AMILO Xi 1554 - grafika - ATI Mobility Radeon X1900

notebooky Fujitsu Siemens (Amilo, Amilo Pro, Lifebook) a vše kolem nich
miklo
občas něco napíše
Příspěvky: 58
Registrován: 12 pro 2006 00:08

Příspěvekod miklo » 25 úno 2007 15:39

Jen mě napadá, aby ti truhlíci od ATi neoptimalizovali ovladače zejména ( "= jen") pro Win. Vista. :?

skejpa
guru
Příspěvky: 520
Registrován: 30 led 2007 13:54
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod skejpa » 25 úno 2007 20:38

to je uplne klidne mozne...

soulbringer

Příspěvekod soulbringer » 26 úno 2007 18:07

no ja si to zakazl... fakticky jsou ti tupci v ATI na facku...
uvazuju prave o tomhle NB... ale chtel jsem pockat jak bude grafarna slapat pod vistama a kdy uz budou konecne ovladace...

... asi se nedockam.... :roll:

miklo
občas něco napíše
Příspěvky: 58
Registrován: 12 pro 2006 00:08

Příspěvekod miklo » 26 úno 2007 19:00

neboj na Visty ovladače budou, horší je to s Win XP, ty (XP) už lepší nebudou, takže to otálení je až mrazivě zarážející. Než přijdou aplikace pro Vista je nutná podpora XP, která není, což degraduje tuto grafiku a odrazuje mě od nákupu modelů s touto verzí oproti GF7900/7950. Jedinou kliku ATI má v tom, že tato srovnatelná grafika je u solidních značek dosud prakticky nedostupná (Dell, HP, IBM, FS, ...). Jinak bych raději nVidii. Uvidíme ... :roll:

soulbringer

Příspěvekod soulbringer » 26 úno 2007 20:34

jj.. no ja jsem zvedavej jestli se v breznu neceho od ATI dockam... :roll:

cendasss
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 24 led 2007 19:45

tak ohledne toho notebuku NB Fujitsu Siemens Amilo Xi1554

Příspěvekod cendasss » 27 úno 2007 11:55

tak jsem si ho obednak pred treba nebo 4 tejdnama,. nemuzou ho sehnat a to asi ve 3 obchodech atd tak nevim stormoval jsem obednavku a kadim na to. mozna o prazdninach tady bude ve skladech ale zatim ho nikdo nesehnal, a tak jdu do jineho kupu.nemam zkusenost z UMAX VB 6800WSX ,ze znackou umax ubec ale co jsem cetl tak to de, a i kdyz je to krok do neznama jsem zvedavej.ma horsi rozliseni displee a jen jeden hadr a to 120GB 5400 ot ale uvidim. ma ale zase grafarnu PCI Express nVidia Go 7900GTX 512MB 2x1gb dual . no sem sam zvedavej,nechal sjem si tam prave zvedsit pameti a dat 120 hadr standart je 1gb pameti a 100 gb hadr.je sice o 5 litru drazsi takze za 55000 ale co snad mi nejakou dobu vydrzi,. je tam zase ale tv tuner dalkove ovladani, brasna atd.casem napisu koncem tohoto tydne bych ho mel mit doma.kazdopadne me mrzi ze mi nesehnali Fujitsu Siemens Amilo Xi1554 ale co naplat

miklo
občas něco napíše
Příspěvky: 58
Registrován: 12 pro 2006 00:08

Re: tak ohledne toho notebuku NB Fujitsu Siemens Amilo Xi155

Příspěvekod miklo » 27 úno 2007 13:05

Tak to je škoda, že ztrácíme potenciálního fanouška :lol:
Každopádně s dojmy z Umaxe sem napiš, mohli bychom udělat srovnání. :wink:

soulbringer

Příspěvekod soulbringer » 28 úno 2007 16:08

cendass:
- tak nejak se ptam sam sebe - proc me to neprekvapuje? :roll:
- nicmene dobry eshop by to mel sehnat do MESICE max. - jde o to jak dlouho ses ochotnej cekat

cendasss
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 24 led 2007 19:45

de oto

Příspěvekod cendasss » 28 úno 2007 17:54

ze co psali prodejcum tak nevedeli aoni oni kdy by ho dodali.uvazopval jsem ze bych si amilo nechal doest ale pak je horsi zaruka neb kdyby se posral tak bych ho musel reklamovat tam kde byl koupen takze hodne naprd..kazdopadne jsme cekal 4 tydny a nic a akorad mi zavolali to ze prodejce nevi kdy by ho dodal tak rikali klidne mesic nebo i vic a na to nemam naladu cekat .kazdopadne udelam recenzi. udelam zalohy nainstaluju 3d marky a budu testovat to zelezo co budu mit. ale snad me umax nesklame.a le za tu cenu by to melo bejt uz nejaky delo ktere snad vydrzi. je v otestovanem viku atd. co sjem cetl recenzi na starsi model tak vysel nadherne.kazdopadne pak poslu klidne fotky test 3d mark atd:-))

soulbringer

Příspěvekod soulbringer » 01 bře 2007 12:46

ok.. tak to se tesim na tvuj report a gratuluju ke koupi :o)

skejpa
guru
Příspěvky: 520
Registrován: 30 led 2007 13:54
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod skejpa » 03 dub 2007 13:57

tak uz se mi to blizi a jak tak nad tim premyslim tak ten FS (CRN 004) chci :) za 49.000,- je levnejsi nez toshiby s 7900GS a je naslapanej. Stejne tam casem strcim visty a tam uz budou ovladace snad vazne v pohode... Ale jak to tady tak procitam problem bude asi jinde. Jde ten notas vubec sehnat ? :D

Lubo
občas něco napíše
Příspěvky: 97
Registrován: 22 úno 2007 08:53
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Lubo » 06 dub 2007 15:38

Ja uz na neho cakam tiez peknych par tyzdnov (viac ako mesiac) a nic. Podla mna sa ho na trh (CZ) moc nedostava a cakacie doby su nehorazne (ak vobec existuje niekto v nasich koncinach, kto ho uz ma). Tak ma to serie az zacinam uvazovat nad niecim inym (myslim, ze je to celkovo na skodu FS). Navyse nechapem, ako ATI moze na titulnej stranke propagovat mobility Radeon X1900 bez akejkolvek podpory, to je tiez hanba!

Grrty
občas něco napíše
Příspěvky: 45
Registrován: 12 kvě 2006 07:47

Příspěvekod Grrty » 08 dub 2007 10:22

Naprostý souhlas ze ATI a FS jsou banda ... Protože jsem ten notebook chtel a nedokazal jsem si najit alternativu krom Aceru, slevil jsem z naroku a vzal si misto toho T7200 jen T5600. Dle Chipu je tam narust výkonu mezi nimi jen 3% což pro me nehraje zadnou velkou roli při prechodu z 1.6 :-) Za vyrazne mensi cenu a dokoupil jsm si tam do 2GB RAM. A ted jsem naprosto spokojenej :-P. Moje anabaze s cekanim na ten notebook uz bl neunosna Napred mi rekli ze je na sklade a ze v patek si ho muzu vyzvednout. Pak i volali ze se omlouvaji a ze jej FS stahoval, pak mi rikali 27.3, 30.3, 4.4 no a dneska je 8.4 a ntebook stale neni... Tak jsem sel do nizsi verze kterou mi byli schopni sehnat do dvou dnu. Mozna FS s tou cenou a vybavou trosku prestrelil, uvedomil si to a stahnul ty notasy. Kdo vi..

skejpa
guru
Příspěvky: 520
Registrován: 30 led 2007 13:54
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod skejpa » 08 dub 2007 11:20

hmm dik za tip :) az budu vybirat treba se tahle zkusenost bude hodit :)

soulbringer

Příspěvekod soulbringer » 10 dub 2007 19:21

:o)

no pratele ja jsem taky pekne dlouho cekal a v ATI proste pracujou diletanti. Nejak jsem s koupi nespechal.. nicmene ted jsem bez prave ruky - neb mi ukradli pracovni IBM T60 a proto sem se poohlidnul po trhu opet o neco vice. xi 1554 byl dlouho favorit ze jo, dneska se da sehnat pod padesat (48.500,- Kc) ALE...

doba dodani - nikdo nevi
doba vydani novych ovladacu pro ATI - opet nikdo nevi

A pak tady mame breznovou novinku od Toshiby P100-437, ktera je o 3 tisice drazsi (stoji 52.000,- Kc), ale musim uznat ze me nuti premyslet :o) Ostatne posudte sami:

+ kapku lepsi procak (nepodstatny, ale rozdil tam je Toshiba: T7400, FJ: T7200)
+ rozsiritelnost RAM (oba maji 2 GB, ale Toshiba se da rozsirit na 4 GB)
+ grafika (s aktulanimi ovladaci) ackoli "jen" Go 7900 GS
+ je lehci nez-li FJ a to min. o 0,5 kg (coz se v batohu pozna)
+ lepe provedene zvukove vystupy (stereoreproduktory Harman Kardon)
+ bluetooth
+ ctecka karet 5 v 1 (FJ ma 4 v 1 a chybi ji tam xD karty, ktere ma muj fotak)

Naproti tomu ma FJ:
+ navic ExpressCard

A pak veci k diskusi:
- Toshiba ma zajimavejsi design, ale oranzovy kryt nemusi kazdemu ladit
- Toshiba ma vetsi HDD 200 GB s novym typem zapisu - nicmene pouze s 4.200 otackami a nikde jsem nenasel jeslti je to pomalejsi nez-li klasika 160 GB s 5.400 otackami, ale prej ne...
- Oba notebooky nabizeji trochu jiny druh displeye a rozliseni a tady opet zalezi na osobni preferenci ci antipatii.

Kazdopadne tahle Toshiba si zaslouzi, aby se ono FJ xi 1554 skutecne balo, nemyslite? Preci jen 3.000,- Kc rozdil v NB kolem 50.000,- je porad na zvazenou.


Zpět na „notebooky Fujitsu (dříve Fujitsu Siemens)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 hostů