7450 udělat screen teplot v zátěži? Například pomocí HWMonitor a 10min v Orthosu... Docela by mě zajímal ten rozdíl.

Max_
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 08 srp 2008 01:23

Příspěvekod Max_ » 09 pro 2009 13:33

Tak jsem to čekoval v tom HWMonitoru a mám ty teploty na procesoru a grafice trochu vyšší, než Tec2do. Zhruba o 5-8 stupňů v maximech při hraní v zátěži. Paradoxně na disku, kterej se mi zdál divnej mám teploty nižší. V maximu 44 stupňů.

mohy

Příspěvekod mohy » 12 pro 2009 23:43

hele kluci, co se tyce touchpadu.. mate klavesy taky tak nejak..utopeny? ze je ta hrana pred nimi jakoby ostra?

tec2do

Příspěvekod tec2do » 13 pro 2009 10:07

Hrana touchpadu je hmatatelná - je docela ostrá jak píšeš. Ale to mi nevadí (můj prst jen lehce po touchpadu klouže, abych zaregistroval tu hranu, tak musím prstem přitlačit - pak už jí vnímám), co mi spíš vadí - je že nejteplejší místo na povrchu otevřeného laptopu je právě ten touchpad... Sice používám myš, ale občas přes ten touchpad taky něco rychlýho máznu a je to takový nepříjemný. (zvlášť když je ten okolní bílej plast snad lakovaný a tím pádem docela chladný - a ten rozdíl teplot je nepříjemný)

mohy

Příspěvekod mohy » 13 pro 2009 11:43

ja ho teplej nijak extra nemam... a pc mi fakt bezi cely bozi den do rana. ja jen chtel vedet neni li to duvod k reklamaci.

Max_
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 08 srp 2008 01:23

Příspěvekod Max_ » 13 pro 2009 20:23

to už tady fakt řešíme detaily :). Já mám touchpad naštěstí úplně v poho, žádný ostrý hrany, utopenost atp..... Jenom jsem si teď díky vám teda uvědomil, že je to fakt nejteplejší místo na celym notesu :) ale vůbec mi to neva.
Jak dlouho vám vydrží baterka? Já když mám jas na polovinu a vypnutou wi-fi, tak se dostávám lehce pod tři hodiny, což mi připadá, na to jaká je tam grafika, naprosto super.

tec2do

Příspěvekod tec2do » 15 pro 2009 17:27

Abych řekl pravdu, tak já na baterii zas tolik nejedu, takže celkovou výdrž nevím. Nejdéle jsem na něm dělal něco přes 2h a to nebylo maximum.


Zpět na „notebooky Fujitsu (dříve Fujitsu Siemens)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů