GX 600

notebooky MSI a vše kolem nich
jurajtrn
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 18 pro 2007 14:30

Příspěvekod jurajtrn » 24 bře 2009 10:23

Mam tiez jednu otazocku neviem ci sa niekto stretol s problemom s napalovackou u tohoto notebooku.Mne totiz ta moja napalovacka napaluje stale rovnakou rychlostou a to 4x skusal som rozne softy na napalovanie rozne media aj reinstal windowsu, tak ak niekto viete poradte. Windows mam XP.Dokonca som ho aj reklamoval kvoli tomuto problemu, vymenili mi napalovacku ale problem stale pretrvava. Pri nastaveni rychlosti na 8x notebook stale pali iba 4x dokonca alkohol 120 mi ukazal ze priemerna rychlost napalovania je iba 3,7.Spravil som aj update firmwaru nic nepomohlo! Mate niekto podobny problem. Napalovacku tam mam Optiarc DVD RW AD-7530B a napaluje mi 8x nejakych 12-14 minut 4,5gb dvd

jiri011
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 24 bře 2009 20:34

Příspěvekod jiri011 » 24 bře 2009 20:44

Zdravím. Po roce používání mého GX600PX jsem se rozhozhodl sundat zadní kryty k přístupu k HDD a zálkadni desce a vyčistit notebook od prachu. Odšrouboval jsem všechny šroubky které držely kryty(2 u hdd a 3 u z.d.), ale kryty nadále držely jako přibyté. Zdá se mi že jsou nějak přilepené nebo co. Bojím se použít větší síly abych kryty nepoškodil. Mohl by mi prosím někdo vysvětlit jak se má demontáž krytů správně udělat?
Děkuji za odpověď.

biketn
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 04 dub 2009 20:12

Příspěvekod biketn » 04 dub 2009 20:14

nazdar , tam je este srobik pod tou papierovou paskou zarucnou, tu treba prederavit, teda pretrhnut a tam je este srobik skryty, ja som sa tiez vytrapil :) ... a inak potom to uz len povysklbavat, su tam este take hmm ako by som to nazval dzindziky plastove, vystupky :)

Tziky
guru
Příspěvky: 1694
Registrován: 04 zář 2007 21:23

Příspěvekod Tziky » 04 dub 2009 20:53

jurajtrn píše:Mam tiez jednu otazocku neviem ci sa niekto stretol s problemom s napalovackou u tohoto notebooku.Mne totiz ta moja napalovacka napaluje stale rovnakou rychlostou a to 4x skusal som rozne softy na napalovanie rozne media aj reinstal windowsu, tak ak niekto viete poradte. Windows mam XP.Dokonca som ho aj reklamoval kvoli tomuto problemu, vymenili mi napalovacku ale problem stale pretrvava. Pri nastaveni rychlosti na 8x notebook stale pali iba 4x dokonca alkohol 120 mi ukazal ze priemerna rychlost napalovania je iba 3,7.Spravil som aj update firmwaru nic nepomohlo! Mate niekto podobny problem. Napalovacku tam mam Optiarc DVD RW AD-7530B a napaluje mi 8x nejakych 12-14 minut 4,5gb dvd


V nastaveni prepni na ultra dma5 a dej pouzit,pak restart,melo by to jet...jinak reinstal,resil jsem to u stareho aceru mockrat (dokazal palit dvd i 2hodiny)
MSI GT735

kriz.pavel
občas něco napíše
Příspěvky: 27
Registrován: 01 bře 2008 20:08

Příspěvekod kriz.pavel » 08 dub 2009 14:38

Ahoj,

mam docela problem s MSI GX600PX 204CZ. Už od koupi mi nejak tak trochu blbne sitovka (LANka) a to tak, že se někdy odpoji. Presneji receno se sama degraduje z 100Mbit/s na 10Mbit/s. Reseni je vzdy zakazat sitovku a znovu povolit. Zkousel jsem v nastaveni sitovky ve vlastnostech nastavit v "Link Speed/Duplex Mode" pevne 100Mbps Full duplex i Half duplex, ale zadna zmena, pada to porad. Ze zacatku to delalo jen velmy vyjimecne. Tak jednou za 14 dni, taze jsem to prekousnul, ale stvalo me to. Takze jsem zkusil flashnout BIOS v domeni, ze by to mohli pomoci a od te doby to dela mnohem casteji. Klidne nekolikrat denne. Ovladace jsem preinstalovaval nekolikrat. Systemem to podle me taky neni. Mam tam uz po nekolikate WinXP SP3 a delalo to v kazdych. Vytizenim sitovky to asi taky nebude. Dela to nahodne at neco stahuju nebo klidne na netu nic nedelam a koukam na serial. Na reklamaci ho posilat a byt mesic bez noutu je dost problem. Potrebuju ho do skoly. Takze kdyby nekdo mel nejakou radu,tak si ji rad vyslechnu a vyzkousim.

A pak jeste jedna vec. S flashnutim BIOSu se mi nejak zmenilo nastaveni Touchpadu. Po startu systemu je vzdy zapnutej, at uz byl pri vypinani PC zaplej nebo vyplej. Driv to nedelalo. Ale to jen tak mezi.

Prvni problem je ten hlavni.

Podle ovladacu z stranek MSI jde o sitovku: Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC
Sitovka je samozrejme integrovana.

Dekuji vsem za pripadnou pomoc.
MSI GX600PX 204CZ (Intel Core 2 Duo 2400 MHz, nVidia GeForce 8600M GT, 320 GB, 3072 MB 667 DDR2)

astmin
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 09 led 2008 15:30

webcam

Příspěvekod astmin » 02 kvě 2009 23:34

Zdravim, mam 600E, vista hp, a donedavna vsechno slapalo relativne OK, ale najednou jsem potreboval pustit kameru a ten cudlik mezi power a bt/wifi mi ji nespusti, ale misto SCM ikonky webkamery se zobrazi ikonka hledani a hodi me do obrazovky "vysledky hledani". Urcite vim, ze jsem od te doby, kdy to fungovalo neupdatoval bios, system control manager jsem zkousel preinstalovat, zadna zmena, leda ze by to byla nejaka zaplata windows. Mate nekdo podobne zkusenosti? Resp. poradili byste mi prosim, jak muzu softwarove spustit kameru? Protoze ji ani ve spravci zarizeni nevidim, abych ji treba mohl povolit nebo tak. SCM musi volat nejakou softwarovou funkci, registr, nebo tak neco, aby se webka spustila. Dalo by se to nejak obejit? Predem diky za napady
MSI GX600E

DeBugger
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 23 led 2008 00:43

Příspěvekod DeBugger » 03 kvě 2009 17:51

@astmin:
Softwarove ovladat On/Off web kamery jenom tak nepude -> tohle ovlada EC chip a ten lze kontrolovat jedine pres "special" programek ala SystemControlManager :?

Zkus zresetovat nastaveni EC chipu (neni zalohovano pres interni Baterii) nasledovne:
1, odebrat (odpojit) hlavni baterii notebooku
2, odpojit taky sit. AC kabel (notebook od proudu), proste veskere napajeni
3, pockat cca 15-30min. (by melo stacit) dokud se nestrati nastaveni (EC data)
4, vse zapojit z5 a v BIOS vybrat volbu Load (BIOS) Setup Defaults a nakonec Save & Exit.
Takhle by se melo obnovit standardni nastaveni a inicializovat ovladani vsech periferii ovladanych timhle chipem...

Pokud to nepomuze, inicializovat EC blok lze napr. flashovaci MSI utilitou pod windows - AFUWIN (verze 4 a vyssi), postup:
1, spustit AFUWIN (ostatni programky raci vypnout) a pres "Open" nacist soubor pro aktualizaci BIOS pro tvuj model notaska.
2, AFUWIN se prepne na tab "Setup" a tu vybrat v "Block Options" jenom "EC Block" a pak jeste zakliknout "Destroy CMOS Checksum".
3, klik na "Flash" button a cekat na konec flashovani...
4, pak klik na "Exit" a vypnout notebook -> po startu by mel BIOS oznamit nekorektnost CMOS dat - tu je potreba jeste skocit do BIOS a (nastavit si BIOS jak byl) ulozit nastaveni (Save & Exit)...

GL

astmin
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 09 led 2008 15:30

Příspěvekod astmin » 03 kvě 2009 23:16

@DeBugger
Diky za pomoc, je videt, ze se vyznas!
Zkousel jsem prvni moznost a nepomohlo to, stale to same.
Z te druhe moznosti mam trochu respekt. Prvne, hledal jsem na strankach MSI ke stazeni soubor BIOS a uz tam ani neni muj model, ale jen GX600-'08 (jak ma to zeleny tlacitko turbo na Turbo Battery mode), a je tam k nemu bios 1.0Z. Ja mam v soucasnosti instalovanou verzi U (mam ji i zalohovanou jako soubor). A nevim, jestli by tento BIOS, ktery je vlastne na jiny laptop, nepostavil celej system mimo misu.
Taky jsem na tech jejich strankach nenasel nic o AFUWIN. To musi byt specialni MSIckovy, nebo staci ten ze stranek ami.com? Zkousel jsem pustit afuwin.exe z adresare amibios, vyhodil mi Error: Loading Driver, tak jsem ho pustil jako spravce a cely system mi zamrzl tak, ze ani tlacitko power zmacknuty na 10 sekund s tim nehlo, to jsem se docela vydesil. Pak afuwingui.exe z adresare aptio/afuwin/ si sam rekne o zvyseni prav a asi by to slo, ale bojim bojim, nekde jsem tady cetl, ze BIOS by se mel flashovat bootovanim z DOSu, to uz jsem si parkrat delal a vzdycky v pohod, ale prece jenom se trochu bojim, abych kvuli snaze rozchodit kameru neodrovnal celej system (da se vubec nejak zachranit zkazenej BIOS?)

Kazdopadne diky moc za pomoc, doufal jsem, ze to bude jen neco v ramci systemu, nebo contol manageru, ale to by bylo moc jednoduchy :(
MSI GX600E

DeBugger
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 23 led 2008 00:43

Příspěvekod DeBugger » 04 kvě 2009 07:21

Bohate postaci ta zaloha U verze BIOS - jde jenom o re-flash EC Bloku tzn. jenom se ze souboru vyuzije ta EC cast.
BIOS jako celek se tim postupem, jak sem ti napsal nepreflashuje. To ze si AFUWINGUI.exe zada o UAC prava je OK - jinak nemuze pristupovat k LowLevel sluzbam ACPI atd. a teprv po kliku na button Flash se opravdu uskutecni prepis EC casti Flash chipu...

:idea: korektnost (funkcnost) AFUWINGUI "windows flashera" lze otestovat tim ze si nejdrive muzes zkusit udelat pres nej zalohu aktualniho BIOS v notasku (po spusteni AFUWINGUI.exe klik na "Save", vybrat misto pro ulozeni a potvrdit Save)
- pokud se povede a soubor se (velikosti) shoduje se zaloznim cos psal, pak neni problem kdykoliv pro BIOS "operace" pouzivat AFUWINGUI...

Napada me jeste ze se ti jiz mozna povedlo udelat ten reset EC dat, no SCM po startu OS o5 chybne "priradil" kamera On/Off button pro Search (obnovil chybne nastaveni), takze by mozna pomohlo nejdriv SCM odinstalovat a zopakovat si reset EC dat nebo update BIOS EC bloku.
(proste zkusit aktivovat kameru mackanim On/Off tlac. jeste pred nabehem OS a mimo "asistence" SCM)

K0ld4
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 21 lis 2008 14:06

Příspěvekod K0ld4 » 19 kvě 2009 21:00

Zde máte upravený BIOS, který vám prohodí tlačítka FN a CTRL
Fyzická tlačítka na klávesnici jsou stejná, takže vyměnit to nebude problem ;)

POZOR: Neberu ŽÁDNOU! zodpovědnost za případnou nefunkčnost notebooku či nesrpávnou funkčnost.
Vše provádíte na VLASTNÍ riziko!

Toto je určeno konkrétně pro model GX600PX (MS-163A) ale na 99% bude fungovat i na jiných typech GX600
----------------------------------------------------------
POSTUP:
Nejdříve se ujistěte že máte baterii nabitou minimálně na 90% a nebo zapojený adaptér (nejlépe obojí)
1) Vypalte přiložené ISO na CD nebo DVD
2) Restartujte notebook a mačkejte F11 dokud nevyskočí "Boot menu"
3) Tam zvolte řádek, ve kterém je PATA
4) Naběhne vám menu, ve kterem zvolíte "with CD-ROM support"
5) Počítač vám naběhne do fuknčího prostředí DOSu
Všimněte si tohoto řádku
Obrázek
Já tu mám D:, ale vy můžete mít třeba E:, F: atd...
6) Napište to vaše písmeno (D: ) a stiskněte enter
7) napište FLASH a opět enter

Nyní proběhne flashování BIOSU
NEZASAHUJTE do procesu, nemačkejte žádná tlačítka dokud vše nedoběhne do 100% (Celkem 3 části - Flash, EC blok a Boot blok)
Až program proběhne můžete zmáčknout CTRL+ALT+DEL
Nyní by měl počítač naběhnout s prohozenými tlačítky ;)
----------------------------------------------------------
MOŽNÉ PROBLÉMY:
A)Počítač nenaběhne (černá obrazovka, ale kontrolky svítí)
Nepanikařte pokud se toto stane, tak na 90% to mohou spravit tyto kroky

1) Vypojte AC adaptér, vyndejte baterii a pár minut počkejte
2) Zapojte zpátky jenom AC adaptér
3) Držte "HOT START"
4) Po pár vteřinách zároveň s tímto tlačítkem stiskněte power
5) Vypojte a zapojte adapter, zapněte notebook a měl by naběhnout
6) Pokud ani po tomto nenaběhne, otočte notebook, odšroubujte kryt, pod kterým jsou RAMky, CPU a další
7) Odpojte na pár vteřin žlutou baterii k CMOSce
8 ) Zapojte ji zpět a notebook by měl naběhnout
9) Pokud ani toto nepomůže, tak vám gratuluju, patříte k těm ostatním 10% a váš notebook je krásné těžítko na papíry, ale nezoufejte, DeBugger mi pomáhá vychytat klávesovou zkratku pro aktivaci Recovery modulu BIOSu, který by vám mohl s flashky obnovit původní BIOS
----------------------------------------------------------
DOWNLOAD:
http://www.edisk.cz/stahni/35907/E163AM ... .73MB.html

Zodiac
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 05 srp 2008 20:06

Příspěvekod Zodiac » 20 kvě 2009 21:43

Zdravim,
Chtel bych se zeptat, jestli je mozne nejakym zpusobem vycistit klavesnici, nemyslim tim vyndat tlacitko po tlacitku, ale vyndat cely panel. Diky

Petr_K
občas něco napíše
Příspěvky: 24
Registrován: 26 dub 2008 16:28

Window7 na MSI GX600PX

Příspěvekod Petr_K » 15 čer 2009 10:17

Zkoušel už někdo Windows7?
Mám takový problém, který nevím jak vyřešit:

Když si v možnostech napájení nastavím vypnutí displeje, tak když uplyne doba pro vypnutí, displej na chvilku pohasne, ale hned se zase rozsvítí.
Zkoušel jsem nejdříve verzi Windows7 7100, nyní 7229 a situace je stále stejná.
Zjistil jsem, že pokud nastavím standardní ovladač VGA (který nemá podporu výkonu karty a nedokáže ani Aero a další možnosti karty), tak vypínání displeje funguje jak má.
Ovladače vydané přímo Nvidií mají stejný problém jako ovladače dodané od Microsoftu - Windows Update.

Nevěděl by někdo, jak problém řešit?
Předem děkuji každému za radu vedoucí k odstranění problému.

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 15 čer 2009 10:23

tak zkus ovladace z laptopvideo :wink:
Jedinou pravdou je, že všichni lžou
Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220
MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220

Petr_K
občas něco napíše
Příspěvky: 24
Registrován: 26 dub 2008 16:28

Příspěvekod Petr_K » 15 čer 2009 11:36

Damianus> Zkusil jsem i tyto ovladače a také to nejde. :cry:



Je tady někdo, kdo má také MSI GX600PX s Windows7 a funguje mu vypínání displeje?

Zodiac
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 05 srp 2008 20:06

Příspěvekod Zodiac » 16 črc 2009 22:05

Zdravim, chci se zeptat co znamena, kdyz mi diagnosticke programy ukazuji Takt CPU - 1,2

mam Core 2 Duo T8300 2,4 MHz

selskym rozumem by slo rict, ze funguje jen jedno jadro... :?


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů