MSI 710PX-009CZ

notebooky MSI a vše kolem nich
nManJofo
píše často
Příspěvky: 109
Registrován: 21 srp 2007 13:14

Příspěvekod nManJofo » 11 říj 2007 10:54

Na WiFi je Atheros (to je vyrobca) :wink:



Nasiel som inac lepsi program na monitoring CPU - http://cpu.rightmark.org/download/rmclo ... n_upd1.rar RightMark CPU Clock Utility (RMClock). S tym AMD64 Clock utility to zvyklo zatuhnut, no tento program je podstatne lepsi, ma moznost robit si profily vykonu a nastavovat aj frekenvcie, ci dokonca jas displaya. A je zadara. Odporucam :wink:

Jedi_James07
občas něco napíše
Příspěvky: 53
Registrován: 11 říj 2007 17:02

Ati RX690+SB600

Příspěvekod Jedi_James07 » 11 říj 2007 17:07

kde seženu ovladače na tento čipset- ATI RX690 + SB600?(na notebooku MSI GX710PX)? sdamozřejmě pod win xp

nManJofo
píše často
Příspěvky: 109
Registrován: 21 srp 2007 13:14

Příspěvekod nManJofo » 11 říj 2007 18:56

Precitaj si cele vlakno a zistis

Jedi_James07
občas něco napíše
Příspěvky: 53
Registrován: 11 říj 2007 17:02

Příspěvekod Jedi_James07 » 11 říj 2007 19:07

takže de.....

fourthface
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 13 říj 2007 18:38

Příspěvekod fourthface » 13 říj 2007 18:45

Měl bych dotaz ma tento notebook jak PCMCIA tak i Expres card slot?Diky

nManJofo
píše často
Příspěvky: 109
Registrován: 21 srp 2007 13:14

Příspěvekod nManJofo » 13 říj 2007 22:28

Zistujem, ze mam problem s DVD napalovackou. Nie je schopna palit na DVD-R, pouzivam Verbatim 16x media, dam zapisat 4GB subor, napali sa a tvari, ze je setko OK, ale ked sa na medium pozrem zospodu, tak je zapisane len z 1/2 - a samozrejme ze sa z neho neda kopirovat. Skusim naformatovat (bo mam asi dosrateho Nera), ale urobil mi to aj freeware program BWGBurn. Skuste niekto napalit dake DVD na tom

Vikk
občas něco napíše
Příspěvky: 97
Registrován: 25 zář 2007 14:22

Příspěvekod Vikk » 14 říj 2007 13:31

Zistil som že ked mám notebook v elektrine tak mám obraz jasný...
keď h vypnem zo zásuvky aby som si ho dal trebárs na postel tak obraz strašne stmavne a slabo je vidieť..
viem že to má šetriť energiu booku ale ja tam chcem niečo videť...
kde možem nastaviť jas alebo také čosi??pozrel som asi všade a nikde som nič nenašiel :(

nManJofo
píše často
Příspěvky: 109
Registrován: 21 srp 2007 13:14

Příspěvekod nManJofo » 14 říj 2007 16:27

Cez RMClock sa da regulovat aj jas displaya podla profilu

nManJofo
píše často
Příspěvky: 109
Registrován: 21 srp 2007 13:14

Příspěvekod nManJofo » 14 říj 2007 16:29

fourthface píše:Měl bych dotaz ma tento notebook jak PCMCIA tak i Expres card slot?Diky


Len ExpressCard

Mili
píše často
Příspěvky: 104
Registrován: 23 zář 2007 10:43

Příspěvekod Mili » 14 říj 2007 17:05

Vikk píše:Zistil som že ked mám notebook v elektrine tak mám obraz jasný...
keď h vypnem zo zásuvky aby som si ho dal trebárs na postel tak obraz strašne stmavne a slabo je vidieť..
viem že to má šetriť energiu booku ale ja tam chcem niečo videť...
kde možem nastaviť jas alebo také čosi??pozrel som asi všade a nikde som nič nenašiel :(


Je to klávesa FN tu podržíš a myslím F6 nejsem si jist.

Na klavesnici máš modré obrázky když podržíš FN (klavesa v levo dole) a F.. tak tam máš různé funkce zeslabovaní zvuky,jasu vypínaní zvuku a další

Puff
občas něco napíše
Příspěvky: 21
Registrován: 14 říj 2007 19:19

Shrnutí

Příspěvekod Puff » 14 říj 2007 23:11

Zdarec, vidím, že se tady řeší hlavně ovladače, ale přesto se chci někoho, kdo má tenhle kousek doma zeptat na pár věcí:
1) Jaká je výdrž na baterie a jestli má někdo zkušenost se silnější 7200mAh baterií
2) Jaká je kvalita vestavěného repro a jestli má opravdu subwoofer
3) Jak jste spokojeni s provedením (prohíbání, vrzání, nepřesné slícování...) šasi a klávesnice
4) Pokud by mohl někdo napsat nějaké konkrétní fps z určité hry (nejlépe CS:S :-))

Díky moc za informace.

maisner
občas něco napíše
Příspěvky: 27
Registrován: 19 zář 2007 23:48

...add MSI GX710PX-009CZ

Příspěvekod maisner » 15 říj 2007 09:32

Keďže si plánujem aj ja kúpiť tento noťas tak ma velmi štve, že každému tie problémy s inštaláciou winu XP a hlavne ovládačov na grafiku ATI neustále pretrvávajú...tak ma prekvapuje že výrobca AMD/ATI nie je stále schopný zabezpečiť ich bezproblémove fungovanie...veď nechápem prečo by som si mal krvopotne sam editovať ovládače prislúchajúce ku graf. karte ATI HD 2600 v tomto noťasi...keď už to mal dávno mať hotové nejaký ich technik čo má na starosti kompatibilitu s operač. systémami!!! :evil: :evil: :evil: Sa pýtam že načo je do pekla potom ta podpora od výrobcu. A že sa tu nejedná o nejakú malú "firmičku" hovoriť snáď už ani nemusim. Inak grafiky od Ati rada HD2xxx na NB už vonku nejaký ten piatok sú. U Visty by som to ešte pochopil, že tam nie je všetko vychytané do detailov, ale na XP toto všetko bez problémov ísť malo...asi napíšem otvorený list priamo vyrobcovi. :wink:

Inak ak by to niekoho zaujimalo skúste použiť ešte tieto modifikované ovládače čo som našiel tu:
http://www.omegadrivers.net/ati/win2k_xp.php

vilemrott
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 15 říj 2007 09:01

zkušenosti

Příspěvekod vilemrott » 15 říj 2007 18:10

Mám GX710PX-009CZ a byl jsem s ním velice překvapen. Z hlediska designu se mi líbí luxusní povrchová úprava, lesklá černá, na které je tedy vidět každý otisk prstu. Tělo notebooku je pevné, mělo by mít hořčíko-magneziový rám, panty zatím vypadají pevně, lcd ani klávesnice se dle mého názoru neprohýbají. Na klávesnici se píše dobře, možná chce malinko zvyk na krátký pravý shift a klávesu Fn úplně vlevo. Hůře se promačkávají tlačítka u touchpadu. - já stejně používám myš nebo dvojklik na ploše touchpadu. Dílenské zpracování mi přijde velice slušné.

Baterie při šetrném nastavení CPU na 800Mhz, nevýkoného módu grafiky (v režimu napájení u vist) a ztmavení monitoru vydrží asi těch 2,5 hodiny. Na plný výkon ale baterka ubývá před očima :)

Repro mají dle mého názoru lepší zvuk než ostatní NB co jsem mohl porovnat, jsou znát, že jsou 4+1. Subwoofer jakýsi náznak hloubek vyluzuje, spíš bych řekl že dokresluje zvuk aby NB jen nepískal z výskových repro. Jinak 4+1 se asi projeví při připojení externích repro.

Větráček při hře fouká, ale není to nijak nesnesitelné hučení. Výkon se musí nějak chladit. Při nízkém výkonu se větráček lehce otáčí. Disk WD je zticha. Benchmark 58-38 MB/s read SiSandra07

Displej je krásně jemný, až jsem z toho byl překvapen, jak je ostrý obraz (1650x1050) ve hrách má možná malinké zpoždění

První co jsem chtěl udělat, otestovat grafický výkon v 3D mark 05,06 ale bohužel pravděpodobně kvůli ovladačům i 3D marku, který nezná tuhle grafiku prostě nenaběhne, občas visty napíšou že ovladač zobrazení nereaguje a prostě 3D mark nepustí.

Co jsem zkoušel hry, tak Test drive unlim. na 1650x1050 plné detaily hratelné (lehce nižší snímkování), Medal of H. Airbone hratelné, Lost planet DX9 hratelné, DX10 už nezvládá.

Rád uvítám zkušenosti s overclockem tohoto NB.

nManJofo
píše často
Příspěvky: 109
Registrován: 21 srp 2007 13:14

Příspěvekod nManJofo » 15 říj 2007 18:13

2mainsner: Problem je v tom, ze Mobility HD2600 nie je vobec pod XP podporovana oficialne, a pravdepodobne ani nebude, nakolko vsetky booky s nou su primarne urcene pre Vistu. Pochybujem, ze tvoj otvoreny list s tym nieco spravi...


Omegy som uz pozeral...pravdepodobne tu kartu aj podporuju, ale bezim na DNA C7.1 Beta6, co chvila vylezie normalna verzia, tieto Omega su zalozene na starsej C7.9 (inac Omega ovladace pouzivam na desktope uz velmi dlho)

EDIT: v INF subore tych Omega driverov som nenasiel Mobility HD2600 - nepodporuju ich

Straiki
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 17 říj 2007 16:38

Re: Shrnutí

Příspěvekod Straiki » 17 říj 2007 17:28

Puff píše:Zdarec, vidím, že se tady řeší hlavně ovladače, ale přesto se chci někoho, kdo má tenhle kousek doma zeptat na pár věcí:
1) Jaká je výdrž na baterie a jestli má někdo zkušenost se silnější 7200mAh baterií
2) Jaká je kvalita vestavěného repro a jestli má opravdu subwoofer
3) Jak jste spokojeni s provedením (prohíbání, vrzání, nepřesné slícování...) šasi a klávesnice
4) Pokud by mohl někdo napsat nějaké konkrétní fps z určité hry (nejlépe CS:S :-))

Díky moc za informace.


ad1: normální prace + snížení výkonu cca 2-2,5hod :) dle nárčnosti, při hraní to fakt moc nevydrží, radši jsem to ani nezkoušel ;]

ad2: vestavěné repro má opravdu mnohem kvalitnější zvuk než kterýkoliv jiný notebook, ktery jsem měl pod rukama (nejaky Asus, Acer i HP) Co se týče kvality zvuku z výstupu pro sluchátka, tak si nemůžu vůbec stěžovat.. :)

ad3: vše bez problémů (až na ty věčné otisky prstů) :D klávesnice kompletní, tichá, až na Fn úplně vlevo (dá se zvyknout) naprostá spokojenost

ad4: konkrétní FPS.. mám Visty Ultimate a hraju STALKERA na max rozliseni, detaily na Very High a FPS pod 30 nejdou (většinou víc, 30 v náročnějších situacích). Taky jsem testoval HL:Portal, opět vše na maximu a naprosto stejně jsem se s hodnotou FPS pod 30 nedostal, jen si chrochtám. :)

ono to že někdo za každou cenu nechce visty je dle mého názoru zbytečné, tento notebook má plnou podporu pro tenhle systém a má takový výkon, že Visty naprosto s přehledem bez zpomalování utahá. Taky jsem z toho byl skeptický, ale po pomalu dvou týdnech na Vistách jsem MAXIMÁLNĚ spokojen!


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů