Bulletstorm

Notebooky jsou stále výkonnější a tak na nich lze hrát i náročné hry. O své zkušenosti se můžete podělit zde.
roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 04 bře 2011 19:15

To nejsou o tom nepolemizuji.Ale i tak současné "herní" notebooky zvládnou 99% všech her ve velmi přijatelné kvalitě.A o tom to je,ne?
EDIT:já na svém 2 roky starém Qosmiu spustím všechny novinky minimálně na medium.Jsem spokojený.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 04 bře 2011 19:49

Za 1. notebooky zdaleka ani troku v oblasti procesoru nedotahly stolni masiny. A za 2. je velikananansky rozdil hrat v nejvyssim rozlisenim na nejvyssi detaily. Je velky rozdil mezi high a very high. Ja Crysis na Latitudu taky spustim,ale jeden by zvracel, jak to vypada. A taky je rozdil hrat na funicim notasu, ktery hreje jak hovado, oproti tichemu a chladnemu PC. Proste notebook a hry - to jsem nikdy nepochopil. Jako univerzalni zarizeni to chapu.... asi jako fotak v mobilu...ono to staci, ale na dovolene byste mobilem taky nefotili...a nechapu toho, kdo si koupi notas vyhradne na hry - to je bud ma*gor, nebo se chce chvastat pred kamarady (to jsou ti s uhrovatym celem a smysl zivota maji monitoru sveho notasu..)..

Jen by me zajimalo, jak si prisel na to, ze se jakakoliv komponenta z notebooku muze rovnat PC... Srovnej top segment obou oblasti a uvidis propastne rozdily... A take cenove to bude propastne...
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 04 bře 2011 21:37

Hm..asi jsi neviděl výsledky testů nových mobilních SB CPU,že? (2820QM a 2920XM) V klidu za sebou nechají většinu stolních CPU.Hm a u těch detailů Ultra a High---je vidět,že jsi jen pouhý SNOBek co potřebuje to nejlepší,že? A herní notebook mám proto,že ho přenáším ke známým a tam ho píchneme na velkou TV a bavíme se.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Martyrius
píše často
Příspěvky: 108
Registrován: 27 lis 2010 20:48

Příspěvekod Martyrius » 05 bře 2011 01:08

Michal27 píše:a nechapu toho, kdo si koupi notas vyhradne na hry - to je bud ma*gor, nebo se chce chvastat pred kamarady (to jsou ti s uhrovatym celem a smysl zivota maji monitoru sveho notasu..)..


Doma jsem tak 20% času z celého týdne (a z toho většinu času prospím), jinak jsem na cestách (po budovách univerzity, u přítelkyně, v létě v přírodě, v hospodě, u kamaráda, nebo třeba jen na chatě). A všude chci buď 1)mít možnost si zahrát nové hry (nebo i staré, ale jde o tu možnost)
a
2)a zároveň také mít notebook na hry. Proč ne, na grafárnách co se dávají do notebooků za 15-17 tisíc spustím 90% her na nejvyšší detaily. Ty ostatní také, na slušné detaily.



Hraju často, ale zároveň také často cestuji => chci mít svojí práci u sebe => chci pracovat na jednom stroji, ne na desktopu a notebooku.



No a neméně důležitý důvod. Když si koupím slušný notebook za 15 tisíc (a ta výbava se hodí nejen na hry, ale i na práci, procesor se hodí vždy), tak proč navíc zbytečně utrácet za herní počítač.

Roman to řekl krásně, nejsem snob, abych potřeboval těch 10 (no možná spíš 5%) her hrát na nejlepší detaily. Stačí mi dobré detaily a 1366x768, víc ke štěstí nepotřebuji.

Martyrius
píše často
Příspěvky: 108
Registrován: 27 lis 2010 20:48

Příspěvekod Martyrius » 05 bře 2011 01:14

Michal27 píše:Za 1. notebooky zdaleka ani troku v oblasti procesoru nedotahly stolni masiny. A za 2. je velikananansky rozdil hrat v nejvyssim rozlisenim na nejvyssi detaily. Je velky rozdil mezi high a very high. Ja Crysis na Latitudu taky spustim,ale jeden by zvracel, jak to vypada. A taky je rozdil hrat na funicim notasu, ktery hreje jak hovado, oproti tichemu a chladnemu PC. Proste notebook a hry - to jsem nikdy nepochopil. Jako univerzalni zarizeni to chapu.... asi jako fotak v mobilu...ono to staci, ale na dovolene byste mobilem taky nefotili.

Jen by me zajimalo, jak si prisel na to, ze se jakakoliv komponenta z notebooku muze rovnat PC... Srovnej top segment obou oblasti a uvidis propastne rozdily... A take cenove to bude propastne...



Cenově - ano, rozhodně. Ale výkonostně ne. Notebook nemůže ve výkonu porazit desktop, stejně jako se křivka nemůže limitně sejít s nulou, leda se přiblížit.

A to je ono, notebooky se sakra dobře blíží desktopům. Sandy Bridge to dokázaly.



Jinak funící notebook při hraní her, možná se budeš divit, ale zvykl jsem si na to. Je to pro mě něco normálního. Hraju, větrák naplno. Stejně mám většinu času sluchátka a tak ani nic neslyším, jen teplo hřeje. To není příjemné, ale dá se to.



P.S - Ty jsi chtěl hrát Crysis na notebooku uvedeném v podpisu ?

Stanley.ro
píše často
Příspěvky: 197
Registrován: 28 kvě 2009 21:32
Bydliště: Brno

Příspěvekod Stanley.ro » 05 bře 2011 11:38

Martyrius píše:P.S - Ty jsi chtěl hrát Crysis na notebooku uvedeném v podpisu ?


Za zkoušku nic nedal tak proč ne?
MacBook Pro 13" - Core i5 2.9Ghz | 8GB Ram | Iris 550 | 256GB SSD | Benq BL3201pt

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 05 bře 2011 13:15

Martyrius: U tebe to chapu, je to proste tak, ze hodne cestujes, tak sis koupil multimedialni stroj. A i kdyz vis, ze hrani bude stat za prd, vis, ze jinak to nejde... To pak chapu. Prevazet stolni PC je na nic. Jak jsem napsal: Nechapu ty, kteri chteji notebook vyhradne na hry. A dulezite je to slovicko vyhradne.
Ad2: Ne, opravdu jsem nechtel hrat Crysis na svem notebooku :lol: Ono to se dvema snimky za vterinu asi ani nejde :) Ale jako test zahrivani GK Crysis poslouzil velice dobre.

roman2277: Ano, to jsou vykonne procesory, ale k desktopove spicce je pouze a jen priblizuji. S poradnym stolnim procesorem, ci multiprocesorovym systemem se rovnat nemohou. Navic v desktopu muzes snadno a bezpecne procesor taktovat, protoze ho muzes efektivne chladit a to pak udela rozdil ve vykonu i 20%. Stejne tak graficke karty - s desktopem, kde je napr vice karet zapojeno do SLI atd. A to neni zadny extremismus, kdyz vezmeme, ze herni notebook stoji i 50 000Kc a taky si ho zde nekteri koupi (coz pri vystupnim slabouckem vykonu, nemoznosti upgrade a vubec vsemu krom mobility, ja proste nechapu).. Kdo chce multimedial a obcasne hrat, jasne...beru to..Ale kdo koupi notebook vyhradne na hry s tim, ze jednou chce hrat na koleji, jednou doma, jednou u babicky ... to je tvor slusne receno imbecilni..
Ono to takhle ale vzdy zustane... Notebooky nikdy neprekonaji stolni PC. To je fyzika..a tu neoklames. Az budou notebooky fyzicky vetsi, nez bedna od PC, zmenim sve tvrzeni, ale do te doby se nikdy nestane, ze by jakakoliv komponenta byla vykonnejsi - od grafiky, pres pamet, HDD, RAM...
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

oneill_sx1
píše často
Příspěvky: 298
Registrován: 09 bře 2010 17:12

Příspěvekod oneill_sx1 » 05 bře 2011 19:12

Michal27 píše:k desktopove spicce je pouze a jen priblizuji. S poradnym stolnim procesorem, ci multiprocesorovym systemem se rovnat nemohou.

Na hraní nepotřebuješ i7 @ 5 GHz, notebook s quad SLI doufám neexistuje. Mobilní procesory mají výkon vzhledem k dostupnému grafickému výkonu na hraní naprosto dostatečný (lepší než AMD v desktopu).

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 05 bře 2011 19:14

Hm.,.,ano notebooky nikdy nepřekonají stolní PC.Ale víš proč? Protože za pár let se už stolní PC nebudou vyrábět.Na to bych vsadil krk.Miniaturizaci nezastavíš!
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

oneill_sx1
píše často
Příspěvky: 298
Registrován: 09 bře 2010 17:12

Příspěvekod oneill_sx1 » 05 bře 2011 19:20

Budeme se snad všichni stěhovat do mobilních buněk, nebo proč by měla nastat taková krize?

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 05 bře 2011 19:42

Ne,ne...nikoliv.Jen se od základu změní pohled na domácí PC.Dle mého úsudku budou jen malé krabičky,které budou bezdrátově napojeny na holografickou projekci apod.A pojem výkon úplně zanikne.Toto bude obstarávat celosvětová datová síť.Moje vize.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 06 bře 2011 14:02

Vize hezka, ale fantasmagoria. Bude to tak vzdycky. Leda bychom se dostali na uroven , kdy uz vykon nebude treba. A to jeste dlouho nebude. Pak by miniaturizace mela svuj smysl.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 06 bře 2011 19:17

Michal zase píčuje :lol:
Asus ROG Strix G18

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 06 bře 2011 20:26

Michal27 píše:Vize hezka, ale fantasmagoria. Bude to tak vzdycky. Leda bychom se dostali na uroven , kdy uz vykon nebude treba. A to jeste dlouho nebude. Pak by miniaturizace mela svuj smysl.
Za 10 let se zastav.Uvidíš kdo měl pravdu.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Stanley.ro
píše často
Příspěvky: 197
Registrován: 28 kvě 2009 21:32
Bydliště: Brno

Příspěvekod Stanley.ro » 06 bře 2011 20:43

Když zastává svůj názor tak hned pičuje? :roll:
MacBook Pro 13" - Core i5 2.9Ghz | 8GB Ram | Iris 550 | 256GB SSD | Benq BL3201pt


Zpět na „Notebooky a hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů