Integrované čipy... dá se na nich hrát ?

Notebooky jsou stále výkonnější a tak na nich lze hrát i náročné hry. O své zkušenosti se můžete podělit zde.
kubino
guru
Příspěvky: 812
Registrován: 15 čer 2007 19:07

Příspěvekod kubino » 12 říj 2007 17:08

Krevety píše:Musim dat kolegum za pravdu, hry na integrovanych grafikach to je des a bida. Degraduje to tu hru opravdu neskutecnym zpusobem a framerate taky stoji za houby, mam pocit ze i pri 40fps to nereaguje jak ma :/

Takhle obecne se neda mluvit, na desktopovy 6100 sem hral Pro Evolution Soccer, NHL, CC generals, nemluve o adventurach. Ovsem treba Flatout ani jakakoli 3d strilecka na tom hratelny nebyly bez ohledu nastaveni detailu nebo rozliseni.
Jinak silnejsi HW ma podle me urcite vliv na hratelnost, treba ted si znova prochazim halfLife 2, kterej me na athlonXP/6600GT nebehal nic moc a prestal sem ho hrat, ted na C2D/8600GT je to o necem jinym.
Myslim, ze hry co ted vychazej se opiraj hlavne o vizualni stranku, takze snizovanim detailu ztraci hodne z toho co muzou nabidnout. Aspon me v posledni dobe zadna nezaujala tolik, abych vedel, ze si ji po dohrani znova zahraju.
[size=92]Compal->Asus->Dell (Razer->Logitech)[/size]

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 12 říj 2007 18:30

Myslim, ze hry co ted vychazej se opiraj hlavne o vizualni stranku, takze snizovanim detailu ztraci hodne z toho co muzou nabidnout.

To je docela pravda, to je ale smutny fakt nekterych her... napr. ten Stalker na tu vizualni stranku zrovna nesazi, to spis ten Bioshock nebo marketingove hry typu NFS a jejich 327. dil tehle nekonecne opakujici se arkadove gamesy. FEAR sazel zase na grafiku/atmosferu a cela hra byla postavena pouze na dobrych prestrelkach na mapach, ktere byly k placi(a to nejakym zvysenim posuvniku v nastaveni nezlepsis) Takze hratelnost je PREDEVSIM o hratelnosti, audiovizualni stranka je mene podstatna vec.

maxxz: Zvlastni ze pokazdy kdyz se te na neco zeptam, tak odpovis nadsazkou... ale vubec tim nic nerikas. Zatim tu od tebe ctu spis urazky a pomluvy nez nejaky normalni argumenty. Davas v proti vahu novych her hru jako je Solitaire :roll: ukaz mi novinku na stejne herni bazi jako je Solitaire ktera na integrovany nepobezi tak dobre jako na dedikovany... hm. Mam na mysli porovnavat stare hry s novymi, stejne zanry, akorat ze grafika mezi nimi bude propastna. Tim chci dokazat ze ne kazda hra, ktera sazi na hratelnost potrebuje nadupanou grafiku... Oblivion vs. serie Might and Magic (konkretne dily 6,7,8.) hral si to nekdy? Nebo aspon videl? Oboji je RPG, ikdyz mozna z trosku jineho soudku RPG, ale porovnat se to da. Graficky by Might and Magic dnes asi neobstalo proti Oblivionu, ale HRATELNOSTI(tedy i zabavou) je to daleko pred nudnym Oblivionem. Takze ten tvuj pomer hratelnost/audiovizualni stranka nebude zas tak horkej... protoze podle tve rovnice by kazda hra s krasnou grafikou ale s debilni hratelnosti byla na stejne urovni jako hra s horsi grafikou ale bajecnou hratelnosti. Grafika v Heroes 4 se oproti Heroes 3 tez zlepsila, zvlastni ze diky Heroes 4 3DO(tvurce serie Might and Magic) zkrachovalo, protoze hratelnost byla blba... jeste zkrachovalo kvuli Might and Magic 9 ktere melo byt tenkrat jakymsi konkurentem Morrowindu, tam se tez grafika oproti starsim (6,7,8.) zlepsila, ale ve vysledku to teda moc tu HRATELNOST nezlepsilo, divne ze? Hratelnost je hratelnost a audiovizualni stranka je zas audiovizualni stranka... hratelnost je dana konstanta jak se to lidem libi a jak dobre se to da hrat. Audiovizualni stranka je promenna kterou si muze uzivatel(hrac) nastavit v options... pokud je hra ktera ma hratelnost = audiovizualni stranka, pak je to chyba te hry, ze je nudna a horsi grafika ji tedy pak ubira na te hratelnosti... ale tohle neni nastesti pripad vsech her na trhu.

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 12 říj 2007 19:30

:D já tě neuražím Might and Magic sem hrál konkrétně 8 je to vcelku zábavná hra (i když to není zrovna můj styl her), ač grafikou dneska nic moc přesto hratelná. Nebo Final Fantasy VIII pro me dokonala hra a grafikou taky nic moc. Ano však hratelnost je důležitá. Vtip v celý tydle debatě je jinde. Nejde tu o starý hry který grafiku mít pěknou v tý době nemohli nebo spíš takhle měli na svoji dobu dobrou grafiku. Dnes je jiná doba a proto je pro mě důležité, že když už hraju starší hru co mi tu běhá suprově a baví mě a nemá tak dobrou grafiku proč ne :) Ale pokud jde o novej titul, kterej musim graficky vrátit na úroveň pět a vícelet staré hry abych jí mohl nějak tak jakž takž hrát tak potom jsem znechucen a vrátim se radši ke starší hře. Proč ? Jednodušše protože ta hra mi nic nedá. Je stejně hnusná jako před 5 a více lety tak proč jí hrát a ještě s nízkým framerate když si můžu zahrát tu starší klidně s vyhlazovaním na high a ještě se slušným framerate (to vyhlazování bylo myšlené nadsázkou).

Všechny nynější hry se opírají o grafiku, je to především způsobeno tím, že lidé si přejí větší realičnost a více prostoru, fyziku předmětů atd. hru to činí to zábavnější a realističtější takže si mám zkazit náladu tím, že to musim hrát na LOW bez fyziky a hra se stane obyčejnou hrou z dob raz dva. To je pro mě výhodnější si zahrát znova třeba System Shock 2 nebo i první díl.
tento účet již není aktivní.

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 12 říj 2007 20:52

Maxxz: konecne si napsal prispevek co ma nejakou informacni hodnotu :lol: bez urazky :)
Dobra... ale ber to takhle... mas novinku, hodis tam low detaily a framerate bude diky nizkym detailum v poradku,... ok, ma to hroznou grafiku, jako 5+ let stare hry(ikdyz to je trosku nadneseny, porad to totiz bude mit napr. lepsi fyziku, AI apod., to totiz horsi grafikou neovlivnis)... takze pujdes radsi hrat tu 5+ let starou hru, ktera vypada jako 5+ stara, namisto te nove co vypada jako 5+... ja nevim jak tobe, ale me to moc smysl nedava. Vzdyt tak ci tak, ta hra bude vypadat stejne... a prece ne kazda novinka na tu grafiku tak sazi, i novejsi tituly nemusi vypadat fotorealisticky aby se dali skvele hrat, porad to bude ta hra a o tu herni pointu ji neochudis, pouze o tu grafiku, ale o tu je prece pak ochuzena i ta stara hra. Jedine smysl mi to dava tak, ze te pak mrzi ze nevyuzijes ten graficky potencial te hry(aneb proc hrat tu novinku s horsi grafikou kdyz ma dobrou), a to ja se tu prave snazim vyvratit... ok, nevyuzijes ten potencial, budiz... ale kdyz ten potencial neni dulezity proto si tu hru uzit, tak prece jen ta grafika neni tak dulezita. A ted se vratme k tematu notebooku - clovek si zamerne vybral integrovanou grafiku, pze chtel usetrit, chtel vetsi vydrz a nizsi teplotu. A ted zjisti ze tam spusti nejakou novejsi hru, je nekde na chalupe a chce si zahrat... tak to je preci fajn, ze si tam muze dat i novinku a bude to hratelny, nebo snad ne?

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 12 říj 2007 22:15

ber to takhle.

Mám si zahrát GTA 3 na plný pecky.

Nebo GTA4 kde budou lítat po zemi rozmazaný obdélníčky (resp. noviny), auta budou krabicovatý a město se celé bude předemnou stavět.

???

Obě s dejme tomu hratelnám framerate na stejné úrovni.
tento účet již není aktivní.

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 12 říj 2007 23:11

Predstavujes si to trosku zkreslene... krabicovaty auta, rozmazany obdelnicky, a z civilistu by byli hranati igracci ne? :) krom toho vykreslovani sveta, ktere se da ozelet... jak ty rikas "stavelo by se pred tebou mesto" by se ta grafika dala rozdejchat, nebylo by to nic hroznyho oproti te GTA3(mozna i stale hezci grafika-az na to vykreslovani). Pokud by melo co GTA4 nabidnout noveho oproti GTA3, rozhodne bych ho hral radsi, vlastne ikdyby to nemelo zadne nove inovace, tak jen kvuli pribehu a novym zkusenostem bych si to zahral. Vem si treba GTA1, to uz na svou dobu ( 97/98 ) tez nemelo nejak extra grafiku, ale hratelnost a jeji moznosti tu hru proste proslavili. Prave zrovna serie GTA totiz neni o grafice ale o te volnosti a moznostech. Videl sem hrat GTA:SA 11letyho kluka... myslim ze se o grafiku nestaral, ale libilo se mu ze mohl zmlatit kohokoliv na ulici.

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 13 říj 2007 00:27

no dost silně pochybuju, že někdo z náš tu rozjede normálně GTA4 ale jako příklad to bylo dobře. Samozřejmě už v San Andreas když jsem stáhl detaily začali bejt auta takový jednodušší, kola jako mnohoúhleník. Na ulicích litalo něco co mělo bejt asi novinama. Že se předemnou staví město a nevidim dál jak metr před sebe mě upřímně teda moc hratelný nepříjde. nejlepší je si to představit na situaci, kdy vám někdo ujíždí a vy ho 10 metrů před sebou už nevidíte a musíte čučet na radar. Samozřejmě pokud někdo hraje hru jen aby si pomlátil pár civilistů tak ho možná taky ale detaily budou zajímat :D jak moc jim to nandává :D Já chápu že tady bráníš svoji GMA 950 a nevadí mi to. Každej si hají to co má. Bohužel občas je pravda tak trošku mezi. To co tobě přijde normální ale nutně nemusí přijít normální ostatním a řeklo to tu víc lidí než jen já. Audiovizuální stránka je důležitá. Už z toho pohledu, že GTA prakticky příběh nemá, pokud nebereme v potaz to, že přiběhnu tam chtěj abych někoho oddělal atd. pro mě byl dokonalej příběh Mafia a kdyby neměla grafiku jakou měla mohl to bejt propadák i stím skvělým příběhem. Takovej The Godfather ač vsázel na skvělej příběh a na různé způsoby zabíjení, tak stejně se tak nachytil, za to mafii hraje doteď buhví kolik lidí každej den je na výběr bůhví kolik modu a hlavně třeba od němců. The Godfather měl špatnou grafiku vypadalo to šíleně alespoň město a auta a už to odradil hodně lidí aby hru ani nezahráli a přitom příběhově to byla taky pecka.

Integrované grafiky nejsou stavěné na hraní her. Je potřeba si uvědomit, že požitek ze hry nedělá jen příběh ale také technické (grafické) zpracování hry. A s tou fyzikou, že se nedá vypnout. viděl si někdy jak funguje fyzika s akcelerátorem od Psychx (nebo jaká to je značka) třeba na Ghost Recon Advenced Warfigher. Bez toho je ta hra strašně chudá a jakmile tam ta fyzika je, je to bomba a pecka prostě nářez. A detaily na LOW a hra je v tahu. To si prostě nelze vychutnat. Tak to je nový hry vyžadují silný HW.
tento účet již není aktivní.

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 13 říj 2007 01:01

Vyse sem zminoval, ze pokud to zacne ovlivnovat hru(hratelnost) tak je nesmysl to hrat, dokud je to ale pouze kosmeticke tak to neva, pokud bys tedy nevidel pred sebe auto na 100metru tak je to jasne v prdeli a uz bych to nebral jako ze "je ta hra na tom hratelna", ale v tom Stalkeru se rozmazavaj jen stromy a kere ale prostredi jako takove zustava a nepratele jsou videt i na tu dalku, ty rozmazane stromy ani nevnimam, docela to dokresluje atmosferu :D je to takove ponure, a trosku maznute textury? To je fakt uz jen detail, ktery snad muze pri nejakej prestrelce resit jen magor, o tom prece hra neni jestli je textura takova ci makova ne? Pokud znazornuje porad to same tak neni co resit. Taktez sem rikal, ze nektere hry na tu grafiku proste sazeji... to je holt fakt. Jestli Ghost Recon sazi na grafiku, tak to jen dokazuje celkove nedostatky hry samotne. Takovehle hry se pak ani clovek nezkousi spustit na integrovanych grafikach, pze vi ze by to nebylo ono. Vis co, proto aby clovek neco narocnejsiho na te integrovane hral, musi k te hre mit jakysi vztah, ta hra musi cloveka nejak donutit ji hrat i takto = vyborna hratelnost (nesouvisejici s grafikou). Ja samozrejme vim ze integrovane grafiky nejsou na hrani her, to tu ani nikdo snad netvrdi, jestli ano tak je proste debil a tecka. Ale to ze se jejich vykon porad zvysuje jen dokazuje to, ze i na nich se hraje... proc by jinak z gma900-950 vzesla X3100, z gf6100 zas 7000M a z ati 200m - x1150 - x1250. A ani nebranim svoji GMA950 protoze ji mam... k tomuhle threadu sem se dostal uplnou nahodou, protoze sem zahlidl ze nekdo hral Stalkera na gma950, zkusil sem to a ono se to kupodivu hrat da. Vedel sem ze na X3100 se Stalker da hrat uspesne na medium, tudiz tam zadne ty rozmazaniny ani nejsou. Ale gma950 sem ani necekal. Ja vim, ze pri takovem nazoru jaky tu zastavam za mnou vetsina stat nebude. Z tolika lidi co znam a co hrajou hry, by vetsina hry typu Might and Magic 6,7,8 vubec nehrala... a urcite tusis proc.

Ageiu PhysX sem bohuzel nemel moznost nikdy videt nazivo.

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 13 říj 2007 13:26

Možná je si třeba najít lid, kteří podobné typy her jako Dungeon a RPG mix hrajou. Potom ti klidně řeknu, že znám tak více jak 10 lidí co Might and Magic hrajou do teď. Ale hry jsou i o grafice je tomu tak od začátku. Nějaký hry u kterejch se musí moc přemejšlet hraje minimum lidí, oproti těm, co hrajou mega duper super hustou FPS s mrdovou grafikou bez příběhu a jediného zákysu ve hře.


já zastávám názor notebook na office a práci. PS3 na hry. Desktop (nadupanej) na hry. Ovšem spíš bych na hry koupil konzoli, jenže nemám doma žádnou LCD nebo Plazma telku s HD :( bohužel mám starý telky normální.
tento účet již není aktivní.

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 13 říj 2007 14:15

No samozrejme pokud najdes fandy takoveho zanru, tak je M&M oslovi, ale to uz musis byt fanda... to znamena zaujatost. Normalne to ale cloveka moc nechytne a to prave kvuli te grafice a radsi si pujde zahrat toho Oblivouna nebo Gothic aj., mozna proto bylo Diablo2 tak slavny (a vlastne porad je). Ja ho napr. hral hodinu a pak odinstaloval.
Nějaký hry u kterejch se musí moc přemejšlet hraje minimum lidí, oproti těm, co hrajou mega duper super hustou FPS s mrdovou grafikou bez příběhu a jediného zákysu ve hře.

Proto se delaji specialni reseni aby se zaujala "MASA". Masa je dycky jednodussi nez Ta mensina. M&M je dnes pro mensinu, graf. nadherny Oblivion pro masu. Logicke hry s nenarocnou grafikou pro mensinu, bezduchy strilecky(mlaticky) pro masu... atd atd (samozrejme se najdou vyjimky)
já zastávám názor notebook na office a práci.

zastavam stejny nazor, ale kdyz si clovek potrebuje odfrknout tak si tam ale i tak neco pusti... hraju na notesu od starych her az po toho nejnovejsiho Stalkera

konzole mi nikdy nesedli, ja jsem zastance mysi :)

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 13 říj 2007 16:10

Solitary píše:konzole mi nikdy nesedli, ja jsem zastance mysi :)


Nesedly ani me, protoze konzole nejsou na fps hry. A nazor - notebook na office tedy nezastavam. Ja zastavam heslo : notebook na vsechno.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 13 říj 2007 19:17

proč by nemohli bejt na fps ? Co já vim tak klávesa a myš se k PS daj dokoupit už od dob PS2 a hitboxy PS2 a PS3 her už taky reagují dle toho kam střelíš. Nevim jak Xbox neměl jsem možnost vidět ani zkusit.
tento účet již není aktivní.

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 13 říj 2007 22:03

Michal27: Notebook na vsechno je takova utopie... uz jsem to jednou psal, napisu to znova "pda nenahradi notebook, a notebook nenahradi desktop" myslim ze to vysvetluje dost. A nezastavam primo nazor notebook pouze na kancelarinu, to ne... akorat to ze notebook neni na hry, herni vykon urcuje predevsim grafika. Ale notebook nemusi obsahovat vykonou grafiku aby se dal oznacit za vykony stroj(vykon je neco jineho nez herni vykon), kdyz budu hodne konkretni tak muzu rict ze my dva mame temer stejne vykony notebook.

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 14 říj 2007 09:24

já si myslim, že jsme tady nadělali brutální OT a úplně to tu zabili, takže bych to dal do smeťáku, stejně je to tu plné tak akorát emocí.
tento účet již není aktivní.

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 14 říj 2007 11:26

Myslim ze se to porad tyka tematu "notebook a hry" takze nevidim duvod... je fakt ze sme se tu trosku chvilema porafali, ale cert to vem


Zpět na „Notebooky a hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů