Gothic 3 a IBM/LENOVO THINKPAD R61

Notebooky jsou stále výkonnější a tak na nich lze hrát i náročné hry. O své zkušenosti se můžete podělit zde.
Yrowen

Gothic 3 a IBM/LENOVO THINKPAD R61

Příspěvekod Yrowen » 19 dub 2008 17:35

Máte někdo zkušenosti jak tato hra jede? Je quadro 140M schopná zvládnout tuto hru?

polo

Příspěvekod polo » 19 dub 2008 17:43

Urciter hej...Ja som to dohral na GO7300 v nastaveni 1280x800 maxialna vykreslovacia vzdialenost , Vegetacia na LOW +efekt owerglov a inac vsetko vypnute a na min FPS tak 15-40 zalezi kde inac nieco dost o tejto hre aj ako upravit nastavenie v registroch aby to slo lepsie atd. http://forum.doupe.cz/viewtopic.php?f=5 ... 104925c23d
Ale az na strane niekde 8 a dalej odporucam precitat, inac odporucam k samotnej hre vsetky patche a potom ti ani velmi casto padat nebude...

tunak
píše často
Příspěvky: 356
Registrován: 07 led 2008 00:06

Příspěvekod tunak » 20 dub 2008 00:23

Koupil jsem hru v Levelu, nainstaloval - a hrát se skoro nedala. na minimální detaily pak vypadá hůř než dvojka. Když to srovnám se zaklínačem, který jde na střední detaily... :roll: o optimalizaci gothicu III by se toho dalo psát...

Nedoporučuju. ostatně mě hra dost zklamala i v jiných ohledech - stejně jako oblivion. Pokud chceš hrát novější RPG, imho nejlepší jsou Zaklínač a NWN 2 a o něco starší Bloodlines. Případně KOTOR. Těším se ale na Mass Effect, ačkoliv sci-fi mě moc nebere.

Jo a dobrý rpg je i Stalker 8)

(Ale mezi moje nejoblíbenější hry patří Fallouti, Planescape: Torment, Infinity engine hry vůbec a Arcanum. Docela mě bavil i Morrowind nebo Gothic II, ale nověější díly jsou pro mě zklamáním. Jen abys věděl, nakolik jsem pro tebe relevantní rádce.)

polo

Příspěvekod polo » 20 dub 2008 00:27

Este by som pridal ze slusni je Titan quest immortal Throne, Hellgate London, Inac Gothic 3 je velmi dobra hra ved mal vacsinou okolo 70-90percent hodnotenie a mna osobne velmi bavil a grafika aj na min vyzera podstatne lepsie ako Gothic 2 , skoda ze je tak zle optimalizovany a priserne zabugovany...
Inac na nvs 140 pri pouziti spravnych ovladacov urcite nemusis mat na min.

kyo
guru
Příspěvky: 1648
Registrován: 04 lis 2007 19:26

Příspěvekod kyo » 20 dub 2008 00:37

zaklínač jde na nvs140 a tp na střední detaily? a na jaké rozlišení ?

jestli má cenu to zkoušet instalovat.. :)
Lenovo Thinkpad R61 - 1680x1050, C2D T7250, 2GB 667mhz, 250GB Seagate Momentus 7200.3, NVS 140m, XP Professional + 3 year carry-in

Yrowen

Příspěvekod Yrowen » 20 dub 2008 08:09

Hehe, tak se Zaklínačem zkušenost zatím žádnou nemám, ale Gothic série je prostě mňamka. Oblivion je taky fajn, ale nějak mi neposkytl ten správný náboj :) Taky je zajímavé, že lidem se slabším hardware, jede Gothic 3 o dost lépe, než lidem s peckou kompem. Ale ne vždy, ono to asi bude hodně o ovladačích a (ne)zasviněnosti systému .... (a štěstí)?

tunak
píše často
Příspěvky: 356
Registrován: 07 led 2008 00:06

Příspěvekod tunak » 20 dub 2008 11:28

Systém mám skoro nový - ergo nezasviněný. Ale Vistu, tam může být zakopaný pes.

Ad hodnocení - ano, měl vysoká, ale mě zklamal, stejně jako Oblivion s vysokými hodnoceními. Za a) - hodnocení se dnes velmi často předplácí 8)
Za b) - příběh Gothicu a jeho prezentace stojí - proti zmíněným hrám - za houby.

Ale netvrdím, že je to špatná hra, jen to, že jsou podle mého v žánru k dispozici mnohem, mnohem lepší tituly.

Ad Grafika - Gothic III na minimální detaily - textury jsou hnusné, vidíš na pět metrů. Gothic II na max. je rozhodně hezčí. Schváně si to zkus.

Kyo - ano, má cenu ho instalovat. 1024x768 roztáhlý na celou plochu, samozřejmě po stranách ořízlou. Dívat se na to rozhodně dá. Mám pocit, že některý věci jsem měl i na high, některý zase asi na low - zaklínač umožňuje pořádně si s tím pohrát. Vypadalo to pěkně, hlavně to ale proti Gothicu byl nebetyčnej rozdíl v jiných věcech - Zaklínač je skutečně intelignetní a skutečně vtipná hra. Gothic je s odpuštěním - pitomej - a že je vtipnej se jen tváří. (No dobře, to hodně přeháním, ale nepamatuju v poslední době na RPG vtipný jako Zalkínač - každopádně ne od dob Falloutů a P:T.)

Duda
občas něco napíše
Příspěvky: 24
Registrován: 06 dub 2008 22:59
Bydliště: Karlovy Vary

Příspěvekod Duda » 20 dub 2008 11:34

No, o kvalitě Oblivionu bych s tebou mohl asi dlouhou dobu polemizovat, podle mě to byla asi jedna z nej RPG (neříkám nejlepší) od dob Diabla 2. Gothic je taky velicě kvalitní počin, až na to, že vývojáři trošku zapomněli na optimalizaci. Myslím, že pokud by byl správně zoptimalizován, jen těžko by se mu hledala konkurence. Jinak porovnání se zaklínačem je poměrně irelevantní, protože se tu bavíme o 2 letech vývoje, což je především v oblasi PC her obrovský skok. Pokud tedy Gothic 3 máme srovnávat s nějakou hrou, tak pouze s Oblivionem, který vyšel asi půl roku před Gothicem. Myslím, že Oblivion ale z tohoto srovnání vyjde, nejspíš jenom kvůli již zmíněné optimalizaci, o něco lépe.

polo

Příspěvekod polo » 20 dub 2008 11:48

Zaklinaca mam a je to celkom slusne co sa tyka tych tzv, vtipnych casti v Gothic 3 to najdes viac nez dost a nemal somto na min a zdaleka som na plnej vykreslovacej vzdialenosti nevydel 5 metrov...Bolo to podstatne viac, A skus ten Gothic 3 aj dohrat a nahrabat tak 77levelov a uvidis ...

tunak
píše často
Příspěvky: 356
Registrován: 07 led 2008 00:06

Příspěvekod tunak » 20 dub 2008 23:41

Duda píše:No, o kvalitě Oblivionu bych s tebou mohl asi dlouhou dobu polemizovat, podle mě to byla asi jedna z nej RPG (neříkám nejlepší) od dob Diabla 2. Gothic je taky velicě kvalitní počin, až na to, že vývojáři trošku zapomněli na optimalizaci. Myslím, že pokud by byl správně zoptimalizován, jen těžko by se mu hledala konkurence. Jinak porovnání se zaklínačem je poměrně irelevantní, protože se tu bavíme o 2 letech vývoje, což je především v oblasi PC her obrovský skok. Pokud tedy Gothic 3 máme srovnávat s nějakou hrou, tak pouze s Oblivionem, který vyšel asi půl roku před Gothicem. Myslím, že Oblivion ale z tohoto srovnání vyjde, nejspíš jenom kvůli již zmíněné optimalizaci, o něco lépe.


Diablo 2 není RPG, to je simulátor destrukce myši v reálném čase.

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 21 dub 2008 12:52

Tjn, a Oblivion bylo zas rozsahle rpg malych rozmeru... :)

Yrowen

Příspěvekod Yrowen » 21 dub 2008 14:22

Myslíš, že malých? Mně to teda přišlo dostačující:) Spíš tam bylo málo života, ale to se taky dalo zvládnout.

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 21 dub 2008 14:46

Tim slovnim spojenim "rozsahle rpg malych rozmeru" jsem chtel rict, ze svet byl sice velky (a hezky zpracovany) ale zaroven to bylo male, protoze ty stovky dungeonu, co tam byly, se prakticky designove opakovali, to same questy, a take opakujici se Oblivion brany. Projit 20 bran, kde te neceka nic noveho... fiiha :roll: , to se chce uz bud hodne nudit, nebo byt vymletej hrac Diabla, kterym nevadi stereotyp. A level scalling monster z toho udelal taktez hru malych rozmeru, tim ze i laciny monstra, napr. ze i usmudlany goblin s rozpadajicim se oblecenim a klackem v ruce, ti mohl namlatit hubu i na velkym levelu se slusnym vybavenim, se docela omezil repertoar monster. Prakticky totiz kamkoliv si sel, si porad musel tvrde bojovat(at uz to byl goblin, minotaur, nebo nejaky sileny reznik = tim se vlastne vymazali rozdili mezi monstry)... ne, ze by mi vadilo bojovani, ale kdyz uz levelujes a jsi lepsi, mel byses lepsi taky nekde citit. Level scalling bych nechal u monster v Oblivionu (tam by to totiz bylo naprosto vhodne), ale kdyz uz potkas nejakou socku v lese ci v (doslova posrany) jeskyni, mel bys byt natolik zkuseny, ze bys nemel mit problem zmlatit nejakyho chudaka s klackem.

nnevimm
píše často
Příspěvky: 245
Registrován: 24 čer 2007 23:22

Příspěvekod nnevimm » 21 dub 2008 22:55

Tjn Oblivion i Gothic 3 docela zklamání. Podle mě zatím nejlepší RPG bylo Gothic I, II . Zaklínač taky ušel, ale na Gothica prostě namá.
MacBook Pro 13" (MID 2010) | Intel C2D 2,4GHz | Nvidia GeForce 320M 256MB | 2 x 2GB DDR3 1067MHz | 250GB 5400ot. | OS X Lion

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 21 dub 2008 23:29

Dle meho jsou nejlepsimi RPG Might and magic 6,7,8... rozsahly svet, originalni dungeony, spousta monster, spousta skillu, neopakujici se questy a prijemne hardcorova obtiznost. Nikdo vam nerekl kde co presne najdete, ani zadne sipky co vam ukazovali kam mate jit.


Zpět na „Notebooky a hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů