MSI,KVALITA,SERVIS???

notebooky MSI a vše kolem nich
cosinusx
píše často
Příspěvky: 181
Registrován: 05 srp 2007 09:14
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod cosinusx » 13 led 2008 01:09

Bauvik píše:Tak koukam,ze sou tady hodne rozdilne nazory...

XP není problém rozchodit, ale je nutné do jejich instalace dodat ovladače pro SATA AHCI nebo je provozovat s vypnutým AHCI v BIOSu, viz. např. http://notebooky-forum.notebook.cz/viewtopic.php?t=7564 . A co se týče podpory RAM, maximum je 4GB s novým BIOSem (od verze K a výše), flashování např. viz. http://notebooky-forum.notebook.cz/viewtopic.php?t=6250 .
GX700PX: C2D 1.8GHz, 4GB 667MHz RAM, 160GB HDD, NV8600MGT 512MB
ASUS A3AC: PM 1.73GHz, 2GB 553MHz RAM, 80GB HDD IGMA900

Vikk
občas něco napíše
Příspěvky: 97
Registrován: 25 zář 2007 14:22

Příspěvekod Vikk » 13 led 2008 02:20

matlo píše:Vikk:
stiahni si napr. RMclock, manazer na nastavenie cpu,
ale este znami ma ten ntb, a ked ho zapne do siete tak sa nataktuje na normalnu frekvenciu
inak by sa to malo dat nastavit este v neakych nastaveniach, v paneloch nastrojov a baterka myslim

a reklamacia bola vybavena vratenim penazi, pretoze sa jednalo o neopravitelnu vadu :roll: , idem kupit Toshibu a servis mam hned za rohom...


ako docielim v tom RM clock ( mám tam anj ) aby moj CPU mal stále hodnotu 1800??

matlo
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 27 lis 2007 17:35

Příspěvekod matlo » 13 led 2008 12:35

toto neni moj navod, okopcil som to...
precitaj nastav, a potom uz budes vediet, co a ako... ak nie tak sa este ozvi

Zníženie napätia = ztíšenie notebooku
Úvod

Na úvod by som napísal na čo je to vlastne dobré. Zníženímnapätia sa zníži spotreba a tým aj produkovane teplo pričom sa nezníživýkon to ma potom za následok že ho treba menej chladiť z čoho vyplýva žechladiť je tichší alebo sa menej zahrieva. Notebook je potom tichší, menejhreje a trošku dlhšie vydrží na baterke. Malý domáci server zje menejelektriky a je tichší.Uvediem tu návod ktorý som si odskúšala používam ho na svojom notebooku ktorý je vybavený Turionom ML-34(1,8GHz, 1MB, 35W). Ako program použivam RightMark CPU Clock Utility 2.25 (RM).Veľmi rozšírený je aj Notebook hardware control (NHC) ktorý my neponúkla takémožnosti ako RM ale bude asi lepšia voľba pri nejakom centrino notebooku.

Prvé kroky

RM si stiahneme ( http://cpu.rightmark.org/download/rmclock_225_bin.exe ) , nainštalujem a spustíme. V záložkesettings si zatiaľ nezaškrtneme ani jednu možnosť z Startup options.Klikneme na CPU info. Tam máme informačné hodnoty ako momentalný takt (coreclock, ako rýchlo ide), ako je zaťažený (CPU load, OS load), teplotu procesoru(Core temp.) a ďalšie položky sú pre nás teraz dôležité a to je takámini tabuľka. Prvý riadok je násobič (ako prevodovka v aute) a druhýje napätie procesora, prvý je momentálny, druhý ktory bol keď sa zapol programďalej minimálny a maximálny. Minimálny nebudeme používať ale zaujimavý jemaximálny, nad ten nepôjdeme.

Nastavenie napätí

Klikneme na založku Profiles. Tam máme taký tabuľku. Nechámezaškrtnuté posledné políčko. V mojom prípade 5, násobič je 9a napätie 1,4V. To si znížime tak o 0,1V, klikneme na apply. Nejakozaťažíme procesor (asi najjednoduchšie je pustiť nejaky film a klikať napretáčanie na rôzne časy). Ak zmrzne tak notebook reštartujeme (natvrdo sačasto vypne ak sa dlho podrží tlačidlo na zapnutie), zapneme RM, napätiezväčšime a zase odskúšame dokiaľ prestane mrznúť. Ak nezmrzne tak napätieznížime dokiaľ nezačne mrznúť. Mne sa podarilo znížiť napätie na z 1,4V na1V a podľa jednej z kalkulačky z internetu sa mi znížilaspotreba z 35W na 18W a notebook je oveľa oveľa tichší. Musímupozorniť že ak som si nastavil príliš nízke napätie tak mi notebook okamžitezamrzol ale môže sa správať aj inak že hneď nezamrzne. Mne na 0,975V hneďzmrzne ani ho nestihnem zaťažíť ale na 1V bez zmrznutia kódoval video 12 hodínv kuse.

1. krok máme za sebou. To isté urobíme pre prvý riadoktabuľky v záložke Profiles (u mňa 0, násobič 4, 0,9V) kde sa mi podariloznížiť napätie iba z 0,9V na 0,8V. Teraz si zaškrtneme všetky políčkaa keď máme zaškrtnuté Auto-adjust... tak sa napätia rovnomerne rozvrhnu.Teoreticky by to malo fungovať, ak sme puntičkári môžeme nezaškrtávať Auto... a všetkourobiť ako pre najmenší a najväčší násobič.

Nastavenie profilov

Ďalší krok je nastavenie profilov aby sa nám násobiče peknemenili alebo nemenili. Záložka profilov sa rozvinie do 4 profilov. Mi sa terazbudeme zaoberať položke CPU settings. Sú tam 2 časti, jedna keď ide notebook zozásuvky (AC power) a druhá z batérie (Battery). Všade si zaškrtnemeUse P-state... . Pri Power saving (šetrenie energiou) si zaškrtneme najnižšínásobič, Maximal performance (maximálny výkon) najvyšší násobiča Performance on demad (výkon podľa potreby) si zaškrtneme všetky pričomby som odporučil nastaviť Down transmition interval na vyšší (ja mám 500 pri ACpower) lebo sa mi už stálo že práve kvôli tomu mi blbol film.

Posledne nastavenie

Hlavne veci máme už nastavené. Profily sa menia pravýmkliknutím na ikonku RM (ozubene koliesko) v položke Current profile alejednoduchšie je zaškrtnúť si Enable profiles selection... a po tomto námna to bude stačiť iba jedno ľavé kliknutie. V záložke Settings siv Startup options zaškrtneme obidve položky aby sa RM spúšťal spolus windowsom a minimalizoval sa.

pavel14
občas něco napíše
Příspěvky: 24
Registrován: 30 pro 2007 12:12

Příspěvekod pavel14 » 14 led 2008 18:43

dnes sem byl v jednom obchodu s pocitacema no a chtel sem zeptat na 3ntb (cena) asus,msi,msi. kdyz sem mu rek msi, tak mi odpovedel,ze msi neprodava, ze to pro nej nejsou ntbky. ja si sice myslim ze msi neni zas tak spatny, urcite neni horsi jak asus nebo acer-myslim. no a pak mi jeste zacal rozmlouvat asus (F3KA-AP031) ze prej za tolik nestoji, ze se daj zeptat za min penez to samy a zacal mi nabizet nejaky FSC ze sou rovnoceny s tim asusem a za min ale pritom maj horsi cpu i grafiky.
tak fakt nevim co si mam myslet :(
Je opravdu MSI tak spatny? ja si tedy myslim ze neni ale rad bych slysel i Vase nazory! diky.

matlo
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 27 lis 2007 17:35

Příspěvekod matlo » 14 led 2008 20:58

milion ludi, milion nazorov...
niekto ti povie nico co ten chlapik v obchode, niekto ti povie ze su to dobre ntb... ale kedze je na nich vela ako zlych tak aj dobrych nazorov, myslim ze ak budes mat stastie tak budes spokojny... je to taky maly risk, tiez som to raz riskol a mal som ho tyzden.... ale zase poznam neakych 3 ludi ktory su s msi spokojny, sice jeden uz trpne ze kedy sa mu nieco pokazi...

vladsoft
píše často
Příspěvky: 141
Registrován: 10 zář 2007 11:50

Příspěvekod vladsoft » 14 led 2008 21:06

Kupa NB a maly risk no ked ty pride X tisic ako nic.. pre mna to rozhodne neni nic.. jasne ze sa ti moze podarit ale pri niecom za take peniaze by som sa nato nespoliehal

NeoPlex
guru
Příspěvky: 557
Registrován: 13 úno 2007 23:35

Příspěvekod NeoPlex » 14 led 2008 23:03

hele delal jsem v alze a taky jsem si tam kupoval gx600px a kazdej tam mel na MSI znacku jinej nazor :D jeden technik mluvil tak jako, ze to je neco strasnyho atd.. druhej zas rikal uplne neco jineho...

muj nazor je,ze dnes se spatne NTB nedelaji... a spatnej kus muzete chytnout jak u acer, MSI , tak i u HP nebo Dell... u tech lepsich znacek ta pravdepodobnost muze byt o kousek mensi,ale i tak... sam sem se sektal s takovou peknou veci... pred rokem a pul jsem si koupil acer za 20k a otec HP pavilliona asi za 28... ja pohoda bez jedineho problemu a otcovi se u HP za par mesicu pokazil jeden kloub a to o nej pecoval vic nez ja.. to je proste o nahode...

Jinak co vam muzu doporucit ohledne servisu, tak vadne zbozi noste rovnou do autorizovaneho servisu... kdyz to koupite treba v alze, tak tam se nestane nic jineho nez, ze se to zabali a posle do servisu. Sice vy uz s tim nemate zadne starosti,ale ta reklamace se timhle prodlouzi.. Nejvetsi mazec pak je, kdyz nam do alzy nejakej zakaznik prinesl zbozi mi mu to vzali na reklamaci a poslali do servisu a tam rekli, ze reklamaci neuznaj, protoze tam bylo nejake poskozeni ze strany zakaznika a poslali nam to zpet... Takze to dopadlo, tak ze zakaznik to u nas mel mesic a my mu to museli zase vratit... to pak i ten chudak co vydava reklamace, protoze zakaznik je pochopitelne nastvany, ale to bohuzel neni chyba obchodu... takze rovnou do servisu lidi usetri se cas a problemy :)

jo jinak jestlize kupujete na ICO (tudiz na firmu a odecitate si DPH) tak v tu chvili uz pro vas neplati obcansky zakonik. Ve zkratce co se tyka reklamaci nemate pravo vubec na nic :) takze kupujete-li na firmu, tak opravni doba neni 30 dni,ale 90 a zadne tri opravy a pak vraceni penez,ale oni to muzou opravovat x krat... proste nemate sanci dostat na to dobropis a tudiz penize zpet pri trech reklamacich... to jen takove info, aby ste se zbytecne vyhli problemum :)

jeste jedna vec :) tohle plati obecne pro vsechny znacky,aby si nekdo nemyslel,ze se to tyka jen MSI :))
MSI GX600PX -014cz : C2D 7500 (2.6GHz TDE), Nvidia 8600GT 512MB, 2GB ram, 250GB HDD, win XP, 3dmark06 5200+ b. + Thermaltake R150N01 IXOFT Fanless NTB Cooler

pavel14
občas něco napíše
Příspěvky: 24
Registrován: 30 pro 2007 12:12

Příspěvekod pavel14 » 15 led 2008 17:37

tohle si prave myslim taky, ze je to kus od kusu nehlede na znacku...
ted uz je to stejne jedno kupuju msi gx610px 029cz a doufam ze nebudu mit takovou smulu jako s mobilama tam sem vyzkousel zatim 4 znacky a u vsech sem musel reklamovat:(

edit: tak uz ho mam a doufam ze snad bud v poho :wink:

Agila77.com
občas něco napíše
Příspěvky: 84
Registrován: 23 led 2007 20:54
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

PŘEPÍNÁNÍ REŽIMŮ

Příspěvekod Agila77.com » 02 kvě 2008 09:07

mám notebook MSI EX600X-233CZ i když v zápětí jsem zjistil že maj za stejnou cenu jiný ale s 350GB diskem byl jsem naštvanej. Notebook po rozbalení vypadal fajn před tím jsem měl Acer a to řady 2300. První mě zklamal větrák který začal chrchlat ale není to tak hrozné snad to tak má být zvuk sice nalahodí ale když jsem slyšel nový notebook od Aceru tak to je přímo vysavač.Problém jsem měl menší s ovladačena a vše rozchodit. Pomohlo stisknutí tlačítek ale nápovědu jsem zjistil zde. Poslední problém vidím ale v důležité věci a to PŘEPÍNÁNÍ REŽIMŮ - MONITOR ČI LAPTOP u Aceru se to dělalo stihnutím ctrl+alt+F1 a F2 pro změnu. Také jsem na noteboku pocítil zamrzání stalo se mě to při připojení UTP kabelu a odpojení.
Když jsem ho odpojil vše zamrzlo a to totálně! Připojením opět vše šlo.
Acer TravelMate 2303LCi + NOVĚ MSI EX600X-233CZ
řešil jsem tu problém s zálohováním a PQSERVICE
http://xchat-plzen.wz.cz/gif/acer-20.jpg popis problému


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 61 hostů