Problém s občasným blikáním displeje

Notebooky jsou stále výkonnější a tak na nich lze hrát i náročné hry. O své zkušenosti se můžete podělit zde.
Flig
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 18 srp 2012 18:33

Problém s občasným blikáním displeje

Příspěvekod Flig » 18 srp 2012 18:54

Dobrý den.
Náhodou jsem narazil na diskuzi týkajících se herních notebooků a tak mě napadlo, že bych možná zde našel řešení.
Vlastním herní Asus AMD A4-3300M APU s Radeonem HD 6650M 2GB. Již od počátku mám problémy s blikáním displeje na ploše. Jde o vodorovné čáry nacházející se pouze v pravém horním rohu. Stane se tak, když hraji hru, a pak ji vypnu. Jakmile naskočí obraz na plochu, tak se objeví blikání. Bohužel se tak děje jen občas, někdy třeba několik dnů je vše v naprostém pořádku, a pak najednou se blikání objeví ve chvíli, kdy buď vypínám hru, nebo měním jas obrazovky pomocí Power4Gear Hybrid. Kvůli tomuto problému byl můj stroj už jednou na reklamaci, jenže tam prý si žádného blikání nevšimli (Buď měli to štěstí, že to zrovna neblikalo, nebo nedostatečně diagnostikovali problém), a tak mi pro jistotu vyměnili displej. Jenže blikání se po nějaké době vyskytlo znova. Zajímavé je, že vždy, když se čárky objeví, tak poblikávají pouze v nejhornější části obrazovky (Když jsem na ploše a není spuštěna žádná složka). Jakmile spustím jakoukoliv složku, nebo internet, tak na bílé ploše začnou poblikávat čáry...a to už po celé obrazovce.
Zatím vše řeším restartem, kdy se obrazovka "uklidní" a vše je v pořádku.
V hrách se čáry nikdy neobjevily. Vliv na výkon nemají, ale jsou otravné.
Prosím co mám dělat, případně co ty čáry znamenají?
Děkuji za odpověď.

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 19 srp 2012 08:02

No herní tento notebook rozhodně není.Jinak bych to dal do servisu.A ještě předtím bych pro jistotu dal NTB do továrního stavu a nainstaloval čisté Windows.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 19 srp 2012 10:44

Priste radim si nechat poradit pri vyberu notebooku.Tohle neni zadny herni notebook.
Kazdopadne radim problem zdokumentovat nahranim na video a pridat k reklamaci.
Asus ROG Strix G18

Flig
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 18 srp 2012 18:33

Příspěvekod Flig » 19 srp 2012 14:08

Děkuji za odpovědi.
Tak myslel jsem si že je herní, páč jsem ho kupoval v kamenném obchodě v kategorii GAME. Hry jako Stalker COP atd, mi šlapou na maximální grafiku bez sekání. ¨
Ještě jednou díky

Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvekod Chlebovnik » 19 srp 2012 14:48

Flig píše:Hry jako Stalker COP atd, mi šlapou na maximální grafiku bez sekání.


Ještě tu o Budulínkovi.

Názor na výkon grafiky ať si každý udělá sám: http://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon ... 962.0.html
Z moderních her na tom nejde plynule na vysoké detaily NIC. Ale tak, když někomu pro "plynulost" stačí 10 snímků za vteřinu... :lol:
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p


Zpět na „Notebooky a hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů