Acer 5820TG a chyba GK při některých hrách

Notebooky jsou stále výkonnější a tak na nich lze hrát i náročné hry. O své zkušenosti se můžete podělit zde.
O-Neill
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 25 kvě 2010 23:04

Acer 5820TG a chyba GK při některých hrách

Příspěvekod O-Neill » 02 srp 2010 00:45

Zdravím, nedávno jsem si pořídil Acer Aspire TimelineX 5820TG, primárně pro práci, ale když přijde dlouhá chvíle, rád si na tom zahraju nějakou hru. Poslední dobou mám ale problém, že u některých her je grafika velice špatná. Děje se to jen když mám přepnuto na ATI HD 5650. Pokud přepnu na integrovanou Intel, tak ta sice nestíhá, ale vše se zobrazuje správně. Jedná se například o hry MoH: Airborne, Call of Juarez, The Sims 3.... Při jiných hrách, např Dirt 2, je vše v pořádku. Ovladače jsou aktuální. Mám tam Windows 7.

oneill_sx1
píše často
Příspěvky: 298
Registrován: 09 bře 2010 17:12

Příspěvekod oneill_sx1 » 02 srp 2010 11:22

Ukaž nějaké screenshoty.
Latitude E4310

O-Neill
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 25 kvě 2010 23:04

Příspěvekod O-Neill » 02 srp 2010 19:19

Musel jsem to vyfotit foťákem, do malování to z neznámých důvodů nešlo vložit, ale to hlavní snad vidět je. Jen podotku, že u toho Lord of the Rings to problikává stejně jako u Call of Juarez.

Obrázek
Lord of the Rings

Obrázek
Call of Juarez

Obrázek
The Sims 3

kiposukjange
guru
Příspěvky: 1678
Registrován: 01 lis 2007 17:20

Příspěvekod kiposukjange » 02 srp 2010 19:50

Tak to je buď vadná grafika, špatné ovladače nebo špatně nainstalovaný DirectX. Doporučuji přeinstalovat ovladače na VGA, updatovat DirectX (stáhni si soubou dxwebsetup.exe) a potom, pokud by to nepomohlo, tak přeinstalovat systém, můžeš zkusit i jinou verzi (Vista, XP). Pokud to bude pořád stejné, tak je vadná grafická karta a budeš muset reklamovat.

//Jo a taky bys mohl zkusit sehnat nový BIOS na NTB, sice je minimální šance, že by to pomohlo, ale zkusit bys to měl.
HP 8710p - C2D T7200 2.0GHz, NVIDIA Quadro 320M 256MB DDR3, 4 GB DDR2, HDD 250 GB SATAII 5400ot., 17" WXGA+ 1440x900, Windows 7 Professional x64.

O-Neill
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 25 kvě 2010 23:04

Příspěvekod O-Neill » 18 srp 2010 15:25

Dobrá, takže ovladače jsou v pořádku a aktuální, DirectX přeinstalovaný a aktuální. Na bios jsem se zatím ještě nekoukal a k přeinstalování systému chci přistoupit k jako předposlednímu kroku před reklamací.

Ještě nějaký názor, který by mi mohl alespoň trochu pomoci nebo nějaká rada? Nejde mi do hlavy, že se ten problém vyskytuje jen u některých her a teď se mi stal i u NFS: Shift, který ještě nedávno šel naprosto v pohodě...

Ondr4H
občas něco napíše
Příspěvky: 78
Registrován: 26 črc 2010 12:57

Příspěvekod Ondr4H » 18 srp 2010 18:36

Na bios kašli(Ješte bys nečo potentoval), pošli to na reklamačku at se oni starají.Je to v záruce, no ne?

O-Neill
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 25 kvě 2010 23:04

Příspěvekod O-Neill » 18 srp 2010 21:56

Ondr4H píše:Na bios kašli(Ješte bys nečo potentoval), pošli to na reklamačku at se oni starají.Je to v záruce, no ne?

Tak snad abych odinstaloval všechny ty stažené hry, že? xD

V záruce to samozřejmě je. Je pár měsíců starý. Asi to nakonec bude nejlepší volba no.

Malarki
píše často
Příspěvky: 170
Registrován: 21 kvě 2010 12:26

Příspěvekod Malarki » 18 srp 2010 22:42

O-Neill píše:Tak snad abych odinstaloval všechny ty stažené hry, že? xD


to nikoho v servisu nezajima

Ondr4H
občas něco napíše
Příspěvky: 78
Registrován: 26 črc 2010 12:57

Příspěvekod Ondr4H » 18 srp 2010 23:33

O-Neill píše:
Ondr4H píše:Na bios kašli(Ješte bys nečo potentoval), pošli to na reklamačku at se oni starají.Je to v záruce, no ne?

Tak snad abych odinstaloval všechny ty stažené hry, že? xD

V záruce to samozřejmě je. Je pár měsíců starý. Asi to nakonec bude nejlepší volba no.
No pokud to nemáš přes steam, ale přes warez(Stahneš znova :lol: ) tak ti nic jiného asi nezbude :? .Leda že bys měl žáložní hdd, který je v takových věcech k nezaplacení(4000 kč za 2TB je přijatelná cena za klid a bezpečí, že se datům nic nestane).

Nevím co je pravdy, ale když napíšeš aby ti nic nedělali s daty, tak prý se s nimi nic nestane.

O-Neill
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 25 kvě 2010 23:04

Příspěvekod O-Neill » 19 srp 2010 09:20

Malarki píše:to nikoho v servisu nezajima

Jen abych pak doma nevítal nezvanou návštěvu :-P

Ondr4H píše:No pokud to nemáš přes steam, ale přes warez(Stahneš znova :lol: ) tak ti nic jiného asi nezbude :? .Leda že bys měl žáložní hdd, který je v takových věcech k nezaplacení(4000 kč za 2TB je přijatelná cena za klid a bezpečí, že se datům nic nestane).

Nevím co je pravdy, ale když napíšeš aby ti nic nedělali s daty, tak prý se s nimi nic nestane.

Ne nemám to přes steam, ale externí disk mám, takže z části jsou ty hry na něm a z části na stolním PC, kapacita je dostatečná, spíš jde o tu lennost vyndávat z toho savy a odinstalovávat to.

Nakonec ale asi bude nejlepší řešení na nic nečekat a prostě to donýst reklamovat. Radši to nebudu ani přeinstalovávat, ať si s tím dělaj co chtěj... Při nejhorším mi řeknou, že s tím nemumím a mám jen podělaný ovladače nebo directx.

Ještě otázečka. Jak je to s heslem k uživatelskýmu účtu? Budou se tam připojovat přes něj nebo to nějak obejdou? Jinak předpokládám, že mi to nebudou opravovat tam, kde jsem to koupil, ale pošlou to někam do servisu, že? Jak dlouho to tak trvává? A zaplatil bych za to něco, pokud by byla ta reklamace neoprávněná?

Ondr4H
občas něco napíše
Příspěvky: 78
Registrován: 26 črc 2010 12:57

Příspěvekod Ondr4H » 19 srp 2010 12:19

To by ti měli říct, jestli je to na reklamaci nebo mimozáruční oprava a dají ti vědet jestli ji chceš.

Jinak bych uživatelské heslo zrušil, určitě jim to usnadní práci pokud půjde o nějakou blbůstku přes ovládače.

O-Neill
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 25 kvě 2010 23:04

Příspěvekod O-Neill » 19 srp 2010 18:32

Ondr4H píše:To by ti měli říct, jestli je to na reklamaci nebo mimozáruční oprava a dají ti vědet jestli ji chceš.

Jinak bych uživatelské heslo zrušil, určitě jim to usnadní práci pokud půjde o nějakou blbůstku přes ovládače.

Ok. Předpokládám, že to mám donést v orig. krabici s návodem atd.... No nedá se svítit, zazálohuju co půjde a v pondělí se tam vydám. Nechce se mi v tom už moc hrabat.

O-Neill
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 25 kvě 2010 23:04

Příspěvekod O-Neill » 22 srp 2010 22:42

Tak jsem pracně odinstaloval většinu her a připravil to k reklamaci, načež jsem zjistil, že u Call of Juarez 2 ten problém zmizel, ale u dvou dalších stále trvá. Teď jsem trochu na vážkách, jestli to tam odnášet.

drk22
guru
Příspěvky: 655
Registrován: 24 led 2007 14:19

no

Příspěvekod drk22 » 23 srp 2010 00:11

Ty zblbnutý textury můžou být HW problém, ale taky nemusí, než bych to někam posílal (pokud nemáš NBD záruku) tak bych to testnul. Ať už nějakou online distribucí, nebo reinstalem sytému "na čisto", ideálně na jiný disk (vyměníš hdd zkusíš čistý instal, pokud to nezabere vrátíš starý hdd a reklamuješ).
MSI GT729 (C2Q 9000, ATI HD4850)
MSI GX70 (A10 + HD8970)

O-Neill
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 25 kvě 2010 23:04

Re: no

Příspěvekod O-Neill » 23 srp 2010 08:28

drk22 píše:Ty zblbnutý textury můžou být HW problém, ale taky nemusí, než bych to někam posílal (pokud nemáš NBD záruku) tak bych to testnul. Ať už nějakou online distribucí, nebo reinstalem sytému "na čisto", ideálně na jiný disk (vyměníš hdd zkusíš čistý instal, pokud to nezabere vrátíš starý hdd a reklamuješ).


Já to nebudu nikam posílat. Koupil jsem to normálně v kamenný prodejně, takže je to otázka patnácti minut to tam zanýst a oni ať si s tím dělej co chtěj. Když jsem to dneska zapnul, tak to zase nešlo ani u toho Call of Juarez, takže nevím. Nechce se mi v tom moc hrabat, tak to tam odnesu a při nejhorším mi řeknou, že jsem debil a neumím s tím... Hlavně když to ale pak bude v pořádku. V záruce to ještě je, tak co.


Zpět na „Notebooky a hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů