Vymena grafickej karty v NB (alebo prečo to nie je možné)

Notebooky jsou stále výkonnější a tak na nich lze hrát i náročné hry. O své zkušenosti se můžete podělit zde.
tris

Příspěvekod tris » 26 bře 2009 16:33

Bangla píše:Desk za 20k? To urcite ne :-) A nmuzes pocitat s tim ze ti odejde deska, s tim pocitat nemuzes, to je ta nejhorsi moznost ale stat se muze, jasne.

Firma v CR je Goldmax Laptops. Jsem spoluinvestorem a link ti hazet nebudu, sice je to k tematu ale nechci aby mi to tady opet editnul swarm a napsal ze tam byla reklama.

GOGO: OK, je to realne ale pro male procento. Nikdy jsem netvrdil ze je to tady masova zalezitost.


Tak mevím jak tato firma funguje, ale při žádosti o sdělení ceny 9800 mi přišlo:

Dobrý den,

Tyto grafické moduly o které žádáte neposkytujeme do notebooků
ostatních značek.
Upgrade nabízíme pouze uživatelům produktů zakoupených na
[odkaz]

Omlouvám se, doporučuji kontaktovat výrobce samotného notebooku.

S pozdravem ...

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 26 bře 2009 17:55

hm,tak to někdo asi dost kecá :D
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 26 bře 2009 18:32

Tris. Tak sem se podival na tvuj email:

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na cenu gk NVIDIA GeForce 9800M GTS 512MB GDDR3.
Potřeboval bych vyměnit GK
ve svém notebooku, protože bohužel stávající 9800GTX je vadná a nemám
zaruční list (doklad o koupi).
Notebook je starý asi tři měsíce.

S pozdravem
Patka

Kolegyne ti zcela spravne odpovedela, ze tyto informace a moduly poskytujeme pouze uzivatelům produktů Goldmax Laptops.

Pokud se ti pokazila 9800M GTX tak predpokladam, ze mas toshibu, tak kontaktuj toshibu a ne konkurenci :-) Pochop ze neautorizovany zasah do uplne jineho stroje nepripada v uvahu. Nedej boze kdyby jsi pak reklamoval tu grafiku.....Upgrade neni tak jednoduchy a ja ted nemam ani poneti jaky model notebooku mas, jakou verzi MXM mas a dalsi speficikace.... To je jakoby jsi koupil skodovku z nemecka a zadal po ceskem audi aby ti dali novou soucastku do motoru :-)

PS: Nikdo nelze, zachvili mi nekdo podrstci acer s MXM slotem ze tam chce GTX 280M :-)

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 26 bře 2009 18:40

Bangla: Za 1. nenapsal, co ma za notebook a za 2. tebe jako prodejce nemusi nic zajimat. Chce 9800GTS - ktera tam samozrejme bude pasovat, protoze se dela pouze v 1 variante.. Jedine, co jsi mel jako spravny prodejce udelat - napsat cenu a nepsat kravoviny... Vymenu by si i treba provedl sam.. Pokud neprodavas jednotlive dily, tak informuj opet zakaznika... Tohle jsou jen recicky kolem, ale serioznost nejak chybi..
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 26 bře 2009 19:02

No to je vyborne. Tak ted diktatura od nejakeho uzivatele na foru....
Ja plne souhlasim s vyrokem co email vyjadril. Vyznelo ze takove komponenty jsou dostupne POUZE autorizovanym zakaznikum, rozumej nikomu jinemu nez uzivatelum Eurocomu zakoupenych na [odkaz] . A rada nad zlato, kontaktuj vyrobce sveho notebooku.

Tak mi tady nediktuj co a jak. Nejen ze jsem to nepsal ja....

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 26 bře 2009 19:29

Michale přesně tak,ono nakonec to asi i tak dopadne jaké řeči se vedou...Bangla,buď si jistý že tobě bych ani ten Acer nesvěřil do péče,to bych asi rovnou mohl do něj nasypat písek aby kočka měla kde chodit chcát,takže si ty ironické poznámky šetři pro zákazníky co ti přijdou rozbít pusu a to při tvém jednání nebude ojedinělá záležitost :D
Banglo,ty se tady rozčiluješ,ale toto všechno jsi měl napsat úplně na začátek než jsi se rozkecal co a jak a ne teď jdeš někoho poučovat a buzerovat
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 26 bře 2009 19:42

PRecti si co jsem psal predtim, nevim proc bych mel lhat. S Acerem sem to nemyslel nijak proti tobe.... ja nevim v cem dela michal problem, musis ale pochopit ze zabyvat se upgradem neni vubec jednoduche. Natoz vychrlit cenu. Kolegyne jednoduse napsala ze je dostupny pouze pro tuto znacku a tak to je. (Eurocom by nam asi ani nedovolil dodavat tyto moduly "ven") Cena mxm modulu se meni v zavisloti na mnoha faktorech. Napsat email do kanady, resit pro jaky notebook to bude, proc a jak, postovne, nadstandartni zaruka, servis a konecne realizace samotne vymeny(Bios?) Ty nevis jake problemy by nastaly s pripadnou reklamaci takove grafiky v pripade neuspesne vymeny gogo.
Nevim kde na tom michal byl, ze ta grafika by mu padla do jeho notebooku (porad nevime jaky to vlastne notebook je). To je absolutne milna predstava.

slusne jsem odpovedel na tvoji reakci, ze nekdo nemluvi pravdu. Nehledej zatim nic vic, nic min.

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 26 bře 2009 19:53

no konečně se dostáváme k tomu o co tady od začátku jde.Upgrade je sice možný,ale vůbec ne jednoduchý.Některá firma to možná resp. určitě pro své zákazníky udělá,ale stoprocentně si to nechá náležitě zaplatit a co se týče výměny karet,pokud dodržíš jistá pravidla,t.j. formát slotu,velikost a typ paměti,tak nemůže nastat v notebooku žádný! problém.Vyměníš a neřešíš vůbec nic,je to otázka 15 minut
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 26 bře 2009 20:19

Bangla: Ono muze mit tento uzivatel klidne ten Eurocom, ze ano... A ja znam tedy jen jeden jediny mozny slot u 9800GTS - kolik jich znas ty?
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 26 bře 2009 20:29

Upgrade je uplne jednoduchy. Je jednoduchy pokud mas dostatek informaci o notebooku, ktery chces upgradovat, pokud je KOMPATIBILNI- coz Goldmax jsou. Tak jednoduche to je. Ja vezmu svuj notebook, a za mesic si tam dam GTX 260M, jen bych tu grafiku vymenil a pojede mi to. Je tady mnoho detailu, ktery musi notebook splnovat, a muj splnuje samozrejme vsechny. Takze je to jednoduche v ramci stejne znacky, to jest Eurocom-Eurocom.

To je uplne smesna diskuze onicem, z toho emailu co prisel nejde nic vycist. Ten clovek co ten email napsal toho vlastne moc ani nenapsal.
Jsou dana jista pravidla, nezasahujeme - a to zadnym zpusobem jinych znacek. (Prodej je taky zasah)Na jednoduchy email bylo jednoduse odpovezeno a tim to konci. Zjistovat cenu by trvalo nejaky cas, to je ale irelevantni jelikoz stejne vymena nepripadala v uvahu.

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 26 bře 2009 20:37

Michal27 píše:Bangla: Ono muze mit tento uzivatel klidne ten Eurocom, ze ano... A ja znam tedy jen jeden jediny mozny slot u 9800GTS - kolik jich znas ty?


To je ale zase jina pohadka ze :-) Potom bychom si overili zda je to pravda a resili to dal. Stacilo by poslat notebook, my upgradujeme bios a vymenime. Uplne jednoduchy zakrok.

Nebudem tady resit a rozebirat MXM slot. vyborny web: http://www.mxm.borec.cz/, jinak zahranicni.
Je na vyrobci jaké rozhrani pouzije, nejen mxm.

Jak rekl jeden z moderatoru na nbr: Also, there are no guarantees it will even work. Just because a card is MXM does not mean it will be compatible.

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 26 bře 2009 20:52

no konečně jsi řekl něco co má nějaký smysl,"toto je úplně směšná diskuze o ničem" .
Když víš co děláš a jak to děláš,tak není upgrade žádný problém i na mnoha jiných noteboocích,není to jen výsadou firmy která při prodeji napíše "možný upgrade". Já jsem limitován jen slotem a zárukou a protože můj "lowend" Acer má MXM III slot a vyprší záruka,tak mě nic nezabrání v upgrade pokud budu chtít a pokud se to oplatí.Udělám to sám včetně úpravy bios a chlazení a není důvod proč by karta neměla plnohodnotně šlapat
Naposledy upravil(a) Gogo dne 26 bře 2009 22:18, celkem upraveno 1 x.
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

tris

Příspěvekod tris » 26 bře 2009 21:32

Ahoj, tak to jsem nevěděl, že způsobím takovou hádku. Samozřejmě, že nečekám nějakou záruku. Chci si to udělat sám. Prostě jsem chtěl věděl alespoň orientační cenu, abych věděl na čem jsem. Když už jsme u toho, podle ceny jsem se chtěl rozhodnou co dál. Možná bych jen zatím koupil 7900 na Ebay - momentálně tam je typ III a později opět přezbrojil. Je jasné, že zatím GTX kupovat nebudu :-). Kdybych mohl uplatnit reklamaci, tak to snad neřeším tímto způsobem - ne ?
Jinak Banglo, díky příště si nemusím dávat přezdívku :-(.

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 26 bře 2009 21:40

tris píše:Ahoj, tak to jsem nevěděl, že způsobím takovou hádku. Samozřejmě, že nečekám nějakou záruku. Chci si to udělat sám. Prostě jsem chtěl věděl alespoň orientační cenu, abych věděl na čem jsem. Když už jsme u toho, podle ceny jsem se chtěl rozhodnou co dál. Možná bych jen zatím koupil 7900 na Ebay - momentálně tam je typ III a později opět přezbrojil. Je jasné, že zatím GTX kupovat nebudu :-). Kdybych mohl uplatnit reklamaci, tak to snad neřeším tímto způsobem - ne ?
Jinak Banglo, díky příště si nemusím dávat přezdívku :-(.


Neni zač :-) Prosimtě, napiš mi aspoň jaky mas notebook.
A proc nemas zaruku, to jsi jen ztratil doklad? :-)

Btw mym odhadem kolem 400USD. Kdyz 9600M stoji pres 200, tak 9800M GTS by tech 400byt mohla.

tris

Příspěvekod tris » 27 bře 2009 12:51

Tak už jsem to objevil mají speciální slot :
http://www.sparepartswarehouse.com/Tosh ... 63270.aspx
http://www.sparepartswarehouse.com/Tosh ... 64080.aspx
http://www.sparepartswarehouse.com/Tosh ... 62220.aspx

Ještě zkusím najít nějakou tu 7900, jestli by nebyla za nějakou nižší cenu.

No záruku neuplatním, protože jsem ho dostal do zástavy za dluh, mělo to být jenom na určitou dobu, ale místo peněz mi zůstal, papíry mě předtím řešit nenapadly a teď už je nedostanu. A pochybuju, že jen tak napochoduju do servisu bez papírů.

Je to vtipný : T9600@2.8GHz a standartní VGA, protože pokud nainstaluju ovladače, tak po restartu - black death, no ale na internet je to dobrý :lol: .


Zpět na „Notebooky a hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů