flashovani BIOSu

notebooky MSI a vše kolem nich
RamzesII
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 17 led 2007 10:30

flashovani BIOSu

Příspěvekod RamzesII » 13 pro 2007 14:35

Zdravim vsechny,
vim, ze skoro v kazdem foru jste to uz probirali, ale snazil jsem se k tomu dopatrat a informace jsou kuse a mistami neupne(aspon pro mne) na to, ze to neni operace, kterou si jenom tak odskousite a kdyz to nepujde tak jinak. Myslim, ze tohle se da skazit jen jednou.
Poprosil bych, aby jste napsali podrobnejsi postupy pro flashovani BIOSu, lepe receno pro laiky.
Ja sem se pokusel flashnout BIOS pro GX600PX a moc se mi to nepovedlo :!: (stahnul jsem s "global.msi" bios, vypalil ho na CD a po restartu jsem spustil "bat" soubor... a nic..) jsem rad, ze jsem to znovu nejakym zazrakem rozchodil.
Kdo ma nejake odskousene navody tak sem snima. :idea:
MSI GX600PX/Core2Duo 7500 2,2Ghz/2GB RAM/GeForce8600M GT 512MB/250GB HDD/VISTA32

Lada.T
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 25 lis 2007 22:22

Příspěvekod Lada.T » 13 pro 2007 18:51

Cus,to nejses sam kdo by to potreboval vysvetlit,uz sem se na to taky tady ptal jak na to ale odpovezeno me bylo ze si mam precist navod.Skutecne duchaplna odpoved,jako kdyby v navodu bylo neco o upgradu.Nezbyva nez cekat ze nam nekdo vstricnejsi poradi.
MSI M655X-035

impact
píše často
Příspěvky: 101
Registrován: 06 pro 2007 22:21

Příspěvekod impact » 13 pro 2007 19:51

Máš nějaký problém s ntb, který se dá vyřešit flashnutím biosu? Ne? Tak neflashuj! Je to riskantní operace. Není pro laiky.

Co se týče návodu, pravděpodobně se myslí návod na stránkách MSI. Ne uživatelská příručka k ntb.

Jsou dvě varianty, ta jednodušší je flashovat z windows pomocí Live Update.

Ta složitější je flashovat z DOSu, z bootovací diskety, bootovací cd-rom, USB disku nebo něčeho podobného.

Vzhledem k tomu, že nemám Windows (ale Ubuntu 64bit), volil jsem druhou variantu. Odsuď jsem si stáhnul nový BIOS a flashovací utilitu pro DOS.
http://global.msi.com.tw/index.php?func ... od_no=1227 Měl jsem v ntb verzi 1.0něco, takže jsem stáhnul 1.0K.

Následně jsem použil bootovací disketu (tuším, že s FreeDOSem, dá se udělat buď na jiném počítači s windows, nebo odněkuď stáhnout obraz, nebo v emulátoru jako je Vmware), na ní jsem tu utilitu a nový bios nahrál. K notebooku jsem připojil externí USB disketovou mechaniku, dal do ní disketu, nabootoval z mechaniky, pustil flashovací utilitu a počkal, dokud celá operace neproběhla.

Po naflashování je dobré udělat tohle: http://forum.msi.com.tw/index.php?topic=112416.0

Je možné, že při první spuštění bude ntb řvát něco o chybě, je nutné jít do setupu a nahrát defaultní hodnoty a znova resetovat.

Taky jsem stahoval ze stránek WD update softwaru pro pevný disk, který je v notebooku (WD Scorpio), update probíhá podobným způsobem, taky z diskety, ale ukázalo se, že disk už má v sobě nejnovější verzi nahranou.

Vřele nedoporučuji nic z toho dělat a pokud už přece jen, tak ne v mimopracovní dny nebo o svátcích, kdy má servis zavřeno.

RamzesII
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 17 led 2007 10:30

Příspěvekod RamzesII » 14 pro 2007 09:39

Dikes za rady, mne je jasne, ze kdyby bylo vse OK, tak bych se na flashovani BIOSU vyprd, ale mam problem s klavesnici(nekdy jen tak samovolne pri psani na klavesnici, jakoby samo "stlaci" leve tlacitko na mysi a potvrdi neco, kde je prava kurzor mysi) a nekde na foru jsem cetl, ze by to mohhl vyresit novy BIOS. Tak se pokousim to nejak "jednoduse" vyresit. Kdyz jsem mne ACER tak jsem stahnul exe soubor, dal ho na plochu a spustil. Nebyl vtom zadny problem.
MSI GX600PX/Core2Duo 7500 2,2Ghz/2GB RAM/GeForce8600M GT 512MB/250GB HDD/VISTA32

usererror
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 01 úno 2008 17:33

Příspěvekod usererror » 01 úno 2008 18:11

TAk kdyz jsem to delal podle tveho navdu tak mi to napsalo,ze mm zamceny BIOS:(.

Mimochodem jsem take vlastnik GX600PS s XP prof. a za boha nevim jak flashnout BIOS,sice pisete o tom podrobne,ale ja tomu nemuzu prijit na kloub.Poradi mi nekdo jak flasovat,nejradsi pres CMD v BIOSu bych to delal,ale disketovku na zadnem PC nemam,jde to nejak udelat na CD?Navic,kdyz jsem cetl diskuze tak kazdy pouzil jiny ,i kdyz podobny,zpusob a pouzil jinych flashovacich datTtak jsem z toho jelen nevim co pouzit.A kdyz chci pres Live update tak skoncin jen na aktualizaci LA3 a dal se nemuzu dostat.Prosim rad bych pouzil ty 4GB,ktery jsem si uz dopredu koupil.muzete mi napsat na mail nejlepe na sniperdave@atlas.cz a kdo bude chtit tomu to zas preposlu a klido poradim

PS omlouvam se za spamovni!

Holubrider
píše často
Příspěvky: 109
Registrován: 27 zář 2007 12:31

Příspěvekod Holubrider » 01 úno 2008 19:13

ja bych to s tim flasham zas tak nepřehaněl.Ale je neco jinýho flashovat desktop a neco jinýho notes kde je každá chyba tak 4x dražší,vyrobce notesu nepočita s tim že je bude flashovat obyčejný uživatel,narozdil od stolnich kde vyrobci davaji i restore cd pro připadnej navrat a opravu.Takže jestli nemate opravdu nakej problem tak bych to nedelal,myslim že u notesu kde nepřidavate ani neměnite komponenty tak je to zbytečný,chod grafiky ani cpu to nezrychli.Napsal bych navod ale u msi nemam z flashem zadnou zkušenost.

m.rasin
píše často
Příspěvky: 119
Registrován: 05 črc 2007 12:15

Příspěvekod m.rasin » 01 úno 2008 20:01

RamzesII píše:Dikes za rady, mne je jasne, ze kdyby bylo vse OK, tak bych se na flashovani BIOSU vyprd, ale mam problem s klavesnici(nekdy jen tak samovolne pri psani na klavesnici, jakoby samo "stlaci" leve tlacitko na mysi a potvrdi neco, kde je prava kurzor mysi) a nekde na foru jsem cetl, ze by to mohhl vyresit novy BIOS. Tak se pokousim to nejak "jednoduse" vyresit. Kdyz jsem mne ACER tak jsem stahnul exe soubor, dal ho na plochu a spustil. Nebyl vtom zadny problem.

Není to náhodou jen tím, že si při psaní palcem klepneš do touchpadu, taky se mě to stávalo, a trvalo mě, než sem došel na to, že řešení je takhle primitivní..

NeoPlex
guru
Příspěvky: 557
Registrován: 13 úno 2007 23:35

Příspěvekod NeoPlex » 01 úno 2008 21:04

jj taky me to napadlo :) mne se to stava porad :) pisu a nejednou sem jinde :) taky kdyz sme na siti pripojuju ext mys a touchpad pres FN vypnu:) zkus to taky ;)
MSI GX600PX -014cz : C2D 7500 (2.6GHz TDE), Nvidia 8600GT 512MB, 2GB ram, 250GB HDD, win XP, 3dmark06 5200+ b. + Thermaltake R150N01 IXOFT Fanless NTB Cooler

RamzesII
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 17 led 2007 10:30

Příspěvekod RamzesII » 02 úno 2008 10:41

diky panove,
uz som na to prisiel..nahodou....
som si nadaval do blbcov.. :-)
este ze som ho nedal reklamovat, lebo az potom by bola sranda..
by som sa prepadol pod zem.. :oops:
MSI GX600PX/Core2Duo 7500 2,2Ghz/2GB RAM/GeForce8600M GT 512MB/250GB HDD/VISTA32

NeoPlex
guru
Příspěvky: 557
Registrován: 13 úno 2007 23:35

Příspěvekod NeoPlex » 02 úno 2008 11:21

hehe :))) njn husty :) stava se no :) ten touchpad je nalevo zamerne kvuli te numerice co tam je, aby na tom mohli psat i lidi co umi vsema deseti, takze proste ruce musej trosku doleva no :)
MSI GX600PX -014cz : C2D 7500 (2.6GHz TDE), Nvidia 8600GT 512MB, 2GB ram, 250GB HDD, win XP, 3dmark06 5200+ b. + Thermaltake R150N01 IXOFT Fanless NTB Cooler

Holubrider
píše často
Příspěvky: 109
Registrován: 27 zář 2007 12:31

Příspěvekod Holubrider » 22 úno 2008 21:23

UŽ ste na to nekdo přišel ? Volal jsem do servisu protože mi notebook často nenabíhá když ho zapnu a mám ho v nabíječce,řekli že muže být chyba v bisou a mam přeflashovat.Prý to opravdu jde z cd ale nelze použit bootovací soubory co ma nero nebo winXP a Vista.

impact
píše často
Příspěvky: 101
Registrován: 06 pro 2007 22:21

Příspěvekod impact » 22 úno 2008 21:35

Zkoušel jsem několik biosů a žádný tohle neřešil (zapínání s připojeným adaptérem).

Holubrider
píše často
Příspěvky: 109
Registrován: 27 zář 2007 12:31

Příspěvekod Holubrider » 22 úno 2008 21:55

Tobě to se to taky stává ?

impact
píše často
Příspěvky: 101
Registrován: 06 pro 2007 22:21

Příspěvekod impact » 23 úno 2008 18:14

Jo, někdy. Ale nedokázal jsem zatím přijít na to, čím to je. protože někdy se zapne bez problémů a někdy ne. Myslel jsem, jestli to spíš nemá nějakou souvislost s přehříváním.

A ohledně zapínání a vypínání, ještě jedna věc mi přijde divná - někdy když ho vypnu, tak USB porty zůstanou napájené, jindy ne. Taky jsem ještě nepřišel na to, proč.

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 14 bře 2008 00:03

lidi ted se mi stala super vec baterka se vybila a notas nesel nahodit az po tom co jsem vyndal baterku biosu resi to flash?


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů