MSI GX660 - vysoké teploty

notebooky MSI a vše kolem nich
Elvis1111
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 29 kvě 2014 23:05

Re: MSI GX660 - vysoké teploty

Příspěvekod Elvis1111 » 29 kvě 2014 23:23

Dobrý den, podle toho co se tu dočítám, bych to viděl na vadnou heatpipe na chladiči GPU. Je totiž možné že teplota chladiče blíže k ventilátoru jeden konec heatpipe má značně odlišnou teplotu (nízká teplota) než druhý konec chladiče blíže čipu GPU (druhý konec heatpipe - vysoká teplota) Prostě na obou koncích by měla být teplota téměř stejná rozdíl max. cca 1°C. Ještě otázka, když jste vyměňoval pastu, měnil jste ji i na čipsetu? Nebo jste na něj prostě zapomněl, to by mohl být další důvod. Na youtube jsem viděl postup, jak vyčistit tento model a hlavní věc taky napastovat čipset nikdo moc neřeší, každý vidí jen CPU a GPU. Tak to zkuste a dejte vědět.

S pozdravem E.

djbrko
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 27 kvě 2014 19:33

Příspěvekod djbrko » 31 kvě 2014 11:46

Výměna pasty se určitě provedla na chipsetu. CPU byl napastován již předtím, ale jelikož tento model notebooku má rozdělené chlazení CPU a GPU (pokud to teda dobře chápu :) viz obrázek) tak se oddělávala a pastovala pouze GPU oblast a u CPU mám krásné teploty pod 50 °C. Je možné, že by se nějak poškodila ta jedna heatpipe? Stále mi ale nejde do hlavy, proč při žádném náročném provozu to topí jako blázen a při zátěži grafiky to spadne :(

Obrázek

Elvis1111
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 29 kvě 2014 23:05

RE přehřívání

Příspěvekod Elvis1111 » 01 čer 2014 22:19

Dobrý den, máte tu fotku svého notebooku. Jak vidím na obrázku máte zvlášť chladící okruh na CPU a zvlášť chladící okruh GPU. Jediné co je vzduchově spojuje je prostor ventilátoru. Ověřil bych si teploty obou chladičů fyzicky a to vždy na obou koncích - jeden konec žebrování chladiče (ventilátorový prostor) a druhý konec co nejblíže k čipu (patice CPU či GPU)
Dobré je použít nějaký bezdotykový nejlépe laserový teploměr nebo alespoň teploměr na multimetru. Vše měřte kdy je počítač v klidu nebo ho uveďte do režimu úspory energie, ať počítač zatím netrápíte.

Zde uvedu příklad správného chlazení:


teplota CPU čip = 40°C, CPU žebrování = 38°C ~ 39°C

teplota GPU čip = 55°C, GPU žebrování = 53°C ~ 54°C

--------------------------------------------------------------------

teď uvedu příklad vadného chlazení

teplota CPU čip = 40°C, CPU žebrování = 38°C ~ 39°C

teplota GPU čip = 80°C, GPU žebrování = 53°C ~ 54°C

Tady je ten rozdíl, kdy je poškozená heatpipe trubice na chlazení GPU.

Mimochodem ještě jedna důležitá věc, tím že si fyzicky ověříte teploty chlazení je poté porovnejte s teplotami na nějaké utilitě třeba AIDA, teploty se samozřejmě budou kapánek lišit v chybovosti měření. Rozdíl mezi fyzickými a softwarovými by neměl být větší než 5°C.

Až naměříte ty teploty, tak mi dejte vědět.

S pozdravem E.

Elvis1111
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 29 kvě 2014 23:05

RE přehřívání notebooku

Příspěvekod Elvis1111 » 03 čer 2014 11:14

Dobrý den, můžeme se domluvit, že bychom se na ten notebook podívali spolu. Jsem z Prahy. Rovnou by jste věděl na čem jste.


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů