Amilo Pi3560 - zkušenosti

notebooky Fujitsu Siemens (Amilo, Amilo Pro, Lifebook) a vše kolem nich
tec2do

Příspěvekod tec2do » 25 lis 2009 13:41

Od včerejška ho mám doma. První poznatky:

Ty grafity nebo co to je, jsou docela špatně vidět - Super :)

Lesklé víko - fuj - půjde tam samolepka... Ale to má dnes téměř každý notebook.

Nejsou žádný hardware tlačítka navíc, to je trochu škoda. Místa je dost a třeba zapínat/vypínat wifinu mi přijde přes externí tlačítko lepší než přes FN...

Co mi ale vadí nejvíc je nedostatek indikačních LED diod. Jsou jen tři. A to je málo. Můj předchozí notebook jich měl osm. Minimálně LED na znázornění Caps Locku, Numlocku tam být mohli...

Touchpad po nainstalování ovladačů - scrolluje. Možná kdyby byl o trošku zapuštěný, tak byl byl o něco spokojenější, ale...

Teploty se pohybují od 40-50°C, při běžné práci - nějaký ten poznámkový blok a surfování po netu, což je krása. Ventilátor není slyšet (pokud běží). Zatížit něčím náročnějším jsem to ještě nezatížil.

Moje výtky jsou spíš jen takový malý mušky, které normální člověku vadit nemusí. Jinak jsem zatím plně spokojen, ale jsou to opravdu jen takové první pocity. Uvidíme jestli mi moje spokojenost vydrží i nadále.

mohy

Příspěvekod mohy » 25 lis 2009 14:15

a ma jeste jedni vyhodu...absolutne zadny otisky:-D mimo vika. Jinak mi taky hrozne chybi hard.tlacitka...to je nejvetsi chyba.

tec2do

Příspěvekod tec2do » 26 lis 2009 12:10

Tak teploty jsou opravdu pěkné. Měl jsem v plánu cpu podvoltovat, ale takhle to nemá ani smysl...

Teploty po 37 minutách běhu Orthosu:
Obrázek

Po asi 2h hraní Modern Warfare 2 (Detaily na max. včetně Antiliasingu 2x, ten jsem ale časem vypl, protože v Brazílii se mi hra v některých místech začala cukat, bez antiliasingu byla hra plynulá)
Obrázek

Při tom všem je laptop naprosto neslyšný. Ventilátor je i při tomhle zatížení slyšet jen pokud dáte ucho přímo na notebook. Takže u mě naprostá spokojenost :)

mohy

Příspěvekod mohy » 26 lis 2009 14:22

takze spokojenost? to jsem rad. Co procesor? neni na konfiguraci moc slaby?

tec2do

Příspěvekod tec2do » 26 lis 2009 17:51

Pohoda. Procesor je dle mého dostatečný - při běžné práci je podtaktovaný a ve hrách (Call of Duty 6) stačí. Rozdíl, který v době nákupu činil cca 2700kč, byl podle mě za P7450 neadekvátní.

PS: Cena šla zase o cca 1000kč (na 16 305Kč) nahoru než za kolik jsem ho koupil...

mohy

Příspěvekod mohy » 26 lis 2009 22:58

ja s tebou souhlasim,cenovy rozdil je znacnej. nicmene s p7450 a 4GB RAM je to momentalne nejvyssi model, tak proc nenasadit cenu:-D Je i lacnejsi s 3GB RAM. A notas se kupuje jednou za cas...tak co se "nerozsoupnout" :lol: :lol: nicmene ja sel primo po tomhle procesoru,po velice dobre zkusenosti s p7350

Max_
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 08 srp 2008 01:23

Příspěvekod Max_ » 01 pro 2009 01:51

Tak já jsem taky novým vlastníkem tohoto modelu Fujitsu. Hned přidám trochu svých poznatků.
1.) mně asi nejvíc na tý klávesnici rozčiluje, že "enter" je o jednu klávesu dál, než má být normálně. Dále pak krátký levý "shift", ale na to si snad zvyknu
2.) nečekal jsem, že bude tak masivní. Potěšilo mě, že nezůstávají otisky. Jenom snad na tom víku a to přežiju.
3.) nějak mi neseděj panty, kdy když otevírám nebo zavírám to nechodí dvakrát hladce, jako když mi tam něco přeskakuje, neumím to pořádně popsat, nemá někdo podobný problém?
4.) Nad klávesnicí ten proužek s logem "amilo" se pěkně prohýbá to samé webka. Celkově mi to kazí jinak dobrý dojem z tohoto notebooku.
5.) Trochu mi chybí ty kontrolní diody, ještě jsem snad neviděl laptop bez diody na harddisk. Pevný tlačítka taky, ale na všechno si snad teda zvyknu.
6.) Nálepky mi tam lepil asi nějakej bulhar, ale to už je fakt detail :)

Jinak je to moje první Fujitsu. Doufám, že mě ohromí svou spolehlivostí, což od něj očekávám. Hraní her, 3D marky, teploty a jiné testování jsem ještě nestihl. Ale zatím se jeví moc dobře hlavně z hlediska chlazení.

mohy

Příspěvekod mohy » 01 pro 2009 10:50

cau,gratuluju :wink:

ad1:clovece ja nevim,ja klavesnici neresil, fujitsu maji uz 3 generaci co je pouzivam stejnou,tak jsme asi zvykly.
ad3:ja s panty nemam sebemensi problem,hladce se to zavira.
ad4:ten prouzek neni ceho by ses normalne preci dotykal,ani me nenapadlo to zkoumat :lol: A me se webka neprohyba.
ad5: mno jo no,diody a tlacitka se tu zminovali,holt nic nenadelame
ad6: jak sakrys myslis ty nalepky? nad tim furt premyslim :D

Jakou mas konfig?

Max_
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 08 srp 2008 01:23

Příspěvekod Max_ » 01 pro 2009 13:43

No je to konfigurace s W7, procesorem P 7450 a 3 GB ram. Jako všechno to jsou detaily no, asi jsem moc perfekcionista. Ty nálepky jsem myslel jak jsou po levý straně :) (nvidia, W7, Intel Core 2 Duo a bluetooth).

Ještě se mi teda trochu nezdá harddisk, všema testama mi ale prošel v pohodě. Jinak jak jsem četl někde nevim jestli to bylo tady, že na tom disku je zabraných hodně místa, tak to je proto, že je tam schovaný recovery oddíl s 12 GB daty. Přemýšlím, že až budu systém v budoucnu reinstalovat, tak to bude prostě kompletní formát.

Jinak už si pomalu zvykám na ovládání pomocí funkční klávesy :)

mohy

Příspěvekod mohy » 03 pro 2009 12:27

taky nad tim premyslim, v baleni je recovery a na druhem dvd jsou ovladace, takze teoreticky je zbytecne zacpany hdd zalohou.

tec2do

Příspěvekod tec2do » 03 pro 2009 13:02

Max_ píše:3.) nějak mi neseděj panty, kdy když otevírám nebo zavírám to nechodí dvakrát hladce, jako když mi tam něco přeskakuje, neumím to pořádně popsat, nemá někdo podobný problém?
4.) Nad klávesnicí ten proužek s logem "amilo" se pěkně prohýbá to samé webka. Celkově mi to kazí jinak dobrý dojem z tohoto notebooku.
6.) Nálepky mi tam lepil asi nějakej bulhar, ale to už je fakt detail :)


3. U mě žádný problém s panty nevidím :)
4. Jak psal Mohy - taky mě nenapadlo na to mačkat :) Ale máš pravdu trošku se to tam prohýbá. U webky mi to přijde strašně nepatrný, až zanedbatelný, pohyb. Já bych tohle asi nehlásil a vlastně jsem si toho předtím ani nevšiml.
6. Ano to máš pravdu :lol: Já je měl taky nalepený úplně šíleně (Windows a Bluetooth nálepky jsem sloupnul).

mohy

Příspěvekod mohy » 03 pro 2009 13:11

mno ja mam vyndanou baterku, mozna proto se to prohyba,kdyz jsem ji nasadit,tak je to jen nepatrne. A nalepky...co proti nim kurna mate? :D jediny problem vidim v tom ze z nich leze lepidlo :lol: ale to je evidentne kvuli povrchu..staci to pretrit:-D Jinak,zkouset pevnost u webky...misto kam ti ruka ani nahodou neprijde...tss:-)

Kluci zkouseli jste hry? :wink:

tec2do

Příspěvekod tec2do » 03 pro 2009 14:45

Na hry bohužel už nemám tolik času jako dřív, takže jsem hrál zatím jen:

Call of Duty: Modern Warfare 2 (na plné detaily bez AA)
Call of Duty: Modern Warfare (na plné)
Hearts of Iron 2: Doomsday: Armageddon (na plné :lol: )

Ad ty nálepky - byli nalepený šikmo a mizerně :)


Edit: Málem bych zapoměl - jen tak ze srandy jsem si hrál s podvoltováním procesoru. A při zátěži jsem to snížil z 1.150V na 1.000V (šel by i níž ale nemám náladu to vždy testovat kvůli stabilitě, prostě jsem zkusil nižší číslo a vše je ok. Navíc v RMClock nemůžu jít pod 0.975V :( ) Teď při zatížení v Orthosu teplota vyšplhá na 50°C, sepne ventilátor na tiché otáčky a srazí teplotu na 40-42°C. Při hraní to snížilo nepřímo teplotu i na grafice o cca 3-4°C (laptop má jen jeden společný ventilátor), takže při hraní má grafika cca 60°C. Přemýšlel jsem i o podvoltování grafiky, ale nakonec jsem usoudil, že je to zbytečné - už takhle jsou teploty opravdu nízké, tak by to nemělo ani cenu...
Naposledy upravil(a) tec2do dne 03 pro 2009 14:55, celkem upraveno 1 x.

mohy

Příspěvekod mohy » 03 pro 2009 14:52

tak to jsou hodne solidni vysledky,ve hrach,ne?:-) ja nehraju a spekuluju s cim zacit:-)
ja s nalepkami problem nemam:-)

alpinek1
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 03 pro 2009 19:29

Výkon

Příspěvekod alpinek1 » 03 pro 2009 19:36

Ahoj, zajímalo by mě jestli se vyplatí investovat do silnější konfigurace, nyní se jedná o rozdíl 2 a půl tisíce. Co sem sám nějak pochytil t4300 je trochu slabší ve FSB, má o dvě mega menší cach a větší spotřebu o 10W... Čísla jsou sice fajn, ale zajímalo by mě jak to pociťujete v praxi..hlavně výkon a rozdíl ve spotřebě jestli tam vůbec nějaký je. Notebook budu celkem pravidelně tahat do školy a rád bych si na něm i něco zahrál tak jestli se mi opravdu ty 2500 do toho zainvestovat vyplatí.


Zpět na „notebooky Fujitsu (dříve Fujitsu Siemens)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů