MSI GX70

notebooky MSI a vše kolem nich
orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 06 srp 2013 12:54

To nebylo na Tebe :wink:
Asus ROG Strix G18

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 06 srp 2013 12:58

Aha,tak to ano.Ovšem nechápu proč tyto výkonné grafické karty vůbec testují v rozlišení 1366x768 a nižším.To nemá logiku.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 06 srp 2013 13:03

Tak zrovna u tohoto notebooku to logiku ma :lol:

To by v tom pak meli pekny bordel, kdyz by netestovali ve stejnych nastavenich.
Asus ROG Strix G18

drk22
guru
Příspěvky: 655
Registrován: 24 led 2007 14:19

no

Příspěvekod drk22 » 06 srp 2013 13:08

Oni prostě mají nějaké nastavení aby to mohli srovnávat s ostatnímu NB. Pro mě je důležitější že si to prostě nastavím tak aby to jelo v pohodě, to že to ve dvou třech případech nebude ulra, případně ani high je mi šumák.
MSI GT729 (C2Q 9000, ATI HD4850)
MSI GX70 (A10 + HD8970)

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 06 srp 2013 13:16

Btw rozlišení na procesor nemá žádný vliv jako snad jediný z parametrů. Pokud hra nestíhá kvůli procesoru, s nižším rozlišením bude mít identické fps.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

drk22
guru
Příspěvky: 655
Registrován: 24 led 2007 14:19

no

Příspěvekod drk22 » 06 srp 2013 13:31

Hra která nestíhá je assasins creed 3, všechny ostatní takové drastické problémy nemají, stačí "poštelovat" nastavení dolů a bavíme se jen o pár titulech.
A assasins creed blbne ne kvuli slabému procesoru, ale kvuli tomu, že je blbě naprogramovaná/optimalizovaná vůbec. Na fórech lidi brečí, že se jim to seká s desktopovým i7 na 4,5GHz...
MSI GT729 (C2Q 9000, ATI HD4850)

MSI GX70 (A10 + HD8970)

vavroň
guru
Příspěvky: 686
Registrován: 01 led 2013 14:03
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod vavroň » 07 srp 2013 22:25

Notebook mám doma na nějakou dobu půjčený, nejedná se o můj vlastní. Postupem času zde budu přidávat další a další postřehy a zkušenosti. Jelikož již vyšlo několik recenzí na renomovaných webech českých či zahraničních, kde jste si již mohli přečíst všechny více či méně důležité informace, zaměřím se hlavně na hry a každodenní soužití s NB. Pokud vás něco zajímá, napište. A teď už se na to vrhneme a začneme unboxingem.

Notebook přišel pečlivě zabalen do 2 krabic, kdy první již měla na sobě známky mnoha převozů.
Obrázek

Krabice druhá již byla o poznání zajímavější.
Obrázek

Koukl na mě přebal s motivem hry Crysis 3, jejíž kupón ke stažení je k nalezení uvnitř.
Obrázek

Pod tímto přebalem objevíme aktuální motiv Gaming řady notebooků od MSI.
Obrázek

Koukněme se na obsah balení. Krom samotného NB zde máme návody, informace o záruce, DVD s ovladači, erb jako samolepku na NB, podložku pod myš, kupón ke stažení Crysis 3 a samozřejmě zdroj.
Obrázek

Nyní už k samotnému notebooku. Prvně jej uvidíte zabalený v látkovém obalu.
Obrázek

Zde již v celé své kráse.
Obrázek
Obrázek

Velikost 180W PSU v přirovnání k DVD obalu, které i s přívodním kabelem váží přesně 1,036kg, což dohromady s 3,7kg notebooku dělá z tohoto macka manažera vyhledávající zadní sedačku auta.
Obrázek

A na závěr srovnání s předchůcem.
Obrázek


Za těch pár hodin, které jsem zatím s NB strávil instalováním, sledováním videí na YT, čtením článků a psaním jsem postřehl několik zlepšení oproti mému stávajícímu GX660:

matný displej s rozsáhlým nastavením jasu - hlavně nejnižší poloha je velkým zlepšením + plynulý přechod se mi také líbí více než skokový
klávesnice a touchpad - další velké zlepšení
hliníková úprava v oblasti pod klávesnicí
To je prozatím vše, postupem času budu přidávat výsledky testů her a další zkušenosti. Omlouvám se za trochu horší kvalitu fotek, nemám nyní bohužel k dispozici kvalitnější fotoaparát :oops:
NB: MSI GX660 (stock + i7 840QM & 8GB RAM), MSI GS70 2QE (i7 4710 MQ + GTX 970M)
PC: i7 6900K + MSI GTX 1080..

drk22
guru
Příspěvky: 655
Registrován: 24 led 2007 14:19

zajímavé

Příspěvekod drk22 » 07 srp 2013 23:05

Zajímavé ja ten obal na monitor měl v bílé barvě a navíc jednu hru (nějaký sleeping dogs). Jen pro přehled crysis3 vyžaduje aktivní připojení na internet minimálně při spuštění. Tu druhou blbost jsem nezkoušel instalovat, oboje je třeba stáhnout přes internet (několik GB).
Jo a to logo na víku svítí, ale naštěstí je to jediná svítící okrasa.
MSI GT729 (C2Q 9000, ATI HD4850)

MSI GX70 (A10 + HD8970)

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 08 srp 2013 09:12

Spise bohuzel je to jedina okrasa (klavesnice nesviti) :lol:
Asus ROG Strix G18

vavroň
guru
Příspěvky: 686
Registrován: 01 led 2013 14:03
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod vavroň » 15 srp 2013 00:25

Teploty – celkově má procesor teploty docela vysoké i při brouzdání po webu, při teplotě 25°C v místnosti se dokáže dostat až k 55 stupňům, což automaticky spouští větrák na větší otáčky a NB je tak zbytečně více hlučný i při nenáročných činnostech. Škoda že zde neimplementovali Coolerbooster 2 z nových GT modelů.
Zvládání multitaskingu – 4 záložky v Chrome, 2 aktivní stahování přes Steam, zapnuté programy Fraps, HwiNFO, Steam, Teamspeak 3 a k tomu hraní Doty 2 dokázalo snížit FPS ve hře z průměrných 50 na 35-40, ve větším teamfightu dokonce 2x padly až pod hranici 25ti. Latency přitom nebylo nijak vysoké (76ms). Další co mne zaráží je doba spuštění Správce úloh. Po stisknutí klávesové zkratky Ctrl+Shift+Esc musím čekat 10-20 sekund než se objeví okno. Další spuštění je již okamžité, ale to první..
Konstrukce – již jsem jej několikrát přenášel mimo domov a nebojím se jej nést v jedné ruce. Nikde nic nevrže, vše působí velmi pevným a kvalitním dojmem.
Klávesnice – čím dál tím více si ji chci přemontovat do svého NB, nikde žádné prohýbání, pazvuky či jiné nepříjemnosti. Pokud se někomu na předchozích modelech psalo hůře jako mě nebo tady romanovi, ten posun k lepšímu je opravdu znát, ač vypadají klávesnice prakticky totožně
Displej – matná úprava je v těchto dnech opravdu skvělým pomocníkem, rozsah nastavení jasu od „vidím téměř prd“ až k „svit slunečního paprsku v poledne“ vyhoví všem
Kontrolka v zapínacím tlačítko – v noci při vypnutých světlech a minimálním jasu displeje dokáže být lehce otravná, zvláště čtete-li u filmu titulky
Výdrž na baterii - další z příjemných překvapení, není problém se dívat 3,5 hodiny na filmy/seriály s jasem na 2/10 a hlasitostí 30 se zapnutou wifi.
Windows 8 – ač na něj dost lidí nadává, já mu přišel na chuť po půlhodince. Hodně se mi líbí rychlost zapnutí (13-18 sekund do zobrazení přihlašovací obrazovky) a ani metro není nejhorší. Naopak mě štve, že dost funkcí je zavázáno nutností vytvořit si účet.

Zatím poslední zkušenost: Potřeboval jsem obnovit systém k dřívějšímu datu. Po chvilce hledání a klikání jsem našel tuto utilitu a spustil jí. Trvalo neskutečných 35 minut než se počítač obnovil. Ovšem co následovalo pak bylo ještě horší. Už start byl asi 3x pomalejší než obvykle a dával tušit nějaký problém. Neustále svítila (neproblikávala, ale permanentně svítila) kontrolka činnosti procesoru a celý NB byl na tom rychlostí jako 386ka. Chtěl jsem se přes správec úloh podívat co procesor tak vytěžuje, ale po 15ti minutách čekání na jeho spuštění sem to vzdal. Po pár restartech se situace vůbec nezměnila, takže následoval pokus číslo 2 s obnovením systému k času před prvním obnovením, po jehož dokončení (čas jsem tentokrát nesledoval) se vše vrátilo do původního stavu.

Testování her
Ač jste již mohli testy her číst v recenzích, sám jsem jich chtěl pár vyzkoušet. Vzhledem k recenzi na NTBCHECK, kde testovali se základními ovladači, jsem nainstaloval poslední vydané beta drivery (13.8.), které fungují dobře, jen se mi nezdá jejich výkon v Battlefieldu 3 (z toho důvodu jsem taky dělal onu „úspěšnou“ obnovu systému). Testoval jsem vždy v plném, FullHD rozlišení pomocí vestavěného benchmarku nebo Frapsu (výsledek vždy ve formátu minimální/maximální/průměrné FPS). Taky se pokusím vyhrát si s nastavením detailů grafiky a nenastavovat jen presety.

Torchlight 2 – kreslenější,barevnější a levnější diablovka, nastavení vše max krom vypnutého Vsync. FPS 0/79/51,2

NFS Most Wanted 2012– konzolový port kvalit stejných jako bylo GTA IV před všemi patchi. Jakékoli nastavení grafiky krom vyhlazování nemá vůbec žádný vliv na zlepšení/zhoršení výkonu. Testoval jsem frapsem, metodou dle NTBCHECK a dále projížďkou po městě, kde fps padají rychlostí blesku. Závěr je takový, že pokud byste rádi stabilních 30 FPS kdekoliv a kdykoliv (i tak se vždy najde místo kde se hra sekne), maximální nastavení je vše low/off a střední detaily geometrie, vfx a odrazu. Cokoliv nad toto nastavení začne při průjezdu městem nepříjemně otravovat trháním a ztěžovat už tak debilní jízdní model.

GTA IV + EFLC – nejznámější městská akce, která se po všech patchích (GTA IV 1.0.7.0, EFLC 1.1.2.0) dá jakžtakž hrát. Benchmarky se mi nelíbily a tak jsem testoval frapsem všechny 3 první mise (základní GTA IV, The Ballad of Gay Tony a The Lost and Damned) a následně jsem ještě pojezdil 2-3 minuty po městě v provozu hustém jako ve špičce v Londýně. Nejlepších hodnot dosáhl přídavek The Lost and Damned, jehož „zrnitá“ grafika asi trochu pomohla.
Obrázek
GTA IV – 14/39/24,9
TBOGT – 22/40/31
TLAD – 23/46/32

Saints Row: The Third – ztřeštěný klon GTA je plný výstředností. Testováno frapsem, při zobrazeném nastavení po 5ti minutách blbnutí po městě jsem se dostal k hodnotám 13/62/24,7 FPS
Obrázek

Sleeping Dogs – GTA z Asie. Radost jej testovat vzhledem ke krásnému benchmarku, ze všech tří městských akci vyšel vítězně.
Obrázek

Battlefield 3 – ač se ve všech recenzích testuje SP hry, BF3 je především mulťáková hra, a tak jsem, vybaven frapsem, navštívil několik serverů. Vybíral jsem vždy jen Německé s latency do 55ms, se 64mi hráči na mapě, mód Conquest large, a nechal jsem Fraps měřit 10 minut. Zde se mi ale hodnoty moc nezdají, jelikož se při nastavování grafiky nijak razantně nemění FPS, rozdíl mezi low a ultra presetem je pouhých 10 FPS (ovšem v rozmezí 20-30), z čehož asi můžu vinit drivery, jelikož aktivování dedikované grafiky jsem řádně nastavil a taktéž mi to NB potvrdil změnou barvy u zapínacího tlačítka. Během celého víkendu jsem otestoval 10 map, z každého rozšíření minimálně 1, a vše pečlivě zapisoval. Bohužel jsem si dokument nezálohoval (jsem to ale tupec) a po mém neúspěšném roll-backu (viz začátek) se stal dokument (krom hodnot FPS v jiné složce) nečitelným, takže celý víkend šel do pr...Abych to ale shrnul, na velkých otevřených mapách jako je Caspian Border, Wake Island a vlastně většina map v BF3, jsem s tímto nastavením dosáhl hodnot 15/52/33 FPS, mapy bez velkých plání, v budovách či ulicích jako Grand Bazaar, Seine Crossing, všechny mapy DLC Close Quarters, Noshahr Canals apod. jsou na tom o něco lépe s hondotami 17/60/35 FPS. I tak mi ale tyto hodnoty přijdou docela nízké, při palbě čítající více než 2 lidi se FPS potily u 25-27, což je na „popravu stovek virtuálních vojáku“ hodně málo.

Bioshock Infinite – proč jen má jejich benchmark tak složitě sepsaný výstup? Vzhledem k AMD powered uvítací obrazovce jsem se s tím nepáral a zvolil Ultra DX11 preset a kochal se nádhernou grafikou, výsledné hodnoty FPS 14,2/101/38,2 jsou nádherné.

GRID 2 – tady není co řešit, ultra preset je krásně hratelný v 98% celé hry. Osobně ale doporučuji zvolit nastavení o stupínek nižší pro plynulost za každé situace, rozdíly v grafice jsou minimální.
Obrázek

Far Cry 3 - testováno přesně podle NTBCHECK metody.
High preset - 18/40/29,2
Medium preset - 19/41/31
Low preset - 22/45/34,5 - ten je také zvolen jako Optimální nastavení

Far Cry 3: Blood Dragon – Saints Row z prostředí Far Cry, jednoduše ztřeštěnost. Vzhledem k menšímu spektru použitých barev a celkově menší náročnosti oproti FC3 jsem hru testoval na posledním patchi na Ultra preset, a to celou první misi. FPS jsou 17/84/31,5, což je velmi krásné.

(NFS) Shift 2 Unleashed – asi „nejrealističtější“ NFS v historii, které už nenese značku NFS. Testoval jsem závod s 15ti protivníky za všech 3 denních dobách na trati Alpental, každé kolo jiný pohled – celé auto, kokpit a „na čumáku“, nastavení viz screen. Možnost vyššího nastavení záleží na pohledu při řízení.
Obrázek
Den: auto 26/48/33,8; kokpit 30/44/35,5; čumák 25/46/34
Stmívání: auto 21/35/27; kokpit 26/39/33,9; čumák 31/47/38
Noc: auto 23/41/29,8; kokpit 26/37/32,4; čumák 31/48/38

- EDIT -

Crysis 2 - ač je NB "recommended for Crysis 3", vyzkoušel jsem Crysis 2, trojku nemám. Ultra preset s motion-blurem na medium, Vsync off a zapnutými high-res texturami: 15/62/35 FPS

Medal of Honor - starší (2010) kousek, vše na max, testována celá první mise + začátek druhé: 27/64/55 FPS

Dead Space 3 - zatím poslední díl vesmírné hororové akce. Testováno frapsem metodou kluků z NTBCHECK. Jede velice plynule na maximální nastavení, pouze Vsync off: 50/124/95 FPS

Mafia 2 - pokračování úspěšné české hry, opět se skvělým dabingem. Maximální nastavení, i Apex PhysX jsem zapl (ač to na AMD nic nedělá, zlepšilo to vytížení GPU a tím i výsledné FPS), pouze Vsync off jako vždy.
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) vavroň dne 19 srp 2013 13:17, celkem upraveno 2 x.
NB: MSI GX660 (stock + i7 840QM & 8GB RAM), MSI GS70 2QE (i7 4710 MQ + GTX 970M)
PC: i7 6900K + MSI GTX 1080..

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 15 srp 2013 09:02

Pěkné.Jinak teplota procesoru mě docela překvapila nato jaký má odběr.Škoda toho Coolerboosteru 2.Je to opravdu znát.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

drk22
guru
Příspěvky: 655
Registrován: 24 led 2007 14:19

moje

Příspěvekod drk22 » 15 srp 2013 10:12

Vavroň: moje GX70 s Win7
teploty: několikahodinévé brouzdéní v posleli večer + film 39°C větrák není slyšet (nevím jestli vůbec jel) v pokoji je tak 25.
multitasking a testování z frapsem: Na několika zdrojích jsem našel varování, že zapnutý fraps na tomto NB způsobuje znatelný propad fps mluvili až o 25%, tohle by chtělo vyzkoušet. Jinak podle mně to co dokáže zpomalit je právě to dvojí stahování.
konstrukce a klávesnice: souhlas tyhle dvě věci se jim opravdu povedli a byly jedním z důvodů proč jsem sáhl raději po gx řadě než po ge/gs.
Display: nefunguje mi regulace jasu, je dost možné, že je top tím že mám Win7 nikoli 8, na stránkách výrobce je zmínka o rozdílném biosu pro w7 a w8...
Baterka: taky nádhera konečně je možné zkouknout několik filmů po sobě když nejde elektrika:0)
Hry: ty testy her bych zkusil v kombinaci bez frapsu a případne jen s teamspeakem, jak jsem říkal narazil jsem na informace o docela drastickém vlivu této aplikace u A10 na fps ve hrách.
MSI GT729 (C2Q 9000, ATI HD4850)

MSI GX70 (A10 + HD8970)

Areon
píše často
Příspěvky: 163
Registrován: 05 úno 2013 10:31

Příspěvekod Areon » 15 srp 2013 10:32

No není to podle mě procesorem A10, i u mého I7 když mám zaplý fraps v GW2 je to docela znát 8) . Podle mě záleží i na konkrétní hře.

drk22
guru
Příspěvky: 655
Registrován: 24 led 2007 14:19

no

Příspěvekod drk22 » 15 srp 2013 10:45

Každopádně vzhledem k tomu že s frapsem naštěstí hry nehraju (na rozdíl třeba od teamspeaku) tak se vyplatí to otestovat bez něj a zjistit rozdíl..
MSI GT729 (C2Q 9000, ATI HD4850)

MSI GX70 (A10 + HD8970)

Areon
píše často
Příspěvky: 163
Registrován: 05 úno 2013 10:31

Příspěvekod Areon » 15 srp 2013 11:05

Fraps je dobrá věc, od win7 nejde screenovat v 90% her pomocí PrtSc (ofotí to prázdnou plochu a hru to hodí do lišty) tak se začal dost hojně používat.


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů