Vista contra XP

notebooky MSI a vše kolem nich
darko
píše často
Příspěvky: 198
Registrován: 29 pro 2007 10:52

Příspěvekod darko » 09 led 2008 20:01

jistě,je to pouhá emulace.Skutečné visty jedou naprosto svižně.

lebeda
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 09 pro 2007 12:29

Příspěvekod lebeda » 10 led 2008 19:07

rychlost u VMWaru je podle me zkusenosti skoro stejna s neemulovanym systemem. Co ovsem boli je prepinani mezi systemy - pokud pracujete ale pouze na virtualnim systemu, tak za chvili ani nevite ze se neco emuluje. Jedinym vaznym problemem je vykon emulovane grafiky (co vim nepodporuje ani DirectX 9)

NeoPlex
guru
Příspěvky: 557
Registrován: 13 úno 2007 23:35

Příspěvekod NeoPlex » 10 led 2008 19:54

hlavne me se v emulaci nechytne ani zvukovka.. a ta grafika taky problem.. ten system ani nepozna naitivni rozliseni displeje,takze nelze ani nastavit spravne a tudiz mam mazlej obraz a dalsi vec jedina hw vec co tam funguje je mechanika dvd usb se hlasej pod obyc systemem, ale tak neni to spatna vec je to ciste jen na ozkouseni nejakeho jineho systemu no. sice sem uz s vistamam pracoval,ale co prisel sme na jine veci ete :)
MSI GX600PX -014cz : C2D 7500 (2.6GHz TDE), Nvidia 8600GT 512MB, 2GB ram, 250GB HDD, win XP, 3dmark06 5200+ b. + Thermaltake R150N01 IXOFT Fanless NTB Cooler

Sephinoth
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 10 led 2008 16:21

Re: Vista contra XP

Příspěvekod Sephinoth » 10 led 2008 21:39

darko píše:ježišmarjááá,proč se všichni snažíte narvat XP do notasu,který není stavěn na XP,ale na Vistu.Když čtu příspěvky typu "pomoc,nemůžu najít ovladače" nebo "nejde mi grafika,co s tím",kroutím nad vámi hlavou.
1.Pokud chcete hrát hry (hlavní důvod pro XP),kupte si desktop za zlomek ceny notebooku.
2.Pokud už musíte mít notebook,ušetřete si na herní typ,čili tak od 23 tis.kč, a nebudete mít problémy ani s Vistou
3.Vista je náročná hlavně na RAM.Při současné ceně SODIM 1GB DDR2,
čili kolem 400 kč ,není co řešit.
4.Ani XP nejsou tak super,jednak do nekonečna budete řešit problémy s
ovladači , a také to nepřidá stabilitě celého OS
Mám dostupné dva kompy: desktop s XP a ntb s Vistou home.A jak to tak vidím, XP pujde s domu.Ostatně vzpomínáte na doby, kdy se všichni zuby nechty drželi Win 98 a XP proklínali do nebe?


1. Chci bejt mobilní, notebok kupuji pač pendluji mezi intrakem, školu domovem, nehledne na prednášky bych potreboval 2x dekskop, predražuje se to, podobne jako notebok + deskop
2. tento problém se netejká jenom herních typú, visty sou ládovány i do naprosto nevhodných noťasu typu celeron/512MB RAM
3. beru, to máš pravdu, ceny RAM hoodne zrazil nástup Vist,..
4. Vista taky neni supr, jedinej človek co znám, že je s Vistou spokojenej je mamča, nehleďe na to, že sem se v jej komplu tejden rejpal aby to použitelný bylo (edice home basic na NB HP 530). spomenu príklad za všechny, já fakt nevím čím to bylo, ale když sem nastavil pri instalaci 1 uživatele (ovšemže admin) a to bez hesla, pak kdzž sem v systému chtel neco robit, furt to žebralo heslo!!!
Další co mne fakt na vistách štve je mizerná zpätná kompatibilita, nekeré aplikace nejdou/padají a podobne. XP sou za tu dobu na trhu vcelku odladeny systém, nehlediac na to že Microsoft rve do vist všakovake tie "ochrany duševního vlastnictví" co bych skúr nazval 1 slovem Spyware
A jen taková poznámka, na Invexu predstavovali "Nejvíkonnejší" desktop sveta s procesorem penryn (stánok Microsoftu + nVidie + logitechu + intelu) a pri jeho výkonu spomínali rýchlost bootovani XP, (proč né asi vist, že jo)

NeoPlex
guru
Příspěvky: 557
Registrován: 13 úno 2007 23:35

Příspěvekod NeoPlex » 10 led 2008 21:51

je fakt,ze proste visty jsou novej system co se teprve zahriva a je proste moderni a je to krok dopredu... o tom neni zadna... jenze porad ,ale... je tam spousta vychytavek at uz co se tyka aplikaci, tak i technickych systemovych utilitek (superfetch atd) ale vetsina tehletech urychlujicich veci tam je prave kvuli tomu,ze visty jsou velky a pomaly a proste ZATIM jsou xp rychlejsi a nejake utility navic v nich nepostradam nebo jinak ve vistech sem zatim neuzil (ted nemyslim na mem virtual pc,ale na subnotesu)... ale asi takhle mam tu visty pripraveny na dvd a ve chvili, kdy uvidim,ze je nejak doladili aspon trosku,tak jdou na notes :) je to preci jen krok dopredu a postupem casu se mu stejnak nikdo nevyhne at chce nebo ne... vyjimku budou tvori lide s P2 ci P3 a 512 ramkou :D
MSI GX600PX -014cz : C2D 7500 (2.6GHz TDE), Nvidia 8600GT 512MB, 2GB ram, 250GB HDD, win XP, 3dmark06 5200+ b. + Thermaltake R150N01 IXOFT Fanless NTB Cooler

Sephinoth
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 10 led 2008 16:21

Příspěvekod Sephinoth » 10 led 2008 21:54

Holubrider píše:Já mám logicky rozdelenej hardisk na 3 a žadnejch problemů jsem si teda nevšiml,neměl sem žadnej problem akorat všechno se musi samozřjemně instalvat 2x ,společně použivat jeden program samozřejmě moc nejde.Podle mě je to uplně stejný jako mit win98 a linux nebo XP a 98 .Fakt mi všechny tyhle kombinace nikdy nedělali problem


Já delení disku doporučuji,. sám mám na desktopu cca 10GB xp, 15GB linux, zbytek mám data,.. zvyk z Win98 kdy občas bylo treba formátovat systémový disk, rychlejší rešení než hledat co patrí systému a co su duležite data
Nad rešením XP+Vista+Linux taky uvažuju,.... ono to bejvávali časy, kdy se jelo na XP i 98se, pač nekerá hra šlapala pod jedním, nekerá pod druhým
Problém tohoto kompromisu je jeho cena a taky nárokz na HDD,. u menší diskú by rešení 10GBXP+15-20GBVista mohlo bolet
Mimochodem, mezná nekdo silnej nástroj na delení diskú pro Vistu? kdysi brácha používal Partition Magic, ten ale teď ve Vistách nešel

NeoPlex
guru
Příspěvky: 557
Registrován: 13 úno 2007 23:35

Příspěvekod NeoPlex » 11 led 2008 02:03

ja nevim no a nemuzou se ty systemy mezi sebou brat kdyz na logicky rozdelenym disku bude na C: xp a na D: visty ? nejde mi o kapacitu ani o cenu... spis mi zalezi, jestli se to mezi sebou nepere popripade nedochazi k vetsimu zasirani systemu bud jednoho nebo druheho...
MSI GX600PX -014cz : C2D 7500 (2.6GHz TDE), Nvidia 8600GT 512MB, 2GB ram, 250GB HDD, win XP, 3dmark06 5200+ b. + Thermaltake R150N01 IXOFT Fanless NTB Cooler

vladsoft
píše často
Příspěvky: 141
Registrován: 10 zář 2007 11:50

Příspěvekod vladsoft » 11 led 2008 10:13

Blbost kolko partícii tolko operačnych systemov. Bez problemov každi je ne vlastnom logickom disku tak sa nema čo sťažovať..

NeoPlex
guru
Příspěvky: 557
Registrován: 13 úno 2007 23:35

Příspěvekod NeoPlex » 11 led 2008 11:38

no to jo,ale nebudou se treba prat ovladace? a jeste me zajima jedna vec.. pod xp nainstaluju nevim treba nejakou hru a pod vistou pujde spustit nebo se musi i zvlast nainstalovat pro vistu? dik za info
MSI GX600PX -014cz : C2D 7500 (2.6GHz TDE), Nvidia 8600GT 512MB, 2GB ram, 250GB HDD, win XP, 3dmark06 5200+ b. + Thermaltake R150N01 IXOFT Fanless NTB Cooler

vladsoft
píše často
Příspěvky: 141
Registrován: 10 zář 2007 11:50

Příspěvekod vladsoft » 11 led 2008 12:13

Je to uplne nezavisle nic sa nebude ovplivnovat ten OS neni ziadan ziva bitost co bi nedokazala nazivat vedla druhej ked mas pustenu vistu tak XP je prenu len hromada 1 a 0 a tak isto aj opa+cne . co nainstalujes v jednom pojde v jednom co v druhom tiez iba tam. vynimku tvoria male aplikacie ktore neinstaluju ziadne DLL kniznice do systemu takze ich mozno spustit z oboch systemov.. no napr aj DOOM3 tak isiel ale 90% hier nepojde.

m.rasin
píše často
Příspěvky: 119
Registrován: 05 črc 2007 12:15

Příspěvekod m.rasin » 12 led 2008 13:59

NeoPlex píše:no to jo,ale nebudou se treba prat ovladace? a jeste me zajima jedna vec.. pod xp nainstaluju nevim treba nejakou hru a pod vistou pujde spustit nebo se musi i zvlast nainstalovat pro vistu? dik za info

Nic se nepere, disk je klasicky rozdělenej na dva oddíly jeden XP jeden Vista, pri startu ti to dá vybrat co se nabootuje. Dál ovladače taky žádnej problém, pro XP a pro Vistu se instalujou zvlást, tzn. nabootoješ Xp nainstaluješ vsechny pro XP, zaktualizuješ system resartneš, nabootujes Vistu, zas vsecko naistaluješ a hotovo, v tom není zádnej konflikt. Hry, pokud je nainstalovaná v jednom systému, není podmínka že pojede ve druhým, prostě nějaký jo, nějaký(především ty novější) ne. Případně někdy, když pojede budeš mít defaultní nastavení a žádný uložení, protože je hra nenajde (pokud budou uložený v C:\documets and settings\ , Vista zas používá C:\Users\ nehledě k tomu, že ty disky budou prohozený, v XP bude C ten, na kterým jsou nainstalovaný XP, ve Vistě zas ten, na kerým je Vista.)Ale jediná snad nevýhoda, co jsem pozoroval je, že po delsím používání jednoho systému (např. instalace několika her v XP) se po nabootování Visty stává, že pokud je zaplý indexování, tak disk trochu hrabe, než si oindexuje ty soubory, co ještě vlastně ten "druhej" nově nabootovanej systém nezná. Ale jinak, že by se to pralo to ani náhodou..ovladače vůbec, každej systém má v sobě svý a z toho druhýho systému nikdy nepoužívá..

NeoPlex
guru
Příspěvky: 557
Registrován: 13 úno 2007 23:35

Příspěvekod NeoPlex » 12 led 2008 16:05

supr diky moc :) tohle jsem si presne myslel,ale potreboval jsem jeste takovou tu pojistku,ze mi to rekne jeste nekdo jinej :) jeste jeden dotaz rekneme na C xp a budu mit pak i pristup na disk D? podle me ten pristup bude v poho, akorat jak rikate nebudu moc pouzivat app nainstalovane pod visty tedy na disku D, ale kdyz budu rekneme mit hudbu nebo film na disku D s vistama tak z C disku, kde jsou xp tu hudbu nebo film spustim ze? dekuji
MSI GX600PX -014cz : C2D 7500 (2.6GHz TDE), Nvidia 8600GT 512MB, 2GB ram, 250GB HDD, win XP, 3dmark06 5200+ b. + Thermaltake R150N01 IXOFT Fanless NTB Cooler

m.rasin
píše často
Příspěvky: 119
Registrován: 05 črc 2007 12:15

Příspěvekod m.rasin » 12 led 2008 18:02

Jo u souborů dokumentů, filmů, hudby, obrázků je to jedno. Jde jen o to, že jak některý aplikace nejsou zapsaný do registrů toho konkrétního systému tak někdy blbnou, to znamená, že třeba přehrávač nebude vědět kde vzít kodeky, IM masanger zas nebude schopnej najít kontakty, protože budou v uživatelskejch dokumentech druhýho systému atd. Zas netýká se to 100% aplikací, třeba Infomapu ČR mám nainstalovanou jen na jednom sytému a dá se bez problémů spustit z obou. Ještě jedna taková věc, pokud je systém chráněnej heslem, tak se nedá dostat do C:\Users\.... nebo v XP do C:\Documents and sett.... bez znalosti hesla, ale to asi není problém. Jinak je vzájemně přístup uplně všude. Někdy sem toho i využíval, že když se mi objevil vir v XP a nešel odstranit, protože byl používán, nabootoval sem Vistu a máznul sem ten soubor z Visty a bylo hotovo..ale to je tak rok zpatky, kdy sem chvili experimentoval bez antiviru :D


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů