Vadný noťas

notebooky Fujitsu Siemens (Amilo, Amilo Pro, Lifebook) a vše kolem nich
wiwi
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 10 zář 2009 15:56

Vadný noťas

Příspěvekod wiwi » 10 zář 2009 16:05

Ahoj,

mám zhruba rok starý notebook značky Fujitsu, pár měsíců šlapal bez problémů. Pak mi začal při zapojení do zásuvky házet jiskry. Napřed malé, ale pak jsem tím jednou vyhodila pojistky a zjistila, že mám úplně spálený kolíky na šňůre. Odnesla jsem to na reklamaci, vyměnili mi jen trafo, tak jsem to tam nesla s tím, že chci i novou šňůru. Jenže obě tyto nové věci mi po pár dnech začali dělat to samý. Tak jsem to tam opět nesla a opět dostala obě věci nové. Samozřejmě žádná změna, jen se mi tentokrát podařilo vyhodit hlavní jistič celýho patra. O prázdninách jsem byla na reklamaci potřetí, tentokrát jsem tam nesla i celý notebook s tím, že asi nebude chyba ve šňůře a trafu, ale v přímo v něm. Noťas prý je v pořádku, vyměnili mi "vadný adaptér", spálenou šňůru tentokrát nechali. Zkoušela jsem to zapojovat do sítě bez noťasu - jen šňůru s trafem - a chvilku bylo vše ok. Pak to ale znova luplo a začalo dělat jiskry... Je to u nějakých notebooků normální? Že zbrusu nové trafo začne dělat jiskry? Prý jsem paranoidní, ale copak můžu strkat noťas do zásuvky a riskovat, že vyhodím pojistky...

Zásuvkou do stoprocentně není, ozkoušeno na víc místech. Znám člověka, kterýmu noťas dělá to samý, ale pojistky zatím nevyhodil a kolíčky spálené nemá. Má s tím někdo nějakou zkušenost?

zivan
guru
Příspěvky: 3441
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvekod zivan » 10 zář 2009 17:41

Neco k precteni:
http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... hp?t=14551

Jiskry jen pri pripojeni jsou normalni. Ale zkontroloval bych tu zasuvku.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

wiwi
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 10 zář 2009 15:56

Příspěvekod wiwi » 11 zář 2009 18:14

Moc děkuju, spadl mi ze srdce šutr. :-) Koupím si ten kabel s vypínačem a snad už bude vše ok. :-)

polo

Příspěvekod polo » 11 zář 2009 18:48

Trosku to zaiskry ale iba trosticku , ze si to sotva vsymnes (to trafo je v podstate v stave pred pripojenim v skrate )


Ale v ziadnom pripade ten skrat nema trvat tak dlho aby to mohlo nieco znicit (prud sa nemoze na tolko zvysit aby vyhodil poistky) pri vecsine traf som si ziadne iskry ani nevsymol(na tolko kratke to je)...
Naposledy upravil(a) polo dne 11 zář 2009 23:07, celkem upraveno 1 x.

MaTToS
guru
Příspěvky: 762
Registrován: 08 zář 2008 08:13

Příspěvekod MaTToS » 11 zář 2009 22:51

Este ze sem pisete aj o aky model Fujitsu sa jedna ale ako vidim tak to s notebookom ani nema nic spolocne ...
ThinkPad T420@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .
Think service engineer .


Zpět na „notebooky Fujitsu (dříve Fujitsu Siemens)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů