GX 600

notebooky MSI a vše kolem nich
Ferrarinko
občas něco napíše
Příspěvky: 50
Registrován: 04 úno 2008 00:24

Příspěvekod Ferrarinko » 28 úno 2008 12:09

crysis sa da na 1280*800 detaili vysoke jedine tienovanie a tiene si musis dat dole a vali to pekne no ale ak si to uz hral niekde na full tak ta to tolko uz bavit nebude

Arvid

Příspěvekod Arvid » 02 bře 2008 10:21

PLS pomoc, vcera som kukal film odisla baterka Note sa vypol, dal som na nabijacku a nejde ho spustit len svietia diodky a nic sa nedeje uz som skusal vybrat baaterku napajanie vsetko mozne ale nic sa nedeje, ak je v mechanike CDčko tak nacita ale nic sa dalej nedeje asi mi zdochol co?? pls help

m.rasin
píše často
Příspěvky: 119
Registrován: 05 črc 2007 12:15

Příspěvekod m.rasin » 02 bře 2008 17:45

Na tohle pomáhá odpojení baterky od BiOSu prakticky to samy jak clear cmos. Tzn. prvni řešení otevrit a odpojit baterku na 10 min. (je jo to žlutý kulatý placatý, co uvnitř chrastí, když se s NTB zaklepe). Druhý řešení je poslat ho do servisu, kde udělaj to samý. Pro příště se tomu dá předejít updatem BiOSu.

tomros
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 04 bře 2008 15:50

Příspěvekod tomros » 04 bře 2008 15:51

ja mam otazku rozmyšlam nad kubou tohto booku a chcem sa opytať či ten znam msi na prednej strane je vystupeny alebo ee lebo by som si asi nalepil nalepku na tu stranu nech tam nevidiet otlacky a este ci odporucate tuto 600 alebo 700 lebo cena je rovnaka skoro

Ferrarinko
občas něco napíše
Příspěvky: 50
Registrován: 04 úno 2008 00:24

Příspěvekod Ferrarinko » 06 bře 2008 20:18

hej hej to logo je trosku hore a ty vies aky je rozdiel medzi 600 a 700 bo je tam jeden dost zakladny v nich tak by si mal vediet ze aky ntb vlastne chces

radim1
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 14 led 2008 09:51

Příspěvekod radim1 » 10 bře 2008 14:37

Vysiel novy BIOS a System control manager
http://global.msi.com.tw/index.php?func ... od_no=1307
MSI GT628X
MSI GX600PX Performance Edition
Asus A6VM

Red_Scorpion
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 13 bře 2008 15:16

GX600

Příspěvekod Red_Scorpion » 13 bře 2008 15:17

Mne tento book frcal mesiac v celku v pohode ak neratam klasicke samovolne vypinanie klavesnice a touchpadu. Ale po mesiaci sa mi stalo to iste modra dioda a nic. Zajtra ide na reklamaciu tak uvidim...
+ Stava sa to iba mne alebo bateria pri surfovani, worde atd vyrdzi strasne malo /mna max 1h 45m/ maximalne co som z tej baterie dokazal vytiahnut bolo 2h 15min ale to som vypol takmer vecsinu procesov jas na najnizsiu hodnotu vypol reproduktory vypol wi-fi a BT a vypol web kameru.
Ak mam povedat svoj nazor tak MSI SI US - NIKDY - NEKUPIM. slava pre Mac book a Apple...

Ferrarinko
občas něco napíše
Příspěvky: 50
Registrován: 04 úno 2008 00:24

Příspěvekod Ferrarinko » 13 bře 2008 16:44

no to s tou klaveskou je tam fakt dost blbe ze sa to vypne hlavne ked hram nejaku hru po sieti a zrazu idem stale doboku wrr fakt mam na to nervy...ale s tou baterkou neviem co mas bo mne ide na v poho 2:45 ked surfujem na nete cez wifi

VBouda
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 13 bře 2008 19:48

Příspěvekod VBouda » 13 bře 2008 20:28

Ahoj, tak jsem si taky pořidil GX600 a "seru" se tu s intalaci celej den.
Poradite mi prosim nekdo. Komplet jsem si precetl celej topic, ale stejne to nemuzu nejak zvladnout.
1) Jak povolim v Biosu AHCI, mel jsem ji standartne vypnutou jakmile jsem zapl notas. Chci aby mi disk jel v SATA. Naistaloval jsem normalka XP SP1...ale jak poznam ze to jede na SATA a v biosu mi to AHCI povolit nejde. Stahl jsem ovladace z MSI a nainstaloval tohle Silicon Image 3531 SATA Controller Drivers...ale v tom biosu to povolit nejde. Hlavne tam neni exe takze jak to naistalovat, jestli se mi to vubec povedlo?
2) kdyz zapnu po LCD tlacitko kamery i WIFI+BT...tak jak naistaluju tyto zarizeni, protoze mi nejdou.

Byl bych Vam moc vdecnej, kdyby jste mi mohli nekdo poradit. Diky moc

radim1
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 14 led 2008 09:51

Příspěvekod radim1 » 13 bře 2008 20:58

Na to AHCI sa instaluje driver pri instalacii win. S uz nainstalovanymi XP som to vyriesil pomocou tohto threadu
http://forum.zive.sk/viewtopic.php?t=123565
Tej druhej otazke som dobre nerozumel. Mne stacilo stlacit funkcne tlacidlo pre WiFi a BT, notebook hned nasiel novy hardware a som mu len zadal cestu k ovladacu. Dodatocne som este nainstaloval IntelProSet/wireless
MSI GT628X

MSI GX600PX Performance Edition

Asus A6VM

Mili
píše často
Příspěvky: 104
Registrován: 23 zář 2007 10:43

Příspěvekod Mili » 13 bře 2008 22:07

AHCI pokud ho máš zašedlí jako já jsem na Gx600px měl tak jediné co to změní je flash biosu.Mohu jen vřele doporučit. Vychytá to větraní notebooku a je fakt tichý ani turbo už nehučí na plno. plus další včeci.
Flash biosu jsem dělal přes HP flash utility (tak nějak) + jsem si udělal klasicky Dos disketu tím upravil USB mp3 na bootovací disk nahral na ni ještě bios a flashnul.

Jinak problém co jsem měl s nestabilitou jak jsem zde psal jsem už vyřešil.

VBouda
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 13 bře 2008 19:48

Příspěvekod VBouda » 13 bře 2008 23:28

2 Mili: Jo tak presne, zasedly AHCI. Pritom notas jsem koupil ted v breznu je to revize 034CZ. Takze flashnu ten bios. Doufam, ze tomu nebude vadit, ze uz mam XP naistalovany? Hodim tam tedy ten posledni co je na ofic. webu MSI - 163a_10u.zip

Nejde udelat flash biosu primo pres web MSI? Myslim, ze tu moznost tam nabizi, ale nevidim ji tam. Uprimne nikdy jsem to nedelal a dost se toho bojim. Takze, kdyby jste mi mohl dat nekdo instruktraz budu moc vdecny. Externi mechaniku nemam, nejde to treba pres flashku nebo CD?

Ten druhy problem s tim BT+WIFi a kamera. Muze to zpusobovat ten bios nebo to muze byt XP SP1. Nemam totiz SP2. Kdyz zapnu ty tlacitka, sviti dioda a i se ozve zvuk, ale nic se nedeje a XP nic nedelaj, jen se mi ve spravci zarizeni objevi USB 2.0 camera...ale jakej k ni dat ovladac?

Dekuju vsem za odpoved. Jinak moc si vazim lidi co prispivaj do fora, a poradi treba takovymu troubovi jako jsem ja. Diky

Mili
píše často
Příspěvky: 104
Registrován: 23 zář 2007 10:43

Příspěvekod Mili » 14 bře 2008 08:54

Zdarec také mám verzi 034 z konce února a bylo to zašedlé.
Přes web to určitě nějak jde ale raději bych věřil instalaci přes USB. Máš totiž jistotu že ti nic nespadne.
Bios jsem touto metodou ted dělal na GX600,GX610,Ex610 dvakrát a pohoda.Také jsem to dělal ted na notebooku poprvé a fakt na tom nic není.
Ten tvůj druhý dotaz: Zapni kameru (tlačítko vedle start) a dej tam ovladač z CD co si k tomu dostal AVEO CAMERA.
Wifi a Blu. zapni zvlášt (jde to asi i dohromady) a stahni si z www.msi.com.tw ovladače a mělo by to jít i bez nového biosu.
Jo a můžeš dát nový bios i když tam máš Windows.
Já používám SP2 a nevím zda to má na to vliv. Tak si tam dej SP2 a je to.
Flash biosu jak jsem to udělal já:
Chce to ale mít PC s disketovou mechanikou na kterém si ji vytvoříš nebo někde z netu stahnout DOS bootovací soubory.
Můj ověřený postup:
Stahneš program : http://download.chip.eu/cz/HP-USB-Disk- ... 76936.html
pak přes PC vytvoříš Spouštěcí disketu MS DOS : to je právým tlačítkem formátovat disketu a zde ji vytvoříš. Na disketě se ti vytvoří soubory MS DOS.
Ted nainstaluješ ten prográmek HP-USB DISK dás do USB flashku spustíš ho. Nevím jak se sem dává obrázek tak to popíšu: V horním řádku bude napsáno jméno tvé flashky např ADATA....
Druhý řádek dáš FAT32 , třetí je pojmenování USB disku tak dej třeba BOOT , a ted je to důležité zaškrtni kolonku ,,Create a DOS startup disk´´ klikni na cestu kde máš uložené MS DOS soubory takže u tebe to bude A:\ (z disketové mechaniky) pak daš start a máš vztvořené Bootovací USB flash disk. Ted si stáhni z MSI nový bios rozbal ho a na USB disk nakopíruj eafudos.bat eafudos.exe , E163AIMS.10U. Nyní máš USB flash disk Biosem .
Pak už stačí jen reset notebooku dat tam USB flasku v biosu nastavit at bootuje nejprve USB flashku. Zde může být trochu problém že ji třeba na poprvé zde neuvidíš. pak stačí nastavit at se nebootuje nic a po resetu a znovu najetí do biosu ji tam najdeš. Reset a pak ti to načte USB disk. zde stačí napsat příkaz DIR a uvidiš co vše je na USB disku nainstalovano. Pak stačí opsat soubor eafudos.bat a instaloce nového biosu automaticky běží. Po dokončení ti to skočí na příkazováý řádek např A:\ pak můžeš resetovat
a Máš nový bios nastavíš si bootovaní disku a máš to hotové.

VBouda
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 13 bře 2008 19:48

Příspěvekod VBouda » 14 bře 2008 13:53

2 Mili: CHLAPE TEDA VELKEJ RESPEKT. Zvladl jsem to, jak jsi napsal, vse funguje. Ale docela strach,kdyz se to flashovani biosu na chvili zastavilo.
Pomohlo to hodne..hodil jsem tam tenhle 163a_10u.zip...umoznuje taktovani procesoru uz z biosu a take taktovani pameti na grafice. Jestli jsem dobre videl. Jinak jeste par vylepseni tam je, notas fakt ted neni slyset. A hlavne mi to povolilo AHCI.

4 all: Je fakt nutnost tam dat SP2, ja mel jen jednicku a problemy jak s WIFI,BT tak i s kamerou.
2 Radim1: To AHCI jsem delal presne dle tebe a jede to.Diky.
Takze mam uz vsechno, ve spravci zadnej vykricnik. Super.
Na wifinu jsem dal driveru ze stranky Intelu, protoze z MSI to nejde stahnout a je to zbytecne velky. Koukl jsem jen na typ Wifi a nasel to na webu Intelu.

Mohu postup od Mili a Radim1 vsem doporucit. Funguje to skvele. Dekuju

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 14 bře 2008 14:27

Tak lidi udelam si reklamu na muj novy web :D
http://ponocovani.over.cz/index.php je tam navod jak udelat update biosu a prosim nekamenovat za cestinu atd :oops:

EDIT:Hoops tak uz to tu je i napsane :oops: ale i tak to tu necham

Jeste dotaz jde nejak technologie AHCI zapnout aniz bych musel reinstalovat xp?


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 hostů