GX700PX - hardware v XP

notebooky MSI a vše kolem nich
shotek
občas něco napíše
Příspěvky: 24
Registrován: 11 pro 2007 17:43

GX700PX - hardware v XP

Příspěvekod shotek » 12 pro 2007 20:56

Thread o GX700X už je hafo nepřehlednej a člověk tam nenajde co potřebuje, takže jsem si dovolil založit nové téma. Chtěl bych aby se tady řešily problémy se sprovozněním komponent notebooku apod. a ne kde a za kolik je děkuji

Zaráží mě hlučnost ventilátoru. Nic náročnýho na ntb nedělám a přesto hučí jak sviňa. Když dám ruku před ústí z ventilátoru, tak nefouká ani teplej vzduch. Teplota GPU je 64°. Otačky ventilátoru poklesnou jen při restartu než se začnou načítat winy a pak zase fučí naplno. Je to normální? Dík za rady

impact
píše často
Příspěvky: 101
Registrován: 06 pro 2007 22:21

Příspěvekod impact » 15 pro 2007 19:08

Dle mých zkušeností je ventilátor tichý do 50˚C, od 50˚C do 60˚C je to snesitelný a přes 60˚C už jede nahlas. Pořídil jsem si proto k ntb chladicí podložku Thermaltake Tai-Chi M+, která ho zvedne pár cm nad stůl a zespodu přisává studený vzduch a od tý doby mám v klidu teplotu kolem 42˚C CPU (když klesne pod 40˚C tak se větrák úplně vypne) a 50˚C GPU a větráček není slyšet vůbec.

Zkontroluj si, jestli nemáš někde nastavený něco jako maximální výkon a procesor ti nejede pořád naplno. V klidu by se měl sám podtaktovat a pak velmi rychle chladne.

Ale samozřejmě je tu taky možnost, že máš nějaký divný kus a chladič je špatně přidělanej nebo tak něco. Přece jen je to MSI.

shotek
občas něco napíše
Příspěvky: 24
Registrován: 11 pro 2007 17:43

Příspěvekod shotek » 16 pro 2007 22:45

A kolik jsi měl teploty před koupí té podložky? Já mám dle Everestu teploty CPU stabilně kolem 40° a teplotu GPU 63°, když jen pracuji ve winech (office pod.) a když si pustím nějakou hru tak má GPU přes 70°. A je někde v ntb fukce, která zapíná max výkon CPU? Já nic takovýho nezapínal.

impact
píše často
Příspěvky: 101
Registrován: 06 pro 2007 22:21

Příspěvekod impact » 16 pro 2007 22:59

Teplota byla v klidu tak o deset vyší, při hraní kolem 80˚C, rekord byl 95˚C po asi 4 hodinách hraní.

Ty teploty co píšeš jsou OK. Možná jsi jen zvyklý na tichý větráčky. Já mám téměř neustále puštěnou nějakou hudbu a větrák slyším, jen když jí vypnu a vyloženě se na ten zvuk soustředím (a CPU musí mít přes 40˚C samozřejmě, jinak větrák neběží).

Nejsem si jistý, kde je to nastavení rychlosti CPU ve Windows, ale asi to bude někde u power managementu. Ale podle toho co jsi napsal, si myslím, že ti to automatický podtaktování funguje. Kdyby ti jel pořád naplno, tak jsi neustále na 70˚C CPU.

shotek
občas něco napíše
Příspěvky: 24
Registrován: 11 pro 2007 17:43

Příspěvekod shotek » 17 pro 2007 00:33

V biosu je funkce Intel SpeedStep Tech, která právě upravuje výkon dle potřeby a tu mám zaplou. No já měl předtím asus, sice neměl takovej výkon, ale bylo ticho. Zkoušel jsem SpeedFan, že bych ten ventilátor trocha zklidnil, ale marně - vůbec ho nenašel. Ukáže teploty, ale to je tak všechno. Možná by stačil jinej soft, kterým bych tu rychlost reguloval, ale žádnej takovej jsem nenašel.

Skvara
občas něco napíše
Příspěvky: 44
Registrován: 10 říj 2007 11:06

Příspěvekod Skvara » 09 led 2008 20:47

Visty mají možnost napájení a podle toho taky jede CPU... když klikneš na baterku, tak tam máš tři možnosti... :)

je to jenom takové základní, ale něco to udělá... jinak hučí hodně, to jsem si už zvykl taky...
.: MSI GX700PX / 17" WSXGA+ / Core 2 Duo 7300 - 2GHz / NVIDIA Ge-Force 8600M GT / HDD 250 GB :.

shotek
občas něco napíše
Příspěvky: 24
Registrován: 11 pro 2007 17:43

Příspěvekod shotek » 09 úno 2008 22:04

Tak mám asi 3 týdny podložku od Thermaltake TchaiChiM+ a s teplotama to ani nehlo. Pořád stejný. Nevím jak jsi docílil tak velkýho snížení teplot. Podložku jsem si nechal jen proto, že když na ní notebook je, tak se mi dobře píše na klávesnici:)

neoexnet
guru
Příspěvky: 1945
Registrován: 15 zář 2007 23:28
Bydliště: Teplice

..

Příspěvekod neoexnet » 09 úno 2008 22:37

tohle MSI nemá ideálně dle mého vyřešenou výšku nožiček takže se celkem často "plní" větrák humusem .. vřele doporučuji tak 1nou do měsíce čistit ..a pořídit si chladící podložku a nejlépe i jinej notebook já ho poslal po cca 2měsících do pryč .. dle mého je to šit ...
Toshiba R600-10W

polo

Příspěvekod polo » 09 úno 2008 22:51

Ta znacka sa my vobec nepaci pripada my to ako kopa srotu(je to zrejme horsie ako acer ale urcite by som si to kupil radsej ako acer)

neoexnet
guru
Příspěvky: 1945
Registrován: 15 zář 2007 23:28
Bydliště: Teplice

..

Příspěvekod neoexnet » 14 úno 2008 13:32

ehm mezi notebookama se pohybuju, nejsem z těch co dělají závěr na základě jednoho stroje kdyby jsem to vyčíslil tak mi rukama prošlo okolo 20ti MSIček .... a u všech jsem zaznamenal stejné nedostatky .... ty si snad s kvalitou saše svého MSI spokojen, nebo s tím jak se hřeje? ehm .. ? .... zkus ho zvednou za roh jednou rukou ... :D

...to lub: jinak si přečti pravidla fora ... proč píšeš 2přízpěvky pod sebe? nevšiml si si tlačítka "upravit" ? :)
Toshiba R600-10W

swamp
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 15 zář 2007 17:32

Příspěvekod swamp » 20 úno 2008 15:13

nepocul niekto nieco o novych CPU t9xxx?
ci funguju na MSI gx700....teda resp.ci sa planuje bios s podporou?
maju FSB800mhz...takze by mohli ist nie?

shotek
občas něco napíše
Příspěvky: 24
Registrován: 11 pro 2007 17:43

Příspěvekod shotek » 15 dub 2008 20:01

Slááva. Konečně soudruzi z MSI vyslyšeli moje motlidby. Novej bios 3.19 hafo řeší problém s ventilátorem. Už není jak splašenej a neřadí ntb do kategorie středně výkoných vysavačů :) Taky se mi notebook sám od sebe neprobouzí ze spícího režimu a celkově se mi chování zdá lepší. Ale hlavně ten ventilátor :lol: :!: Flash proběhl jednoduše přez utilitu přímo od ami.


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 64 hostů