GS60 Ghost Pro nebo GS70 Stealth Pro

notebooky MSI a vše kolem nich
Lincoln
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 12 črc 2015 11:14

GS60 Ghost Pro nebo GS70 Stealth Pro

Příspěvekod Lincoln » 12 črc 2015 11:28

Zdravím všechny na foru :wink:

Měl bych takový dotaz na uživatele co mají zkušenosti či se setkali s výše uvedenými typy notebooku.
Obě poslední červencové? verze mají i7 5700HQ, 16GB RAM, GTX 970m, 2xSSD a 1xHDD. Rozdíl je akorát v ulhopříčce a displeji.

Zjistil jsem, že 60ce se prohíbá docela dost víko displeje a není kovové jako u 70ky a také jestli mi někdo může potvrdit či vyvrátit, zdali u 70ky platí že se větráčky zapínají jen při náročnější činnosti? Údajně u 60ky běží pořád, ale u 70ky se zapínají až při hraní či při práci s náročnějšími aplikacemi.

Navíc 70ka ačkoliv je větší je o cca o 4k levnější což moc nechápu :)

Tak pokud máte nějaké postřehy či tipy, tak budu jedině rád. Je to už slušná pálka za notebook, tak bych nechtěl kupovat zajíce v pytli :oops: Nikde v showroomu ho nemají, tak nevím jestli ta 17ka je vážně tak obrovská.

Díky :wink:

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 12 črc 2015 22:55

Právě kvůli hluku, teplotám a nic moc zpracování bych do něj nešel.
Otázka je ohledně kvalit LCD, jestli jde pořád o TN nebo konečně IPS.
Asus ROG Strix G18

Lincoln
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 12 črc 2015 11:14

Příspěvekod Lincoln » 13 črc 2015 07:29

To orgasmic: Toho hluku se právě bojím, a proto jsem zvažoval tu GS70ku i kvůli tomu zpracování lepšímu. V zátěži by mi ani hluk nevadil, ale kdybych vypl hru, tak bych byl rád kdyby se zklidnil, ale díky těm teplotám nevím :). Co se týče displejů, tak je tam akorát napsané u 70ky antireflexní LED, a 60ka je 4K. Tak nevím a nějaký ekvivalent pro tento notebook bys doporučil? Mě se hrozně líbí vzhledově a je dost tenký na to abych ho mohl tahat s sebou, ale ještě teda zvážím :) Děkuji za reakci

vavroň
guru
Příspěvky: 686
Registrován: 01 led 2013 14:03
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod vavroň » 13 črc 2015 09:59

Nějaké poznatky o modelu GS60 se dovíš zde. Osobně jsem měl doma na 3 týdny GS60 2PE (i7 + GTX 870M) a při kancelářské práci jsem o něm prakticky nevěděl. GS70 jsem měl v červené verzi, také na cca 3 týdny půjčený a mé dojmy si můžeš přečíst zde. Větráčky se zapínají při zátěži u obou a až zchladí komponenty pod určitou úroveň (myslím 45°C na CPU), vypnou se. Když se spustí dedikovaná grafika, tak se roztočí druhý a ten jede pořád, aby to uchladil. Osobně bych šel spíš do GS60, protože GS70 je sice relativně lehká placka, ale rozměry krom tloušťky má dost velké a nepřenáší se zrovna jednoduše. Jinak mají teď u MSI akci, že k ntb dávaj rok záruky zdarma.
NB: MSI GX660 (stock + i7 840QM & 8GB RAM), MSI GS70 2QE (i7 4710 MQ + GTX 970M)
PC: i7 6900K + MSI GTX 1080..

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 13 črc 2015 11:27

Měl jsem kdysi GS60 a přišel mi dost hlučný*. Asi to bude individuální, ale mám pocit, že při běžný kancelařině to mělo skoro pořád nad 45°C, takže se ventilátor už v podstatě nevypínal.

*) Hlučnější než Aspire V15 Nitro, ASUS G550/551 a Lenovo Y50
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

pavlis42
píše často
Příspěvky: 129
Registrován: 17 črc 2014 13:58

Příspěvekod pavlis42 » 13 črc 2015 18:09

u me GS60 se vypina pouze GPU fan ktery pri normalni praci nebezi. CPU fan bezi porad s min. otackama cca 2800 u me. Pokud ses zvyklej pracovat pri uplnem tichu tak jeho hluk muze vadit, jinak ale zanikne v ostatnim hluku, ja o nem pri zakladni praci nevim. Pri zatezi to zalezi na vykon. rezimu a narocnosti. Pri max rezimech je to slusne letadlo, ale vzhledem k vyssokemu vykonu nebezim temer nikdy na max.
A je to samozrejme dan za lehkost a tenkost. Samozrejme to nemuze byt tissi nez o 0,5kg tezsi ntb. Je to otazka preferenci. Zpracovani tela je vyborne, viko je tenke takze pruhybu asi tezko zabranit.
MSI GS60 2QE-026CZ Ghost Pro 3K (970M)

David90
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 24 črc 2014 02:18

Příspěvekod David90 » 13 črc 2015 21:57

Mám GS60 už téměř rok a spokojenost. Určitě bych jej doporučil. GS70 mi už přišla dost rozměrná. I pro GS60 jsem musel koupit batoh pro 17 palcové notebooky, holt široké rámečky okolo displeje.

Moje verze s gtx860 měla nonstop běžící větráček u CPU, což se mi podařilo vyřešit nahráním upraveného EC firmware. Takže mi teď GS60 běží při kancelářské práci naprosto potichu a jen jednou za čas "ochlazuje" CPU.

Co se týče zpracování, tak mám jen minimum výhrad. Vše sedí, nikde nic nevrže, konektory v bezvadném stavu. Přežil i několik rozebrání (přidání SSD, přepastování, čištění od prachu). Kryt displeje je sice pružný, ale nevidím to nijak dramaticky (nemohu to ale pořádně posoudit, GS60 přepravuji v pouzdře a polstrovaném batohu).

Navíc mám i kladnou zkušenost s reklamacemi (byť to trochu trvalo) a vše bez problémů. Takže za sebe bych jej doporučil, ta dvě kila váhy a výkon jsou bezkonkurenční.

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 13 črc 2015 22:48

Asus ROG Strix G18

Lincoln
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 12 črc 2015 11:14

Příspěvekod Lincoln » 18 črc 2015 16:54

Předem se omlouvám za odezvu, ale nebyl jsem vůbec online pár dní
:oops:
To vavroň: Pročetl jsem a děkuji za poznatky. Já v tichosti doufal, že u těch novějších verzích právě bude už něco vylepšené.

To swarm: Toho se právě hodně bojím, že se to vypínat nebude. Já na hlučené notebooky nejsem vůbec zvyklý. Díky za příklady.

To pavlis42: Tak takhle to je! Super to jsem potřeboval vědět. Já nejsem zvyklý vůbec na nějaký hluk z notebooku. Stačilo mi kdysi HP a nechci aby se situace opakovala. Při hraní očekávám, že to už bude hučet. Díky moc za vyčerpávající odpověď.

To David09: Wow hustý, takže by to mohlo fungovat i u té nové verze. Sem tam, že to foukne nevadí. A to si nedostal k tomu ten jejich obal nebo ten stál za prd na přenášení? Já ho budu přenášet poměrně často. Rád také slyším, že reklamace jsou v pohodě. Toho jsem se taky bál. Teď jsem tedy opět nakloněn zase k té GS60ce. Děkuji za recenzi :)

To orgasmic: Ou tak ten XMG P505 vypadá hodně dobře i když ani ten Eurocom jak na to koukám. Tak já myslel, že se rozhoduji mezi 2ma MSI a nakonec že bych vybral ještě některý z těch Tvých na doporučení? :D Jdu si vygooglit nějaké info. :) Paráda díky moc

David90
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 24 črc 2014 02:18

Příspěvekod David90 » 18 črc 2015 17:59

Je možné, že to bude časem i pro novou verzi (nebo už je, nehledal jsem to). Když jsem kupoval ten svůj, tak již byl nějakou dobu na trhu a díky tomu i řešení určitých problémů. Jinak ten odkaz, kde jsem našel návod na úpravu EC firmwaru je tady http://forum.notebookreview.com/threads ... 9/page-467 . Jen je potřeba se tím prohrabat. Ten poměr času, kdy jede a nejede větrák CPU je zhruba 1:3. Občas mi vadilo i tohle "málo", ale asi jsem si už zvykl a klady v podobě váhy, displeje, výkonu a kvalitní klávesnice vše vynahradily. Ale při extrémní citlivosti na hluk bych doporučil asi jiný notebook.

Ještě dodatek k reklamacím - nejednalo se o drobnosti. Jednou šlo o špatně fungující mezerník (výměna kompletního dolního šasi) a podruhé a problémy s displejem (také výměna).

Jinak pouzdro jsem k tomu dostal. Je kvalitní, dobře udělané, jen tam mohli dát něco pro lepší přenášení, abych to mohl chytnout jako klasickou tašku. Proto jsem zmiňoval ten batoh, do kterého se mi vleze ještě něco navíc.

Lincoln
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 12 črc 2015 11:14

Příspěvekod Lincoln » 25 črc 2015 12:14

David90: Naprosto vyčerpávající. Děkuji za odkaz a informace. Ještě to zkusím porovnat s Asusem ROG 501 (i když bohužel nemá 970M) a něco už vyberu :)

Děkuji všem za pomoc :oops:


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů