MSI GX700

notebooky MSI a vše kolem nich
xheretic
píše často
Příspěvky: 403
Registrován: 19 zář 2007 17:44

Příspěvekod xheretic » 24 zář 2010 18:25

Za ty penize bych si radeji byt vama udelal, pokud jste alespon trochu technicky zdatni, upgrade na cca 2x vykonejsi grafickou kartu N9600mGT DDR3.
Ac mam nase MSI GX700 moc rad, cpat do nej 6000kc jenom aby se ozivilo bez pridane hodnoty se mi jevi jako ne moc ekonomicky chytré.
Ikdyz pokud na nem clovek nechce provozovat novejsi hry tak to asi chapu.

edit: Ja jsem kuprikladu po uspesne vymene GPU kratce otestoval nejakou narocnejsi hru (AC2, Crysis, Farcry2) ale hned pote jsem mesic v kuse paril od rana do vecera Heroes of Might and Magic 3, coz by rozbehal i muj mobil :)
Acer Predator 17 - i7-6700HQ N970m 6GB VRAM
Asus G73JH - i7-920XM, SSD SX900
MSI GX700-061CZ T9500 2.6Ghz N9600mGT

filipovadlo
občas něco napíše
Příspěvky: 63
Registrován: 26 zář 2007 20:28

CPU

Příspěvekod filipovadlo » 25 zář 2010 12:22


sněhulák
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 03 pro 2007 17:06

Příspěvekod sněhulák » 25 zář 2010 12:49

Ne, neutáhl... musíš vybírat jen modely s 800Mhz FSB, kde nejvyšší model je T9500, nebo pak nižší T9300.

vencac
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 27 srp 2010 18:54

Příspěvekod vencac » 26 zář 2010 12:12

xheretic píše:Za ty penize bych si radeji byt vama udelal, pokud jste alespon trochu technicky zdatni, upgrade na cca 2x vykonejsi grafickou kartu N9600mGT DDR3.
Ac mam nase MSI GX700 moc rad, cpat do nej 6000kc jenom aby se ozivilo bez pridane hodnoty se mi jevi jako ne moc ekonomicky chytré.
Ikdyz pokud na nem clovek nechce provozovat novejsi hry tak to asi chapu.

No já osobně jsem v počítači zatím vyměňoval tak maximálně RAMky... Jako s dobrým návodem bych si na GPU možná troufnul, úplně dřevěnej koneckonců nejsem, ale tady šlo spíš o to, že jsem netušil, co počítači je.
Vlastním testováním a radama z internetu jsem přišel na to, že to nějak bude souviset s deskou nebo grafikou, ale jak bych konkrétně postupoval při diagnostice, abych zjistil, kterou součástku si mám objednat z Číny, to si nedokážu moc představit...
5500 Kč byl u mě tak horní limit, co jsem byl eště ochotnej za opravu dát, kdyby to bejvalo dražší, tak jsem se na to vybod a rozprodal ho na součástky ;)

filipovadlo
občas něco napíše
Příspěvky: 63
Registrován: 26 zář 2007 20:28

Příspěvekod filipovadlo » 03 říj 2010 17:40

neviete poradit kde by sa dali zohnat casti sasi potrebovali by som novy plast co je okolo obvodu monitora ... lebo uz som to nasiel ale za kus plastu sa mi moc 70 dolarov davat nechce :D

Cmelda Pepa
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 24 srp 2007 22:09

Příspěvekod Cmelda Pepa » 14 říj 2010 13:45

No obávám se, že to levněji neseženeš. Zkus se obrátit na servis MSI v Polsku, domluvíš se tam po telefonu i česky.

Skvara
občas něco napíše
Příspěvky: 44
Registrován: 10 říj 2007 11:06

Příspěvekod Skvara » 28 lis 2010 22:44

čau chlapi, tak po hodně dlouhé době jsem zase tady... už je hodně dlouho po záruce (bohužel, ale nejsem si jistý, že bych si pomohl...) sorry, ale fakt těch stránek tady je moc moc moc a přehlednost nulová (osobně mi zůstává rozum stát nad funkčností tématu s 100+ stránkami :roll: )

každopádně problém je u pantů... jde je nějak povolit?! přijdou mi strašně tvrdé a už mi popraskaly plasty, takže po cestě domů je noťas připoutaný na místě spolujezdce a valíme po dálnici... už s tím nejde ani pohnout viz fotky... dojeb je, že se chystám do Rakouska na hory a to už ho nepovezu 10 hodin otevřený na klíně... kvalita plastů je celkově hrozná, spodek taky popraskaný a má někdo zkušenosti s výměnou?! (rychlost a cena)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

druhá věc je, že se mi delší dobu seká (pominu to, že tam mám Visty od novoty, takže je mi jasné, že by se hodil reinstall - nejlíp za jiný systém)... ale teď už fakt šíleně skoro zamrzá... promazal jsem disk (asi 12 GB volných z 250GB) a vyčistil větráček... a došel jsem k tomu, že jsem zjistil, že mi nefunguje zřejmě jeden slot RAMky, má s tím někdo zkušenosti?!

v BIOSu to píše, že v jednom slotu je 1024MB RAM a ve druhém nic... po prohození obou modulů to píše to samé, takže asi odešel nějak slot a RAM moduly jsou ok... tak co s tím?!
.: MSI GX700PX / 17" WSXGA+ / Core 2 Duo 7300 - 2GHz / NVIDIA Ge-Force 8600M GT / HDD 250 GB :.

Vashiik
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 14 zář 2010 14:15

Příspěvekod Vashiik » 29 lis 2010 08:14

:shock: Co jsi s nim prováděl. Já ho mám 3 roky a je jak novej. To nevim jak to povolíš tak šikovně aniž by to prasklo uplně. Nebo to může bejt modulem a sloty fungujou oba? :P Zjistíš to tak, že vytáhneš jednu uplně a zkusíš a pak s tou druhou. Podle mě je to na 80% modulem, ne slotem. Ale možný je cokoliv.
8)

Skvara
občas něco napíše
Příspěvky: 44
Registrován: 10 říj 2007 11:06

Příspěvekod Skvara » 29 lis 2010 13:14

právě že jsem s ním neprováděl vůbec nic... klasické používání (první rok na škole jsem ho sem tam tahal s sebou, jinak klasika jednou týdne přejíždění mezi domovem a výškou... každou noc zaklapnout... začalo to lehce praskat po roce a půl u toho pravého vyrvaného pantu, ale moc jsem tomu nevěnoval pozornost... po záruce to samozřejmě odešlo komplet... ty panty jsou strašně tuhé...

myslíte, že by to nějak šlo slepit, povolit panty a vteřinové lepidlo by to udrželo potom?! nechce se mi v ABAXu vyhodit 3500 jenom za výměnu pitomého krytu, který zas po dvou letech odejde...

jinak spodek a boky je taky popraskaný, u větráčku ty lištičky dolámané... a to jsem se k němu choval hodně s láskou... kvalita zpracování mě hodně zklamala...

jinak samozřejmě jsem zkoušel oba moduly v jednom slotu samostatně a oba fungovaly... ale prostě ten venkovnější slot mi to v BIOSu píše jako prázdný, i když tam je kterýkoliv z těch modulů...
.: MSI GX700PX / 17" WSXGA+ / Core 2 Duo 7300 - 2GHz / NVIDIA Ge-Force 8600M GT / HDD 250 GB :.

Vashiik
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 14 zář 2010 14:15

Příspěvekod Vashiik » 29 lis 2010 14:54

Ty panty fakt nechápu, to samý ty vymlácený mřížky. Nepadal moc často na zem? Otvíral si víko za prostředek? Protože víko je pěkně vodnatý. Já ho mám fakt tři roky a nic s nim neni a tahal jsem ho furt. Možná nějakej zmetek no. No a vteřiňák nevim,nevim to je shit. Když nechceš servis. Možná zkusit nějakou kovovou podložku nebo něco. Fakt mě nic nenapadá. A ty sloty jedině asi servis bych volil. Jinak pěknej chudáček ta tvoje sedmistovka. Má to za pár to vypadá :P
8)

Skvara
občas něco napíše
Příspěvky: 44
Registrován: 10 říj 2007 11:06

Příspěvekod Skvara » 29 lis 2010 15:10

nepadal vůbec, maximálně jsem ho bral do postele na klín, ale prostě jinak fakt jak mazlík... celé to jde do sraček, chudák... ale tak po týdnu co jsem ho měl šel na reklamačku, že zamrzal a přehříval se (vyměnili základovku), takže už se nedivím ničemu co jsem chytil za kus :(

vteřiňák mi taky nepřijde jako nejlepší nápad, ale tak chci zkusit aspoň něco než to hned nechat měnit za 3500... přijde mi fakt moc 1200 za práci, když tam vymění 5 šroubků a práce tam je na deset minut max...

otec kupoval taky noťas a přes známého bral další MSI... jak já jsem ho odrazoval... aspoň, že u ségry už dostali rozum a má Toshibu :roll:
.: MSI GX700PX / 17" WSXGA+ / Core 2 Duo 7300 - 2GHz / NVIDIA Ge-Force 8600M GT / HDD 250 GB :.

xheretic
píše často
Příspěvky: 403
Registrován: 19 zář 2007 17:44

Příspěvekod xheretic » 30 lis 2010 16:17

Tedy to ze jsi se k nemu choval s laskou neveris snad ani sam, taky uz ho mam 3 roky a porad jako novy, teprv nedavno jsem sundaval ochranou origo folii z horniho vika. Takze temer i bez skrabancu, natoz neco zlomenyho.

Jinak k pantum se dostanes uplne jednoduse, necim plastovym odloupni ten dlouhy dil ktery je kolem hw tlacitek a prekryva i panty, nejlepsi jsou takovy ty umelohmotny tvrdy sroubovaky. Ale samostatny pant nepovolis, leda ze by jsi do nej zkusil kapnout olej na promazani :)

To ze jdou z tuha je podle me totiz VYHODA, displej drzi v pozici jakou nastavim a nema zbytecnou vuli,...samozrejme ho oteviram bud obema rukama nebo jednou za prostredek, jak rikal muj predrecnik, viko je dost mekke a dost se jinak prohyba.
Acer Predator 17 - i7-6700HQ N970m 6GB VRAM

Asus G73JH - i7-920XM, SSD SX900

MSI GX700-061CZ T9500 2.6Ghz N9600mGT

Skvara
občas něco napíše
Příspěvky: 44
Registrován: 10 říj 2007 11:06

Příspěvekod Skvara » 30 lis 2010 17:24

a já si za tím stojím... neříkám, že jsem tam měl origo fólii přelepenou dva roky, ale prostě jsem se k němu choval tak pěkně jak to šlo... opatrně na jakékoliv nárazy a buď ležel na stole nebo jsem ho měl na klíně v posteli... nic neobvyklého nebo nadstandartního...

nejčastější manipulace byla zavřít na noc a převoz mezi domovem a výškou... většina mých přátel se ke svému notebooku chovala daleko hůře než já a za tím si stojím...

já s tvrdostí pantů teda spokojený nejsem, podle mě mohly jít daleko jednodušeji a to víko by se mi vůbec nevylomilo...

holt jsem asi chytil vyjímečně skvělý kus, protože po týdnu šel na reklamaci skrze špatnou základovku a ty plasty opravdu praskají podle nálady... polovina šroubků zespod v krytu RAM a ventilátoru apod. povypadávala, u ventilátoru ty šprušle jsou z půlky vylámané, šasi prasklo u HDMI konektoru (který jsem ani jednou nepoužil)

u mě osobně teda MSI skončilo... aby se noťas za 35 tisíc po 3 letech rozpadl do nepřevozitelné podoby (po klasickém a vcelku šetrném používání), to mi přijde trochu drahá sranda...

a co ta RAM, je nějaký způsob jak zjistit jestli odešel fakt ten slot?! a případně na kolik tak vyjde oprava?!
.: MSI GX700PX / 17" WSXGA+ / Core 2 Duo 7300 - 2GHz / NVIDIA Ge-Force 8600M GT / HDD 250 GB :.

xheretic
píše často
Příspěvky: 403
Registrován: 19 zář 2007 17:44

Příspěvekod xheretic » 30 lis 2010 20:15

Aby odesel jen slot jsem zazil jen jednou a to kdyz mi vlastni chybou vyhořel.
Takze na 99% bude chyba v pametovem modulu.
Nastartuj book jen s jednim pametovym modulem, pokud normalne nabehne, vymen ho za ten druhy. Jestli i po tomhle pokazde nabehne, zkus jeste tou samou metodou oba dva sloty.
No a pokud by to opravdu byl slot, muzes ho tak maximalne opticky zkontrolovat a pripadne vycistit isopropylem, po tech letech se tam treba dostala spina a proto nefunguje.
Obavam se ze dalsi oprava by byla znacne neekonomicka.
Acer Predator 17 - i7-6700HQ N970m 6GB VRAM

Asus G73JH - i7-920XM, SSD SX900

MSI GX700-061CZ T9500 2.6Ghz N9600mGT

Skvara
občas něco napíše
Příspěvky: 44
Registrován: 10 říj 2007 11:06

Příspěvekod Skvara » 30 lis 2010 21:41

no tak dělal jsem to už předtím, zkusil jsem to znova... oba moduly jedou v hlouběji uloženém slotu, jakmile dám jeden z modulů do vnějšího slotu, notebooku se nerozsvítí displej, takže asi nenajíždí... pokud nechám oba moduly zapojené, tak Windows jehoVista hlásí jenom 1GB paměti...

nemohlo s tím něco udělat, že se mi konečně nedávno po dlouhé době podařilo rozchodit ten slavný Intel Turbo Memory?!

pokud teda nejsem naprostý debil a tohle je opravdu RAMka (je to můj první noťas a v PCčkách jsem se taky nějak moc nehrabal, ale snad nejsem fakt až takový kretén)
ObrázekObrázek

takže jaké mám možnosti?! oprava slotu rovná se výměna základovky?! :roll:
.: MSI GX700PX / 17" WSXGA+ / Core 2 Duo 7300 - 2GHz / NVIDIA Ge-Force 8600M GT / HDD 250 GB :.


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů