problém s hlasitostí ve hrách

Notebooky jsou stále výkonnější a tak na nich lze hrát i náročné hry. O své zkušenosti se můžete podělit zde.
Areon
píše často
Příspěvky: 163
Registrován: 05 úno 2013 10:31

problém s hlasitostí ve hrách

Příspěvekod Areon » 15 říj 2015 19:25

Zdravím,

mám MSI GE72 ( https://www.alza.cz/msi-ge72-2qf-229cz- ... 42.htm?o=5) s Windows 10 a mám problém s hlasitostí ve hrách.
V systému mám hlasitost normální, ale jakmile zapnu hru tak je hlasitost o poznání nižší a ikdyž mám ve hrách nastavenou maximální tak to jde tak tak slyšet. Ikdyž nastavím v NB hlasitost tím jezdcem na 100% a notebook řve jak kráva při přehrávání videa i v systému, ve hře je to tak tak normálně slyšet.

Dělá mi to od koupení NB a už nevím co s tím. Má někdo nějakou zkušenost?

Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvekod Chlebovnik » 15 říj 2015 19:49

Nemáš tam nějaký SW "vylepšovátko" zvuku, který se ve hře vypne, protože si myslí, že budeš komunikovat prostřednictvím mikrofonu?
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p

Areon
píše často
Příspěvky: 163
Registrován: 05 úno 2013 10:31

Příspěvekod Areon » 15 říj 2015 20:33

notebook je čistý, mám ho první týden, to s tím mikrofonem mě napadlo.
nastavení ve win 10 je trochu odlišné od mých win 7 co jsem měl, ale odškrknul jsem automatické upravovaní hlasitosti při telefonických hovorech a bez výsledku, jestli tam je ještě něco tak jsem to nenašel.
Možná nějaká aplikace na "zlepšení" zvuku od MSI, ale ještě jsem nepřišel na to co to dělá :-/

Windows 10 je celkově příšernost. Po koupení NB mi ve výchozím nastavení nešel ani vypnout. Po kliknutí na vypnout se mi NB restartoval, cca po 20 restartech jsem se nervnul a vypl to na tlačítku. Posléze jsem koumal diskuze a lidi s tím měli celkem dost problémů, někteří ladili bios, ve snaze to vyřešit. Problém byl vyřešen po odškrknutí zrychleného pouštění systému. (Dodnes nechápu jak toto mohli takto nastavené hodit do prodeje.)

Další věc jsou samoaktivovací nějaká neviditelná spuštěná okna.
Spustím příkladně youtube, hodím si pár záložek spustím nějaké video, pak ho stopnu a občas se jak máte v tom sloupku podobná videa nějaké samo spustí, ale v nějakém neviditelném okně. Slyším že se něco přehrává, ale v záložce to není, nejde to vypnout a musím vypnout celý internet ( nějaké automatické spouštění oken?) To samé v league of legends, zapnu hru a jak tam je ta úvodní obrazovka kde se dá kliknout na představení nových šampionů atd. tak se to spustí samo v nějakým neviditelným okně, slyším jak se video někde přehrává, ale internet není (viditelně) puštěný, žádná záloška ani lišta prostě nic a přehrává se to nevím odkud. Jak je toto možné? Zatím mám s tím systémem jen nervy :D .

EDIT: problém se zvukem jsem nejspíš už vyřešil, snižoval to audio program od MSI (Nahimic audio enhancer). těch programů tam je od MSI celkem dost takže se v tom zorientovat chvíli trvalo, ale u těch vyskakovacích neviditelných oken stále tápu.


Zpět na „Notebooky a hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů