Vista contra XP

notebooky MSI a vše kolem nich
darko
píše často
Příspěvky: 198
Registrován: 29 pro 2007 10:52

Vista contra XP

Příspěvekod darko » 06 led 2008 22:52

ježišmarjááá,proč se všichni snažíte narvat XP do notasu,který není stavěn na XP,ale na Vistu.Když čtu příspěvky typu "pomoc,nemůžu najít ovladače" nebo "nejde mi grafika,co s tím",kroutím nad vámi hlavou.
1.Pokud chcete hrát hry (hlavní důvod pro XP),kupte si desktop za zlomek ceny notebooku.
2.Pokud už musíte mít notebook,ušetřete si na herní typ,čili tak od 23 tis.kč, a nebudete mít problémy ani s Vistou
3.Vista je náročná hlavně na RAM.Při současné ceně SODIM 1GB DDR2,
čili kolem 400 kč ,není co řešit.
4.Ani XP nejsou tak super,jednak do nekonečna budete řešit problémy s
ovladači , a také to nepřidá stabilitě celého OS
Mám dostupné dva kompy: desktop s XP a ntb s Vistou home.A jak to tak vidím, XP pujde s domu.Ostatně vzpomínáte na doby, kdy se všichni zuby nechty drželi Win 98 a XP proklínali do nebe?

NeoPlex
guru
Příspěvky: 557
Registrován: 13 úno 2007 23:35

Příspěvekod NeoPlex » 06 led 2008 23:33

tohle je trosku offtopic... kazdej ma nejakej duvod proc si vybral takovej a takovej system.... a psat topic na tema s nejakym svym nazorem s tim,ze nechapes lidi co se s tebou neztotoznuji no nevim... ja osobne sem si do noveho ntb nacpal xp. a duvodu sem mel hned nekolik at to byl herni vykon nebo uz jen kompatibilita se SW, ktery rad pouzivam a v posledni rade taky momentalni nedotazenost vist. schvalne rikam nedotazenost ptz mas pravdu,ze casem to bude nej system co predci i xp, ale proc bych si ted na novej ntb daval system, se kterym se budu trapit nekolik mesicu nez bude prvni sp? navic je to jen jeden z duvodu ostatni jsem uz popsal... proste je to vec nazoru a kazdej ma sve duvody proc chce tohle a tohle... btw kdo rikal,ze se pak zpetne system neda vymenit za novejsi az bude dotazene?
MSI GX600PX -014cz : C2D 7500 (2.6GHz TDE), Nvidia 8600GT 512MB, 2GB ram, 250GB HDD, win XP, 3dmark06 5200+ b. + Thermaltake R150N01 IXOFT Fanless NTB Cooler

filletzz
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 04 led 2008 10:46

Příspěvekod filletzz » 06 led 2008 23:49

řekni mi jedinou pro mě užitečnou věc ve vistach co by xp neměly... já zatim (kromě DX10) na nic nepřišel...
z principu si prostě nebudu instalovat něco co pro mě nemá žádnej užitek, jen to žere víc ram a má to hnusný GUI...
a že by s ovladači byl nějaký extra problém se mi nezdá, právě MSI je jeden z mála výrobců co vydavá oficiálně drivery pro XP, mě to dalo jedno odpoledne a na XP mi běží vše...
jistě jednou tam musíme všichni, ale pro mě ta doba přechodu ještě nenadešla...
ThinkPad x201 & iPhone 3Gs

darko
píše často
Příspěvky: 198
Registrován: 29 pro 2007 10:52

Příspěvekod darko » 07 led 2008 11:11

no hnusný GUI má právě XP .Jde vidět že jsi Vistu viděl jen z rychlíku.Já osobně s Vistou nemám absolutně žádné problémy.Už je tu nějaký pátek na to,aby se vychytaly ty největší problémy. Co se týče Ramky,přečti si můj příspěvek ještě jednou.MSI oficiálně NEDODÁVÁ ovladače pro XP do balení k ntb.
Už vidím jak za 4 roky budete všichni nadávat na Win XYZ a držet se Visty jak ho*** košile...

NeoPlex
guru
Příspěvky: 557
Registrován: 13 úno 2007 23:35

Příspěvekod NeoPlex » 07 led 2008 12:42

do baleni s NTB ne,ale na strankach je spolecne s ovladacema pro visty nabizeji,takze to oficielne je..
ja osobne sem mel moznost ozkouset vista na otcovim ntb HP2510p a zadna slava... dokonce otec mel s nima takove problemy, ze kdyz kupoval dalsi HP tenrokrat 15.4 ,tak uz jedine s xp, protoze s vistama mu nechodila spousta veci co potreboval do prace. Jinak co se tyka vzhledu neni to osklivy to ne... ale uz me to neuchvatilo, tak jako kdyz sem poprve videl xp.
zatim vyhody, ktere vidim u vist narozdil od xp jsou to,ze visty maj podporu DX10 (ale to spusta lidi nevyuzije pac pixel sharder4 je mozny jen v nejnovejsich hrach a to az na velke detaily a dnes zahrat si treba crysis na very high moc lidi sanci nema.. nehlede na to,ze to musi byt nvidie 8ckove rady) a druha vyhoda je,ze visty umej adresovat 4gb ram narozdil od xp, ktery umej jen 3gb xp to ani moc teda nepotrebujou kvuli sve narocnosti.. ale i tak nekde se tech 4gb ram dnes uz hodi...
MSI GX600PX -014cz : C2D 7500 (2.6GHz TDE), Nvidia 8600GT 512MB, 2GB ram, 250GB HDD, win XP, 3dmark06 5200+ b. + Thermaltake R150N01 IXOFT Fanless NTB Cooler

Mountin
píše často
Příspěvky: 387
Registrován: 05 srp 2007 15:34
Bydliště: Krkonoše
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mountin » 07 led 2008 13:00

je vidět že prd víš... ani Visty v 32-bit verzy neuměj adresovat víc jak 3,5GB RAM a win XP v 64-bit verzi umí stejně jako jakýkoliv jiný 64 - bit systém adresovat cca 100 EB RAM :roll: :roll:

takže když nevíš neplácej laskavě nebo si di na servery typu živě.cz kde to ostatní nebude otravovat

Sám jsem dlouho spokojeně Visty používal bohužel nevím proč mi v nich přestal fungovat interenet (viděl bych to na problém kompatibility s routerem kterej je novej) a to že to žere o trochu víc RAM.. ano taky je to nový operační systém o 5 let později tak se asi předpokládá že to bude provozovaný na víc RAM, pokud jsi líný a nekoupíš dost RAM tak je to tvůj problém...
Live youre life, like it's youre last day... and then die
FSC Amilo Xa 1526: Tur.X2 TL56; 1024MB RAM; 160GB 5400.0; Go7600 256MB; Microsoft VHP; 17"

fery
občas něco napíše
Příspěvky: 45
Registrován: 13 říj 2007 18:29

Příspěvekod fery » 07 led 2008 13:23

Súhlasím s darko-m. Vistu používam vo svojom desktope k plnej spokojnosti. Nič nepadá, nič nemrzne, nič sa nezasekáva. Nemám najmenší dôvod nadávať. Dcére som kupoval NTB MSI GX610PX. Kúpil som hneď aj Vistu Home Premium 32b. Komplet NTB som nainštaloval zhruba za 30-40 minút a mám pokoj. Všetko funguje tak, ako má! Nechápem ľudí, čo strávia hodiny na Internete hľadaním ovládačov a vypisovaním na diskusné fóra s prosbou o pomoc s ovládačmi na XP. Vista ma stála vo veľkoobchode asi 3000,-Sk. Je legálna, aktivovaná, žiadny problém...

NeoPlex
guru
Příspěvky: 557
Registrován: 13 úno 2007 23:35

Příspěvekod NeoPlex » 07 led 2008 14:30

Mountin píše:je vidět že prd víš... ani Visty v 32-bit verzy neuměj adresovat víc jak 3,5GB RAM a win XP v 64-bit verzi umí stejně jako jakýkoliv jiný 64 - bit systém adresovat cca 100 EB RAM :roll: :roll:

takže když nevíš neplácej laskavě nebo si di na servery typu živě.cz kde to ostatní nebude otravovat

Sám jsem dlouho spokojeně Visty používal bohužel nevím proč mi v nich přestal fungovat interenet (viděl bych to na problém kompatibility s routerem kterej je novej) a to že to žere o trochu víc RAM.. ano taky je to nový operační systém o 5 let později tak se asi předpokládá že to bude provozovaný na víc RAM, pokud jsi líný a nekoupíš dost RAM tak je to tvůj problém...



dobre tak v jedny veci sem se seknul... je fakt,ze pak 64bit umi adresovat i 6gb ram treba.. mi to v tu chvili nedocvaklo..to nic nemeni na tom ostatnim co se tyka vist... a jestli sis nevsiml vedli jsme tu pomerne na urovni vedenou diskuzi a jestli se chces hadat a chovat se jak pubertak, tak si pis jinam ty. na utocne posty tu nikdo neni zvedavej.. muzes si jit na forum s tim tvym siemensem a tady se nam neplet do diskuze
MSI GX600PX -014cz : C2D 7500 (2.6GHz TDE), Nvidia 8600GT 512MB, 2GB ram, 250GB HDD, win XP, 3dmark06 5200+ b. + Thermaltake R150N01 IXOFT Fanless NTB Cooler

Dusho
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 29 říj 2007 22:44

Příspěvekod Dusho » 07 led 2008 16:54

Kazdy kto kupoval notebook, myslim, ze mal zhodnotene pro a proti preco kupit notebook a nie desktop, takze debata kup si radsi desktop ( a nainstaluj XP) za zlomok ceny je uplne odveci.
Co sa tyka instalacie XP na 'vistovsky' notebook, to iste, kazdy ma osobitne poziadavky co potrebuje a ak cokolvek co som doteraz normalne pouzival na XP co i len trosku pokulhava na Viste, tak si tu Vistu nenainstalujem. Takze prosim neodsudzovat prispevky typu 'zhanam XP ovladace'. Odsudzujete i prispevky typu 'ako rozbeham program xyz na Viste' ?
MSI GX600PX | Intel C2D T7500 2.2GHz | Nvidia GeForce 8600 GT | 2 GB RAM | 250 GB HDD
3DMark2005 7404 | 3DMark2006 4067
ASUS G73JH | Intel Core i7-720QM | ATI Radeon HD 5870 | 8 GB RAM | 1 TB HDD
3DMark2006 12436

kyo
guru
Příspěvky: 1648
Registrován: 04 lis 2007 19:26

Příspěvekod kyo » 07 led 2008 17:17

ja taky visty pouzivam k plny spokojenosti.. a obcas i starsi hru zahraju.. ono na nich jde temer naprosto vse.. jen to nechce mit volsovy ruce :)

jinak hlavni vyhoda pro me je vyssi rychlost nebo spis plynulost systemu, vetsi stabilita a celkove vychytanejsi prostredi. kdybych hral vic, bylo by mi to jedno, ale vzhledem k tomu ze 95% casu travim v prostredi OS.. tak je to proste krok kupredu.

z vlastni zkusenosti vim ze na visty nadavaji lide temer jen v tech pripadech, kdy je problem mezi hlavou a obrazovkou. jista nekompatibilita tam samozrejme je, ale bezneho uzivatele se absolutne nedotkne ( kuprikladu emulace spousteni pod jinymi os resi naprostou vetsinu problemu, jenze vetsina lidi o nicem takovem ani nevi.. ) pripadne ti, kteri sice visty nainstaluji ale s klasickym predsudkem kdy kazda novinka je samozrejme hovadina se s chytrymi recmi vraci k xp.. prvne mi prechod na jiny system a zvyknuti si na nej trval cca dva dny..

navic.. nebude to trvat nijak dlouho a visty budete mit v pc kazdy.. ono uplne to same bylo pri prichodu XP a nemyslim si ze by MS vydaval cim dal horsi systemy :P
Lenovo Thinkpad R61 - 1680x1050, C2D T7250, 2GB 667mhz, 250GB Seagate Momentus 7200.3, NVS 140m, XP Professional + 3 year carry-in

lipovcan
píše často
Příspěvky: 206
Registrován: 16 pro 2007 22:59
Bydliště: Kladno

Příspěvekod lipovcan » 07 led 2008 18:00

No ja mám XP a som spokojný, Vistu som vyskúšal a po dvoch dňoch zmazal... hnusný GUI sa dá zmeniť :wink:
Sony Vaio FW31J, Zalman NC-2000, Logitech VX Nano, Windows 7

filletzz
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 04 led 2008 10:46

Příspěvekod filletzz » 07 led 2008 18:38

ovladače jsou oficiálně vydávané výrobcem na webu, to že nejsou na přiloženém CD je věc jiná (ostatně spousta výrobců k ntb žádné CD nedodává a odkazuje na net...)
ano, GUI se dá změnit (taky ho mám v XP změněný), ale celkově se mi takový ten "user-friendly přístup" vist hnusí, je to věc individuální a nikomu názor neberu, stejně tak jak ho nevezmete/nevyvrátíte vy mě...
visty mám k dispozici prakticky zadarmo (ve škole máme licence + CD na Ultimate asi za 400,-), ale zatim nemám důvod proč přecházet na jinej systém a řešit problémy souvysející s přechodem...
ThinkPad x201 & iPhone 3Gs

NeoPlex
guru
Příspěvky: 557
Registrován: 13 úno 2007 23:35

Příspěvekod NeoPlex » 07 led 2008 19:27

filletzz píše:ovladače jsou oficiálně vydávané výrobcem na webu, to že nejsou na přiloženém CD je věc jiná (ostatně spousta výrobců k ntb žádné CD nedodává a odkazuje na net...)
ano, GUI se dá změnit (taky ho mám v XP změněný), ale celkově se mi takový ten "user-friendly přístup" vist hnusí, je to věc individuální a nikomu názor neberu, stejně tak jak ho nevezmete/nevyvrátíte vy mě...
visty mám k dispozici prakticky zadarmo (ve škole máme licence + CD na Ultimate asi za 400,-), ale zatim nemám důvod proč přecházet na jinej systém a řešit problémy souvysející s přechodem...


presne tak ;) sice me visty lakaj,ale proste xp je momentalne lepsi aspon co se do mych pozadavku tyce...
btw na jake skole jsi? :)
MSI GX600PX -014cz : C2D 7500 (2.6GHz TDE), Nvidia 8600GT 512MB, 2GB ram, 250GB HDD, win XP, 3dmark06 5200+ b. + Thermaltake R150N01 IXOFT Fanless NTB Cooler

Radek.n
píše často
Příspěvky: 164
Registrován: 01 srp 2007 00:37

Příspěvekod Radek.n » 07 led 2008 20:40

Taky jsem si dal do notasu Win XP a rozdil ve vykonu ve hrach je hodne znatelny. Mam C2D 2,2Ghz, 2Gb RAM, GF 8400M GS a kdyz jsem na Vistach chtel rozchodit MoH Airborne, ani na nejnizsi detaily nebyla hra hratelna. Ve Win XP mam stredni detaily a hra bezi plynule. Nevim tedy, cim to muze byt, ale znat je to celkem dost..
ThinkPad T400 & R61, Dell XPS M1330

James.Sniper
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 17 lis 2007 10:14

Příspěvekod James.Sniper » 07 led 2008 20:53

Tak já používám Visty a jsou OK (mají své plusy i mínusy oproti XP, ale těch plusů je více), ale na hry je lepší XP.


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů